Įkraunama...
Įkraunama...

Komunikabilumas

Kaip sekasi jusu vaikuciams bendrauti su aplinkiniais? Ar drasus, ar snekus, ar nepasimeta... Gal isvyde svetima veida patempia lupa ir apsiasaroja? Gal nemegstra kitu mazu kolegu?
Maniskiai nebijo svetimu, nes daug bendraujame ir sveciu daznai uzeina. Nors buna tokiu zmoniu, kuriems atejus, vaikai is karto neigiamai sureaguoja, pradeda verkti, bijo ju... Gal auros nesutampa :smile.gif :-/
Atsakyti
Mano mažoji, kadangi bendrauja su didesnių vaikų draugais ir jų broliukais ir sesutėmis, vaikų visai nebijo. Kartais vaikštant po parkelį pati vejasi vežimuką su leliuku, ir nori į jį pažiūrėti. O su suaugusiais turime problemėlių. :(Kai ateina draugai ar giminaičiai į svečius, tai gerą pusvalandį sėdi pas mane ant kelių, po to po truputi nedrąsiai pradeda judėti, ir tik praėjus gerai valandai įsidrąsina ir tampa "savimi". Sakau, gal dar išaugs, gal čia toks metinukam būdingas drovumas ???Šiaip labai guvi ir drąsi mergaitė, bet adaptacijos periodas pamačius svetimą žmogų jai reikalingas.
Atsakyti
Net maniskei buvo tas drovumas ( labai nedaug) tikriausiai tai normali vystimosi stadija, ir dar turbut priklauso nuo to kiek zmoniu vaikas mate, ar iprates prie kompaniju, maniskei tas periodas buvo labai trumpai. O dabar atrodo vel prasidejo, biski kuklinasi, kai reikia daryt pasirodymus pries daug zmoniu.
Atsakyti
as pergyvenau, kad benas nedrasus - niekad neina prie vaiku, etc. kieme jis paprasciausiai stovedavo ir ziuredavo i kitus vaikus, visuomet atiduodavo zaisla, jei kitas vaikas bandydavo paimti. bet dabar jau jam sukako du metukai ir elgesys visiskai pasikeite - daug nedelsdamas eina draugaut, kalbina, sugalvoja bendru zaidimu, pvz, jis uzdega sviesa, o kitas turi uzgesinti, arba benas ipila i kibiriuka smelio, o kitas vaikas turi ispilt...
nezinau nuo ko tai priklauso, bet jam matyt buvo toks stebejimo periodas, o dabar vaikis pasidare isvadas ir drasiai bendrauja...
Atsakyti
wink.gif kad mano pupuliui patinka vaikai, tai net abejoniu nekyla. Vos tik pamato lelia tai ir lekia is paskos. Nesigedina nei uz rankos paimti, nei galva palenkus pakalbinti. Nebutu vaikinas, ypatinga trauka jaucia mergaitems... Kai nueinam i darzeli (ten baseina lankome) tai ne mamos nei tecio nepasigenda - svarbu "chebros" yra... :smile.gif
Taciau dedes ir tetos visai kas kita. Pries gera pusmeti dar ejo pas visus, bet stai dabar jau atsirenka. Be to ir mamos pritarimo reikia. Tikiuosi ir toliau taip bendraus.
