Įkraunama...
Įkraunama...

Kepurytė-šalmas

Mano dukrytė jau ketvirtą sezoną nešioja tokias kepurėles - niekur vėjai nepučia, ausytės uždengtos ax.gif

user posted image

user posted image

Kaip tik šiom dienom mezgiau tokią kepurėlę vienai labai labai mažai mergytei, tai nufotografavau visą procesą, mielai pasidalinsiu savo patirtim 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Misty @ 2008 11 11, 16:02)


Kaip tik šiom dienom mezgiau tokią kepurėlę vienai labai labai mažai mergytei, tai nufotografavau visą procesą, mielai pasidalinsiu savo patirtim 4u.gif

labai norėčiau pamatyti, kai megzti tokias kepurytes 4u.gif
Atsakyti
oj laukiam laukia,pamokeliu laukiam ax.gif

koks cibukas kepurytes smile.gif
Atsakyti
kaip butu smagu pmatyti visa procesa thumbup.gif
Atsakyti
Kepurėlę mezgiau 37cm apimties galvytei wub.gif

Pirmiausiai nusipiešiau kepurėlės "iškarpą", kad būtų lengviau orintuotis mirksiukas.gif Kadangi šį kartą mezgiau be "modelio" ir negalėjau pamatuoti eigoje, tai teko "matuoti" ant iškarpos.

user posted image


Papildyta:
Pradedam nuo paprasčiausių dalykų - nusimezgam nedidelį pavyzdėlį, kad galėtume pasiskaičiuoti, kiek reikės kepurėlei akių mirksiukas.gif

user posted image

Kai jau paskaičiuojame, kiek bus akių, galime pradėti megzti mirksiukas.gif

Mezgimas prasideda nuo šniūriukų - aš mezgu abu iš karto. Uždedu du kartus po 6 akis (turi būti du atskiri siūlų kamuoliukai) ir mezgu "žarnelę"

user posted image

user posted image

"Žarnelė" mezgama sekančiu būdu - pirma akis nukeliama, antra išmezgama geraja akim, trečia perkeliama ant dešinio virbalo neišmezgus (siūlas eina tos akies priekyje), ketvirta vėl išmezgama geraja akim, penkta perkeliama, šešta išmezgama blogaja akim. Apsukus viskas kartojama analogiškai.
Papildyta:
Jei "žarnelė" nesigauna, galima raištelius megzti tiesiog ripso raštu, tik tada jie bus labiau linkę tampytis.

Raišteliai turėtų būti maždaug 30 cm ilgio.

Dabar atėjo eilė "ausims".. Iš kiekvienos akies išmezgu po dvi akis - viso gaunasi 10 akių (pirma akis visada nukeliama, paskutinė išmezgama blogaja akim)

user posted image
Papildyta:
Numezgu 6 eiles ripsu

user posted image

Ir pradedu platinti - iš penktos ir šeštos akių išmezgu po dvi akis. Trys akys iš aboejų kraštų visą laiką mezgamos ripsu, akys tarpe - pasirinktu kepurėlės raštu.

Kiekvienoje gerosios pusės eilėje iš akie, esančios šalia ripsinio kraštelio išmezgu po dvi akis, tokiu būdu "ausis" pastoviai platėja.

Kai numezgu reikiamą ausytės ilgį (mano kepurėje tai buvo 4,5 cm), pridedu ant virbalo reikalingą kiekį akių nugarinei daliai

user posted image

ir sujungiu abi "ausytes".

user posted image
Papildyta:
Toliau mezgu dar porą cm, išorinį kraštą vis dar platindama

user posted image

Dabar jau reikės 5 virbalų. mirksiukas.gif Pridedu reikiama kiekį akių kepurytės priekinei daliai ir paskirstau visas akis ant keturių virbalų.

