Įkraunama...
Įkraunama...

Apie šuniukų pratinimą eiti į lauką

prasau pagalbos. niekaip musu kalyte nenori daryt lauke. vedziojam puse val, nieko nedaro, o namuose balute blink.gif mokinam, mokinam. bedu su pirmu suniu tokiu neturejau. fantazija jau baigiais. kaip atpratint? tiesa, kalyte musu dar maza 4 men jai, bet juk negalim leisti, kad namie darytu... padekit prasau. gal turit kokiu minciu, pasiulymu, gal kam teko susidurti?
Atsakyti
Papsakosiu, kaip mes pratinome savo šuniuką wink.gif Tiesa, aš vis dar esu įsitikinusi, kad mažą šuniuką geriausia pasiimti kai kas nors kelias savaites atostogauja ir būna namie - lengviau pripratinti prie lauko rolleyes.gif Jei imčiau šuniuką - tai tik vasarą.
Na bet kalba apie tas balutes biggrin.gif Vesdavau š kiemą reguliariai maždaug kas 2 valandas, ir būtinai vesdavau į kiemą, kai namie padarydavo balutę ar kai ką daugiau biggrin.gif taip pat visada reikia pagirti, kai padaro lauke wink.gif
Tai tiek iš mano praktikos smile.gif
Atsakyti
Mes tai darėm taip:
Pradžioje ištiesėm visą kambarį laikraščiais ir jis siusiojo ant jų, paskui kasdien nuimdavome po vieną - kią, kad būtų kuo mažesnis plotas ir jis darydavo tik ant laikraščių. Tiesa, reikia nepamiršti, kad pradžioje palikdavome kokį vieną laikraštuką "su kvapeliu", kad darytų būtent ant laikraščių. Per savaitėlę sumažinom laikraščius iki išskleisto laikraščio dydžio. Todėl jis ten tik šlapinosi.
Ir per dieną dar vedžiojom kas 2-3val. į lauką. Po kiekvieno sysio lauke šuniuką labai girdavome, o po didesnio reikaliuko gaudavo ir "saldainį".Šuo kažkaip greitai suprato, kad lauke labiau apsimoka daryti.
Tiesa, gal čia nuo veislės priklauso, bet mūsiškis namuose pasišlapindavo(bent jau kartą į savaitėlę) ir namuose. Tikriausiai, kad linksmiau būtų laugh.gif
Dabar jam 1,5metų, bet retkarčiais pažymi namų teritoriją, t.y. ant fotelio kojų. Ir niekaip negalim atpratinti. kažkas minėjo, kad gerai būtų jį kastruoti...Bet aš nenoriu.
Tikiuosi, kad nors kokie nors patarimai padės?
Svarbiausia - KANTRYBĖ biggrin.gif
Atsakyti
Isila, koks gi tavo naujojo suniuko vardas?

Kaip atpratinti - tai tikrai nezhinau, nes mano suo, kai pasiemiau buvo beveik 5 men - iki tol su tevu gyveno - tai buvo viska tvarkingai atlikti ishmokes.
Atsakyti
Musu suniukui 3.5 men tai irgi turime ta problema - as manau, pati didziausia musu beda yra ta, kad mes dirbame, tai jis buna vienas (vyras grizta per pietus, o as vakare siek tiek anskciau), tai jis turbut neiskencia tiek.

Siaip tai jau supranta kad reikia daryti lauke, savaitgali beveik nepasitaiko, kad kambaryje pridirbtu (nes galime dazniau isvesti), o suprasti pradejo tik tada, kai duodavome po padarymo lauke granule maisto.

Tiesa, pradejau pastebeti, kad karatais jau ir apsimetineje, tipo, pasisiavau, tai duok man dabar -tai kol kas dar atidziai stebime kada ir ka daro smile.gif

Beje, kiek kalbejau su visais sutiktais, tai mazdaug visi sake, kad iki 6 men galime buti ramus - neismokysime, nes jie tiek neiskencia.

As tai turiu didesne problema -nors turi milijona zaislu, su jais nezaidzia, o baigia per dienas buta nusiaubti. O butas tai buvo naujas pries nusiperkant suni wink.gif
Atsakyti
Isila, Iddi ir Muses patarimai tikrai taiklus. Be to, dar verta stebeti, kokiu mazdaug laiku suniukas daro sisiu ir tuo laiku veskti ji i lauka + i lauka vertetu vesti pries serima ir po jo, nes butent tokiu metu (ypac po valgio) suniukai dazniausiai tustinasi.

