Įkraunama...
Įkraunama...

Siauri pieno latakai

Labas 4u.gif
Dar pradėjus maitinti pirmą vaikiuką nuolat jutau varginantį skausmą. Ir ko negalvojom su gydytoja: gal blogai apžioja, gal mano tiesiog labai jautri oda, gal užsislėpus pienligė... Viskas kartojasi ir su antru mažiuku. Galiausiai, kai išgėriau visas įmanomas vaistų dozes nuo pienligės ir mane dar kartą apžiūrėjo ne tik mano gydytoja , bet ir jos kolegė, paaiškėjo, kad vienintelė priežastis - siauri pieno latakai ir daug nieko čia nepadarysi verysad.gif Gydytoja pasiūlė nusitraukinėti pieną, bet man tai taip sunku, kad nusprendžiau kiek galiu maitinti pati. taip pat pasiūlė prieš maitinimą pašildyti krūtį, bet man tai nelabai padeda, skauda taip pat.
Dabar kiek galiu maitinu pati. Kartais būna labai sunku, tada pienuką nusitraukiu ir suvalgydinu buteliuku, jei mažiukas labai nori valgyti, o man skauda, duodu mišinio, o po to nutraukiu pieną.
Gal kuri iš SM mamyčių esat susidūrusios su šia problema? Kaip bandėt pasilengvinti žindymą? Kiek laiko maitinot/maitinat? Aš pirmą vaikutį išmaitinau 7 mėnesius vien MP. Bet taip pavargau nuo to skausmo, kad žindymą nutraukiau labai drastiškai - mažiui teko išmokti per parą gerti iš buteliuko. Buvo labai skaudu, bet aš jau buvau priėjus ribą "daugiau nebegaliu".
Antrą mažiuką planuoju žindyti bent iki 4 mėn. Manau pavyks, nors kartais ir trūksta pienuko. O pagausint man jį labai sunku, nes maitinat skauda, tai gausinu nutraukinėdama pientraukiu. Labai džiaugiuosi, kad mažiukas per 2 mėnesius priaugo 2kg 200g, maitinamas beveik vien MP.
Atsakyti
QUOTE(Puccha @ 2009 03 30, 11:41)
Labas 4u.gif
Dar pradėjus maitinti pirmą vaikiuką nuolat jutau varginantį skausmą. Ir ko negalvojom su gydytoja: gal blogai apžioja, gal mano tiesiog labai jautri oda, gal užsislėpus pienligė... Viskas kartojasi ir su antru mažiuku. Galiausiai, kai išgėriau visas įmanomas vaistų dozes nuo pienligės ir mane dar kartą apžiūrėjo ne tik mano gydytoja , bet ir jos kolegė, paaiškėjo, kad vienintelė priežastis - siauri pieno latakai ir daug nieko čia nepadarysi verysad.gif Gydytoja pasiūlė nusitraukinėti pieną, bet man tai taip sunku, kad nusprendžiau kiek galiu maitinti pati. taip pat pasiūlė prieš maitinimą pašildyti krūtį, bet man tai nelabai padeda, skauda taip pat.
Dabar kiek galiu maitinu pati. Kartais būna labai sunku, tada pienuką nusitraukiu ir suvalgydinu buteliuku, jei mažiukas labai nori valgyti, o man skauda, duodu mišinio, o po to nutraukiu pieną.
Gal kuri iš SM mamyčių esat susidūrusios su šia problema? Kaip bandėt pasilengvinti žindymą? Kiek laiko maitinot/maitinat? Aš pirmą vaikutį išmaitinau 7 mėnesius vien MP. Bet taip pavargau nuo to skausmo, kad žindymą nutraukiau labai drastiškai - mažiui teko išmokti per parą gerti iš buteliuko. Buvo labai skaudu, bet aš jau buvau priėjus ribą "daugiau nebegaliu".
Antrą mažiuką planuoju žindyti bent iki 4 mėn. Manau pavyks, nors kartais ir trūksta pienuko. O pagausint man jį labai sunku, nes maitinat skauda, tai gausinu nutraukinėdama pientraukiu. Labai džiaugiuosi, kad mažiukas per 2 mėnesius priaugo 2kg 200g, maitinamas beveik vien MP.