Toliau kepurytė mezgama apvaliai, kaip kojinė.

user posted image


Papildyta:
mezgam reikiamą ilgį - aš matavau pagal savo "iškarpą", kai megzdavau dukrei, matuodavau, ar jau gana ax.gif

user posted image

Kai kepurytę mezgu lygiuoju raštu, mėgstu siaurinti šešiose vietose kiekvienoje eilėje vis sumegzdama po dvi akis (toks siaurinimas gerai matosi dukrytės raudonoj kepurėje). Nepamirškite - kad siaurinimo linijos būtų tiesios, vienoje eilėje sumezgate akį iš karės, kitoje iš dešinės.

kadangi šitą kepurėlę mezgiau pynučių raštu, tai siaurinti "juostomis" negalėjau - tiesiog kas tris-keturias sumažindavau trečdaliu akių skaičių - sumegzdavau po dvi akis

Kai liko 10 akių, numezgiau cibuką, tada per visas akis adatos padalba pervėriau siūlo galą ir užtraukiau.

user posted image

štai, kepurėlė beveik baigta...

user posted image
Papildyta:
Visą kepurytės kraštelį apnėriau vašeliu "vėžio" žingsniu..

user posted image

user posted image

O štai jau pabaigta ir išskalbta kepurytė 4u.gif

user posted image

Sėkmės mezgant 4u.gif

Jei kils kokių klausimų - mielai padėsiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Misty: 11 lapkričio 2008 - 15:47
Oi mama saunuole thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
O kepuryte super grazi wub.gif
Atsakyti
Kokia tu šaunuolė thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Misty, ačiū tau thumbup.gif thumbup.gif šaunuolė, kaip dėl mūsų pasistengei 4u.gif

va, aš tik paklaust norėjau.. labai bijau tų uždedamų akių ant priekio ir užpakalio. Koks burtas yra, kad jos nebūtų nei per laisvos, nei.. na, kad nesijaustų kaip virvelė unsure.gif jei supranti, apie ką aš blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Coccinela @ 2008 11 11, 16:36)
Misty, ačiū tau  thumbup.gif  thumbup.gif šaunuolė, kaip dėl mūsų pasistengei  4u.gif

va, aš tik paklaust norėjau.. labai bijau tų uždedamų akių ant priekio ir užpakalio. Koks burtas yra, kad jos nebūtų nei per laisvos, nei.. na, kad nesijaustų kaip virvelė  unsure.gif jei supranti, apie ką aš  blush2.gif


Tas burtas - praktika, praktika ir dar kartą praktika mirksiukas.gif O šiaip tai geriau truputį laisviau, nei užveržti - paskui vėžio žingsnis įtempimą pareguliuoja mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Misty: 11 lapkričio 2008 - 16:44
Gera pamokėlė thumbup.gif

Coccinelos prašymu įkeliu panašiu principu megztą savo kepurėlę .

user posted image
Aš irgi mezgiau iš 100% merino vilnos. Viduje įsiuvau medvilninio trikotažo pamušalą.

Pamušalo idėja atėjo iš patirties. Kažkada sau nusimezgiau kepurė ir išėjus žiemą į lauką kiaurai pūtė per ją. Tada įsisiuvau pamušalą ir reikalai visiškai pasitaisė. Todėl dabar visada vaikams siuvu pamušalus. Net pirštines kažkuriam kūdikiui buvau numezgus iš vilnos ir įsiuvus trikotažo pamušalą, tai rankos nustojo šalti.

Šioje nuotraukoje dar nėra pamušalo ir raištelių, tik dabar pamačiau, kad kai fotografavau nebuvo. Aš raištelių nenumezgiau iš karto, po to prinėriau. o kraštelį po įsiuvimo apnėriau lankeliais po 4 pynelės akis.
Atsakyti
Kerpena, šauni kepurėlė thumbup.gif Ir manekenė superinė biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Ir aš prieš porą dienų numezgiau, bet pirmas blynas prisvilo verysad.gif Siūlai specialiai vaikų drabužėliams skirti, o išplovus išsitampė žiauriai.
Atsakyti