Įkraunama...
Įkraunama...

Skiepai kurie yra TIKRAI reikalingi

QUOTE(Sviesioji @ 2010 12 21, 20:32)
Dange, forume dauguma tikrai ne medikai, todel tikrai nesupranta medicininiu terminu.
Kalbant apie kraujo tirstuma, kalbu apie tai, kad kraujo kresejimo rodikliai iseina uz normos ribu i didesne puse (taip buna pacioje pradzioje, esant problemoms su skrandziu).
Kalbant apie rugstuma, turiu omenyje, kad kraujo PH iseina uz normos ribu i mazesne puse.

Kraujo krešėjimo rodiklių (APTT, SPA, INR) didėjimas rodo kraujavimo riziką ir sumažėjusį kraujo krešumą, o ne kraujo tirštumą.
Kraujo pH svyravimai galimi labai siaurose normos ribose, pH sumažėjimas- acidozė dažnaiusiai yra rimtos ligos, o ne vitaminų ar antioksidantų trūkumo simptomas.
Iš tiesų jūs teisi, Sviesioji: dauguma forume ne medikai.
P.S taisau savo klaidą smile.gif INR didėjimas ir SPA mažėjimas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dange: 21 gruodžio 2010 - 20:50
QUOTE(stripulis @ 2010 12 21, 19:46)
gal galit paaiškinti, ką turėjot galvoje, rašydama paryškintus žodžius?
ir dar kai kas - žmonės serga vėžiu. natūraliai. vėžys naikinamas siaubingai nenatūraliomis priemonėmis - chemoterapija. jūs nesigydytumėte nuo vėžio, norėtumėte, kad viskas vyktų natūraliai?


gal ne taip isireiskiau, "nezinia is ko" norejau paskayti. Kaskur skaiciau, kad kai kurie skiepai gaiminami keiciant gyvuliu virusus . (as ne biologe, ne gyditoja ir ne imunologe tai galiu ir nusikalbeti situo atveju) bet gyvulines kilmes dalykai tame kiek zinau yra. Tai ir turejau omeny. Sintetini sanari gi irgi organizmas gali atmesti smile.gifsmile.gif

O del vezio, aisku "good point" g.gif BET, cia manau didelis extremas ir ne visai i tema. Mes kalbam apie vaikiskas ligas, arba ligas kurios pasaulyje jau simtmeciais nebepavojingos. ( Aisku jus man galite dabar man stastika apie tuberkuliozes ir difterijas prideti, zinau as jas suvokiu ir suprantu).

Ir aplamai, as nesakau kad susirgus kokliusu reikia guleti ir laukti kol jis "naturaliali" praeis ( kaip cia jus apie vezi rasot), jis gydomas ir ivairiausiais budais gydomas. As tiesiog netikiu jo prevencija su kitom 5 ligom 3 men. kudikiui. verysad.gif Ir klabam mes apie vaiko reakcijos i skiepus. Citata (apie kuria as kalbejau) sako kad stiprios reakcijos vaikus kaip tik reikia skiepyti, mano manymu tai paprasciausiai baisu.
Atsakyti
QUOTE(Amica @ 2010 12 21, 18:30)


Jau rašiau, bet vėl pasikartosiu. Kai pažįstamos mergaitė po skiepo buvo skubiai išvežta į ligoninę (mergaitė atrodė lyg mirštanti, nereaguojanti į aplinką), poliklinikos gydytojai kategoriškai atsisakė toliau mergaitę skiepyti. Kažin kaip elgtųsi pats Usonis, jei jo vaikui taip būtų atsitikę?  g.gif . Bandytų ir toliau eksperimentuoti ir skiepyti? Juk pagal jį skiepas tokiam vaikui ypač reikalingas ir naudingas. Dievaž, reikia būti išvis nuprotėjusiu (čia mano asmeninė nuomonė), jei tokiu atveju ir toliau bandyti skiepų eksperimentus su tokiu vaiku.

