Įkraunama...
Įkraunama...

Apie mokyklas

Sveiki,
Nors mano dukra tik kitais metais eis i mokykla, bet jau dabar pradedu rupintis, kaip ir kur reikes jai eiti  ???(todel tikiuosi jusu patarimo). Abu su vyru daug dirbam ir dabar pasiimam is darzelio vos nepaskutine, todel neisivaizduoju, ka reikes daryti, kai eis i mokykla (toks darbas, kad negali islekti, kada nori ir dirbti, kiek nori). Dabar jau baisu darosi, kaip ji bus viena nuo 13 valandos namie. Esam palike tik keletui valandu viena namie.  kaip sprendzia tokia problema abu dirbantys tevai?
Atsakyti
dabar labai populiaru samdyti aukle, kuri pradinuka paima is mokyklos ir ji priziuri, kol tevai gris - padeda ruosti pamokles, paduoda valgyti.

Tik kazkaip nepriimtina man tai ( gal kai maniskiai iki mokyklos priaugs ir kitaip galvosiu), nes mes tai be aukliu uzaugom. Kuo puikiausiau pareidavau namo ir isbudavau kol tevai gris
Atsakyti
Na, maniskis pirmus menesius eidavo pas mociute, netoli gyvena, nors ir namo labai arti. Tai pavalgydavo pietus ten ir pabudavo, kol ateidavau is darbo. O ten salia ir darzelis, tai man labai patogu - viena is darzo, kita is mamos pasiimdavau. Paskui jis eidavo i muzikos mokykla tuoj po pamoku, tai tas pabuvimas pas mociute labai gerai - dar spedavo pavalgyt (namie tai nespetu). Nors is esmes tai ir vienas butu galejes pabut. O pernai (antroj klasej) tai jau palikau savo nuoziurai - kartais eidavo namo, kartais pas mociute, dar + muzikalke. Simet tai jau planuoju patiket ir sese is darzo parvest kartais....
Ir vasara vienas namie budavo...Valgyt palieku, ka pavalgo, ko ne....
Atsakyti
Be to, yra klases su prailginta grupe. Pas mus mokykloj "Geros pradzios" klasej vaikai buna iki 16 val. Aisku, uz papildoma uzmokesti.
Atsakyti
Taigi va, kad labai gerai, kad yra salia mociutes. Musu mociutes uz geru 300 km, todel ju pagalbos nesitikim  ;)
As nezinojau, kad buna ir prailginta grupe - siaip neblogas dalykas. Gal galit parasyti, kuo skiriasi "geros pradzios" nuo paprastos mokyklos? Ar yra tokiu Vilniuje?
Atsakyti
Tos Geros pradzios tai tik viena klse buna mokykloj, jie pagal kita sistema dirba, ir darzeliuose tokios buna. Ji yra mokama, pas mus berods 40 lt. O apie ta sistema nelabai zinau, reik kazkur pasiskaityt.
Atsakyti
Gal ir ne i tema - bet noriu paklausti - nuo keliu metu leidziat vaikus i mokykla? Maniskei geguze sueis 6, tai nuo rugsejo (kitu metu) planuoju leisti i mokykla. Mergaite gana guvi, bando skaityti, skiciuoti, ir i mokykla labai nori. Ar ne per anksti?
Atsakyti
Maniskei kitamet rugseji bus 6.9, tai tikriausiai ir leisim. Na, o noras vaiko eiti i mokykla suprantamas, nes dar nieko nezino, kas jo laukia. Kaip ir i darzeli, atsimenu pries pradedant leisti nori labiausiai, pabuvo diena, pamate, kad nera taip gerai, kaip namie, viskas pasibaige tie norai.
Atsakyti
to Ramsius>keista buvo skaityti kad 'geros pradzios' klase mokykloje mokama!?
Musu kaimynineje mokykloje jau seniai dirba pagal sia metodika, bet kad butu kada buves mokestis negirdejau...
Atsakyti
Numanau kad sita tema dabar bus aktuali tiems kas kitais metais leis vaikus i pirma klase, tad gal pasidalinkime savo nuomone apie mokyklas.

As atrodo jau issirinkau saviskei mokykla - genio pradine, Springlet tu visiskai teisi buvai wink.gif pradzioje tik nuejau pasisneketi, bet tik ten leisiu savo, super vedeja, mokytojos su kuriomis bendraut teko irgi tokios, gerai tik kad pasake man kad jau dabar reikia eiti klausineti del klasiu ypac jeigu problematiskas vaikas, o uzsirasymas nuo sausio men. tai dabar sake kad pasisnekes su psichologe pati, po to paskambinsiu kada ateisim su vaiku, zodziu pagal merga mano jai mokytoja parinks ir pirkt nieko nereikia, viska organizuotai pirks, vadoveliu, sasiuviniu net nesiot nereikes, kaip darzelyje, pristatai 8 val, gali vakare pasiimt 18 val veliausiai, ir nieko namuose daryt nereikia, kiekviena klase turi savo spinteles, tulikus ir t.t, kaip darzelyje grupe, zodziu as absoliuciai suzaveta
Atsakyti
Prailgintos dienos grupes veikia greiciausiai kiekvienoj mokykloj uz papildoma mokesti.
O apie geros pradzios sistema mano nuomone yra skeptiska. Pradzia tai gera, bet jos nebelieka, kai pereini i penkta klase, todel vaikai patiria dideli emocini soka ir tai pripazysta patys pedagogai. geroj pradzioj,kiek suprantu, veikla grista kolektyviniu darbu, o penktoj klasej atsakomybe uz mokymosi rezultatus tenka individualiai. Uztenka jau vien to, kad tik penktoj klasej pazymius pradeda rasyt
Atsakyti
Aš susidūriau su ta pačia problema kaip BraskeI. Dabarmanodukra jau antrokė. Išleidau į mokyklą labai ankst, dar nė 6m pilnai nebuvo- suėjo rugsėjo pabaigoj. Pradžioj ieškojom auklės, bet kainos tragiškai didelės pasirodė- už kelias val reikiamokėti tiek pat, kiek už visą dieną. Pasilikdavo pradžioj prailgintoj grupėj- už ją mokykloj kažkiek reikdavo mokėti,būdavo iki 17 val. Pamokų ten neparuošdavo, nes nieks neprižiūrėdavo, o jei padarydavo, baisiau nebūna, reikdavo perdaryti. Triukšmas baisus, vaikai veikia ką nori, tik kad sėdi vienoj klasėj. Po naujų metų dukra pati griežtai atsisakė būti joje (nors tikrai nėra iš ramiųjų ir tyliųjų), pasakiusi, kad nors baisu, geriaubusviena namuose. Taip ir paliko. Kad būtų drąsiau nuprikome šunį- jaučiasi saugiau ir nebe tokia vieniša.
Atsakyti