Įkraunama...
Įkraunama...

Žindymas po krūties operacijos

Mielosios mamos, gal čia yra tokių, kurios sėkmingai maitino leliukus po krūties operacijos? Prieš metus man pašalintos kelios fibroadenomos ir išimtas vienas latakas. Pjūvis padarytas beveik aplink visą laukelį, taip kad nupjauti ten visi nervai ir t.t. doh.gif Ir operavęs daktaras sakė: "iš ten pieno nebus" verysad.gif Šį mėnesį gimdysiu. Tikiu, kad įmanoma išmaitinti ir viena krūtimi. Bet ar nebuvo problemų su ta išoperuota krūtimi? Ar neužsilaikė pienas? Nes vis tiek juk paduos jį iki tos pjūvio vietos... Viena gydytoja kažką sakė, kad turėsiu laukt, kol ten "perdegs"... Pasidalinkite, prašau, savo patirtimi. Dėkoju.

Pirmąjį vaiką išmaitinau iki metų, todėl dabar labai bijau, ar galėsiu tai duot ir antram unsure.gif

Radau temą tik apie žindymą su inplantais, bet tų operacijų visai kita specifika.
Atsakyti
QUOTE(hera @ 2009 03 05, 10:52)
Mielosios mamos, gal čia yra tokių, kurios sėkmingai maitino leliukus po krūties operacijos? Prieš metus man pašalintos kelios fibroadenomos ir išimtas vienas latakas. Pjūvis padarytas beveik aplink visą laukelį, taip kad nupjauti ten visi nervai ir t.t. doh.gif Ir operavęs daktaras sakė: "iš ten pieno nebus" verysad.gif  Šį mėnesį gimdysiu.  Tikiu, kad įmanoma išmaitinti ir viena krūtimi. Bet ar nebuvo problemų su ta išoperuota krūtimi? Ar neužsilaikė pienas? Nes vis tiek juk paduos jį iki tos pjūvio vietos... Viena gydytoja kažką sakė, kad turėsiu laukt, kol ten "perdegs"...  Pasidalinkite, prašau, savo patirtimi. Dėkoju.

Pirmąjį vaiką išmaitinau iki metų, todėl dabar labai bijau, ar galėsiu tai duot ir antram unsure.gif

Radau temą tik apie žindymą su inplantais, bet tų operacijų visai kita specifika.

Man taip pat buvo isoperuota fibroadenoma, bet sake, kad maitinti galesiu. Pjuvis darytas auksciau, virs laukelio.
Siaip tu lataku yra daug, tai jei yra nepazeistu, maitinti turetumet galeti. Jei nervai nupjauti, tai nereiskia, kad ir visi latakai nupjauti. Nors situacijos turbut skirtingos
Sekmingai maitinu is abieju, aisku, toje operuotoje pieno maziau.
Pradzioje turejau labai daug problemu su ta krutimi. (Turiu ir kita problema plokscius spenelius) Mazoji nenorejo jos imti, kadangi spenelis kietesnis, sunkiau traukti. Apie 2 menesius skaudedavo, kol pradedavo valgyti. Ir iki siol speneliu kietumas skiriasi, daznai tos operuotos kruties buna skausmingas.

Gal jum tiesiog reikia palaukti ir ziureti kaip seksis. Galu gale ir is vienos galima puikiai ismaitinti vaikiuka. Juk dvynukus taip pat ismaitina mirksiukas.gif
Atsakyti
http://www.sveikapra...lt/?faq.id.1223
Kiekviena krūtis pieną gamina atskirai, nepriklausomai viena nuo kitos. Jei jūsų vaikas atkakliai atsisako vienos krūties, tai išmaitinti galite ir viena krūtimi. Tą kitą palikite ramybėje ir joje pienas nustos gamintis.

Atsakyti
[quote=Evatam,2009 03 17, 15:04]

Sekmingai maitinu is abieju, aisku, toje operuotoje pieno maziau.
Pradzioje turejau labai daug problemu su ta krutimi. Mazoji nenorejo jos imti, kadangi spenelis kietesnis, sunkiau traukti. Apie 2 menesius skaudedavo, kol pradedavo valgyti. Ir iki siol speneliu kietumas skiriasi, daznai tos operuotos kruties buna skausmingas.

