Įkraunama...
Įkraunama...

Ką veikti baigus mokyklą?

labas smile.gif siais metais baigsiu 12 kl, lyg ir zinau kur noreciau stoti, lyg ir nelabai.....vilioja ir studijos uzsienyje, bet siais metais jau nespejau.... yra minciu ir metus padirbti, Lietuvoje, ar uzsienyje...tik ar po to nebus sunku vel isivaziuoti i mokslus? nors gal tie metai padetu apsispresti ko noriu, taip pat apsispresti, ar noriu studijuoti uzsienyje, ar lietuvoje.......patarkit mamytes ir ne tik, galbut is savo patirties, ar verta stoti iskart po mokyklos baigimo, ar geriau metus padirbti? jei dirbti, tai kur, Lietuvoje ar uzsienyje?...
Atsakyti
Labas mirksiukas.gif Mano patirtis tokia, kad praėjusiais metais baigiau mokyklą ir niekur nestojau. Tikėjausi šiais laisvais nuo mokslo metais padirbėti, bet taip išėjo, kad dar sėdžiu be darbo. Sunku kažką patarti žmogui, kurio nepažįsti ir nežinai ko jis nori ir tikisi. Bet manau, kad jei neapsispręsi iki paraiškų davimo, geriau jau palūkėti ir apsispręsti ko nori. Jei nežinai kur nori studijuoti kažin ar verta stoti bet kur, tik tam, kad studijuotum, neverta savęs kankinti. Aišku, gali ir stoti, o vėliau studijas nutraukti, jei nepatiks. smile.gif O dėl darbo, Lietuvoj turint tik vidurinį išsilavinimą ir neturint jokios patirties, įsidarbinti sunkoka. Kaip yra užsieny, nežinau, bet manau kad ten turėtų būti lengviau, ypač jei sutiktum dirbti kokiam fabrike ar skinti gėles, būti aukle ir pan. Ir jei nuspręstum studijuoti užsienyje (kur kokybė mokslo tikrai geresnė), geriau ir dirbti būtų užsienyje - dėl kalbos. Tokia mano nuomonė. drinks_cheers.gif
Jei ne pasalptis, kur galvoji studijuoti? ax.gif
Atsakyti
jei baigciau siemet mokykla tikrai nezinociau ka daryt. Turiu seimoj keleta siemet baigianciu pusseseriu tai ojoj doh.gif seimos ne is turtinguju, tai jei moket uz mokslus reikes, tai tada nzn Neapsimoka lyst i skolas tokiu metu (pati mokausi neakivaizdiniam, visi metai man kainuos apie 15.000 lt, bet naudos turbut is to nebus jokios, jei alga 1500 tik pagal spec butu) Noretu padirbet, bet darbu kazin ar gaus I uzsieni vaziuot ka tik baigus, kai ten dabar irgi ne pyragai unsure.gif Yra is mazesniu miesteliu, tai jei ir mokysis, tai nuoma, pragyvenimas, vazinejimas Aj dabar sunku unsure.gif

i mokslus jei nori isivaziuot niekada ne sunku smile.gif pati buvau pasiemus akademines, nes jau mokykloj uzknise buvo namu darbai smile.gif po ju ir mokslai geriua sekas, nes galva per metus pailsejus ir siaip jau noras atejo turbut didesnis nei katik istojus smile.gif
Atsakyti
manau, kad stoti reikia.
AS pati neturiu patirties, nes stojau iskarto o mokyklos. kitaip net nenorejau, nes studentiskas gyvenimas baisiausiai trauke biggrin.gif
Istiesu jau po mokyklos yra sunku isijausti i ta nauja aplinka ir naujas taisykles.. daznus kolius ir egzaminus, ko mokykloj nera, todel labiausiai tau patarciau stoti iskarto.. o jei dar zinai kur, tai nematau tikslo laukt smile.gif
beto darbo tu normalaus tik su mokyklos diplomu tikrai negausi, tai kam gaisti laika ? jei norisi dirbti, tai stok ir ieskokis puse etato. studijas tikrai imanoma suderinti su darbu.
Siaip net manau, kad darba susirasti butu lengviau, kai jau esi studente negu tik baigus mokykla..gal klystu g.gif bet man asmeniskai butu patrauklesnis tas zmogus, kuris akivaizdziai siekia (siuo atveju studijuodamas) tobulejimo.
mano viena drauge dare metu pertrauka.. veliau stojo i universiteta, bet specialybe, kuria pasirinko jai nepatiko.. kitais metais vel perstojo ir dabar gailisi, kad taip laika svaiste, nes du metus prarado.
Aisku cia nieko nereiskia.. du metai - ne gyvenimas, bet visgi gal to isvengti ir galima smile.gif
Cia tik mano nuomone.

