Įkraunama...
Įkraunama...

Prancūzų kalba (arba viskas apie Frankofoniją)

Prancūzų kalba (le français, la langue française) – indoeuropiečių romanų kalbų grupės kalba. Kalbančiųjų pasaulyje yra apie 100 mln. Prancūzų kalba yra daugelio tarptautinių organizacijų oficiali arba darbo kalba (Jungtinių Tautų Organizacija, Europos Sąjunga, Tarptautinis olimpinis komitetas, Pasaulio prekybos organizacija, Tarptautinis teisingumo teismas, Interpolas, Pasaulinė pašto sąjunga, Europos transliuotojų sąjunga ir daugelis kitų).

Ar kas nors idomi prancuzu kalba ir jos kultura?
Atsakyti
man tai pati graziausia kalba. ne tik ja megstu, bet dedu visas pastangas, kad ja ismokciau, ziuriu prancuziskus filmus, skaitau prancuzu autoriu knygas ir t.t. wub.gif vive la france!!!
Atsakyti
Kai mokiausi vidurinėje mokykloje, kur buvo sustiprinta prancūzų kalba, man ji nepatiko schmoll.gif . Net gėdindavausi sakyti, kad prancūzų mokausi blush2.gif . O dabar dievunu šią kalbą, tikrai labai graži drinks_cheers.gif . Tik po truputį užsimiršta, vis mažiau progų pabendraut atsiranda ax.gif
Atsakyti
Buvau ir esu pamisusi del sios kalbos biggrin.gif Tikiuosi nepamirsiu, nes siuo metu retokai turiu galimybe pabendrauti prancuziskai.
Atsakyti
QUOTE(SuperMeska @ 2008 12 15, 16:47)
Buvau ir esu pamisusi del sios kalbos  biggrin.gif Tikiuosi nepamirsiu, nes siuo metu retokai turiu galimybe pabendrauti prancuziskai.

tikrai pasimiršta.. prieš tris metus baigiau universitetą, studijų metu mokiausi prancūzų, tai yra tęsiau šios kalbos mokymąsi, nes ir mokykloje mokiausi. kol nebuvo vyro, vaikučio, tai dar ir kokį laišką parašydavau prancūziškai, šiaip internete lįsdavau į pašnekesius šia kalba, bet jau po trijų metų šios kalbos nevartojimo pradeda pasimiršti žodžiai. Kartais pagalvoju kaip tas anas žodis prancūziškai, tai ilgokai tenka pakrutinti smegenėles, kol prisimenu g.gif
Atsakyti
Šaunu rasti bendraminčių 4u.gif O aš vis nerimstu sukurti prncūzų kalbos draugiją. Pati gyvenau Prancūzijoje ir puikiai suprantu koks nusivylimas ateina, kuomet užmiršti tiek daug žodžių... Mais c pas grave - gal yra norinčių kurti frankofonų būrelį? Kodėl nepabandžius? mirksiukas.gif
Atsakyti
Man labai grazi prancuzu kalba ,deja jos nemoku..O visai noreciau ismokti 4u.gif wub.gif
Atsakyti
Jei tik labai nori - vadinasi ir gali išmokti biggrin.gif Aš pati su dideliu entuziazmu ėmiausi fr mokslo ir savo nuostabai super greit išmokau bigsmile.gif Dabar smagu pasižiūrėti fr filmus originalo kalba ar apsilankyti prancūziškuose "saituose", pasidairyti prancūziškų receptų, stiliaus ypatumų ar tiesiog paklausyti fr muzikos mirksiukas.gif
Klara, gali pasidairyti fr kalbos pamokų internete (jei neturi laiko ar kitų galimybių, bet norėtum asmeniškai mokintis) ar tiesiog lankyti kursus prancūzų kalbos centre Vilniuje smile.gif Jei esi kauniete, rekomenduočiau fr kalbos paskaitas VDU, kur gali mokintis ir ne studentai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Anituke @ 2009 03 16, 11:51)
Jei tik labai nori - vadinasi ir gali išmokti  biggrin.gif Aš pati su dideliu entuziazmu ėmiausi fr mokslo ir savo nuostabai super greit išmokau  bigsmile.gif Dabar smagu pasižiūrėti fr filmus originalo kalba ar apsilankyti prancūziškuose "saituose", pasidairyti prancūziškų receptų, stiliaus ypatumų ar tiesiog paklausyti fr muzikos mirksiukas.gif
Klara, gali pasidairyti fr kalbos pamokų internete (jei neturi laiko ar kitų galimybių, bet norėtum asmeniškai mokintis) ar tiesiog lankyti kursus prancūzų kalbos centre Vilniuje smile.gif Jei esi kauniete, rekomenduočiau fr kalbos paskaitas VDU, kur gali mokintis ir ne studentai  biggrin.gif