Taip, spenelis kietas ir toks "negyvas". O kad belieka tik laukti kol kas, tai faktas. Tik pasidalinimas patirtimi labai praverčia psichologiškai. Dėkoju mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hera: 18 kovo 2009 - 12:38
QUOTE(Košė-Malošė @ 2009 03 18, 09:01)
http://www.sveikapra...lt/?faq.id.1223
Kiekviena krūtis pieną gamina atskirai, nepriklausomai viena nuo kitos. Jei jūsų vaikas atkakliai atsisako vienos krūties, tai išmaitinti galite ir viena krūtimi. Tą kitą palikite ramybėje ir joje pienas nustos gamintis.


Jei jau nieko "neišlaušiu" iš tos operuotosios, tai čia jau kraštutinis kelias mirksiukas.gif Dėkoju 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(hera @ 2009 03 18, 12:33)
Taip, spenelis kietas ir toks "negyvas". O kad belieka tik laukti kol kas, tai faktas. Tik pasidalinimas patirtimi labai praverčia psichologiškai. Dėkoju mirksiukas.gif

Jei iskils kokiu klausimu, kreipkites, gal galesiu kuom padet mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Evatam: 19 kovo 2009 - 12:15
Sveikos mamytes.
turiu toki rupesteli, del kurio dbr kankinuosi ir noriu kuo daugiau suzinoti apie ji suzinoti.

maitinau vaikeli menesi laiko, o vakar jau is vienos kruties man isoperavo mastita, gydausi namie, tik poryt pas gyd apziurai, geriu antibiotikus ir ibuprofena nuo skausmo.

noriu paklausti gal kam irgi yra isoperave mastita? kaip gydetes? ar buvot paguldytos i ligonine ar namie gydetes? per kiek laiko uzgijo? ar galejot toliau maitinti krutimi ar nutrauket maitinima? ar nepasikartojo daugiau? kaip nutraukinejot pienuka is tos kruties? nes man lb sunkiai sekasi rankom nutraukti, pavyksta nutraukti tik 20-40 ml. mano mamai taip pat yra isoperuotas mastitas, tai lb idomu ar tai turejo kokios nors itakos ar ne?

labai aciu kas pasidalinsit savo patirtimi smile.gif palengvinsit mano rupesteli smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Simkaa: 06 birželio 2009 - 11:27
Tai isoperavus reikia paskui i perrisimus vaiksciot poliklinikoj. Aš po operacijos nebemaitinau. O visiškai užgijo maždaug per menesį.

Šiaip mano mamai su pirmu vaikeliu irgi buvo mastitas, bet pagijo vien su antobijotikais. Po to irgi nebemaitino.
Atsakyti
QUOTE(Keit @ 2009 06 08, 21:28)
Tai isoperavus reikia paskui i perrisimus vaiksciot poliklinikoj. Aš po operacijos nebemaitinau. O visiškai užgijo maždaug per menesį.

Šiaip mano mamai su pirmu vaikeliu irgi buvo mastitas, bet pagijo vien su antobijotikais. Po to irgi nebemaitino.

yra įmanoma tęsti maitinimą. Vakaruoste tai praktikuojama, ir antybus galima parinkti tuos kurie tinka maitinančiai mamai 4u.gif Aš tokios patirties neturiu, tačiau tiesiog galiu psieškoti info apie tai, kaip tvarkėsi kitos mamos.
Atsakyti
Sveiki dar kartą

Kaip jautiesi, kaip gyja žaizda? Pasiskaičiau La leche lygos rekomendacijas - prie sveikos kruties galima dėti iš karto po operacijos, iš išoperuotos porą dienų nusitraukinėt, o po to galima leisti leliui žysti. Na ir jeigu reikia antibiotikų, tartis su gydytojų, kad išrašytų tų, kurie tinka maitinant.

Mastitas nepaveldamas, tačiau jis gali prasidėt jeigu netinkamai maitiniesi arba labai pavargsti. Na ir žinoma reikia mokytis teisingai žindyt, gerai pridėti kūdikį prie kruties.... gali daugiau pasiskaityti čia: www.zindymas.lt, na ir dar čia yra daug informacijos bei vaizdo medžiagos apie teisingą žindymą ir žindymo problemas
Atsakyti
as jau kelios dienos maitinu ta krutimi, jauciuosi daug geriau, taciau zaizdele dar gija.
smile.gif

Natuke[B]- labai aciu uz pagalba! 4u.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveika, kaip jautiesi?

Įdedu pasiskaitymui, jeigu tevelis sutiks paversti:) kitų mamų patirtis.

Čia atsakymas į mano klausymą
http://community.liv...ka/3374905.html

O čia šiaip mama su panašia problema:
http://community.liv...ka/3007456.html
Atsakyti