Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

6 tema
Atsakyti
Sveikos, mamytes.
Gal galite man patarti ir padeti.
Mano mazylei greit 3 menesiukai, labai stengiuosi maitinti pati, bet... Mazyle patraukia is vieno papo, is kito... atrodo soti. Bet kai pabandziau veliau nusitraukti - pavyko tik apie 30 ml... Labai noriu tiketi, kad pientraukis taip gerai neistraukia, kaip mazyle. Beje, turiu Avent pientrauki.
Ar taip gali buti, kad mazyle geriau istraukia peinuka nei pientraukis? Tiesa, maitinu su antspeniais, nes ligoninej labai nugrauze spenelius, ilgai gijo, tai mazyle iprato prie ju ir kitaip jau nebeima papuku... verysad.gif
Tiesa, dar zinduka naudojame, nes mazyle buvo labai verksniuke, tai teko imtis kazkokiu priemoniu.
Pirma men priaugom 1200g, antra 700g, o dabar dar nesisverem, bet speju panasiai kaip ir antra priaugo.
Kartais vakare pries miegeli paruosiu misinuko, nes manau, kad mazyle alkana, bet ji dazniausiai jo atsisako g.gif Is to galima spresti, kad visko jai uztenka, bet kodel tada nutraukiamas pienas beveik nebega. (kai ji buvo menesiuko-dvieju, puikiausiai nusitraukdavau)
Atsakyti
maitinu jau 1 metux ie menesy o wisa mano paslaptis geras maistas ir nesinerwavimas lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Julcikas83 @ 2009 01 25, 17:08)
labai stengiuosi maitinti pati, bet... Mazyle patraukia is vieno papo, is kito... atrodo soti. Bet kai pabandziau veliau nusitraukti - pavyko tik apie 30 ml... Labai noriu tiketi, kad pientraukis taip gerai neistraukia, kaip mazyle. Beje, turiu Avent pientrauki.


Mažylė ūgtelėjo- daug energingiau traukia pienelį ir greičiau pasisotina. 4u.gif

QUOTE(Julcikas83 @ 2009 01 25, 17:08)
Ar taip gali buti, kad mazyle geriau istraukia peinuka nei pientraukis? T


Geriausia pienelį ištraukia vaikas, ir tik vaikas. thumbup.gif

QUOTE(Julcikas83 @ 2009 01 25, 17:08)
Tiesa, maitinu su antspeniais, nes ligoninej labai nugrauze spenelius, ilgai gijo, tai mazyle iprato prie ju ir kitaip jau nebeima papuku...  verysad.gif


Dėl antspenių susilaikas- gal kitos mamytės ką žino, man neprireikė.

QUOTE(Julcikas83 @ 2009 01 25, 17:08)
Tiesa, dar zinduka naudojame, nes mazyle buvo labai verksniuke, tai teko imtis kazkokiu priemoniu.


Gali vaikas mažiau valgyt mamos pienelio.
Žindukas- nėra gėris nei skrandukui, nei sąkandžiui, vėliau- tarčiai.
Žindukas tenkina vaiko norą žysti, bet maisto naduoda. nepiktnaudžiaukit labai ta guma mirksiukas.gif

QUOTE(Julcikas83 @ 2009 01 25, 17:08)
Pirma men priaugom 1200g, antra 700g, o dabar dar nesisverem, bet speju panasiai kaip ir antra priaugo.


Nėr ko nerimaut. 4u.gif (iki 6mėn. minimum- 500gr turi "išeit" padalinus visą priaugtą svorį iš mėnesių, kai vaikas maitinamas mp)

QUOTE(Julcikas83 @ 2009 01 25, 17:08)
Kartais vakare pries miegeli paruosiu misinuko, nes manau, kad mazyle alkana, bet ji dazniausiai jo atsisako  g.gif  Is to galima spresti, kad visko jai uztenka, bet kodel tada nutraukiamas pienas beveik nebega. (kai ji buvo menesiuko-dvieju, puikiausiai nusitraukdavau)

Jūsų mažylė labai protinga, atsirenka kas tikra ir naudinga jai thumbup.gif
Kurių galų mišinį duot??? Mišinukas nė iš tolo nauda neprilygsta mp.
Nepamatyst niekaip kiek pieno turit, nes jis GAMINASI kai dukrytė žinda, pats vaikas ir reguliuoja kiek jam pienelio reik, užsisako kitam maitinimui.
Vakare pienelis liesesnis, tai ir vaikiukas dažniau jo nori, nes greičiau suvirškina.
Manau, informacija apie pienelį pravers (akivaizdu, kad info trūksta, bet tai pataisoma mirksiukas.gif www.sveikapradzia.lt
Sėkmės, panytės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Julcikas83 @ 2009 01 25, 16:08)
pavyko tik apie 30 ml...

Neprisimenu kas ir kada man pasake, kad musu skrandzio dydis atitinka dvieju kartu sudetu kumsciu dydziui. jei sprest, kad sitas posakis teisingas, tai pabandykit isivaizduot savo mazyles skranduka. Paziurekit i jos du kumstukus. Gal i ta skrandi ir telpa per viena karta tik 30 ml
Atsakyti
QUOTE(Julcikas83 @ 2009 01 25, 15:08)
Sveikos, mamytes.
Gal galite man patarti ir padeti.


