Įkraunama...
Įkraunama...

Įvairūs kursai, seminarai, paskaitos tėvams

Kviečiame mamytes ir tėvelius apsilankyti „Šeimų mokyklėlėje“
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius. Visos paskaitos ir užsiėmimai - nemokami.


Paskaitų grafikas:
„Vaikų infekciniai susirgimai. Vaikų skiepų kalendorius.“ - kovo 2 d., 15.30-17.00 val., balandžio 27 d., 15.30-17.00 val.
Šeimos gydytoja Jūratė Grigė.
Vaikų profilaktinių skiepų kalendorius Lietuvoje bei rekomenduojami, bet valstybės lėšomis nekompensuojami skiepai. Infekcinių ligų statistika Lietuvoje ir pasaulyje. Vaikų infekciniai susirgimai: ligų požymiai, komplikacijos, gydymo bei profilaktikos būdai. Pateikiama sezoninio gripo statistika, užkrėtimo keliai, ligos požymiai, komplikacijos, gydymo būdai, profilaktikos svarba motinos ir kūdikio sveikatai.

„Nėščiosios ir vaiko burnos sveikata“ - kovo 10 d., 12.00-13.30 val., gegužės 12 d., 13.00-14.30 val.
Gydytoja odontologė Daiva Aškinytė.
Paskaitos metu sužinosite kaip kovoti su nėščiųjų dantenų uždegimu, kada ir kaip dažnai galima ir reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą nėštumo metu, kokias procedūras saugu atlikti nėščiosioms, kaip prižiūrėti kūdikio burną, kada turi dygti dantys, kaip taisyklingai juos prižiūrėti, ką daryti, jei vaikas susirgo stomatitu. Praktiškai mokysimės taisyklingos burnos priežiūros įgūdžių, padėsiančių išsaugoti mamos ir vaiko burnos sveikatą.

„Mityba nėštumo ir žindymo metu. Nėščiosios organizmo pokyčiai.“ - kovo 18 d., 15.00-16.30 val., gegužės 20 d., 14.00-15.30 val.
Vaikų ligų gydytoja ir gydytoja vaikų endokrinologė Lina Orlovskaja.
Maisto įtaka nėštumo eigai. Rekomenduotini ir vengtini produktai nėštumo ir žindymo metu, naujausia sveikos mitybos piramidė.

„Kūdikių ir mažų vaikų geležies stokos mažakraujystę ir jos profilaktiką“ - kovo 19 d., 15.30-17.00 val., gegužės 14 d., 15.30-17.00 val.
Vaikų ligų ir hematologijos gydytoja Audronė Mulevičienė.
Mitybinės mažakraujystės, kai dėl netinkamos mitybos kraujyje sumažėja raudonųjų kraujo kūnelių skaičius ir/arba hemoglobino kiekis ir sutrinka deguonies apykaita organizme, yra dažna problema kūdikių ir mažų vaikų amžiuje. Susitikimo metu bus nagrinėjamos svarbiausios mitybinių mažakraujysčių pasekmės, efektyviausios profilaktikos priemones.

„Prieraišioji tėvystė vaiko raidos ir ugdymo(si) požiūriu“ - kovo 23 d., 10.00-11.30 val.
Psichologė Vilma Petrikienė.
Kas yra prieraišumas? Prieraišumo tipai. Kas yra prieraišioji tėvystė? Pagrindiniai prieraišiosios tėvystės principai? Kada formuojasi prieraišus santykis ir kuo tai svarbu vaiko raidai? Prieraišumo įtaka vaiko ugdymui(si).

„Sąmoninga tėvystė“ - balandžio 14 d., 13.00-14.30 val.
Lietuvos perinatalinės psichologijos ir medicinos asociacijos prezidentas, gydytojas Romualdas Šemeta.
Pasiruošimas vaiko pradėjimui: kaip susilaukti sveiko vaiko, kodėl reikia ruoštis vaiko
pradėjimui. Pirmieji vaiko auginimo metai, dažniausiai pasitaikančios klaidos. Fizinis ir intelektinis vaiko ugdymas.

„Kūdikių ir vaikų alergija maistui“ - balandžio 15 d., 15.00-16.30 val.
Vaikų ligų gydytoja ir gydytoja vaikų endokrinologė Lina Orlovskaja.
Paskaitų – konsultacijų metu susipažinsite su alergijos maistui atsiradimo priežastimis, maisto alergenais. Kūdikių ir vaikų alergija maistui, alergijų gydymu ir profilaktika.

„Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas“ - balandžio 21 d., 13.00-14.30 val.
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Cholopova.
Paskaitos metu aptariamos dažniausiai vaiką ištinkančios nelaimės namuose: virtuvėje, kambariuose, vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų namuose. Patariama kaip automobilyje saugiai vežti vaikus. Per paskaitą mokoma suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui. Mokoma tinkamai suteikti pirmąją pagalbą nudegimo atveju.

„Sėkmingas žindymas arba žindymo mokslas paprastai“ - gegužės 6 d., 15.00-16.30 val.
Tarptautinė laktacijos ir žindymo valdymo konsultantė Daiva Šniukaitė-Adner.
Paskaitos metu susipažinsite su mokslo įrodytais žindymo privalumais kūdikio ir mamos sveikatai. Aiškinsimės kaip pasinaudoti gamtos numatytomis galimybėmis, nepadaryti klaidų ir sėkmingai žindyti.

„Motinystės melancholija ar jau pogimdyvinė depresija. Kas tai? Ir kaip jos išvengti.“ - gegužės 18 d., 10.00-11.30 val.
Psichologė Vilma Petrikienė.
Kas yra pogimdyvinė depresija, kaip ją atpažinti? Kas lemia, kad moterį ištinka pogimdyvinė depresija, jos įtaka besilaukiančios ar jau pagimdžiusios moters sveikatai. Pogimdyvinės depresijos poveikis kūdikio vystymuisi. Pogimdyvinės depresijos gydymo svarba bei būdai. Ką daryti, kad motinystės pradžia būtų sklandi?

Visos paskaitos vyks Vilniaus visuomenės sveikatos biure, Polocko g. 12-2 (Užupis). Išankstinė registracija: renginiai@vvsb.lt arba tel. 8 5 205 3417
Daugiau informacijos: www.vvsb.lt arba FB profilyje (Vilniaus visuomenės sveikatos biuras).

Mankštų kalendorius besilaukiančioms ir pagimdžiusioms moterims Mankštos besilaukiančioms: Pirmadieniais – 16.00 – 16.50 val. Antradieniais – 15.30 – 16.20 val., 17.00 – 17.50 val. Trečiadieniais – 18.00 – 18.50 val.
Mankštos pagimdžiusioms: Pirmadieniais – 14.30 – 15.20 val., 18.00 – 18.50 val. Trečiadieniais – 15.00 – 15.50 val., 16.30 – 17.20 val.
Visos mankštos vyks Vilniaus visuomenės sveikatos biure, Polocko g. 12-2 (Užupis). Išankstinė registracija į mankštas: Milda Navaslauskaitė, tel. 86 23 59901, el.p. milda.navaslauskaite@vvsb.lt
Atsakyti
Paskaita tėveliams Klaipėdoje

Psichologijos studija
kviečia į seminarą "Pradžių pradžia"


Šiuo seminaru pradedame seminarų ciklą, orientuotą į tėvelius ir mamas, kuriems tėvystės ar motinystės džiaugsmai ir rūpesčiai yra dar labai nauji, o taip pat ir tuos, kurie jau turi tėvystės „stažą“ bet vis dar turi ir daugybę klausimų...


Pirmajame seminare "Pradžių pradžia", siūlome kartu paieškoti atsakymų, į tą ramybės neduodantį „KAIP?“:

- kaip formuojasi ryšys, t.y. nuolatiniai vaiko ir motinos santykiai;
- kaip ankstyvieji vaiko ir motinos santykiai įtakoja visą likusį gyvenimą;
- kokie reagavimo į vaiko poreikius būdai yra tinkamiausi ;

Kitos seminarų temos bus formuluojamos, atsižvelgiant į jūsų tėvystės aktualijas.

Seminaro forma – supažindinimas su teorinėmis nuostatomis, pokalbis bei diskusija.

Seminaro vedančiosios - psichologė psichoterapiautė Jolanta Navickienė
psichologė Irmina Čajauskienė

Kur? - "Psichologijos studija" I. Kanto 15 - 2, Klaipėda

Kada? - 2015 m. rugsėjo 28 d. nuo 17.30 val. iki 19.30 val.

Kiek? - Dalyvavimo kaina - 10 eurų. Vietų skaičius - ne daugiau 12 dalyvių.

Kaip? - Registruotis galima el. paštu psichologe.irmina@gmail.com (nurodykite vardą, pavardę ir tel. nr.)

Telefonas informacijai: 8 630 08731 (Irmina)


Atsakyti