Atsakyti
Lietuvoj studijos tikrai brangios ir dauguma neapsimoka. doh.gif O dėl darbo užsieny, manau, kad visgi didesnė galimybė įsidarbinti ten nei šiuo metu Lietuvoje (jei be patirties ir neturi pažįstamų, kurie tau gali padėti). Žinoma nėra lengva, nėra taip, kad per keletą dienų įsidarbini. Turiu pažįstamų, artimų žmonių gyvenančių Airijoje, Anglijoje, tad žinau, kad viena kita laisva atsiranda. O kur dar kitos, kurių jie nežino. ax.gif
Atsakyti
aciu uz nuomones 4u.gif del bandymo stoti, o jei nepatiks nutraukti studijas, tai labai neapsimoka man atrodo, nes nuo kitu metu visas mokslas bus mokamas..........del darbo uzsienyje( butent uk noreciau) man kils daug sunkumu, kadangi neturiu tenai gyvenanciu pazystamu.......stoti noreciau i ekonomika, o i ja istoti ganetinai sunku.... net ir istojus matyt reiketu padirbeti, nes labai nesinori kad uz mokslus moketu tevai......
Atsakyti
mano lygiai tokia pati situacija smile.gif šiais metais baigiu mokyklą ir visai nežinau ką daryti doh.gif norėčiau studijuoti anglų kalbą, bet filologija nelabai specialybė sad.gif o vienintelis dalykas,kuris žavi ir "traukia" ir yra anglų kalba verysad.gif norėčiau važiuot į užsienį padirbėti, bet kaip ir temos autorė sakė neturiu ten pažįstamų verysad.gif (lekiam kartu? biggrin.gif ) o jei likti lietuvoje ir metus dirbti, tai td geriau stoti, nes tik su vidurinės baigimu darbą sunku rast(pusseserė įstojo ir metė,nes nepatiko, tai dirbo picerijoj, o po to droge)
na,bet puoselėju viltį gal pavyktų išvažiuot kitais metais į užsienį studijuot:)
tai wat, gerai tiems žmonėms, kurie žino ko nori wub.gif
Atsakyti
QUOTE(astuškinas @ 2009 01 25, 00:21)
mano lygiai tokia pati situacija smile.gif šiais metais baigiu mokyklą ir visai nežinau ką daryti  doh.gif norėčiau studijuoti anglų kalbą, bet filologija nelabai specialybė sad.gif o vienintelis dalykas,kuris žavi ir "traukia" ir yra anglų kalba verysad.gif  norėčiau važiuot į užsienį padirbėti, bet kaip ir temos autorė sakė neturiu ten pažįstamų  verysad.gif  (lekiam kartu? biggrin.gif ) o jei likti lietuvoje ir metus dirbti, tai td geriau stoti, nes tik su vidurinės baigimu darbą sunku rast(pusseserė įstojo ir metė,nes nepatiko, tai dirbo picerijoj, o po to droge)
na,bet puoselėju viltį gal pavyktų išvažiuot kitais metais į užsienį studijuot:)
tai wat, gerai tiems žmonėms, kurie žino ko nori wub.gif

