Įkraunama...
Įkraunama...

Nesveikas, bet man veiksmingas lieknėjimas

Nusprendžiau ir aš papasakoti savo istoriją, nors ir seną.

Buvau 15 metų paauglė. Mėgau pavalgyti (švelniai tariant). Vienu prisėdimu sukirsdavau 8 cepelinus, visą didžiulę picą. Šokoladai ir čipsai - kasdienis užkandis. Čipsų sudorodavau 2-3 pakelius kasdien, užgerdama coca cola. Ištisai kramsnodavau, čepsėdavau ir rydavau. Pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai, vakarienė ir dar naktį atsikeldavau ko nors pavalgyti. Visi valgymai būdavo rimti. Net pusryčiai, priešpiečiai ir pavakariai būdavo kaip geri pietūs. Ir tarp valgymų - užkandžiai. Tėvai ir seneliai nieko nesakydavo - džiaugėsi, kad dukrelė raudonskruostė ir apvali. Ir valgo kaip trys vyrai. Ūgis mano buvo 160. O svėriau beveik 78 kg.
Vieną dieną prireikė naujų kelnių. Išvaikščiojom su mama visas parduotuves, turgų, važiavom į bazes. Galop suradau tas kelnes. Nuėjau matuotis ir tarsi pirmą kartą save pamačiau veidrodyje. Iš jo į mane žvelgė kiaulaitė. Tikra kiaulaitė, apvaliu veidu, pagurkliais ir didžiuliu pilvu. Šiaip ne taip įsibraškinau į tas kelnes ir pasibaisėjau išvydusi, kad pilvo viršutinė dalis tiesiog nukarus ant jų. Tiesiog pasišlykštėjau savimi. Galvojau kaip aš nemačiau, kaip atrodau. Ir nusprendžiau save suimti į nagą TUOJ PAT. Ne nuo rytojaus, ne nuo kitos savaitės, o tučtuojau.
Kai išėjom iš bazių mama paklausė, ar noriu valgyti. Išpyškinau griežtą "Ne". Tądien grįžus vakare išgėriau sulčių ir nuėjau miegoti.
Na ir prasidėjo. Vietoj kepsnio ar 10 sumuštinių pusryčiams suvalgydavau vieną sumuštinuką su dideliu puodeliu arbatos be cukraus. Atsisakiau visų čipsų, kolų, saldumynų. Nebeprašiau mamos virti cepelinų. Pietums - tik gabaliukas liesos mėsos su daržovėmis ir be bulvių. Mėsą net su servetėle nušluostydavau. Ir vakare vėl koks vaisius ar sultys. Vandens gerdavau daug, kad "užmušt" alkio jausmą. Skaičiavau kalorijas, neleisdavau sau suvartoti daugiau nei 600-700 kcal. per dieną. Paskutinis valgymas būdavo 18 val. vakaro. Jei 18 val. neišeidavo pavalgyti, tada nebevalgydavau visai. Pirmą savaitę buvo žiauriai sunku. Bet pasiduoti negalėjau. O paskui pajutau, kad valgyti net nebesinori. Nusprendžiau atsisakyti mėsos ir duonos. Pradėjau valgyti tik daržoves. Na tada buvo vasara, tai buvo lengva. Bet paskui pagavus azartui vaisius ir daržoves irgi pradėjau riboti. Vienintelis dalykas ko neribojau - buvo vanduo.
Tėvai kraupo nuo mano tokio sumažėjusio apetito. Bet išsisukdavau, kad va privalgiau obuolių, braškių ir pan, todėl nenoriu valgyti. Kadangi tėvai ištisai dirbo, tai per daug nesikišo. O aš kasdien jaučiausi vis lengvesnė ir lengvesnė. Taip mėnuo nejučiomis ir prabėgo.
Vieną dieną atšalo ir teko apsivilkt ką nors šiltesnio nei lengvą maikę ir timpas. Išsitraukiau savo kelnes, kurios man anksčiau buvo mažokos. Ir nustėrau. Įlindau. Užsisegiau. O kelnės žemiau klyno nusmuko ir kabo. blink.gif Susiradau svarstykles ir pasisvėriau - svoris 58 kg. Negalėjau patikėti savo akimis. Ėmiau matuotis visus rūbus - jie buvo per dideli. Ir iš veidrodžio į mane žvelgė nebe kiaulaitė, o visai nieko mergina.
Svorį išlaikiau iki šiol, jau 8 metai kaip esu liekna. Visiškai nebejaučiu poreikio apsiryti, saldumynai, čipsai ir kitoks junk food nebetraukia jau senai. Valgau normaliai, kalorijų nebeskaičiuoju. Šiuo metu sveriu 60 kg, nes paskutiniais studijų metais leidau sau pavalgyti kiek daugiau. Dabar vėl susigriebiau.

