Įkraunama...
Įkraunama...

Mažieji keikūnai

Turiu 4.5m. sūnų, kuri leidziu i darzeli nuo 1,1m. tai gana draugiska vaiku grupe jau pakankamai susigyvenusi ir atrodo is gana kulturingu seimu, taciau viena diena pareina mano atzala is darzelio ir sako "mamyte, Kliadas sake "ciulpk b....." o ka tai reiskia..?" na tiesa pasakius buvau siek tiek pribloksta tokio vaiko posakio, bet neturejau ka paaiskint apart to kad taip kalbeti negalima ir negrazu jei pats nesupranti ka reiskia....aisku veliau pasitaikydavo ir idomesniu ir daznesniu klausimu, ka reiskia vienas ar kitas posakis.....namuose jis jau puikiai zino kad keiktis yra tabu ypac kai girdi mamyte, bet ne kiek neabejoju kad darzeli ir jam tenka "pasireiksti", kaip vaikui padet suvokt kad tai yra negrazu.., nes kiek supratau is jo atsakymu "o kodel tas ir anas gali keiktis o as ne....." musti yra beprasmiska....
Atsakyti
As irgi auginu maza keikuna. Ko tik nebandziau, ir dirzu bausti, ir barti, niekas nepadejo. O mociute atrado gera buda atpratinti vaika nuo keiksmazodeziu. Kai tik tas pradeda keiktis, mociute traukia is kisenes adata ir sako, na tuoj badysiu liezuvi. Va taip pamazu ir atpratinom, as manau kad tai veiksmingas budas.
Atsakyti
Libra gal ir geras budas jeigu padeda, nes tikrai niekas negelbsti nei dirzas nei pedagogiski aiskinimai.Nors sako gasdint negalima bet tai ka gi daryt kur tie psichologai ko nepaaiskina.
Atsakyti
del keikunu girdejau tokia nuomone (skaiciau kazkur) kad jie taip kitu demesi i save atkreipt stengiasi. tada vienintelis budas atpratinti - visai nekreipt demesio - tegu keikiasi, kad ir kaip mums butu nepatogu prie kitus ir pan. man suveike, kai bande keiktis, o jau kai viskas praeje buvo, pana paaugo, pradejom sneketis kodel kiti vaikas sako negrazius zodziu, kad tik negeri sako ir pan.
Aisku yra dar viena priezastis - kada namie pastoviai girdi, tada jau be sansu atpratint. Yra vienas berniukas darzelyje, keikiasi kaip turginis koks, ir siaip elgiasi kaip banditelis, mane tai stebino tol kol nepamaciau jo teti ir kaip tas su sunum bendrauja, gal kas trecias zodis buvo bl... tai ka is vaiko noret. Cia jau patologija, kaip taip galima su vaiku?
Atsakyti
Iva na as bandziau nekreipti demesio, bet zinai kai parduotuvei paklausai kaip vaikas pradeda "kodel tu bl...man neperki to ar ano...." man paciai is salies ziurint baisu darosi, cia man didesne problema gal yra ta kad as nemoku paaiskint tu keismazodziu ka jie reiskia, tik temoku pasakyt kad tai negrazu, o manajam to neuztenka, nes anot jo jis pats zino kad negrazu, tik va ka reiskia jei jau negrazu jis nezino  :smile.gif idomu ar nera kokio nors keiksmazodziu aiskinimo enciklopedijos smile.gif
Atsakyti
Kaip auga vaikai... Temoje nuo 1 iki 3 metų "Mažieji šnekučiai", o jau nuo 3 iki 7 metų "Mažieji keikūnai"  :o
Atsakyti
Degute na ka padarysi, tokia siandiena..... :-[
Atsakyti
Nesakykit, kad ir manes tas pats laukia ateity... [img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/q/cry.gif[/img]
Atsakyti
Tikriausiai visi per tai pereina, vieni skaudziau, kiti maziau.
Asta ar tu tikrai manai kad jam reiksmiu reikia? Be to daugelis keiksmazodziu juk be tiesioginiu reiksmiu, tad ir aiskint nera ka, tavo jau pakankamai didelis suprast kad kai kurie zodziai gali skaudint aplinkinius, kad tau nesmagu girdet kaip sunelis sneka taip negraziai kaip tik blogi zmones sneka, paklausk ar jis noretu tokiu blogu but?

Yra tokia labai gera knyga, man ji labai patinka - "tarp tevu ir vaiko" praktiskosios psichologijos serijos. ten labai graziai ir suprantamai parasyta, ji man labai padejo, ten yra tokia mintis, kad vaikui, ypac berniukui, yra butina keiktis, jeigu taip daro jo aplinkoje, nes jis nori pasirodyti kietas, buti lygus su bendraamziais, taciau jis turi zinoti leistinumo ribas, tarkim zino kad tai keiksmazodis ir kad keiktis jeigu nori gali tik savo aplinkoje, ne prie mamos, tecio, suaugusiuju, mergaiciu. Gal cia ir yra dalis tiesos
Atsakyti
Maniškė irgi labai gražiai ir svarbiausiai garsiai moka sakyti"ETIKMAT". Bet nežinau - drausti tai ar ne, nes kaip tada paaiškinsi vaikui, kodėl taip per televizorių kalba biggrin.gif
Atsakyti
[smiley=smiley1.gif] [smiley=smiley1.gif] [smiley=smiley1.gif]  vaikai kaip kempines, ziuriu tik ir ziurek ka sneki. del to "etikmat' vakar ziurejau laida, tipo Salamakina i kokia ten komisija iskviete, kodel i eteri keikiasi [smiley=smiley1.gif] atrodo nusprende kad nieko cia tokio, jeigu jam galima tai gal ir vaikam tada turbut galima [smiley=smiley1.gif]
Atsakyti
Mano, kad vaikai keikiasi kol jiems idomu, po to praeina. Maniske sededavo 2,5m. ant puodo ir kalbedavo bl..., bl..., tokiai nieko nepaaiskinsi. Bet kai keikesi 4m.sunus pasakiau, kad ir as, ir tete zinom dar daugiau keiksmazodziu, bet garsiai nesakom. Dar paklausiau ar zino ka reiskia megstami keiksmazodziai: pider...., b..., ir ju atitikmenis literaturine kalba. Nezinojo- tad paaiskinau, o jis paklause kaip negrazei yra pute, pasimeciau, bet pasakiau. Sis pokalbis labai padejo(kalbejomes vakare  lovoje). Dabar sunui 7,7m ir pats juokiasi ir pasakoja kaip vaikai kieme keikiasi ir kad nezino keiksmaz. reiksmes.
Atsakyti