Poliklinikos gydytojai pasielgė teisingai: po neaiškios povakcininės reakcijos(beje, kaip situacija buvo įvertinta ligoninėje?), ypač jei nebuvo išsiaiškinta, kas atsitiko ir kodėl atsitiko, ambulatorinėmis sąlygomis pakartotinai skiepyti vaiką , švelniai tariant, būtų drąsu.Vien jau dėl gana ribotų poliklinikos galimybių suteikti skubią būtinąją pagalbą.
Atsakyti
QUOTE(stripulis @ 2010 12 21, 18:54)
Aš tai vistik atskirčiau STIPRESNES povakcinines reakcijas ir NEĮPRASTAS povakcinines reakcijas 4u.gif Ir kalbant apie STIPRESNES reakcijas, pritarčiau Usonio spėjimui. Jūsų pažįstamos mergaitei sakyčiau pasireiškė NEĮPRASTA reakcija, po kokios išties reikėtų labai atidžiai pažiūrėti, kodėl ji įvyko (negalėjo būti alergija kiaušinio baltymui? anafilaktinis šokas?)


Aš asmeniškai ir po stipresnės povakcininės reakcijos labai bijočiau toliau vaiką vakcinuoti unsure.gif . Apie neįprastas reakcijas jau net ir nekalbu.

QUOTE(dange @ 2010 12 21, 20:09)
Daugelis infekcinių ligų, nuo kurių skiepyjama, šiuolaikinėms mamoms yra labiau pažįstamos iš straipsnių internete, nei iš realaus gyvenimo. Iš čia ir tas žavėjimasis natūraliai perisirgtomis ligomis(būtent persirgtomis, nes paprastai net prielaida nedaroma, kad susirgęs vaikas gali ir nepasveikti).


Stomatologė, pas kurią lankausi jau nemažai metų, pasakojo, kad jos tėvai, patys būdami medikai, nei jos, nei jos brolio neskiepijo. Kadangi jiems abiems teko "laimė" persirgti dauguma tų ligų, nuo kurių buvo skiepijama, tai ji (turiu omeny stomatologę) savo abu vaikus skiepijo. Sakė, jog abudu su broliu sirgdavome sunkiai, tad nenorėjo, kad ir jos pačios vaikams tokia dalia tektų.

QUOTE(dange @ 2010 12 21, 21:13)
Poliklinikos gydytojai pasielgė teisingai: po neaiškios povakcininės reakcijos(beje, kaip situacija buvo įvertinta ligoninėje?), ypač jei nebuvo išsiaiškinta, kas atsitiko ir kodėl atsitiko, ambulatorinėmis sąlygomis pakartotinai skiepyti vaiką , švelniai tariant, būtų drąsu.Vien jau dėl gana ribotų poliklinikos galimybių suteikti skubią būtinąją pagalbą.


Smulkiau nežinau, reikėtų išklausinėti kas ir kaip.
Atsakyti
QUOTE(Dzela @ 2010 12 21, 20:55)


Ir aplamai, as nesakau kad susirgus kokliusu reikia guleti ir laukti kol jis "naturaliali" praeis ( kaip cia jus apie vezi rasot), jis gydomas ir ivairiausiais budais gydomas.

Aš buvau neskiepyta nuo kokliušo (man atrodo, mano laikais tokio skiepo tiesiog nebuvo?). Ir juo sirgau. man buvo penki metukai, bet tas kančias atsimenu iki šiol. Kiekvieną kančių dieną, kiekvieną ypač naktį. Kokliušui gydyti vaistų nėra. O kančios - nerealios. Kosėji. dūsti. vemi. kosėji. dūsti. vemi. žiaukčioji, bandydamas įkvėpti. Siaubo perkreipti tėvų veidai... bandai garintis. pablogėja. Ir tokia naktis ne viena, ir beprotiško išsekimo diena - ne viena...
Savo vaikui nė už ką tokios "vaikiškos" ligos nelinkėčiau... Ir tai, man buvo JAU penkeri... o jei mažesniam?
Apie kokliušą moksliškai. citata iš sveikata24.lt