Dėkui už rekomendacijas! smile.gif .Dėl laiko-galimybių-noro-taip-labai pritariu ,kad ,kai yra didelis noras visko galima išmokti.Na,pas mane tas noras toks kažkoks keistas-atrodo,kad iš kažkur kylantis,o kam ,dėl ko, kai nežinau,kai gyvenimas nepriverčia,tai ir lieka tik teoriniu kol kas.. bet vis tiek jis YRA. bigsmile.gif O tu mokeisi kursuose ar savarankiškai?Aš gyvenu Vilniuje,gera mintis pasidairyti kursų.. drinks_cheers.gif
Oj-užmačiau ,kad esi gyvenus Prancūzijoj,tai turbūt ten ir išmokai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 16 kovo 2009 - 23:50
Ir mano noras toks nepaaiškinamas buvo cool.gif O kadangi toks nepaaiškinamas noras tai ir nedelsiau. Ir tikrai neklydau biggrin.gif Verta buvo, užliūliavo parancūzų kalba, o vėliau ir pati kultūra. prancūzijoje tik 5 mėn pagyvenau, bet pagrindus nusivežiau Lietuvoje išmoktus. Tačiau...teko mokintis iš naujo, nes kaip ir visur, egzistuoja gatvės "slengas", regioninis dialektas....
Taigi, jei nori, vadinasi ir reikia. Gali pasidairyti kada prasideda kursai Vilniuje Fr kalbos centre (paskaitų laiko įvairovė gan patogi ir dirbantiems) arba bent pasidairyti pamokų klausymo internete. Belieka palinkėti nedelsiant pradėti ir sėkmingai mokintis!
Atsakyti
QUOTE(Anituke @ 2009 03 15, 17:41)
Šaunu rasti bendraminčių 4u.gif O aš vis nerimstu sukurti prncūzų kalbos draugiją. Pati gyvenau Prancūzijoje ir puikiai suprantu koks nusivylimas ateina, kuomet užmiršti tiek daug žodžių... Mais c pas grave -  gal yra norinčių kurti frankofonų būrelį? Kodėl nepabandžius?  mirksiukas.gif


Smagu, kad prisijunge dar viena prancuzaite bigsmile.gif Man irgi teko France pagyventi, o va dabar jau geru pora metu beveik neturiu reikalu su prancuzu kalba, tai oi kaip viska primirsau. Kartais elementarus zodis ima ir uzstringa, quelle honte! blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(SuperMeska @ 2009 03 20, 17:36)
Smagu, kad prisijunge dar viena prancuzaite  bigsmile.gif Man irgi teko France pagyventi, o va dabar jau geru pora metu beveik neturiu reikalu su prancuzu kalba, tai oi kaip viska primirsau. Kartais elementarus zodis ima ir uzstringa, quelle honte!  blush2.gif

sveikos mergaites!
man prancuzu kalba nuo vaikystes buvo svajone... mokykloj ja mokiausi, veliau dejau visas pastangas, kad ja studijuociau - pavyko!!taciau kai baigiau vdu prancuzu filologija, darbo ieskojau pagal specialybe beveik metus ir negavau nieko panasaus, o vertejauti as nenorejau, nes ne mano kryptis..gal noreciau kazko pedagoginio smile.gif tai va, pasimirsta dabar kasdien vis labiau..
Atsakyti