Labai pritariu Košei-Malošei. Tikrai joks pientraukis neištrauks taip, kaip leliukas, geriau nenusitraukinėti pienuko, bandant patikrinti, kiek jo "yra", jei nenorit be reikalo nerimauti ir nervintis. Be to, mergytė tikrai priauga nemažai svorio, taigi ir mišinukų jokių jai duoti nereikia, netgi pati duoda ženklą, kad yra soti. Juk pasiūla atitinka paklausą - kiek ištrauks, tiek ir pasigamins mirksiukas.gif Ir dar: kai susireguliuoja maitinimosi procesas, nusitraukti tampa sunkiau, nes pienuko yra tiek, kiek reikia vaikeliui. Man atrodo, viskas Jums gerai, tik mama labai nerimauja 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juna08: 26 sausio 2009 - 00:57
Viena bėda ne bėda. Užsikrėčiau ir aš nuo dukriuko rotvirusu (ji juo serga jau ketvirta diena)... Savijauta tragiška, visa drebu, ką įpilu į save, viskas iškart išbėga "po spaudimu"...

Nesinervinčiau šiaip, jei nebūčiau dabar dukrytei pagrindinis maisto šaltinis. Per tą ligą ji visiškai nevalgo jokio kito maisto, tik žinda krūtį. O tai kas toj krūty dar gali likti, kad aš viską išvėmus ir išviduriavus, be to, jaučiu, kad nuolat troškina, tai reiškia skysčių trūksta. Bet kaip sakiau, ką tik įsipilu, iškart išbėga, toks jausmas, kad nieko organizme nelieka...

Gal kam taip buvo, gal ką skaitėt? Man labiausiai rūpi, ar pakaks pieno ir ar jo kokybė bent kokia dar liks... Neišmanau, ką daryt...
Ačiū.
Atsakyti
pasistenk gerti po labai mazai ir labai daznai- turetum neisvemti.
Mes taip darem kai vaikas sirgo rota. Ir gerk drusku tirpalus po sauksta kuo dazniau (pvz rehidron)- nes tikrai visa pati nusilpsi, prades trukt medziagu...
Laikykis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Madeleine @ 2009 01 26, 10:23)
Viena bėda ne bėda. Užsikrėčiau ir aš nuo dukriuko rotvirusu (ji juo serga jau ketvirta diena)... Savijauta tragiška, visa drebu, ką įpilu į save, viskas iškart išbėga "po spaudimu"...

Nesinervinčiau šiaip, jei nebūčiau dabar dukrytei pagrindinis maisto šaltinis. Per tą ligą ji visiškai nevalgo jokio kito maisto, tik žinda krūtį. O tai kas toj krūty dar gali likti, kad aš viską išvėmus ir išviduriavus, be to, jaučiu, kad nuolat troškina, tai reiškia skysčių trūksta. Bet kaip sakiau, ką tik įsipilu, iškart išbėga, toks jausmas, kad nieko organizme nelieka...

Gal kam taip buvo, gal ką skaitėt? Man labiausiai rūpi, ar pakaks pieno ir ar jo kokybė bent kokia dar liks... Neišmanau, ką daryt...
Ačiū.

Na, gerti vis tiek reikia. Bandyk dažnai po mažai. Smectos išgerk. O dėl mažylės tai tiesiog stebėk šlapimą, bendrą savijautą, ar nėra dehidratacijos požymių. Tai svarbiausia, o kalorijas atstatysit vėliau. Labai gerai ir dažnai plaukit rankas. Laikykitės. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2009 01 26, 12:35)
Na, gerti vis tiek reikia. Bandyk dažnai po mažai. Smectos išgerk. O dėl mažylės tai tiesiog stebėk šlapimą, bendrą savijautą, ar nėra dehidratacijos požymių. Tai svarbiausia, o kalorijas atstatysit vėliau. Labai gerai ir dažnai plaukit rankas. Laikykitės.  4u.gif


Smekta- padės. S. saugo žarnų gleivinę ir sugrąžina jos funkciją, skatina gleivių gamybą ir gerina jų rišamąsias savybes.
Rehydronas- būtinai būtinai.
Dukrytė puikiai žino kaip gydytis 4u.gif
Laikykitės!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Košė-Malošė: 26 sausio 2009 - 12:09
Yra dar toks Hydral: ryžių milteliai su elektrolitais. Irgi labai geras daiktas, kai organizme niekas neužsilaiko...
Atsakyti
aciukas visoms uz patarimus. Tikrai tos informacijos pas mane galvoj pilna, bet kai pati realiai "ant saves" pamatau aprasytas situacijas - kazkaip susipainioju ir issigastu. Tikriausiai taip ir yra - dabar pienelio kiekis susinormalizaves pagal mazyles poreikius ir geriausias pientraukis - mazyle thumbup.gif Gal ir isties as per daug nerimauju, viskas cia pas mus gerai. Tik va kiek skaiciau sm, vaikas iki sotaus pienelio turi traukti apie 20 min, o ji pas mane ilgiausiai turbut 15 min zinda (kai buvo mazesne, zinde ilgiau). Nors velgi gali buti, kad ji jau greiciau istraukia ko jai reikia g.gif
Zodziu, nusprendziau tvirtai, jokiu misineliu daugiau nesiulysiu. Jeigu matysiu, kad alkana, kaitaliosiu krutis viena po kitos, kol ji pasisotins.
Tik va del zinduko tai atsisakyti jo jau nepavyks, nes mazyle taip iprato, kad be jo uzmigdyti nepavyktu... Tiesa, nakti ji pati ji isspjauna. O pamaitinta toliau be zinduko uzmiega. Bet taip buna tik nakti... unsure.gif
Atsakyti