O neigiamos mano dietos pasėkmės buvo šios: didelė mažakraujystė, dėl per staigaus svorio netekimo išsitampiusi oda (susitvarkė per metus maždaug). Kurį laiką nuo badavimo negalėjau normaliai maitintis, nes susitraukė skrandis. Normaliai valgyti teko pratintis keletą mėnesių. Buvo pradėję slinkti plaukai, bet pradėjus normaliai maitintis slinkimas nustojo. Ir dar viena problema - įsitikinimas, kad valgau per daug, nors valgau normaliai. Su tuo vis dar kovoju.



Atsakyti
QUOTE(Simulcika @ 2009 01 30, 14:44)
Ir dar viena problema - įsitikinimas, kad valgau per daug, nors valgau normaliai. Su tuo vis dar kovoju.

Tai vienas anoreksijos požymių. Patarčiau pasikonsultuoti su psichologu, kol dar ne vėlu.
Atsakyti
QUOTE(Simulcika @ 2009 01 30, 15:44)
O neigiamos mano dietos pasėkmės buvo šios: didelė mažakraujystė, dėl per staigaus svorio netekimo išsitampiusi oda (susitvarkė per metus maždaug). Kurį laiką nuo badavimo negalėjau normaliai maitintis, nes susitraukė skrandis. Normaliai valgyti teko pratintis keletą mėnesių. Buvo pradėję slinkti plaukai, bet pradėjus normaliai maitintis slinkimas nustojo. Ir dar viena problema - įsitikinimas, kad valgau per daug, nors valgau normaliai. Su tuo vis dar kovoju.


Oi, kaip as tave suprantu.. Pries 6 metus mano istorija buvo labai panasi, tik as nesveriau tiek daug, bet turejau 10kg antsvori. Viena grazia vasaros diena draugo posakis "valgyk valgyk, vis viena ne tau buti lieknai" lyg kirviu nukirto ir nuo to karto mano maitinimosi iprociai apsiverte 180 laipsniu kampu. Deja, kaip ir tu, emiausi drastisku priemoniu ir ta 10kg numeciau vos per 2sav doh.gif gyvenau vien jogurtais, vandeniu, darzovemis ir uogomis. Viena laime, kad neturiu mazakraujystes, bet kraujo tyrimai daznai buna blogi, is veslios ir storos kasos liko plona uodegyte, daznai skauda skrandi, kojos isvagotos striju ir tas pats isitikinimas, kad valgau per daug..
Papildyta:
QUOTE(Ciocia Polia @ 2009 01 31, 13:39)
Tai vienas anoreksijos požymių. Patarčiau pasikonsultuoti su psichologu, kol dar ne vėlu.


O tie psichologai nieko nepadeda, na, nebent, turetum daug pinigu ir eitum privaciai i koki specialu sutrikimu centra, nes man gydytojai tik nuolat atkerta - daugiau valgyk ir maziau bumbek, kad tau kas negerai doh.gif smagu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo milaknike: 31 sausio 2009 - 18:38
QUOTE(Ciocia Polia @ 2009 01 31, 12:39)
Tai vienas anoreksijos požymių. Patarčiau pasikonsultuoti su psichologu, kol dar ne vėlu.


Tai kad neleidžiu toms mintims manęs užvaldyti. Valgyti nesustoju dėl tų minčių. Ir jau daug metų taip. O pas psichologą buvau, nepadėjo, tai spjoviau, neturiu nei laiko nei noro ten lankytis dar. Visokių nesąmonių klausinėjo tik, o realios pagalbos kaip tas mintis išvaryti negavau. Tai kol valdausi, tol apsieisiu ir be psichologo.
Atsakyti
Moterys, nebežalokit taip drąstiškai savęs... man jūsų gaila
Atsakyti
QUOTE(Simulcika @ 2009 01 30, 15:44)
Išsitraukiau savo kelnes,. Ir nustėrau. Įlindau. Užsisegiau. O kelnės žemiau klyno nusmuko ir kabo.  blink.gif 

