Įkraunama...
Įkraunama...

Dantų tvarkymo baimė

Sveiki, nezinau ne ka daryti,mane paniskai baugina dantu tvarkymas.Kazkodel kai zmogus bijo aukscio ar uzdaru patalpu tai atrodo rimta ir baisu,o kai pasakai kad bijai tvarkyti dantis tai juokinga g.gif
Nezinau kaip su sia problema kovoti,nesu net isedusi i kede verysad.gif
Gal galima butu tai sutvarkyti su pilna narkoze,bet kai apie tai paklausiu tai sako neissigalvok ir nejuokink zmoniu. unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aga: 20 rugsėjo 2013 - 15:09
Aura, pilna narkozė, jei dažna, kenkia sveikatai nemenkai, juk narkotikai kaskart vis stipresni turi būti naudojami, girdėjau, kad dažnai naudojant pakankiama smegenims, prastėja atmintis, protiniai gebėjimai, o ilgainiui, kaip ir vartojant narkotikus, j reikia vis daugiau ir daugiau, ir kai reiks rimtai operacijai, organizmas jau jiems gali būti nejautrus, ir jie neveikti gali jau tada, t.y. skausmo numalšinti visai jau gali ir nepavykti taip efektyviai. Nu bet čia tik kiek esu girdėjusi, nesu specialistė ax.gif

Nu kiek žinau, dar yra kitas būdas- sedacija, lygtai vadinasi, kai suleidžia ar sugirdo labai stiprių raminamųjų, kad vos ne kaip miegi- juk į kėdę sėsti vis tiek turėsi, kad ir narkozei- o kai taisys su raminamaisiais, tiesiog širdis taip nedrebės, ir nebijosi taip, o viskas bus kažkur toli, irtų emocijų manau taip neišgyvensi stipriai, man atrodo, kad tai žymiai geresnė išeitis už pilną narkozę. Ir žinoma, susitark su dantiste, kad prileistų maksimaliai nuskausminančių. jei kelis kartus taip, tai vėliau pamatysi, kad neskauda, ir nebaisu, ir nustosi bijoti, o pilna narkozė tik žalos sveikatą ir gilins problemą, užuot sprendus ją.


Šiaip, paprastai kai žmogus ko bijo, tai jis po truputį pratinamas prie savo baimės objekto, kol galiausiai apsipranta. Nuo visų baimių gydoma mažais žingsneliais artėjant prie jų.

Tu pradžioje neik pas dantistę, ir net nesiregistruok. Tiesiog vieną dieną paskirk tokiam reikalui- tiesiog užeik į dantų klinikos foje, ir pasėdėk ten keletą valandų be jokio tikslo- tu jausi plombų ir gręžiamų dantų kvapą, stomatologinio garsus, matysi kai varstysis durys, ir kas už jų. Jei tikrai bijai, pradžioje bus nejauku, bet tu neužsirašyk, o tik nueik, ir nuėjusi sėdėk tol, kol tie visi garsai ir aplinka tau kels vis mažiau ir mažiau emocijų, o mažiau emocijų ji tau kels tada, kai ims nusibosti. jei reikia ateik ir kitą dieną, ir sėdėk tol, kol bent kiek apsiprasi. bet tam reikia, kad nusibostų ten sėdėti, ir baimę užgožtų nuobodulys. Jei jausiesi nesmagiai dėl to, kad tik sėdi, ir bijai, kad nepasiteirautų ko lauki- tai sugalvok kokią istoriją- pvz, kad lauki kokio nors draugo, kuris kabinete, ar ten eis, arba tiesiog paklausta atsakyk, kad į kabinetą nelauki, arba lauki kito žmogaus- ir tikrai daugiau nieko tavęs neklaus ir nereplikuos, ir rinkis didenę kliniką, kur daugiau kabinetų, o ne vienas, kur yra koridorius, o ne kokį privatų kabinetuką.

Užsiduok sau užduotį nueiti į kokį stomotologinį, ir pabūti tiesiog koridoriuje, pvz. kas antrą dieną, ar bent kartą per savaitę po valandą- pamatysi, kaip tai ims kelti nuobodulį, ir nebebus taip baisu.