Yra 3 kokliušo stadijos.
1. Katarinė stadija
Po 1 – 2 savaičių inkubacinio periodo atsiranda „įprastas“ kosulys. Šios stadijos metu ligonis yra pavojingiausias jį supantiems aplinkiniams, kuriuos gali užkrėsti. Vaikas nenori valgyti, jo akys ašaroja, jis sloguoja, sausai kosti (dažniausiai naktimis), kartais karščiuoja, peršti gerklę, paburksta veidas. Ši stadija trunka 1 – 2 savaites.
2. Spazminio kosulio stadija
Kitas 3 – 4 savaites vaiką dažniausiai naktimis kankina spazminio kosulio priepuoliai. Jų metu po gilaus įkvėpimo seka daug kosulio smūgių, po to atsiranda gerklų spazmas, kurio metu vaikas gaudo orą, pamėlynuoja jo veidas. Priepuoliai dažnai kartojasi, kol vaikas neišvemia tąsių gleivių ar seilėjasi. Šiuo kokliušo periodu vaikas nėra labai pavojingas aplinkiniams.
3. Sveikimo stadija
Kitas 2 – 4 savaites priepuoliai kartojasi vis rečiau ir būna lengvesni. Gleivės skystėja, todėl vaikelis jas lengviau iškosti. Galiausiai po sekinančios ligos ateina ramios naktys be kosulio priepuolių.
Ar pavojinga liga kokliušas?
Pavojinga ji gali būti tik kūdikiams dėl galimų komplikacijų, pvz. plaučių uždegimo, vidurinės ausies uždegimo, sąmonės netekimo, kvėpavimo paralyžiaus, centrinės nervų sistemos pažeidimų.


Ir pavyzdžiui, galim net nekalbėti apie difteriją, juk tai tokia lengvutė ligelė, tiesa? Imkim geresnę. Paimkim stabligę. Žinot, kas yra stabligė? ir kaip sąlyginai lengva ja užsikrėsti vaikams, kurie amžiais ką nors nusibrozdina ir nebūtinai tučtuojau puola prausti ir dezinfekuoti žaizdas? Citatėlė iš www.medicus.lt

Tikrieji stabligės požymiai:
· Staigūs kramtomųjų raumenų kloniniai nevalingi susitraukimai, kartais net sukandamas liežuvis;
· Risus sardonicus (sardoniška šypsena arba verkiančio žmogaus išvaizda): kakta suraukta, antakiai pakelti, akys primerktos, dantys sukasti, lūpos sučiauptos;
· Descendentinė forma: rigidiškumas išplinta į kaklo, sprando, nugaros, liemens ir kojų raumenis;
· Opistotonus (guli atlošęs galvą, pakėlęs liemenį, nugara neliesdamas lovos). Pilvo raumenys susitraukę, todėl pilvas įdubęs, o krūtinė iškelta, matyti raumenų kontūrai (palpuojant pilvas kietas kaip lenta);
· Dažnėja toniniai-kloniniai traukulių priepuoliai, per kuriuos sustoja ligonio kvėpavimas ir veidas pamėlynuoja. Ligonis griežia dantimis, kūnas išsilenkia lanku. Reaguoja traukuliais į kiekvieną net silpniausią dirgiklį, šviesą ir triukšmą;
· Prakaitavimas, lyg dirbant sunkų fizinį darbą – nusikloja, nusirengia;
· Temperatūra nedidelė, būna didelė 42-43 C prieš pat mirtį.
Liga per tris dienas pasiekia įkarštį, ir daugelis ligonių 4-5d. traukulių kankinami miršta nuo asfiksijos. Kiti – po savaitės pradeda gerėti: retėja ir lengvėja traukulių priepuoliai, vis plačiau gali prasižioti, pradeda kramtyti kietą maistą.

Komplikacijos. Dažniausiai dėl traukulių: plyšta raumenys, išnirsta sąnariai, būna galūnių kaulų ir kompresinių stuburo slankstelių lūžių.
Pavojingos komplikacijos: pneumonija, laringospazmas, disfagija (rijimo raumenų spazmas), asfiksija (krūtinės ląstos ir diafragmos raumenų spazmas), širdies paralyžius.
Prognozė. Priklauso nuo IP trukmės. Jei 5d. – 100% mirs; jei 10d. – 78%. Priklauso ir nuo ligonio amžiaus (miršta visi stablige sergantys naujagimiai).


Nors bendrai, pagalvojus, persirkime ir vaikiška liga difterija. Citata iš pasveik.lt.
Difterijos bakterijos pirmiausiai pažeidžia tonziles, ryklę, kvėpavimo takų gleivinę, sukelia jų paburkimą ir uždegimą ir gali uždusinti užsikimšus kvėpavimo takams. Jos išskiria toksinus, kurie pažeidžia širdies raumenį, nervų sistemą, trombocitų sumažėjimą, inkstų pažeidimą. Toksinis širdies pažeidimas pasireiškia 20% pacientų, 60% iš jų miršta.
Savaime suprantama, geriau rinktis natūralų persirgimą šia liga 4u.gif Lietuvoje ji nedažna, bet ji pvz. epidemiška lotynų amerikoje, o kur užtikrinimas, kad jūsų vaikas niekada nesusidurs su šios šalies išeiviu arba pats ten nevyks?