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

katram sandely bazeje tas veidrodis? man irgi reiktu biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dooovile: 03 vasario 2009 - 22:46
dieve tiek valgydama sakyčiau svėriai dar palyginus nedaug g.gif
Atsakyti
Nenormalu sitaip drastiskai laikytis dietu doh.gif ! Mielosios, verciau valgykit po nedaug, bet visko ir ivairaus 4u.gif , sportuokit, masazuokites ir po 18val. nevalgykit!!! Gal ne taip greit kris kilogramai, bet i Jusu veslius plaukus zvilgcios praeinantys vyrai lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(dooovile @ 2009 02 03, 22:46)
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif

katram sandely bazeje tas veidrodis? man irgi reiktu  biggrin.gif

Neįsiskaitei lotuliukas.gif Išsitraukiau kažkokias kelnes kurias nešiojau prieš laikydamasi dietos ir veidrodis mano namie buvo biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(LAPUTAITĖ @ 2009 02 04, 15:49)
Nenormalu sitaip drastiskai laikytis dietu doh.gif ! Mielosios, verciau valgykit po nedaug, bet visko ir ivairaus 4u.gif , sportuokit, masazuokites ir po 18val. nevalgykit!!! Gal ne taip greit kris kilogramai, bet i Jusu veslius plaukus zvilgcios praeinantys vyrai lotuliukas.gif


Taip, dabartiniu protu ir esant dabartiniam amžiuj ir man tai atrodo nenormalu. Ir visom draugėm, kurios bando drastiškai kūdėti aiškinu, kad neverta. Nes paskui lieka daug kitų problemų. Na, man iš dalies pasisekė - neįsitaisiau anoreksijos ar bulimijos, nebuvo jo-jo efekto, turiu vešlius plaukus ir sveikus dantis. Strijų vos keletas ir tos pačios ant klubų ir šviesios. Bet klausimas ar ir kitai taip drastiškai besiliesinančiai pasiseks? Verčiau jau nerizikuoti. Bet kadangi buvau 15 metų ir jauna bei durna ir rezultatų norėjau greit....
O dabar valgau normaliai, ir po 18 val. nesibaidau užkapoti kokio sūrio ar vynuogių jei tik norisi. Sportuoju, masažuojuos. Na, pilvuko vaizdas vis dar netenkina, nes noriu plokščio kaip lenta, ale deja, truputį apvalokas. Bet tai tik pilvukas ir kliūna. Susitvarkysiu sporto pagalba.


Atsakyti
bandysiu tokia pat dieta.jeigu tik walios tiek turesiu..jus panos neizeidinekit,o geriau pagirkit jog zmogus turejo tiek walios,man 20 ir kaip paaugle noriu buti plonesne,mano tikslas -20 sweriu 73 ugis 1.65,bandysiu ir as ta pati,nes nebegaliu,po gimdymo pasiliko wisi priaugti 25kg ir wisai nekrenta..gal tai per daug drastiska,bet nebera iseities,tik dieta ir sportas,,
Atsakyti
QUOTE(bliutaite @ 2009 02 06, 01:50)
bandysiu tokia pat dieta.jeigu tik walios tiek turesiu..jus panos neizeidinekit,o geriau pagirkit jog zmogus turejo tiek walios,man 20 ir kaip paaugle noriu buti plonesne,mano tikslas -20 sweriu 73 ugis 1.65,bandysiu ir as ta pati,nes nebegaliu,po gimdymo pasiliko wisi priaugti 25kg ir wisai nekrenta..gal tai per daug drastiska,bet nebera iseities,tik dieta ir sportas,,


Gal taip jau visai ziauriai nesilaikyk, nes bus kaip man - kojos isvagotos striju, net pliaze nesmagu, o ir skrandis iki siol kaprizus rodo doh.gif mazink maista, bet pamazu, kol pajausi, kad tau jo reikia vis maziau ir maziau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(bliutaite @ 2009 02 06, 00:50)
bandysiu tokia pat dieta.jeigu tik walios tiek turesiu..jus panos neizeidinekit,o geriau pagirkit jog zmogus turejo tiek walios,man 20 ir kaip paaugle noriu buti plonesne,mano tikslas -20 sweriu 73 ugis 1.65,bandysiu ir as ta pati,nes nebegaliu,po gimdymo pasiliko wisi priaugti 25kg ir wisai nekrenta..gal tai per daug drastiska,bet nebera iseities,tik dieta ir sportas,,


Geriau jau taip nebandyk - neaišku kaip sureaguosi į badavimą ir ar paskui dvigubai nepriaugsi. Jau verčiau daržoves dorok ir gerk daug vandens. Jei daug valgai - valgyk pusę ar dar mažiau porcijos (t.y, kokį kiekį maisto suvalgai įprastai - mušk per pusę). Ir visus blogus produktus keisk vaisiais ir daržovėmis. Verčiau jau iškart išmok valgyti sveikai, nes po ilgo badavimo visvien turėsi mokytis valgyti. O tai sunku.

Atsakyti