Kai jau apsiprasi su tuo, ir vien buvimas ten nekels tokios didelės baimės, ženk kitą žingsnį- dar arčiau savo baimės- pvz. užsirašyk ne pas dantistę, o pas burnos higienistę- ji dantų negręžia ir neplombuoja, o tik paruošia juos taisymui, nuvalo akmenis, apnašas profesionaliomis priemonėmis- puršiamu smėliuku, soda, ir tokį valymą rekomenduojama daryti kasmet, ypač prieš taisant dantis- tai bus tau nauda dviguba- eini lyg ir ne pas dantistę, bet aplinka ta pati - stomatologinis kabinetas, kėdė, tik nėra grąžtų, plombų, ir jausmas kitoks nei taisant dantis, nes pagrinde dantenos liečamos, ir prie jų, o ne patys dantys. Jei ir to bijai, prašyk, kad nuskausmintų ir prieš tai.

O paskui jau ir į kabinetą pas dantistę nebus taip baisu.

Dar svarbiausia- pasiskaityk forume apie odontologus, kuri dantistė būtų švelni, dėmesinga, yra tokių, kurios garsėja kaip labai švelnios, malonios, ir būtent kaip užsiimančios su suaugusiais, bijančiais dantistų- tai jos visaip apšokinėja, nerėkia, kaip tarybų laikų dantistės, įsiklauso į pacientų baimes, ir iš jų nesidyvija, taio sakant, nes žino, kad tokia problema egzistuoja kai kuriems žmonėms. Tai pasirankiok forumuose kontaktų, ir išsirink būtent tokią- nes tavo baimė tikriausiai yra atėjusi iš sovietų laikų stomatologinių kabinetų, kur visos priemonės primintyvios, dantys gręžiami ir plombuojami gi būdavo dažniausiai be nuskausminimo, o dabar juk taip nėra doh.gif Visk puikiai nuskausmina ax.gif O be to, tarybų laikais dantistai neturėjo konkurencijos, nes visa medicina buvo valstybinė, todėl dažnai pasitaikydavo grubių, pamokslaujančių bobų- joms gi dar geriau, kad mažiau pas jas ateina- juk atlyginimą jos gaudavo pastovų, nepriklausomai nuo savo darbo kokybės, ir nebuvo suinteresuotos, kad pacientas grįžtų. O privatininkai juk visai kas kita- stengiasi sudaryti malonias sąlygas, kįgyti pastovius klientus, todėl mažai tikėtina, kad susidursi su itin bjauriu elgesiu.

Nuteik save, kad tu eini pirkti paslaugos, ir tave turi apšokinėti taip, kad tau nieko neskaudėtų, ir būtų malonus bendravimas, nes čia tu esi padėties šeimininkė- juk stomatologinių visur kaip prišikta, ir visi suinteresuoti, kad eitų pas juos, o ne pas konkurentus, todėl manau, kad stengsis tavęs neišgąsdinti, juk čia ne sovietmetis, kai buvome priversti eiti į savo polikliniką, pas tą pačią susiraukusią bobą, arba susipūdyti dantis, ir laukti kol iškris, ir neiti niekur. Dabar tu turi didelį pasirinkimą, kur eiti, ar išvis eiti, nieko nėra privalomo- žiūrėk į tai, ne kaip į REIKIA, bet žiūrėk į save, kaip į išrankią klientę ir ponią,kurios norai turi būti patenkinti, o jei nebus- susirasi ten, kur bus, nes pasirinkimas didelis šiais laikais.. jauskis, kad tu čia karalienė, kurią turi aptarnauti puikiai, ir ne kitaip- ir nusiteik bei perspėk, kad iškart reikši pretenzijas, jei skaudės, ar kas netaip- ir gydytoja, manau tikrai nelieps kentėti, kaip sovietmečiu, o ras išeitį- suleis daugiau vaistų, arba kitokį nuskausminimo būdą naudos... Šiais laikais tikrai įmanoma be skausmo susitaisyti dantis, aš tai nustojau bijoti stom. kabinetų su sovietmečio pabaiga- neįsivaizduoju, kaip anksčiau galėdavo taisyti dantis be nuskausminimo blink.gif Nu užtai ir įsibaimino visi po tokios sovietinės praktikos.. Bet dabar viskas visai kitaip- ir elgesys, ir paciento komfortui dėmesys, nuskausminimas..


o šiaip, užduok sau klausimą, ko tu ten labausiai bijai. Juk bijai kažko kon kretaus- tai pabandyk sau įvardinti ko. Aš tai įtariu, kad bijai skausmo arba socialinių situacijų- nemalonaus, grubaus elgesio, netaktiškų pastabų, o gal apskritai bijai žmonių g.gif -ir kai viskas susimeta į vieną krūvą, gaunasi tokia žarnas sukanti atmosfera- nu tai tu kaip ir sakiau, pradėk nuo nuėjimo ten šiaip sau, pasėdėti, apsiprasti, paskui pamažu vis artyn- pas higienistę, tada jau pas dantistę- ir ne pas bet kokią.