kad jau tiek "pavariau", tai dar apie poliomielitą - persirkime ir juo, kodėl ne.
http://www.ve.lt/nau.../poliomielitas/
pavyzdžiui, neskiepytas kariškis Afganistane (nes ko tai netikiu, jog karai ten kada nors baigsis...)
vaikiška ligelė, savaime suprantama 4u.gif nėr ko baimintis ir skleisti paniką mad.gif


Papildyta:
ir dar šis tas. kalbant apie vėžį. neprilyginu vakcinacijos pasekmių vėžiui. palyginu požiūrį į natūralumą.
tik va. nuo vėžio vaistų, kaip bežiūrėtum, yra, ir net įvairių įvairiausių. nuo "vaikiškų" ligų - ne. Mane skiepyti privertė būtent ta mintis.
Atsakyti
QUOTE(stripulis @ 2010 12 21, 23:20)
Ir pavyzdžiui, galim net nekalbėti apie difteriją, juk tai tokia lengvutė ligelė, tiesa? Imkim geresnę. Paimkim stabligę. Žinot, kas yra stabligė? ir kaip sąlyginai lengva ja užsikrėsti vaikams, kurie amžiais ką nors nusibrozdina ir nebūtinai tučtuojau puola prausti ir dezinfekuoti žaizdas? Citatėlė iš www.medicus.lt

Nors bendrai, pagalvojus, persirkime ir vaikiška liga difterija. Citata iš pasveik.lt.
Difterijos bakterijos pirmiausiai pažeidžia tonziles, ryklę, kvėpavimo takų gleivinę, sukelia jų paburkimą ir uždegimą ir gali uždusinti užsikimšus kvėpavimo takams. Jos išskiria toksinus, kurie pažeidžia širdies raumenį, nervų sistemą, trombocitų sumažėjimą, inkstų pažeidimą. Toksinis širdies pažeidimas pasireiškia 20% pacientų, 60% iš jų miršta.

kad jau tiek "pavariau", tai dar apie poliomielitą - persirkime ir juo, kodėl ne.


Yra ligų, nuo kurių tikrai reikėtų vaiką paskiepyti. Bent aš taip galvoju. Bet , manau, ne nuo visų, kurios įtrauktos į skiepų kalendorių ar siūlomos kaip mokamos. Bėda tame, kad vakcinos sudarytos daugiavalentės ir pabandyk, žmogau, paskiepyti vaiką tik nuo tos ligos, nuo kurios norėtum. Viena pažįstama, esanti labiau prieš skiepus, nei už skiepus, konsultavosi su gydytoja, dirbančia konkrečiai su skiepais ir vakcinavimu. Pasikalbėjo atvirai ir gydytoja pasakė, jog ji vaiką paskiepytų tik nuo stabligės ir nuo poliomielito. Kitus skiepus ji dėl vienų ar kitų priežasčių atmestų.

Antra. Jau ne kartą yra kalbėta skiepų temose, kad skiepai vis dėl to neapsaugo nuo ligos 100proc. Tad bet kuriuo atveju išlieka tikimybė/galimybė pasigauti ligą net ir pasiskiepijus.

Ir dar. Juk pvz nuo stabligės ir difterijos reikia revakcinuotis kas 10 metų. Kiek žmonių šitai daro? Net gyvenantys kaime ar dirbantys tokį darbą, kurio metu yra padidinta rizika pasigauti pvz stabligę, revakcinacijų neatlieka (vienas kitas gal ir revakcinuojasi, bet tai tikrai mažuma).
Atsakyti
Sakykim aš nuo stabligės revakcinuojuosi 4u.gif Ir vaiką ketinu revakcinuoti... Nepatinka man ši liga vienok.
O kad drauge su stablige eina skiepai nuo minėtų ligų, man netrukdo... Gal dėl difterijos ir galima būtų paabejoti, jei tarkim vaikas nebus varlė keliauninkė iki dešimties metų ar pan., bet visa kita reikalinga mano galva. Įdomu, kuo gydytoja argumentavo, kad tie kiti keturi einantys su stablige - blogis, o stabligės skiepas - gėris? Eina gi su tais pačiais "adjuvantais, konservantais etc."... Įdomiai nuskambėjo...