lekiam biggrin.gif o jei rimtai, tai anglu filologija visai perspektyvi man atrodo.....galesi dirbti verteja, arba geru anglu mokytoju yra trukumas....aisku mokytoja turbut nera svajoniu specialybe smile.gif bet kazin ar cia apsmoka nieko nepazystant krizes laikotarpiu dirbt, gal kol krize pasimokom, o tada jau pulsim i darba biggrin.gif dar vienas variantas yra mokytis Lt, o vasara isvaziuoti uzsidirbti, nes mokslas kaip supratau bus mokamas visiems....tik va gaila, kad sia vasara neisetu taip, nes isleistuves paleistuves, stojimai ir pan, reiks buti Lt.....
Atsakyti
o ka manot apie teise? suprantu jog tai skamba jau vos ne kaip vadyba bet man etikrai nuosirdziai traukia ten. ne del popieriuko noreciau o del to jog traukia. bet! ar nebus taip kad baigus mokslus taip ir nerasiu darbo nes LT teise studijuojanciu abstu g.gif
Atsakyti
QUOTE(julya @ 2009 01 26, 18:22)
o ka manot apie teise? suprantu jog tai skamba jau vos ne kaip vadyba bet man etikrai nuosirdziai traukia ten. ne del popieriuko noreciau o del to jog traukia. bet! ar nebus taip kad baigus mokslus taip ir nerasiu darbo nes LT teise studijuojanciu abstu  g.gif

jei nuosirdziai traukia ir istosi tarkim i VU, jei labai noresi ir tapsi kieta teisininke ir perspjausi visus tuos, kuriu absciai studijuojanciu, darba rasi....gerai kai yra didelis noras kazkam konkreciam smile.gif
Atsakyti
Na jei mokysies Lietuvoj, tai kuo greičiau, tuo geriau, nes kainos kyla kaip ant mielių
Atsakyti
Sveikos merginos,

tai sakot sprendžiat ką daryt smile.gif ir truputuką taip keista vos vos.. Tiesa, aš pati šią situaciją apturėjau jau labai seniai, pati padariau "tradiciškai" ir po mokyklos stojau į universitetą, jį baigiau.. na ir t.t. Tačiau šiandien galiu pasakyt kad tai buvo geriausias mano sprendimas. Kodėl?

Pirma, gyvenau nedideliame mieste ir pradėjus studijuoti Vilniuje išmokau labai daug dalykų - kaip būti savarankiškai (patikėkit, tai visai kas kita nei savarankiškai būti tėvų namuose rolleyes.gif ), kaip prasiskinti kelią pusmilijoniniame mieste, kuriame kasmet atvažiuoja dar daugiau nei 20.000 tokių pačių kaip aš, galų gale čia sukūriau savo gyvenimą taip kaip norėjau - su savom taisyklėm, draugais ir aplinka. Tas yra smagu žinokit ax.gif

Antra - stojau irgi su abejone. Bet kadangi pavyko egzaminus puikiai išsilaikyt, stojau ten kur buvo geras vardas smile.gif bet ir čia atradau savo nišą nes po poros metų bendrų dalykų pasiėmiau sau patinkančią studjų atšaką, aktyviai sukausi studentų organizacijose, išvažiavau į erasmus programą pastudijuot užsienyje (kas man beje beveik nekainavo), pasibandžiau poroje darbelių. Ir metai kaip tėvai sakė tikrai patys gražiausi buvo smile.gif

Ir trečia - po studijų pradėjau dirbti. Ir mačiau kaip mano draugams tikrai buvo milijoną kartų sunkiau (kalbu apie mokslų nebaigusius). Visi vienu ar kitu metu nusėdo arba prie administratorės grožio salone stalelio arba Airijon pomidorų pakuot. Ar jie laimingi? Jie mano kad normaliai - o va aš manau kad jie praleido labai didelę progą gyvenimą pasidaryti gražesnį.

O pabaigai - dabar sėdžiu ir mastau kad visgi dar savęs neatradau, tad planuoju pasiimti kokį pusmetį/metus laisvus ir pakeliauti, pamastyti ko noriu ir ką dar galiu. Bet dabar aš žinau kad tai man nesukels jokių bėdų - nes turiu ir išsilavinimą, ir darbo patirtį, ir pradinį kapitalą savęs ieškojimui. Ir kad grįžus netrinktelsiu dugnan nes kaip ir sakiau - turiu užnugarį, kurį susikūriau per tuos kelis metus atgal.

Tad mano pasiūlymas - imkit ko širdis nori labiau, stokit ir mokykitės. Pačios nepajusit kaip susikursit tai ko norit (jei aišku norit, čia savęs to labai turit paklaust ir kaip didelės ir protingos logiškai viską apsvarstyt) - galimybių yra begalės . Galų gale užsienin išvažiuot smagiau kai turi tikslą patobulėt o ne vien tik nugarą lenkt prie braškių lysvės 4u.gif


Atsakyti