Nu ir tik ne pilna narkozė doh.gif doh.gif doh.gif Arba tu sakyk sau taip- kad tu eini ten tik taip sau pabandyti, pasižiūrėti, ar kokiais kitais reikalais- ir kad bet kada pasiimsi pilną narkozę jei norėsi- tai tas vaikščiojimas ten tada neišazdins taip tavęs, jei tu bent leisi sau pagalvoti apie tai, kad turi galimybę ir su narkoze taisytis, bet išsikelk tikslą, kad netaisyti su narkoze, tik psichologiškai tu jausiesi griau, jei žinosi, kad turi kur trauktis, kad turi pasirinkimą, tačiau išsikelk tikslą nepasinaudoti tuo pasirinkimu, o tik kaip atsarginį variantą pasilikti.

Sėkmės- manau, jei išdrįstum nueiti vieną kartą, kitus jau taip nebijotum, ir apie narkozes negalvotum. Po kurio laiko mintys apie pilną narkozę pačiai kels juoką, ir nesuprasi kaip galėjai taip kvailai mastyti doh.gif O kam ta pilna narkozę, jei ir taip nieko nejausi nuo vietinės nejautros doh.gif

Atsakyti
O tu pradžioje gali sau pasakyti, kad eini ne taisyti dantų, o tik pirminei konsultacijai, pasikalbėti su dantiste- ir taip irpadaryk- atsisėst į kėdę bus proga, tačiau susitark, kad tik apžiūrės ir pasikalbėsi, o ne taisys - patars dėl nuskausminimo, ramiau pasidarys, apsiprasi. O jei gulėdama per apžiūrą pamatysi, kad jau širdis nesidaužo, tai tuoj pat pasiūlyk gydytojai pamėginti ką nors taisyti- bet irgi taip prasitark, kad nori pamėginti, pradžiai vieną dantį, pažiūrėti kaip ten kas, ir susitark, kad jei jau labai skaudės- tai iškart sakysi, ir tau suleis dar nuskausminančių. Žodžiu tu taip neužsikirsk, o stenkis su gydytoja spręsti vietoj, pagal situaciją, palik sau psichologinę laisvę pasitraukti iš nemalonios situacijos, jei ji bus, pasitark su gydytoja, kaip galėtumei tai padaryti- ir spręsk kai ką vietoj, priklausomai nuo savo savijautos- nu susitark, kad jei matysi, kad skauda ar labai baisu- paprasčiausiai ji nustos taisyti, ir tu eisi namo, arba sugalvos ką kita- kitų vaistų nuskausminančių- pasilik sau laisvę kada nori pasitraukti, tai bus drąsiau- jei pasirinksi tinkamo būdo gydytoją- manau, jai nebus didelė problema toks susitarimas, jei prisipažinsi, kad bijai, ar kad tau likę namalonūs prisiminimai iš dantistų, ir tu nenori aitrinti psichologinės problemos, todėl nori iš anksto pasilikti sau galimybę pasitraukti, ar keisti gydymo/nuskausminimo būdą, jei tas pasirodytų neefektyvus, tik rinkis tokią dantistę, kurios sukalbamas charakteris, kuri yra kukli ir švelni, kuri neironizuoja.

O vietoj matysi kaip pasielgti- gal atsigulsi, apžiūrės, ir nustosi bijoti, tada iškart ir sutik taisyti, o jei ne- dar palauksi- neprievartauk savęs- bet bent pirmą ar antrą žingnį bandyk žengti- o paskui matysi- bus skausminga- nutrauksi ir išeisi- juk tu ne maža mergaitė, kurią mama su ašaromis atvedė pas dantistę, ir kuri neturi kitos išeities, kaip tik sėdėti ir kentėti-juk tu bet kada gali pasakyti, kad nori nutraukti gydymą, ir turi teisę bet kada pakilti ir išeiti- tai žinodama, tu nesijausi kaip įvaryta į kampą- juk tu jau suaugusi, ir pasirinkimas absoliučiai tvo rankose. O tai reiškia, kad tu viską gal kontroliuoti, ir reguliuoti pagal savo užgaidas ar norus, net jei jie kažkam atrodo neracionalūs- gydymas juk neprivalomas.
Atsakyti
sveiki,

