Įkraunama...
Įkraunama...

Olandų kalba savarankiškai (Nederlands)

Peržiūrėjau visas temas, tačiau neradau, gal atsiras tų, kas mokinasi olandų kalbos? Būtų įdomu pasidalint įspūdžiais ir pabendraut, bei žinoma kartu pasimokint ax.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2009 03 12, 23:26)
Peržiūrėjau visas temas, tačiau neradau, gal atsiras tų, kas mokinasi olandų kalbos? Būtų įdomu pasidalint įspūdžiais ir pabendraut, bei žinoma kartu pasimokint  ax.gif


Labas,

as mokausi olandu k., nes mano vyras olandas smile.gif tik nelabai savarankiskai, su jo pagalba 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(KPC @ 2009 03 13, 11:29)
Labas,

as mokausi olandu k., nes mano vyras olandas  smile.gif  tik nelabai savarankiskai, su jo pagalba 4u.gif

oo, liuks, smagu,kad kažkas atsiliepė smile.gif

kurios jau kalba laisvai,tai žinau forume,rūpėjo labiau gal kas yra kas tik dar mokos bigsmile.gif
kiek toli pažengus esi? o jūs lietuvoj ar Olandijoj gyvenat?

Na šiaip aš ir nesavarankiškai viską mokinuos, lankau kalbos kursus, gyvenu aš Belgijoj, tai man kalba reikalinga.

Atsakyti
QUOTE(grange @ 2009 03 13, 12:59)
oo, liuks, smagu,kad kažkas atsiliepė smile.gif

kurios jau kalba laisvai,tai žinau forume,rūpėjo labiau gal kas yra kas tik dar mokos  bigsmile.gif
kiek toli pažengus esi? o jūs lietuvoj ar Olandijoj gyvenat?

Na šiaip aš ir nesavarankiškai viską mokinuos, lankau kalbos kursus, gyvenu aš Belgijoj, tai man kalba reikalinga.


Mes gyvename Lt, vyras cia atvaziavo dirbti kaip vertejas. O as ir pati verteja, tai taip susipazinom ir tebedirbam kartu ta pati darba. smile.gif as dar netoli esu pazengusi, bet noreciau ismokti kalbos del jo giminaiciu ir siaip, vertimus darant pravers.
O mokausi tai is jo, kai jis su manimi bando kalbet olandiskai, dar turiu keleta tokiu zodynu. O tu seniai Belgijoje gyveni?
Siaip belgu (flamandu) ir olandu kalbos skiriasi, mano vyras kartais turi gerai paprakaituoti darydamas flamandu vertimus, nes nemazai ju zodziu skiriasi ir siaip kalbos ypatybes... Uztat ir yra vadinama flamandu, o ne olandu. Tu tikriausiai irgi flamandu mokaisi, jei Belgijoje kursai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(KPC @ 2009 03 13, 12:53)
Mes gyvename Lt, vyras cia atvaziavo dirbti kaip vertejas. O as ir pati verteja, tai taip susipazinom ir tebedirbam kartu ta pati darba.  smile.gif as dar netoli esu pazengusi, bet noreciau ismokti kalbos del jo giminaiciu ir siaip, vertimus darant pravers.
O mokausi tai is jo, kai jis su manimi bando kalbet olandiskai, dar turiu keleta tokiu zodynu. O tu seniai Belgijoje gyveni?
Siaip belgu (flamandu) ir olandu kalbos skiriasi, mano vyras kartais turi gerai paprakaituoti darydamas flamandu vertimus, nes nemazai ju zodziu skiriasi ir siaip kalbos ypatybes... Uztat ir yra vadinama flamandu, o ne olandu. Tu tikriausiai irgi flamandu mokaisi, jei Belgijoje kursai  mirksiukas.gif

Aš Belgijoje nuo rugpjūčio galo, bet šiaip jau esu buvus ir seniau .

o kas dėl kalbos, na aš lankau "Nederlands courses" neišskiria jie čia flemish courses ar pan. nes kalba kaip ir ta pati šiaip jau, tik dialektas skiriasi,ir sako kad Flemish - tai "Dutch, kuria kalbama Belgijoje"..
kaip bebūtų lieka tas pats, kai kurios išimtys žodžiuose yra, ar tarime, bet kalbos pagrindas lieka tas pats smile.gif

o iš kokių kalbų tu verti?
tai tau turėtų būti lengviau mokintis, nes jei vertėja,tai kalbos tavo arkliukas biggrin.gif
man tai šiaip patinka, bet ganėtinai sunku, nors yra panašių žodžių su anglų pvz.tai bent tiek kažkiek padeda.
kas labiausiai nervina, tai het ir de doh.gif kai reikia žinoti, kai nėra jokių taisyklių, kaip juos įsiminti ,tai nežinau, nes toliau visa gramatika daugiau ar mažiau remiasi tuo, ir jei nežinai artikelio, neišeina panaudot teisinggai žodžio. aišku,kai jau moki kalbą, kažkaip automatiškai tas ateina,...
Atsakyti
aš savarankiškai bandau mokytis kalbos, nes studijuoju Olandijoje pagal mainų programą.
turiu keletą taisyklių apie het ir de, bet, aišku, jos neapima visų atvejų.
o kaip dėl vyr. ir mot. giminių? bijau, kad čia tai tikrai jokių taisyklių nėra?
Atsakyti
QUOTE(migdolai @ 2009 03 16, 18:28)
aš savarankiškai bandau mokytis kalbos, nes studijuoju Olandijoje pagal mainų programą.
turiu keletą taisyklių apie het ir de, bet, aišku, jos neapima visų atvejų.
o kaip dėl vyr. ir mot. giminių? bijau, kad čia tai tikrai jokių taisyklių nėra?