Atsakyti
Mano pupa (1.7 m.) pati visus kalbina  ;) Budavo sedi vezimuke ir sypsosi visiems, kas pro sali eina, tai ne viena bobute ramiai pro sali nepraeidavo, ypac jei kur ant suoliuko prisesdavom  ;D Dabar kai jau kalba, tai be problemu prieina prie svetimo zmogaus ir pradeda savo istorijas pasakoti, o dar jeigu jos paklausia ko nors... Vaikus dievina, mazesniais uz save nori rupintis  ;) Kelia, jei nugriuva, nori uz rankutes vest, skina gelytes, deda i rankyte  ;D Bet idomiau su gerokai vyresniais  ;) Jei ateina sveciu, maze tiesiog nusvinta- jiems aprodo visus savo zaislus, daiktus, ispasakoja visas istorijas. Ypac laiminga buna, jei svecias parodo jai demesi, klausineja, sneka su ja. Labai patinka buti demesio centre  :D Kai bunam abi namie, matau, kaip ji nori eit i lauka, kaip pasiilgsta zmoniu, jai tiesiog reikia demesio, bendravimo. Galeciau dziaugtis, kad dukryte tokia drasi, nesidrovi, bet va del to pas mus kitos bedos- lauke jai mamos lyg ir nereikia, eina kur nori viena, nieko nebijo. Ne karta bandziau leisti jai nueiti toliau, kur manes nemato, bet ji tik apsidairo, konstatuoja fakta, kad mamos nera ir toliau uzsiima sav reikalais. Toks tvirtas zinojimas, kad mama vistiek bus salia jei kas, ateis, pasiims. Taigi gal geriau butu drovesne  ;)
Tiesa, svetimoj vietoj, tarkim sveciuose, lauke ji vistiek ne tokia drasi, maziau kalba, ramesne. O dar pries gera pusmeti isvis nuo mamos ne per zingsni nepasitraukdavo ir su svetimais tik sededama man ant keliu bendraudavo. Taigi augam ir keiciames  ;D
Atsakyti
Susiduriau su tokia keblia situacija: vaikai labai bendrauja su svetimais, labai draugiski. Ar leisti jiems betkokiu atveju prieiti, duoti galimybe, nedrausti, ar vis delto kontroliuoti. Nes ne visiems suaugusiems ta vaiku draugyste kelia nuotaika[img]http://www.kurts-smilies.de/handsup.gif[/img] , o dar kai vaikai nori "padraugauti" su kokiu bomzu... Na prie ju prieiti neleidziu, tik is tolo pasiziureti [img]http://www.kurts-smilies.de/nono2.gif[/img]
Atsakyti
Na maniskiai irgi labai megsta padraugauti, ypac kai saldainiais kas nors vaisina. biggrin.gif Bet manau reikia pamazu riboti toki draugavima, nes dabar yra daug visokiu negeru zmoniu, o kai kada manes gali nebuti salia.. Si savaitgali buvom zaidimu aiksteleje, buvo ir viena mergaite kokiu 5 m. As turejau vafliuku, ir norejau vaikus pavaisinti, tai ta mergaite sako: man negalima imti is svetimu zmoniu. Na as tikrai buvau nustebus, kad vaikas toks drausmingas.  :smile.gif
Atsakyti
Daniele tokia komunikabili su parko draugais ;D Prieina, apkabina, pabuciuoja, "myliu myliu" padaro, na grazu ziureti. Ir prieina prie suaugusiu, kazka pasakoja intensyviai, rankute duoda. ;D
Atsakyti
O mums nesekasi bendraut su bendraamziais. Gal todel, kad tiesiog ypac retai juos sutinkam, neturim kompanjonu. Vaikai su kuriais sunus susitinka yra zymiai vyresni (maziausiam 3 metai). Pirmiausia priejes prie savo bendraamzio uzsimoja. Nesuprantu is kur tai ???
O su suaugusiais tai jokiu bedu. Visi draugai! Per visa laika tik pora kartu buvo labai issigandes pamates nepazistama.
Atsakyti
Maniskiui irgi anksciau geriausi draugai buvo suauge zmones.   wink.gif  Nes jo aplinkoje buvo tik suauge, o vaiku nei vieno.  Todel, kai pradejom lankyti darzeli, ji grupes vaikai visiskai nedomino.  Jis tik vaiksciojo susikibes su aukletoja arba seimininkele ir buvo patenkintas. Na, paskui su laiku priprato prie vaikuciu, pradejo bendrauti, zaisti. Dabar jo elgesys yra pasikeites ir i gera puse. Esu patenkinta darzeliu.
Atsakyti
Mano vaikas labai komunikabilus, labai megsta demesi, jei nueinam i kavine, pabuna prie musu 5 minutes, o poto prasideda ejimas per stalus, prie vieno stalo pribega nusisypso, prie kito kokia grimasa ismeta :PMaiva pamaiva zodziu.O paskui susiranda padaveja, kuri vaikus myli ir vedziojasi.Vakar tokioj sventej buvom, tai pora kartu vaika pametem :oTik nepasiziurejom sekunde, jau dinges,gerai, kad atgal parbego biggrin.gif
Atsakyti