Norėjau paklausti ka daryti jei vaikas labai bijo eiti pas dantistą? ką jūs darote kai susiduriate su šia situacija? Ar vaikas neišleps per daug jei pastoviai jam ka nors žadėsime už tai kad jis neverktų?
Atsakyti
Nereikia zadeti. Reiktu paskatinti vaika profilaktiskai apsilankyti pas odontologa, ten supazindinti su vieta ir pan. Svarbu, kad viskas butu paaiskinama nebauginanciai realistiskai ir su vaiku elgiamasi svelniai ir maloniai.

Uz gera elgesi gydytojai ,,apdovanoja" lipdukais, gumytemis ir pan.
Negalima versti vaiko prievarta. Geriau paaiskinti kas, kaip ir kodel. Pvz., jei neisizioja vaikutis, paaiskinti, jei neisiziosi gydytoja negales suskaiciuoti kiek dantuku turi.
Atsakyti
Sveikos, turiu odontologu baime! No tokia didele, kad nemoku net apsakyt... Istikro daug kas net nesupranta manes. Einu pas odontologus kai jau beda prispiria, tik viena karta buvau nuejus kai nebuvo ka taisyt, na ten tik biski ir tada vistiek ziauriai bijojau... O dabar esu uzsirasiusi pas odontologa su beda nemaza ir kartu bijau kas bus mano danciui ir net paciai nemalonu ir nefaina, kad taip apleidau, bet tuo pat metu beprotiskai bijau. Zinoma apie narkoze, net ir turedama tokia baime negaleciau pagalvot, nes zinau, kad gali but tik blogiau. Bet tiesiog norejau paklausti gal yra tokiu vaistu kuriuos galeciau isgert kurie nuramintu ar padetu nesijaudinti? Ir nebutu blogai jei ju isgerciau ir poto man leistu nuskausminamuosius kai taisys?
Atsakyti
QUOTE(Karolyteaaaaa88 @ 2014 01 12, 22:56)
Sveikos, turiu odontologu baime! No tokia didele, kad nemoku net apsakyt... Istikro daug kas net nesupranta manes. Einu pas odontologus kai jau beda prispiria, tik viena karta buvau nuejus kai nebuvo ka taisyt, na ten tik biski ir tada vistiek ziauriai bijojau... O dabar esu uzsirasiusi pas odontologa su beda nemaza ir kartu bijau kas bus mano danciui ir net paciai nemalonu ir nefaina, kad taip apleidau, bet tuo pat metu beprotiskai bijau. Zinoma apie narkoze, net ir turedama tokia baime negaleciau pagalvot, nes zinau, kad gali but tik blogiau. Bet tiesiog norejau paklausti gal yra tokiu vaistu kuriuos galeciau isgert kurie nuramintu ar padetu nesijaudinti? Ir nebutu blogai jei ju isgerciau ir poto man leistu nuskausminamuosius kai taisys?Eikite pas odontologus, kurie turi licencija taikyti sedacija arba uzsirasykite i eile su pilna narkoze tvarkyti dantis.
Del nerimo gali israsyti koki bromazepinu grupes vaista, tarkim, Diazepam, Bromezepam. smile.gif
Baime galejo atsirasti del nezinojimo ir tikejimosi, kad nieko nedarys labai bauginancio ir kazkas ibaugino ta karta ir nuo to karto baisu eiti i kabineta.

Prisimenate, kad kazkada bijojote ir beprisimindama Jus vel pradedate bijoti kazko. Gal tai kvapai, gal nezinia ka darys... Kuo labiau bijote nueiti, tuo problema dides.

Jus turite ryztis ir nugaleti ta baime, itikinti ir valios pastangomis nueiti pas gyd. odontologa, nes kuo labiau atideliosite odontologini gydyma, tuo labiau kentes dantys ir bus blogesne prognoze.

Atsakyti
QUOTE(Zinanti25 @ 2014 01 15, 16:30)
Eikite pas odontologus, kurie  turi licencija taikyti sedacija arba uzsirasykite i eile su pilna narkoze tvarkyti dantis.