jie neklystu Raideles turėjo tokią pat problemą su 1 vaiku, paskui kažkaip jai prasitampė tie siauri latakai. g.gif
Atsakyti
Puccha, ar dar maitini? O jei pabandytum ne šildyti spenelius, o pašaldyti prieš maitinimą, tas turėtų sumažinti jautrumą? Ir su mama nekalbėjai, kitų ligų, sindromų, kuriuos rašiau až. neatradai?
Atsakyti
QUOTE
Iš Raideles laiško Ar po maitinimo speneliai nebūna balti? Ar tau nėra pasireiškęs rankų ar kojų arterijų susiaurėjimas - pabąla kojų ar rankų pirštai, sutrinka kraujotaka, atsiranda nejautrumas, nutirpimas ar deginantis jausmas? Ar tavo mamai taip nėra buvę? Ar šeimoje yra reumatoidinio artrito atvejų? Egzema, psoriazė, artritas?

Dabar dar kartą susimąsčiau g.gif
Iš tikrųjų, aš labai greitai sušąlu. Kai buvau visai jaunutė, na kokios 16-17 metų ( ir dabar nesena už savaitės man sueis 21-eri 4u.gif ) net vasarą šaldavo rankos ( kai vaikštinėdavau ilgiau su savo Meile lauke) verysad.gif Pirmiausia pamėldavo ir tapdavo nejautrios, o po to pradėdavo balti ir man net skaudėdavo. Pagerėdavo, jei nebent mano vyras šiltu delniuku pradėdavo stipriai trinti. Netgi kreipiausi į gydytoją ( kadangi visada sportavau, man svarbu, kad viskas gerai su sveikata būtų, nes ir dirbu trenere) ji liepė daryti šilto-šalto vandens voneles, dariau, bet didelio skirtumo nepastebėjau. dabar man irgi kartais pasitaiko, būna sušąlu namie, kai kambaryje +21C doh.gif tada įlipu į šiltą dušą ir prieš miegą susišildau. Net per treniruotes kažkodėl mano šlaunys , rankos, ypač pėdios ir delnai kartais būna šalti ir pamėlę. Bet speneliai po maitinimo balti nebūna.
Ir dabar išsiaiškinau, kad mano mamos mama serga reumatoidiniu artritu, sirgo ir tėtukas ( mamos tėtė), bet jis mirė prieš porą metų. Mano mama ir močiutė neturėjo tokių rūpesčių su žindymu. Močiutė dėdę žindė 2.8 metų, mamą - 2 metus. Mama mano broliuką maitino 11 mėn, kol jis pats atsisakė MP.
Dar vienas keistas pastebėjimas - kartais man atrodo (bet nesu tikra), kad skausmas didėja maitinant, t.y. pradėjus maitinti, skauda mažiau, nei per žindymo vidurį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Puccha: 04 balandžio 2009 - 21:17
Keliu temukę į viršų 4u.gif
Raideles, kaip manai, kokia priežastis galėtų dar būti?
Atsakyti
oi, kokia tema, bandau kelt į viršų, gal atsiras daugiau mamyčių su tokia problema ir papasakos, kaip joms pavyko maitint savo mažylius 4u.gif man taip pat sakė, kad pas mane siauri latakėliai, pirmą vaikutį bandžiau maitint pirmas savaitėles, ale skausmas būdavo nežmoniškas, o ir jis nieko neištraukdavo. pradžioj nusitraukinėdavau ir maitinau iš taurelės, ale pradėjo labai trūkt pienuko ir pradėjau primaitint mišinuku. dabar laukiuos antro ir labai noris, kad pavyktų jį maitinti MP. sakau gal yra kokių pratimų, padedančių tuos latakėlius išjudint, na masažiukai kokie ar pan, nes šiaip neįsivaizduoju, ko reiktų imtis....
Atsakyti
QUOTE(Teka @ 2009 10 18, 16:00)
oi, kokia tema, bandau kelt į viršų, gal atsiras daugiau mamyčių su tokia problema ir papasakos, kaip joms pavyko maitint savo mažylius  4u.gif man taip pat sakė, kad pas mane siauri latakėliai, pirmą vaikutį bandžiau maitint pirmas savaitėles, ale skausmas būdavo nežmoniškas, o ir jis nieko neištraukdavo. pradžioj nusitraukinėdavau ir maitinau iš taurelės, ale pradėjo labai trūkt pienuko ir pradėjau primaitint mišinuku. dabar laukiuos antro ir labai noris, kad pavyktų jį maitinti MP. sakau gal yra kokių pratimų, padedančių tuos latakėlius išjudint, na masažiukai kokie ar pan, nes šiaip neįsivaizduoju, ko reiktų imtis....