O va kalbant apie skiepus nuo gimdos kaklelio vėžio, tai bent jau devynmetės mergaitės neketinu skiepyti, turiu naivią viltį, kad gal iki keturiolikos metų ją nuo lytinių santykių apsaugoti sugebėsiu (žinau, kad naivu), o tas skiepas galioja tik penkerius metus, kas šiaip jau plačiai neskelbiama, kiek skaitinėjau.

Amica, o kaip jūsų nuomonė - dėl kurių ligų verta būtų skiepyti, jei būtų galima atsirinkti jas atskirai? 4u.gif
Atsakyti
Apie kokliusa daug skaiciau, ziurejau youtube filmus kaip atrodo vaiko kokliuso priepuolis, zinau kad atsitikuis tokiam dalykui lengva nebus.

O del stabliges, zinoma sutinku - tai buvo vienintele liga nuo kuriuos galvojom skiepyti suejus metukams. Taciau kaip jau kazkas sake niekai nejo rasti 1 vakcinos o ne 5valentes. Tiesa visai neseniai suzinojom jog galima vaistinese uzsisakti kad tokia 1valente atvestu is uzsienio. Nezinau kiek tame tiesos, nes dar nebandem. O nelaimes atveju bet kuriuo atveju ligoninejo su gilia zaizda vaika vakcinuoja is naujo.
Atsakyti
QUOTE(Dzela @ 2010 12 22, 07:00)
Apie kokliusa daug skaiciau, ziurejau youtube filmus kaip atrodo vaiko kokliuso priepuolis, zinau kad atsitikuis tokiam dalykui lengva nebus.



kam nebus lengva? jums? nes susipažinote su liga? o apie vaiką galvojate? norite, kad jis dūstų, žiaukčiotų, mėlynuotų?
kuo nuoširdžiausiai linkiu, kad jūsų vaikas susidurtų tik su skiepytais ir šia baisia liga neužsikrėstų 4u.gif

p. s. su giliom žaizdom gal ir atsiduriama ligoninėje, bėda, kad stablige galima susirgti ir elementariai įsivarius rakštį ar nusibrozdinus... manau, turėtų būti atskira vakcina, juk ligoninėje, kai skiepija po susižeidimo, nedaro drauge visų kitų skiepų.
Atsakyti
[quote=stripulis,2010 12 22, 08:39]
kam nebus lengva? jums? nes susipažinote su liga? o apie vaiką galvojate? norite, kad jis dūstų, žiaukčiotų, mėlynuotų?


Nu nereikia cia dabar pradeti metytis tokiais kaltinimas kaip galvojam ar negalvojam apie vaika. pvz as lygiai taip pat galiu cia pradeti drapstytis, kad jus negalvojat apie apie savo vaika jei skiepijat.
Taip bus nelengva ne man o jai, bet pati turejau astma nuo 7 metu ir dusau ir melynavau ir naktim namiegojau NES GAVAU TA MALONINGAJI KOKLIUSO SKIEPA! Pasveriau ar menuo dusulio nuo kokliuso ar visas gyvenimas nuo astmos... kaip nors atlaikysim, jei neduok dieve vis delto pasigausim ji.

Atsakyti
QUOTE(stripulis @ 2010 12 22, 03:31)
Sakykim aš nuo stabligės revakcinuojuosi 4u.gif Ir vaiką ketinu revakcinuoti... Įdomu, kuo gydytoja argumentavo, kad tie kiti keturi einantys su stablige - blogis, o stabligės skiepas - gėris? Eina gi su tais pačiais "adjuvantais, konservantais etc."... Įdomiai nuskambėjo...

Amica, o kaip jūsų nuomonė - dėl kurių ligų verta būtų skiepyti, jei būtų galima atsirinkti jas atskirai? 4u.gif


Atmetė ne dėl adjuvantų ir konservantų, o, kiek pasakojo pažįstama, dėl to, kad likę ligos arba nėra tokios labai pavojingos susirgus (čia kalbu apie aplamai visus kalendorinius skiepus, o ne apie tuos, kurie eina kartu stabligės skiepu), arba jos per daug retos, kad jomis galima būtų susirgti. Plius, turint omeny ir tą faktą, kad skiepas 100proc. nuo ligos neapsaugo.