O galima tvarkytis dantis su pilna narkoze? ohmy.gif
Papildyta:
Manau merginai kuri klausė irgi kils klausimas, kas ta sedacija, tai va pasiskaičiau, įdedu straipsnelį. Pirmą kartą susžinojau apie tokį dalyką, tai sudomino, nes pati labai bijau smile.gif
http://www.odontolog...ogijoje-kas-tai
Atsakyti
Taip pat bijau dantistų. Kaip jau anksčiau minėta, greičiausiai sovietmečio palikimas nors kažkokio konkretaus patyrimo neprisimenu, negalėčiau išskirti. Suprantu, kad neracionalu ir bandau per save perlipti. Ir perlipu kiek tai išeina. Galiu nueiti pas dantistą, man gali taisyti dantis, bet... Nors menkiausias skausmo pojūtis - ir man stresas. Be nuskausminimo, aš ir higienos pasidaryti negaliu. Bet net ir nuskausminus - problema neišsisprendžia. Suprantu tuo metu, kad neskauda, fiziškai nejaučiu nieko, bet visi judesiai, dantų klibinimai, krapštymai ir jei tik matau taikant daugiau jėgos - stresas stresas stresas. Įsitempiu, neretai ir apsiašaroju. smile.gif Grynai psichologinis dalykas. Neseniai higienistė pasiūlė, kad gal kitą kartą prieš vizitą išgerčiau valerijono, jei patiriu tiek daug įtampos. Nes paskutinį kartą po visų procedūrų kai jau tiesiog pildė dokumentus, visa drebėjau kaip epušės lapelis. smile.gif Klausia ar šalta, sakau ne - stresas. smile.gif Ir vat nežinau kaip suvaldyti. Pasiūlyti valerijonai? Na... tiesą pasakius abejoju ar padės (iš patirties). Toks jausmas, kad kūnas sau, mintys - sau. Suprantu, kad neturėtų skaudėti, fiziškai nieko nejaučiu, bet smegenis siunčia pavojaus signalus.

Ar kas nors turit tokių pojūčių? Kaip sprendžiat? Ar tiesiog susitaikyti, kad čia daugiausia, ką galima pasiekti esant tokiai baimei?
Atsakyti
Visada labai bijojau stomotologu, na, ne taip paniskai, kaip cia apraso merginos, bet as jas puikiai suprantu... bet bijojau tol, kol atradau nuostabia stomotologe, pas kuria betaisant danti, viena karta prisnudau. svelni, maloni, komunikabili. nesakau, kad ji visiskai panaikino tas baimes, bet tikrai labai sumazino. galbut ir kitom reik atrast savo gydytoja.
Atsakyti
Jūs džiaukitės, kad jums bent nuskausminti gali, man nuskausminamieji dažnai nesuveikia, o tada tai smagu būna biggrin.gif Aš labai bijau odontologų, nes ankstesnė odontologė kaskart gręždama dantis vis kur nors kliudydavo dantenas ir išėjus su lyg ir užtaisytu dantimi visą galvą skaudėdavo dar pusdienį. Po to pradėjau eiti pas kitą specialistę ir ji tikrai šauniai darbuojasi, tačiau baimė ir mane ir ją kankina. Bet pastebėjau, jog su kiekvienu apsilankymu lyg vis geriau išeina nusiraminti, tad mano patarimas kitoms būtų tiesiog eiti ir po truputuką pratintis. Taip pat svarbu, kad jūsų odontologas(ė) būtų supratinga(s).
Atsakyti
QUOTE(Meletele @ 2014 10 23, 11:52)
Visada labai bijojau stomotologu, na, ne taip paniskai, kaip cia apraso merginos, bet as jas puikiai suprantu... bet bijojau tol, kol atradau nuostabia stomotologe, pas kuria betaisant danti, viena karta prisnudau. svelni, maloni, komunikabili. nesakau, kad ji visiskai panaikino tas baimes, bet tikrai labai sumazino. galbut ir kitom reik atrast savo gydytoja.

Galiu paantrinti jum , viskas priklauso nuo specialisto -gydytojo kuris tvarko .
su vienu gali nieko nejaust -nors ir israuna danti o kitam uztenka pirsta ikist ir viskas ... aisku uztai reikia susimoketi lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Paulinak23 @ 2013 08 23, 08:58)
sveiki,

Norėjau paklausti ka daryti jei vaikas labai bijo eiti pas dantistą? ką jūs darote kai susiduriate su šia situacija? Ar vaikas neišleps per daug jei pastoviai jam ka nors žadėsime už tai kad jis neverktų?

As ne tik verkiau bet mane laike trys seseles lotuliukas.gif vot tokia pradzia buvo pas dantista
Atsakyti