Įkraunama...
Įkraunama...

Kūdikių miego apnėja

Mūsų mažylis vis dar neišauga iš miego apnėjų.
Gal yra ir daugiau tėvelių, kurie susidūrė su šia problema? Pasidalinkime savo patirtimi, ką darėte, kada išaugo ar taip ir neišaugo?

Apnėja – kvėpavimo sustojimas, nutrūkimas (10 ir daugiau sekundžių). Miego apnėja – miego sutrikimas, kuriam būdinga tai, kad miego metu kartotinai nutrūksta ir vėl atsinaujina kvėpavimas.
Apnėjos epizodų metu mažėja deguonies kiekis kraujyje, dažnai prabundama.
Miego apnėja dažniau būdinga neišnešiotukams ir kūdikiams, kurių raida nėštumo metu buvo sutrikusi
Atsakyti
labutis,
kokio amžiaus jūsų mažylis?

maniškis irgi turėjo šią bėdelę iki dviejų metukų. man didžioji baimė ir paranoja prasidėjo kai 1.9 metų tai kartodavosi vos ne kiekvieną naktį... doh.gif
mums įtarė padidėjusius sinusus arba epilepsiją, tačiau ačiū Dievui nė vienas, nei kitas nepasitvirtino. tiesa, liepė pasirodyti po pusės metų neurologiniam, nes kažkokie ten pakitimai yra, bet jie būna ir visiškai sveikiems vaikams, tikiuosi, taip ir yra.

tyrėmės tyrėmės, o viskas pradėjo staigiai gerėti, kai tiesiog paguldžiau vaiką ant aukštesnės pagalvės... bigsmile.gif beje, tuo pat metu ir visiškai susitvarkė naktinis miegas, nustojo dažnai keltis ir nerimauti. nežinau, ar tiesiog sutapo, o gal irgi susiję su tuo.
dabar pastebiu labai retai vėl buvo trumpi kvėpavimo sustojimai, kuriuos galiu susieti su sloga ir kai miega nusiritęs nuo pagalvės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo FedeSperanza: 22 vasario 2009 - 22:49
musiskis 4men. Mes kadangi esame neisnesiotukai, tai mums sake, kad apneja susijusi su neisnesiotumu ir iki 3men turi praeiti, bet jau 4 ir ne trupucio ne geriau verysad.gif
Gal po truputi po truputi ir isaugsime, bet kolkas man baisu kai taip vaikas miega ir staiga nustoja kvepuoti. tuo tarpu nezinai ar pats prades kvepuoti ar teks gaivinti.
Atsakyti
QUOTE(Meduvė @ 2009 02 23, 11:35)
musiskis 4men. Mes kadangi esame neisnesiotukai, tai mums sake, kad apneja susijusi su neisnesiotumu ir iki 3men turi praeiti, bet jau 4 ir ne trupucio ne geriau verysad.gif
Gal po truputi po truputi ir isaugsime, bet kolkas man baisu kai taip vaikas miega ir staiga nustoja kvepuoti. tuo tarpu nezinai ar pats prades kvepuoti ar teks gaivinti.


na, mums sakė, kad turėtų iki 1 metų praeiti.... mano pilnai išnešiotas.
aš tai iš tos baimės iki šiol kitam kambary nemigdau vaiko, miegam vienam miegamajame. o ir anksčiau dažnai, jei tik pats norėdavo šalia miegodavo, man pačiai ramiau, kai jausdavau jo alsavimą. nes kitaip nevalingai keldavausi naktimis ir klausydavau, kaip kvėpuoja... doh.gif doh.gif

ką mums sakė ir darėm, tai prevencija prieš SKMS - jokių minkštų pagalvių (beje, sulakstytą vystyklą ar kietą nedidelę pagalvytę galit ir jūs dabar pabandyt, o gal čia tik tiek betrūksta, kad jam būtų lengviau kvėpuoti?..), migdydavau dažniausiai vokelyje ar su spec pižamyte, kad neužsispardytų kaldrytės sau ant nosies, kol pats neapsiversdavo, migdydavom tik ant nugarytės, ar šiek tiek palinkusį į šoniuką kurį nors, bet ne ant šono ar pilvo.... na, jau net nebepamenu daugiau...

