QUOTE(stripulis @ 2010 12 29, 21:16)
kas tiksliai ten išsenka?
genai nebesugeba kurti antikūnų baltymų? pervargsta?
šiaip man žinoma mitiniame lygyje, jog imuninė sistema nusilpsta, kai ilgai kovoja su sunkia liga - ar skiepu sukeltas karščiavimas, paraudimas, suirzimas prilygsta ilgai kovai su sunkia liga?
ai, aš tiesiog noriu viską tiksliai suprast, čia mano bėda
neturiu mokslinių žinių tuo klausimu. todėl prašome mano žodžių už mokslinę tiesą nepriimt
kadangi pati esu moksle dalyvavus, tai ir mokslinius straipsnius interpretuoju atsargiai. kokie tyrimo tikslai, tų ir pasieki. o jei nepasieki, tai pritempi. deja, moksle irgi sunku surasti tiesą ir tik tiesą. o je dar pradėti gilintis į sąvoką 'tiesa'...
apie jokius genų baltymų pervargimus nešneku. yra organizmo būsena, kai antikūnų negamina ar gamina nepakankamai kovoti su svetimkūniais, ir tai suprast - žinot tikrau jau medicininio laipsnio nereik. būna atvirkščiai - kai pradeda gmainti antikūnai prieš normalią aplinką, ar savo organizmo ląsteles. gla kažką ne taip supratom viena kitos žodžiuose, manau tai elementaru.
po skiepo organizmo reakcija yra ir turi būti, ir tai nėra išorinė, kurią jūs paminėjote, tai vidinis imuniteto atsakas. jei organizmas nereaguotų, tai nesusidarytų imunitetas ir skiepai beprasmiai. šiaip kūdikius saugome nuo išorinių kontaktų, nuo visų įmoanomų ligų, bet leidžiame susidoroti su nedideliu kiekiu sunkių ligų sukėlėjų (dar klausimas, ar visos vakcinos būtent apsaugo nuo to, nuo ko skiepijamės, nes dalį jų sudaro žmonių ligų sukėlėjams artių gyvūnų ligų sukėlėjų, hipotezė - kad tai efektyvu, deja, neradau dar, gal nepakankamai gilinausi, kad būtų įrodytas efetyvumas, o ne kad mes tieisog pasiskiepijame nuo ligų, kuriomis tik labai retais atvejais suserga žmonės, o ne gyvūnai).
sutinku, kad tikrai geriau jau susikovoti su maža sukėlėjo doze ir nesirgti tikrąja liga. bet tik klausimas - kada?
mažąją skiepijau tik penkiavalnete, nes tų ligų sunkumas ir yra aktualus būtent mažiems. tai mano nuomonė. kiekvienas aišku renkamės, kas mūsų vaikams geriausia.
o kodėl pvz skiepijame nuo hepatito B? kas gali paaiškinti, kur jie gali užsikrėsti? kodėl jam reikia įgyti laikiną imunitetą, o paskui vis tiek kas kažkiek metų būti revakcinuojamam, kad išlaikytų iki suaugystės. skiepų specilaistai aiškina - dėl to, akd neskiepytas medicinos personalas. kitose šalyse kur medikai skipeyti, kūdikiams šio skiepo nėra. o kai klausiau, kaip dėl keliavimo į svečias šalis - tai vėlgi tie patys skiepų specialistai sakė, kad keliaujant aktualesnė hep A vakcina būtų... neprašykit pagrindimo, cituojų mūsų Lietuvos skiepų šalininkų žodžius.
kodėl skiepijame tuberkuliozės vakcina? todėl kad vis dar esame rizikos zonoje? bet sudėjus jos žemą efektyvumą ir dažnas rimtas komplikacijas, tai gauname katę maiše. ir dar ką tik gimusiam kūdikiui, kurio šiaip imunitetas dar tik pratinasi prie išorinio pasaulio dirgiklių.
o dėl imuniteto "nusilpimo" "išsekimo", čia jums paporintų kiekvienas gyd - kad susirgus ir išsigydžius dar kurį laiką reikia "pasisaugoti kieik įmanoma". niek než-ino kiek ir kiekvienam individualiai. bet faktas, kad imuninė sistema dirba savo darbą ir kartais pavargsta.
beje, yra dar vienas aspektas, autoimuniniai sutrikimai (mūsų atveju aptarėm imuniteto kovą prieš save, o ne jo susiplnėjimą). jei paveldi polinkį į tokias ligas - tie patys skiepų šalininkai , bent jau sąžiningieji, o ne tie, kur užsimerkę plaukia pasroviui, nebedrįso rekomenduoti jokių skiepų, paliko apsispręsti tėvams. t.y. mums. taigi tai tenka daryti, ir darom. paaiškinimas man buvo toks - bet koks imuniteto dirginimas gali sukelti ir kitas imuniteto reakcijas, taigi gali "pažadinti" ir ligą. aišku, tą patį gali padaryti ir įprastas virusas, sujudinęs jautriąją styg`. ir net dėl paprasčiausios ežiuolės man negalėjo pasakyti - galima ją vartot, ar ne. tai va - tokie specialistai atsakingi už mūsų ir mūsų vaikų sveikatą. tiksliau mes juos įpareigojam būti atsakingais, nors iš tikro atsakingi esame mes. Nemenkinu tų žmonių, tiesiog turim atiduoti duoklę nežinomybei ir šioj srity, kur norėtume, kad viskas būtų aišku, teisinga ir be klaidų...
atsiprašau, ilgai aš čia paporinau, bet nepiktai. gal griežtokai. ir tikiuosi laai nuo temos nenukrypau....