QUOTE(Dzela @ 2010 12 21, 20:55)
Ir aplamai, as nesakau kad susirgus kokliusu reikia guleti ir laukti kol jis "naturaliali" praeis ( kaip cia jus apie vezi rasot), jis gydomas ir ivairiausiais budais gydomas.
Aš buvau neskiepyta nuo kokliušo (man atrodo, mano laikais tokio skiepo tiesiog nebuvo?). Ir juo sirgau. man buvo penki metukai, bet tas kančias atsimenu iki šiol. Kiekvieną kančių dieną, kiekvieną ypač naktį. Kokliušui gydyti vaistų nėra. O kančios - nerealios. Kosėji. dūsti. vemi. kosėji. dūsti. vemi. žiaukčioji, bandydamas įkvėpti. Siaubo perkreipti tėvų veidai... bandai garintis. pablogėja. Ir tokia naktis ne viena, ir beprotiško išsekimo diena - ne viena...
Savo vaikui nė už ką tokios "vaikiškos" ligos nelinkėčiau... Ir tai, man buvo JAU penkeri... o jei mažesniam?
Apie kokliušą moksliškai. citata iš sveikata24.lt
Yra 3 kokliušo stadijos.
1. Katarinė stadija
Po 1 2 savaičių inkubacinio periodo atsiranda įprastas kosulys. Šios stadijos metu ligonis yra pavojingiausias jį supantiems aplinkiniams, kuriuos gali užkrėsti. Vaikas nenori valgyti, jo akys ašaroja, jis sloguoja, sausai kosti (dažniausiai naktimis), kartais karščiuoja, peršti gerklę, paburksta veidas. Ši stadija trunka 1 2 savaites.
2. Spazminio kosulio stadija
Kitas 3 4 savaites vaiką dažniausiai naktimis kankina spazminio kosulio priepuoliai. Jų metu po gilaus įkvėpimo seka daug kosulio smūgių, po to atsiranda gerklų spazmas, kurio metu vaikas gaudo orą, pamėlynuoja jo veidas. Priepuoliai dažnai kartojasi, kol vaikas neišvemia tąsių gleivių ar seilėjasi. Šiuo kokliušo periodu vaikas nėra labai pavojingas aplinkiniams.
3. Sveikimo stadija
Kitas 2 4 savaites priepuoliai kartojasi vis rečiau ir būna lengvesni. Gleivės skystėja, todėl vaikelis jas lengviau iškosti. Galiausiai po sekinančios ligos ateina ramios naktys be kosulio priepuolių.
Ar pavojinga liga kokliušas?
Pavojinga ji gali būti tik kūdikiams dėl galimų komplikacijų, pvz. plaučių uždegimo, vidurinės ausies uždegimo, sąmonės netekimo, kvėpavimo paralyžiaus, centrinės nervų sistemos pažeidimų.
Ir pavyzdžiui, galim net nekalbėti apie difteriją, juk tai tokia lengvutė ligelė, tiesa? Imkim geresnę. Paimkim stabligę. Žinot, kas yra stabligė? ir kaip sąlyginai lengva ja užsikrėsti vaikams, kurie amžiais ką nors nusibrozdina ir nebūtinai tučtuojau puola prausti ir dezinfekuoti žaizdas? Citatėlė iš www.medicus.lt
Tikrieji stabligės požymiai:
· Staigūs kramtomųjų raumenų kloniniai nevalingi susitraukimai, kartais net sukandamas liežuvis;
· Risus sardonicus (sardoniška šypsena arba verkiančio žmogaus išvaizda): kakta suraukta, antakiai pakelti, akys primerktos, dantys sukasti, lūpos sučiauptos;
· Descendentinė forma: rigidiškumas išplinta į kaklo, sprando, nugaros, liemens ir kojų raumenis;
· Opistotonus (guli atlošęs galvą, pakėlęs liemenį, nugara neliesdamas lovos). Pilvo raumenys susitraukę, todėl pilvas įdubęs, o krūtinė iškelta, matyti raumenų kontūrai (palpuojant pilvas kietas kaip lenta);
· Dažnėja toniniai-kloniniai traukulių priepuoliai, per kuriuos sustoja ligonio kvėpavimas ir veidas pamėlynuoja. Ligonis griežia dantimis, kūnas išsilenkia lanku. Reaguoja traukuliais į kiekvieną net silpniausią dirgiklį, šviesą ir triukšmą;
· Prakaitavimas, lyg dirbant sunkų fizinį darbą nusikloja, nusirengia;
· Temperatūra nedidelė, būna didelė 42-43 C prieš pat mirtį.
Liga per tris dienas pasiekia įkarštį, ir daugelis ligonių 4-5d. traukulių kankinami miršta nuo asfiksijos. Kiti po savaitės pradeda gerėti: retėja ir lengvėja traukulių priepuoliai, vis plačiau gali prasižioti, pradeda kramtyti kietą maistą.
Komplikacijos. Dažniausiai dėl traukulių: plyšta raumenys, išnirsta sąnariai, būna galūnių kaulų ir kompresinių stuburo slankstelių lūžių.
Pavojingos komplikacijos: pneumonija, laringospazmas, disfagija (rijimo raumenų spazmas), asfiksija (krūtinės ląstos ir diafragmos raumenų spazmas), širdies paralyžius.
Prognozė. Priklauso nuo IP trukmės. Jei 5d. 100% mirs; jei 10d. 78%. Priklauso ir nuo ligonio amžiaus (miršta visi stablige sergantys naujagimiai).
Nors bendrai, pagalvojus, persirkime ir vaikiška liga difterija. Citata iš pasveik.lt.
Difterijos bakterijos pirmiausiai pažeidžia tonziles, ryklę, kvėpavimo takų gleivinę, sukelia jų paburkimą ir uždegimą ir gali uždusinti užsikimšus kvėpavimo takams. Jos išskiria toksinus, kurie pažeidžia širdies raumenį, nervų sistemą, trombocitų sumažėjimą, inkstų pažeidimą. Toksinis širdies pažeidimas pasireiškia 20% pacientų, 60% iš jų miršta.
Savaime suprantama, geriau rinktis natūralų persirgimą šia liga

Lietuvoje ji nedažna, bet ji pvz. epidemiška lotynų amerikoje, o kur užtikrinimas, kad jūsų vaikas niekada nesusidurs su šios šalies išeiviu arba pats ten nevyks?
kad jau tiek "pavariau", tai dar apie poliomielitą - persirkime ir juo, kodėl ne.
http://www.ve.lt/nau.../poliomielitas/
pavyzdžiui, neskiepytas kariškis Afganistane (nes ko tai netikiu, jog karai ten kada nors baigsis...)
vaikiška ligelė, savaime suprantama

nėr ko baimintis ir skleisti paniką
Papildyta:
ir dar šis tas. kalbant apie vėžį. neprilyginu vakcinacijos pasekmių vėžiui. palyginu požiūrį į natūralumą.
tik va. nuo vėžio vaistų, kaip bežiūrėtum, yra, ir net įvairių įvairiausių. nuo "vaikiškų" ligų - ne. Mane skiepyti privertė būtent ta mintis.