Muse, palikdami suniuka viena namie uzdarykit ji kur nors koridoriuj ar virtuvej, kad VISO buto nenusiaubtu wink.gif Tin nepamirskit prideti ten zaislu ir vandens dubeneli.
Atsakyti
Muse, aš tai kol mažas šuniukas buvo iš miško visokiausius pagalius temdavau. Pagaliai turėjo būti švieži, na neilgiau kaip savaitėlę pabuvę namie. Ir jeigu jau ką patvarkydavo, tai aš jį pabardavau ir vietoj sugriaužto daikto duodavau pagalį. O kai griauždavo pagalį, tai visada girdavau. Namai buvo panašūs kurį laiką į šiukšlyną, bet užtat nieko negriaužė ir nesiaubė. Gal tik keletą mano batų laugh.gif Bet aš nelabai pergyvenau, nes tai buvo proga man atsinaujinti laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
Mano kalytes vardas Spurga laugh.gif

na, mes abu dirbam, isvedam ja ryte ir grize po darbu, tad vedzioti kas 2 val neiseina. klojom laikrascius, tai ji rado kur ju ner ir padare savo reikalus, o visus laikrascius tavrkingai paskaite blink.gif tad man teko su sluota ir dulkiu siurbliu po visa buta lakstyti unsure.gif

pasiutus ta musu Spurga. su bokseriu tokiu problemu nebuvo arba as jau nebeatsimenu.

Sinuhe, a koks suniukas? Bene apie Dora kalba?
Atsakyti
QUOTE (Isila @ 2004 10 07, 22:01)
Sinuhe, a koks suniukas? Bene apie Dora kalba?

Isila, Dora kai aš su ja "susipažinau" jau visa panelė buvo ir nedarė balučiu namie laugh.gif
Čia rašiau apie savo šuniuką - turėjau taksiuką 9 metus - deja šią vasarą teko užmigdyti (stuburo išvarža) sad.gif
Atsakyti
QUOTE (IddI @ 2004 10 07, 16:06)
Muse, aš tai kol mažas šuniukas buvo iš miško visokiausius pagalius temdavau. Pagaliai turėjo būti švieži, na neilgiau kaip savaitėlę pabuvę namie.

Tai kad musu suniukas turbut labai kerstingas, turi ir zaislu ir pagaliu, bet griauzia tik baldus. Ir eina baldais kaip kokia kate, tai aisku vis kur nors uzkliuva ir numeta, jau bijau, kad televizoriaus nenumestu blink.gif O uzdaryti tai nelabai iseina, nes pas mus koridorius, virtuve ir gyv. kambarys viena erdve, o kitur kilimai. Galvoju, uzdaryciau i balkona, bet bijau, kad issoks, nes neistiklintas wink.gif

O sianakt pasisiukslino, ir prisisojo ir prikakojo nakti. Tai labai pykau, nes jau iskentedavo, nezinau uz ka cia taip mums blink.gif Gal kad subarem uz suvalgyta kolonele biggrin.gif
Atsakyti
Muse, o kokia veislė? Gal labai jau su charakteriu?
Tada nebarkit, o paimkit griežtą pavadėlį ir mokykit: priveskit prie sysiaus ir įbeskit nosį. Mūsiškiui, tai grandinė yra siaubų siaubas. Pas mus irgi salionas virtuvė ir koridorius bendrai, bet kadangi mūsiškis jau dag siurprizų mums pridarė, tai mes jį į vonią uždarom, kartu su visais jo žaislais. Jeigu trumpam kur išlekiam, tai nespėja prisidirbti smile.gif
Atsakyti
QUOTE (Muse @ 2004 10 08, 06:01)
O uzdaryti tai nelabai iseina, nes pas mus koridorius, virtuve ir gyv. kambarys viena erdve, o kitur kilimai. Galvoju, uzdaryciau i balkona, bet bijau, kad issoks, nes neistiklintas wink.gif

Muse, jei jau pasus visur viena erdve, tai yra tik du vaistai. Kai iseinat:
1. risti prie radiatoriaus, kad butu apribota judejimo laisve;
2. isigyti narva ir iseinant ji ten uzdarineti.

Antras variantas mano nuomone yra humaniskesnis, nes suo nebuna priristas, o tik uzdarytas i "aptvara". Buna pirkti tokie specialiai sunims skirti dideli narvai (gal is pirmo zvilgsnio skamba ziauriai, bet tai yra tiesiog savotiskas voljeras kambariniam suniui).
Tas narvas visa diena buna atviras, jame patiestas minkstas uztiesalas, primetyta zaislu, padeta vandens ir pan. Kad suo suprastu, jog narvas nera blogai, netgi maisto dubenelis dedamas i narva, t.y. kiekviena karta, kai seri suni, padedi jo maisto porcija butent i narva. Patikek manim, uzdaryti suni i toki"voljera" tikrai nera blogai. wink.gif Ir jums maziau nuostoliu, ir suniui ramiau, nes nebegauna barti uz zbitkas. thumbup.gif

P.S. o jei jusu vonia su langu, IDDI pasiulymas butu idealiausias thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 08 spalio 2004 - 08:11