Oi, aš pati ieškojimuose doh.gif . Vyresnysis mano vaikas skiepytas visais kalendoriniais, bet nuo metukų laiko. Mažėlis skiepytas nuo gimimo iki 6mėn (beje, po hepatito B skiepo praėjus gal savaitei pusantros, vaiko visą veiduką išbėre smulkiais spuogeliais ir dingo jie tik sulaukus 5mėn - nežinau ar tai susiję su skiepu, bet minčių lenda visokių), nors mes vėlavom su skiepais - 4mėn skiepą gavom būdami pusės metų, o 6mėn skiepą - būdami 8mėn. Ir toliau sustojau. Sustojau, nes vaikas nuo 7mėn apturėjo "laimę" susirgti atopiniu dermatitu. Ir nors gydytojai tvirtino, kad skiepai su dermatitu neturi nieko bendro ir kad jie nekenkia, bet, matydama atviras ir niekaip nenorinčias gyti žaizdas ant vaiko odos, ištinusį, suskeldėjusia ir šlapiuojančia oda veiduką, atsisakiau skiepyti toliau. Su AD išvargome beveik iki 2 metukų (beje, alergijos testai buvo daromi, bet jie niekam neparodė alergijos, o AD turėjom stiprų). Vis pagalvoju apie 18mėn revakcinaciją (tačiau nenorėčiau skiepyti nuo visų ligų, kurios įeina į 18mėn skiepus), kurią jau stipriai vėluojame daryti žiūrint pagal skiepų kalendorių, ir tuo pačiu vis bijau. 15mėn skiepo kol kas tikrai nežadu daryti. Kadangi esu tos nuomonės, kad skiepyti geriausia vasarą, tai iki kitos vasaros to 18mėn skiepo revakcinacijos nedarysim, o toliau bus matyti. Atvirai pasakius aš žymiai labiau bijau skiepo pasekmių nei to, kad mano vaikas gali susirgti kuria nors iš tų ligų. Ir labai bijau, kad vėl neatsinaujintų AD paskiepijus. Gerai, kad mūsų pediatrė jokių spaudimų dėl skiepų nedaro. Užteko pasakyti kodėl nenoriu skiepyti ir tiek. Ji ir pati pasakė, jog esu teisi, tikrai yra nukentėjusių vaikų nuo skiepų. Tiesa, mes gyvename ne LT.

Kad žinotum žmogus kaip geriau pasielgti, tai taip ir padarytum. Juk kiekviena iš mūsų, žinodama, kad vaikas tikrai nesusirgs nei viena iš tų ligų, nuo kurių skiepijama, tikrai savo vaiko neskiepytume. Argi ne taip?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Amica: 22 gruodžio 2010 - 11:03
QUOTE(stripulis @ 2010 12 22, 00:20)
Ir pavyzdžiui, galim net nekalbėti apie difteriją, juk tai tokia lengvutė ligelė, tiesa? Imkim geresnę. Paimkim stabligę. Žinot, kas yra stabligė? ir kaip sąlyginai lengva ja užsikrėsti vaikams, kurie amžiais ką nors nusibrozdina ir nebūtinai tučtuojau puola prausti ir dezinfekuoti žaizdas?
Nors bendrai, pagalvojus, persirkime ir vaikiška liga difterija.
Savaime suprantama, geriau rinktis natūralų persirgimą šia liga 4u.gif Lietuvoje ji nedažna, bet ji pvz. epidemiška lotynų amerikoje, o kur užtikrinimas, kad jūsų vaikas niekada nesusidurs su šios šalies išeiviu arba pats ten nevyks?


Ar tikrai manot,kad taip jau lengva užsikrėsti stablige?Tai kodėl ji Lietuvoje tokia reta?Turbūt žinot,kad skiepas ligos paplitimui ir užsikrėtimui ja jokios įtakos neturi?
O dėl kelionių-mano vaikai niekur nekeliauja,o jei kada nors keliaus,tada ir pagalvosim


QUOTE(Dzela @ 2010 12 22, 08:00)
O del stabliges, zinoma sutinku - tai buvo vienintele liga nuo kuriuos galvojom skiepyti suejus metukams. Taciau kaip jau kazkas sake niekai nejo rasti 1 vakcinos o ne 5valentes. Tiesa visai neseniai suzinojom jog galima vaistinese uzsisakti kad tokia 1valente atvestu is uzsienio. Nezinau kiek tame tiesos, nes dar nebandem. O nelaimes atveju bet kuriuo atveju ligoninejo su gilia zaizda vaika vakcinuoja is naujo.


Kažin,čia tikrai g.gif ?Nes mane irgi domina tik šis skiepas(nors ir tai jei skiepyčiau,tai ne anksčiau 7m)
Atsakyti