įsivaizduoju tavo baimę, bet deja, kaip ir nieko negali padaryti tie daktarai verysad.gif tyrimus kuriuos gali padaro ir tiek unsure.gif

aš tai kai išgirsdavau, kad nekvėpuoja, skaičiuodavau kiek sekundžių, tai nė karto nebuvo ilgiau nei 15, nes lyg nuo 15-16 jau pavojinga skaitosi.... doh.gif
Atsakyti
Labai puikiai suprantu mamytes nerima. Mano mazute irgi buvo neisnesiotuke. Ir taip pat budavo apnejos. Bet jai ne tik miego metu...Kliniku gydytojai sake, kad iki puses metuku turi praeit, bet va viena gydytoja pasakojo, kad buvo berniukas, kuriam iki trieju metuku kartojosi miego apnejos. Deja, mes savo mazutes jau neturim, jai buvo 4men, kai ji mus paliko verysad.gif . Apneju buvo daug, tekdavo ir gaivinti, bet nepraziurejom ne vienos...Deja, mazutes sirdele pavargo kovot...
Jei maziukui daznos apnejos, gal vertetu isigyt ta aparaciuka kur parodo vaikelio kvepavimo sustojimus? Tikrai ramiau jaustumetes.
Atsakyti
QUOTE(sandrynja @ 2009 02 23, 15:19)
Labai puikiai suprantu mamytes nerima. Mano mazute irgi buvo neisnesiotuke. Ir taip pat budavo apnejos. Bet jai ne tik miego metu...Kliniku gydytojai sake, kad iki puses metuku turi praeit, bet va viena gydytoja pasakojo, kad buvo berniukas, kuriam iki trieju metuku kartojosi miego apnejos. Deja, mes savo mazutes jau neturim, jai buvo 4men, kai ji mus paliko verysad.gif . Apneju buvo daug, tekdavo ir gaivinti, bet nepraziurejom ne vienos...Deja, mazutes sirdele pavargo kovot...
Jei maziukui daznos apnejos, gal vertetu isigyt ta aparaciuka kur parodo vaikelio kvepavimo sustojimus? Tikrai ramiau jaustumetes.



labai jus užjaučiame verysad.gif verysad.gif kaip supratau jos širdutė buvo nesveika? unsure.gif

Mums irgi dėl apnėjų tyrė širdutę, nes tai gali būti viena iš priežasčių. pas mus yra nukrypimų, bet viskas dar nromos ribose, ach , priminei, reikia jau vėl reguliariam pasitikrinimui užsirašyt...
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 02 23, 16:26)
labai jus užjaučiame verysad.gif  verysad.gif kaip supratau jos širdutė buvo nesveika?  unsure.gif

Mums irgi dėl apnėjų tyrė širdutę, nes tai gali būti viena iš priežasčių. pas mus yra nukrypimų, bet viskas dar nromos ribose, ach , priminei, reikia jau vėl reguliariam pasitikrinimui užsirašyt...

Buvo bedu ir su sirdute verysad.gif , bet sake kad operuot nereikia,tik zymiai veliau butu reikeje...Deja, praziurejo daktariukai...
As cia gal ne i tema, bet kadangi jusu mazylis neisnesiotukas, tai keliu savaiteliu gime ir kiek svere? Kazkaip idomu, nes ir mano mazyles buvo neisnesiotos ax.gif
Atsakyti
QUOTE(sandrynja @ 2009 02 23, 16:01)
Buvo bedu ir su sirdute verysad.gif , bet sake kad operuot nereikia,tik zymiai veliau butu reikeje...Deja, praziurejo daktariukai...
As cia gal ne i tema, bet kadangi jusu mazylis neisnesiotukas, tai keliu savaiteliu gime ir kiek svere? Kazkaip idomu, nes ir mano mazyles buvo neisnesiotos ax.gif