Labas Teka,
as maitinu dabar antra vaika, bet praejau visokiu bedu su abiem vaiku matinimais. del siauru lataku man padejo toks Weledos alieju. jis yra vaistinese, kurios prekiauja Weledos produkcija. tas aliejus skirtas krutims, jis yra sildantis, todel labai erai atpalaiduoja latakus. tik nenustebk je kai kurios vaistininkes nusisnekes, kad jis yra sutrukinejusiem speneliam tepti. zinoma, galima ir spenelius tept, blogiau nebus, bet jo paskirtis ne ta:)
Sekmes tau maitinant! nepasiduok! jei turesi klausimu, parasyt gali man i AZ, gal galesiu kuo padeti jeigu ka, nes ir pati daug praejau, ir kursusu zindymo lankiau.
Atsakyti
Labas mamytės 4u.gif
Įtariu kad ir mano latakėliai yra siauri, nes traukiant pienuką bėga tik iš vieno o iš kitų tik laša, o ir vaikelį tenka primaitinti mišinuku, nes jis neturi jėgų ištraukti pienuko. verysad.gif O ką reiškia po maitinimo pabalę speneliai, nes man taip būna. g.gif
Atsakyti
Keliu tema i virsu.

Tai ar atsiras daugiau mamu su sia beda? Mums ryt 2 savaites, visi aplink del mano skausmu man sake - pakenktek, po savaites/dvieju skausmas praeis. NEPRAEINA. doh.gif Ziauriai noriu pati maitinti si vaika, nes pirmo neisejo maitint paciai, greit pasidaviau, daviau misinio, nebeeme kruties, tad maitinau tik misniais. O si vaikeli sukandus dantis maitinu. Kas karta kai priglaudziu ji prie kruties, jauciu nezmoniska skausma pirma minute, koja net dreba, sukandu dantis, kad nerekt. Po minuteles atsileidzia, maitinu normaliai, nors is desines kruties dar vis tiek skauda, tokia kaip elektra net nueina. doh.gif Bandziau sildyti pries maitinima - nepadeda. Saldyti nebandziau, nes kiek zinau, jei saldai kruti - tai stabdo pieno gaminimasi. Gal klystu. g.gif PATARKITE ka daryti. Noriu maitinti PATI, bet kest toki skausma - jauciu, kad greit man is viso nuciuos stogas...
Atsakyti
QUOTE(Neffertite_ @ 2011 06 28, 11:39)
Keliu tema i virsu.

Tai ar atsiras daugiau mamu su sia beda? Mums ryt 2 savaites, visi aplink del mano skausmu man sake - pakenktek, po savaites/dvieju skausmas praeis. NEPRAEINA.  doh.gif Ziauriai noriu pati maitinti si vaika, nes pirmo neisejo maitint paciai, greit pasidaviau, daviau misinio, nebeeme kruties, tad maitinau tik misniais. O si vaikeli sukandus dantis maitinu. Kas karta kai priglaudziu ji prie kruties, jauciu nezmoniska skausma pirma minute, koja net dreba, sukandu dantis, kad nerekt. Po minuteles atsileidzia, maitinu normaliai, nors is desines kruties dar vis tiek skauda, tokia kaip elektra net nueina.  doh.gif Bandziau sildyti pries maitinima - nepadeda. Saldyti nebandziau, nes kiek zinau, jei saldai kruti - tai stabdo pieno gaminimasi. Gal klystu.  g.gif PATARKITE ka daryti. Noriu maitinti PATI, bet kest toki skausma - jauciu, kad greit man is viso nuciuos stogas...

skausmas tik padavus krūtį buvo ir man pirmą mėnesį, ir manau, daug kam būna. Man atrodo, kad tiesiog turi krūtis prisitaikyti prie krūvio. Aš iš vienos maitindavau dažniau, nei kitos, tai ta rečiau duodama ir labiau skaudėjo, ir ilgiau truko skausmas. Gal tris savaites, nežina, manau, individualu. Irgi trepsėdavau ir rėkaudavau smile.gif
šitoj temoj merginos apie kitokį skausmą kalba, kiek suprantu. Šitas skausmas nepraeina per pirmus mėnesius, ir skauda daugiau maitinimo vidury ar į pabaigą, o ne vaikiukui įsikabinant.
Atsakyti