Įkraunama...
Įkraunama...

Dėl vertimų biurų ale TOP 10

Su praėjusiomis ir artėjančiomis šventėmis jus visas drinks_cheers.gif Nuo rudens turbūt nebuvau įlindusi į forumą blush2.gif Tiesiog darbų bumas kažkoks, o ne metai buvo. Pagaliau šventinis periodas, šiek tiek ramiau, todėl šiandien prisėdau ir viską nuo pradžių perskaičiau, smagu pasidarė, kad forumas dar gyvuoja.
Norėčiau vieną klausimėlį užduot. Gal žinote, kur galima rasti info apie geriausius ir blogiausius vertimų biurus, kokį ale dešimtuką ar pan. (skundai.lt, LLVS jau peržiūrėjau smile.gif ) Arba gal pačios galėtumėte savo mintimis pasidalinti apie tai. Vertimų kokybė Lietuvoje prastėja (čia ir apie raguotą premiją paskaičiau, berods, Sophi nuorodą thumbup.gif ). Taigi bandau ieškoti to priežasčių (pedagoginis darbas, renku medžiagą straipsniui ax.gif ). Dirbu su daugeliu vertimų biurų, bet kol kas nei labai gerų, nei blogų negalėčiau išskirti. (Tiesa, šiek tiek Archetypon buvo pavedęs, bet dabar nelabai su juo beturiu reikalų). Labai lauksiu jūsų nuominių. Ačiū visoms iš anksto 4u.gif
Atsakyti
Kažkada esu dirbusi su vertimų biuru „Eurotonas“. Patys geriausi prisiminimai, thumbup.gif nes mane sužavėjo jų profesionalus požiūris į darbą. O ir mokėjo neblogai. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(sagritute @ 2008 12 30, 15:36)
Kažkada esu dirbusi su vertimų biuru „Eurotonas“.  Patys geriausi prisiminimai,  thumbup.gif nes mane sužavėjo jų profesionalus požiūris į darbą. O ir mokėjo neblogai. ax.gif

as kazkaip apie tokį nel nelabai girdėjau ax.gif , kokiam cia mieste?
Atsakyti
"Eurotonas" Vilniuje. Mano atsiliepimai apie šį VB irgi geri.
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2008 12 30, 21:35)
"Eurotonas" Vilniuje. Mano atsiliepimai apie šį VB irgi geri.

dėkui už info 4u.gif
Atsakyti
Tik geru žodžiu gali paminėti vertimų biurą "Ex libris". thumbup.gif Labai maloniai bendrauja ir atsiskaito visada laiku, net priminti nereikia.
Atsakyti
Dirbau viename biure daug metų, dabar irgi su keliais bendradarbiauju laisvais pagrindais. Jei reikia, galiu į AŽ parašyti. Anskčiau geras buvo Magistrai, bet pasikeitus personalui, neliko profesionalumo, nuprastėjo. Dabar man patinka Vertimo namai, bet jis brangus. Kitas, kur gana profesionaliai dirbama, yra nedidelis Techniniai vertimai. Du biurai, kurie atsiuntė bandomuosius ir nesugebėjo jų įvertinti mėnesių mėnesiais, manau, neverti dėmesio, nes nesusitvarko su darbu. Apskritai, vertimų atidavimas biurui yra absoliuti loterija, nes ypač dabar jiems dažnai verčia studentai, o kaina imama kaip už profesionalo vertimą. Gali pasitaikyt retais atvejais, kad atiduos versti ir geram vertėjui, bet jei biuras pigus, to tikrai nepasitaikys smile.gif Vis dažniau rimtesnės įmonės ieškosi per rekomendacijas patikrinto vertėjo su verslo liudijimu arba individualia veikla (tiesa, valdžiai pasistengus, pastarasis darbo būdas praktiškai išnaikintas). Galbūt tai nebus pigiau nei verčiantis per vertimo biurus (nors dažnai pigiau, nes nereik mokėt PVM ir kt. mokesčių), bet bus patikima ir patikrinta, jei vertimai iš vienos srities dažni, tai bent terminai bus vienodi. O ir dirbama daug lanksčiau taip.
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 02 08, 17:17)
Dirbau viename biure daug metų, dabar irgi su keliais bendradarbiauju laisvais pagrindais. Jei reikia, galiu į AŽ parašyti. Anskčiau geras buvo Magistrai, bet pasikeitus personalui, neliko profesionalumo, nuprastėjo. Dabar man patinka Vertimo namai, bet jis brangus. Kitas, kur gana profesionaliai dirbama, yra nedidelis Techniniai vertimai. Du biurai, kurie atsiuntė bandomuosius ir nesugebėjo jų įvertinti mėnesių mėnesiais, manau, neverti dėmesio, nes nesusitvarko su darbu. Apskritai, vertimų atidavimas biurui yra absoliuti loterija, nes ypač dabar jiems dažnai verčia studentai, o kaina imama kaip už profesionalo vertimą. Gali pasitaikyt retais atvejais, kad atiduos versti ir geram vertėjui, bet jei biuras pigus, to tikrai nepasitaikys smile.gif Vis dažniau rimtesnės įmonės ieškosi per rekomendacijas patikrinto vertėjo su verslo liudijimu arba individualia veikla (tiesa, valdžiai pasistengus, pastarasis darbo būdas praktiškai išnaikintas). Galbūt tai nebus pigiau nei verčiantis per vertimo biurus (nors dažnai pigiau, nes nereik mokėt PVM ir kt. mokesčių), bet bus patikima ir patikrinta, jei vertimai iš vienos srities dažni, tai bent terminai bus vienodi. O ir dirbama daug lanksčiau taip.

