Įkraunama...
Įkraunama...

SPSS programa

labutis smile.gif
Noriu paklausti mamyčių - gal kuri dirbote su SPSS programa. Tą programą aš turiu, bet esu visai žalia, todėl noriu paklausti-gal yra kokios literatūros lietuvių kalba, kaip reikia dirbti su šia programa. Labai ačiū 4u.gif
Atsakyti
Aš esu dirbusi. Jeigu atmintis neapgauna, ieškok Čekanavičiaus ir Murausko knygos (pavadinimo neprisimenu, taip pat nelabai tiksliai prisimenu, ar ją parašė abu šie autoriai ar kuris vienas, lyg ir abu). Pavadinimas kažkaip siejasi su statistika - matematinės analizės ir statistikos pagrindai ar pan, gal net pačios programos pavadinimas turi būti.
Atsakyti
Ačiū tau labiausiai 4u.gif Kai tik galėsiu-lėksiu tos knygos ieškoti. Jei ne paslaptis, ar labai sunkiai ,,įkandama" ta programa, ar įmanoma su ja ,,susidoroti"? ax.gif
Atsakyti
taip, taip Čekanavičius ir Murauskas "Statistika ir jos taikymai", yra dvi dalys, knygynuose pilna.O dėl pačios programos, tai iš pradžių atrodo ragai, po to truputį pasimokai (teorijos) ir pasidaro idomu (tyrimus atlikinėt).Sėkmes mokantis rolleyes.gif
Atsakyti
Ką gi - teks piniginę krapštyti. Kažin kiek ji kainuoja? unsure.gif Bet vis tiek tikriausiai ne taip brangiai, kiek reikėtų kompiuteristui sumokėti už darbo atlikimą thumbup.gif
Atsakyti
kazkur apie 20 lt viena. O tai tau dirbti reikia su SPSS ar tik konkretu tyrima padaryt?nes jei antras variantas, tai paprasciau, kad kazkas padarytu.
Atsakyti
turiu anketas, reikia apdoroti duomenis...
Atsakyti
Pacioj SPSS programoj (sakei ja jau turi) yra taip vadinamas Help - pagalbos skyrius, kaip naudotis programa. Tai, jei supranti kalba, net knygos pirkti nereikia.
Ta programa yra paprasta - galima ir paciam nesunkiai daryti, nes "kompiuteristas" ar ismanantis zmogus uz tyrimo apdorojima jei su aprasymu ima kaip uz gera trecdali magistrinio ar net daugiau - vis tik nemazai darbo - teisingai suvesti duomenis, nustatyt koreliacijas ir kt. Zinoma, be aprasymo, maziau kainuoja.

Su pagarba
Atsakyti
jei tik duomenis apdoroti, nelabai pades tos knygos ir jos taip idomiai parasytos: skaitosi lengvai, bet po to nelabai supranti ka ten raso (bent jau man).geriausia butu susirast zmogu, kuris moka dirbt ir paprasyt, kad parodytu kaip daryt ir tada pati pasidarysi smile.gif
Atsakyti
Del SPSS sociologai galetu padeti. gi jie mokosi apdirbineti duomenis smile.gif
Atsakyti
Jei reikia tik vienam tryimui apdoroti duomenis, tai tikrai neverta gaišti laiko su SPSS, geriau duok dirbančiam su ja ir padarys smile.gif
Atsakyti
Pinigėliai man tikrai nedrasko kišenės, o be to norėčiau ir pati pramokti unsure.gif. Ko gero - bandysiu...
Atsakyti