kur studijuoji jei nepaslaptis ? bigsmile.gif

ir kas per taisyklės apie de ir het?

na tos, kad su "žmonėm" (de jongen, de vrouw, de baby, de man, bet het meisje. het kind) su skysčiais (de melk, de wijn, de koffie, de thee, de whisky, bet het bier, het fruitsap, het water) ir su "mašinom" (de auto, de trein, de bus, de taxi, bet het vliegtuig) tai žinau, o kas dar? g.gif

kas dėl giminių, tai dar kol kas negaliu pasakyt,nes nesimokinom, bet man atrodo kad nėra g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo grange: 16 kovo 2009 - 20:28
QUOTE(grange @ 2009 03 16, 19:28)
kur studijuoji jei nepaslaptis ?  bigsmile.gif

ir kas per taisyklės apie de ir het?

na tos, kad su "žmonėm" (de jongen, de vrouw, de baby, de man, bet het meisje. het kind)  su skysčiais (de melk, de wijn, de koffie, de thee, de whisky, bet het bier, het fruitsap, het water) ir su "mašinom" (de auto, de trein, de bus, de taxi, bet het vliegtuig) tai žinau, o kas dar?  g.gif

kas dėl giminių, tai dar kol kas negaliu pasakyt,nes nesimokinom, bet man atrodo kad nėra  g.gif


studijuoju prie Vokietijos sienos, Venlo mieste.

taisyklės, kokias žinau:
De
- su daugiskaita (de meisjes)
- profesijomis (de dokter)
- su galūnėmis -ing ir eid (de aardbeving, de eenheid, de vergissing)
- nauji žodžiai, pagrinde iš anglų kalbos (de computer, de software)

Het
- su mažybinėmis formomis (het meisje, het huisje, het boompje)
- materials (het zilver)
- su daiktavardžiais, padarytais iš veiksmažodžių (vaikščiojimas..)
- kalbomis (het Duits, het Engels, het Spaans)

tai vat rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo migdolai: 17 kovo 2009 - 20:42
QUOTE(migdolai @ 2009 03 17, 20:41)
studijuoju prie Vokietijos sienos, Venlo mieste.

taisyklės, kokias žinau:
De
- su galūnėmis -ing ir eid (de aardbeving, de eenheid, de vergissing)
- nauji žodžiai, pagrinde iš anglų kalbos (de computer, de software)

Het
- su mažybinėmis formomis (het meisje, het huisje, het boompje)
- materials (het zilver)

tai vat rolleyes.gif

aha, negirdėtas miestas, gal kad toli.. smile.gif o tau paskaitos anglų kalba?

šitų taisyklių nežinojau, pravers. bet gal dar bus minima vėliau, nes aš tik baiginėju pirmą lygį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo grange: 17 kovo 2009 - 20:58
QUOTE(grange @ 2009 03 17, 19:58)
aha, negirdėtas miestas, gal kad toli.. smile.gif  o tau paskaitos anglų kalba?

šitų taisyklių nežinojau, pravers. bet gal dar bus minima vėliau, nes aš tik baiginėju pirmą lygį.


taip, angliškai. bet mokausi dar ir ispanų kalbos:) 26d. prasidės olandų pamokos nuo 0. įdomu bus apsilankyti, jei neišmausiu į kokį Frankfurtą..
Atsakyti
QUOTE(migdolai @ 2009 03 17, 21:12)
26d. prasidės olandų pamokos nuo 0. įdomu bus apsilankyti, jei neišmausiu į kokį Frankfurtą..

o tai iš kur tu moki dabar jei prasidės kursai nuo nulio ? g.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2009 03 17, 20:17)
o tai iš kur tu moki dabar jei prasidės kursai nuo nulio ? g.gif


Ši tema apie mokymąsi savarankiškai, tiesa?smile.gif
Na, rugpjūčio mėnesį keletą savaičių lankiau intensyvius olandų kalbos kursus. Nuo rugsėjo lankiau keletą pamokų "nuo 0", bet kadangi tempas buvo per greitas, tai mečiau. Po to sekė keleto mėnesių pertrauka, per kurią visai užmečiau kalbą ir viską užmiršau. Maždaug mėnesį vėl pradėjau kartotis, nes savanoriauju vienam klube ir tenka šiek tiek bendrauti su olandais:)
Atsakyti