Čia Meduvė's buvo neišnešiotukas, mūsų buvo dičkį jau beveik laiku iškrapštė... bet turim paveldėtą bėdelę dėl tos širdutės, bet kadangi visa giminė su ja gyvenam sėkmingai tfu tfu tfu, tai tikiuosi ir mūsų mažiukui nieko blogo.
Atsakyti
As irgi pastebejau, kad mano maziukui miegant kvepavimas kelis kartus per nakti sustoja. Mes turim sirdies yda. Gerai, kad mamytes diskutuoja sia tema, negalvojau, kad cia taip rimta ir kad tai susije su sirdeles problemomis. verysad.gif Kitaip tariant, itariau, kad tai gali buti susije, bet stengiausi sia minti atstumti ir galvoti apie tai, kad mano mazylis savo negalia isaugs (kaip sake gydytojai). Kovo menesi mums darys echoskopija Kauno klinikose. Butinai pasidomesiu siuo klausimu ir parasysiu, ka suzinosiu, jei tema dar bus aktuali.
Atsakyti
QUOTE(Mėta24 @ 2009 02 23, 16:55)
As irgi pastebejau, kad mano maziukui miegant kvepavimas kelis kartus per nakti sustoja. Mes turim sirdies yda. Gerai, kad mamytes diskutuoja sia tema, negalvojau, kad cia taip rimta ir kad tai susije su sirdeles problemomis. verysad.gif  Kitaip tariant, itariau, kad tai gali buti susije, bet stengiausi sia minti atstumti ir galvoti apie tai, kad mano mazylis savo negalia isaugs (kaip sake gydytojai). Kovo menesi mums darys echoskopija Kauno klinikose. Butinai pasidomesiu siuo klausimu ir parasysiu, ka suzinosiu, jei tema dar bus aktuali.



taip, tikrai, labai gera temelė užvesta, ačiū Meduvei.
linkim jums sėkmės, būtinai sakykit gydytojams dėl kvėpavimo susitojimų ir duokit žinot, kaip seksis klinikose. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sandrynja @ 2009 02 23, 15:19)
Labai puikiai suprantu mamytes nerima. Mano mazute irgi buvo neisnesiotuke. Ir taip pat budavo apnejos. Bet jai ne tik miego metu...Kliniku gydytojai sake, kad iki puses metuku turi praeit, bet va viena gydytoja pasakojo, kad buvo berniukas, kuriam iki trieju metuku kartojosi miego apnejos. Deja, mes savo mazutes jau neturim, jai buvo 4men, kai ji mus paliko verysad.gif . Apneju buvo daug, tekdavo ir gaivinti, bet nepraziurejom ne vienos...Deja, mazutes sirdele pavargo kovot...
Jei maziukui daznos apnejos, gal vertetu isigyt ta aparaciuka kur parodo vaikelio kvepavimo sustojimus? Tikrai ramiau jaustumetes.

labai uzjauciu jus del mazyles.
Anksciau, kai neturejau savo vaiko, tai kaskaip ir ne taip aktualu budavo, ne taip skaudu kai per tv rodydavo ar kur kitur isgirzdavau apie vaiku problemas, ligas, traumas ir mirti verysad.gif O dabar, kai turiu savo puikiai visas mamas suprantu....
Maniskis gime 37sav. Praktiskai isnesiotas smile.gif bet daktarai sake, kad pagal visus pozymius: odos rauksles, kuno temperatura, nervini tika ir t.t. - yra neisnesiotukas unsure.gif
Taip pat mums nustate, kad yra sirduteje atvira ovalioji anga, taciau siais laikas labai daug kam ta nustato
Kita sav eisime pas neurologa, tai pasiteirausiu apie apneja
Atsakyti
QUOTE(Meduvė @ 2009 02 24, 13:11)
labai uzjauciu jus del mazyles.
Anksciau, kai neturejau savo vaiko, tai kaskaip ir ne taip aktualu budavo, ne taip skaudu kai per tv rodydavo ar kur kitur isgirzdavau apie vaiku problemas, ligas, traumas ir mirti verysad.gif O dabar, kai turiu savo puikiai visas mamas suprantu....
Maniskis gime 37sav. Praktiskai isnesiotas smile.gif bet daktarai sake, kad pagal visus pozymius: odos rauksles, kuno temperatura, nervini tika ir t.t. - yra neisnesiotukas unsure.gif
Taip pat mums nustate, kad yra sirduteje atvira ovalioji anga, taciau siais laikas labai daug kam ta nustato
Kita sav eisime pas neurologa, tai pasiteirausiu apie apneja

Tai jo..., pagal maniske mazutes ju tikrai isnesiotas jusu mazylis ax.gif . Sekmes jums didziausios. Tikekimes viskas bus gerai 4u.gif
Atsakyti