Labai ačiū už info. Aš irgi dirbu su keletu vertimų biurų, visi labai skirtingi, bet kol kas labiausiai nusivyliau "Archetypon", niekad laiku nesumoka schmoll.gif
Pernai vasarį išsiėmiau ir individualios veiklos pažymą, tai šiemet laukiu "staigmenų", kai deklaruosiu. Bijau, kad po to teks eit veiklą "uždaryt" g.gif .
Atsakyti
QUOTE(*jolantab* @ 2008 12 31, 14:37)
Tik geru žodžiu gali paminėti vertimų biurą "Ex libris".  thumbup.gif  Labai maloniai bendrauja ir atsiskaito visada laiku, net priminti nereikia.


Dėl malonaus bendravimo tikrai sutinku, bet dėl mokėjimo tai ne, tekdavo ir priminti, be to, mažai moka...
Atsakyti
QUOTE(katedra @ 2009 02 08, 16:32)
Labai ačiū už info. Aš irgi dirbu su keletu vertimų biurų, visi labai skirtingi, bet kol kas labiausiai nusivyliau "Archetypon", niekad laiku nesumoka  schmoll.gif
Pernai vasarį išsiėmiau ir individualios veiklos pažymą, tai šiemet laukiu "staigmenų", kai deklaruosiu. Bijau, kad po to teks eit veiklą "uždaryt" g.gif .


Tai gal jūs nelaukit, o eikit pasikonsultuot į VMI? Nes visi mano pažįstami vertėjai suskubo greitai išsiregistruot iš tų ind. veiklų, nes mokėt 48-52 proc. nuo pajamų ne visi gali sau leist. Yra gi internete skaičiuoklės, kiek uždirbat suvedat, ir rodo kiek atiduot reik mokesčių. Tai suvedus per metus 3000, reik sumokėt 3500 mokesčių. Maloniai pasiūlo dar ir paskolą pasiimt, kad išsimokėt smile.gif Jau net vertimų biurai perspėja vertėjus nedirbt su ind. veikla, nes vis tiek pigiau pagal autorinę išeina.
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 02 08, 19:27)
Tai gal jūs nelaukit, o eikit pasikonsultuot į VMI? Nes visi mano pažįstami vertėjai suskubo greitai išsiregistruot iš tų ind. veiklų, nes mokėt 48-52 proc. nuo pajamų ne visi gali sau leist. Yra gi internete skaičiuoklės, kiek uždirbat suvedat, ir rodo kiek atiduot reik mokesčių. Tai suvedus per metus 3000, reik sumokėt 3500 mokesčių. Maloniai pasiūlo dar ir paskolą pasiimt, kad išsimokėt smile.gif Jau net vertimų biurai perspėja vertėjus nedirbt su ind. veikla, nes vis tiek pigiau pagal autorinę išeina.

Girdėjau visokių gandų, bet vis neprisiruošiu nueit į VMI, kažko vis neina patikėt, kad taip blogai viskas... doh.gif Negi tie kiaušingalviai seime nori visai sužlugdyti smulkiuosius verslus? g.gif
Beje, gal pasakysit, kur ta skaičiuoklė, kažkokią radau, bet neveikia ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 02 08, 19:27)
Tai gal jūs nelaukit, o eikit pasikonsultuot į VMI? Nes visi mano pažįstami vertėjai suskubo greitai išsiregistruot iš tų ind. veiklų, nes mokėt 48-52 proc. nuo pajamų ne visi gali sau leist. Yra gi internete skaičiuoklės, kiek uždirbat suvedat, ir rodo kiek atiduot reik mokesčių. Tai suvedus per metus 3000, reik sumokėt 3500 mokesčių. Maloniai pasiūlo dar ir paskolą pasiimt, kad išsimokėt smile.gif Jau net vertimų biurai perspėja vertėjus nedirbt su ind. veikla, nes vis tiek pigiau pagal autorinę išeina.



Aha, gal galit įmest kokios tokios skaičiuoklės nuorodą... 4u.gif
Atsakyti