Įkraunama...
Įkraunama...

Ar perkate puse/visą kiaulės

QUOTE(karra @ 2009 04 04, 23:54)
dar vienas klausimas - ka darote su odom?..

na lasiniams suprantu...
saltiena kaip ir aisku...
o kitos kur??? doh.gif


mes pirkom- tiksliau mama su seneliu nusipirko visą kiaulę- mamai pusė- pusė seneliams- mama mums atidavė su broliu (pati toli gyvena- tai ir pirko sakė mums) senelis išrūkė visus lašinukus, mėsytę supjaustė. užšaldė.

Šiaip- širdys skanu pakepinti, plaučiai- MB mėgstamiausi- jei nemėgstat galit pabandyti maišyti į faršą malt (bet labai šlykščiai malasi) kojos- gerai nuplikius nušutinus, nuskutus virt ir gausis padori šaltiena- jokios žele dirbtinos dėt nereik.

o iš kur jūs tas odas paraunat? pas mus jokių odų nebuvo. o jei ir buvo nedideli gabaliukai į šaltieną suėjo. Kai rūkyti visi lašinukai- jiems oda būtina...

Dar mano senelis kai rūko apsiūna lašinukus- tada jie ne taip surūgsta ir įgauna nuostabų rūkytos mėsos aromatą. be to nepamirškim rūkymui ne visas medis tinka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Klepesova @ 2009 04 16, 17:09)
mes pirkom- tiksliau mama su seneliu nusipirko visą kiaulę- mamai pusė- pusė seneliams- mama mums atidavė su broliu (pati toli gyvena- tai ir pirko sakė mums) senelis išrūkė visus lašinukus, mėsytę supjaustė. užšaldė.

Šiaip- širdys skanu pakepinti, plaučiai- MB mėgstamiausi- jei nemėgstat galit pabandyti maišyti į faršą malt (bet labai šlykščiai malasi) kojos- gerai nuplikius nušutinus, nuskutus virt ir gausis padori šaltiena- jokios žele dirbtinos dėt nereik.

o iš kur jūs tas odas paraunat? pas mus jokių odų nebuvo. o jei ir buvo nedideli gabaliukai į šaltieną suėjo. Kai rūkyti visi lašinukai- jiems oda būtina...

Dar mano senelis kai rūko apsiūna lašinukus- tada jie ne taip surūgsta ir įgauna nuostabų rūkytos mėsos aromatą. be to nepamirškim rūkymui ne visas medis tinka  4u.gif


Is kur oda randam? zinokit priklauso nuo svorio kiaules, kuria perkate. Jei pirksit iki 100kg, tai praktiskai tu lasiniu, nieko nera, vien skura, o ne lasiniai. Vietom tai isvis rimtai,tie lasinia5 per viena pirsta. Tai taip ir skaitosi, kad skura. O jei normali kiaule, nuo 100kg, tai ten jau jo, normalus, storesni lasiniai. O jus kaip, tikriausiai idomu saltienos receptuka turit, nes taip idomiai apraset, kaip verdate kojas saltienai bigsmile.gif As tai paprastai labai verdu, netusinu koju,ir nededu skuru.Jei nesunku parasykite kaip verdate, ir as pameginsiu.
O medis lasiniam rukyti, pats paciausias yra obelis, bet kur ji gausi. Dar daugiausia rukina su gluosniu. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(astaSL @ 2009 04 10, 22:04)
būtent taip. nes šaltas dūmas ir jo reikia daugiau. ragaudavom kasdien ir vis trūkdavo. dabar jau pats tas, tik gaila, kad per žioplumą plonųjų gabaliukų neišėmėm.

Pas mus ir šaltai niekas ilgiau kaip vieną dieną nerūko schmoll.gif
Atsakyti
pas mus visi giminaiciai smibzda - viena para t.y. 24 val apytikslia 30... tisa visi sako - geriau per kelis kartus nei per viena..
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2009 04 16, 10:51)
gal galima placiau apie prikima nes as irgi uzsikabinau kiaulaite, kur perkate ir placiau apie mesos ispjaustyma ir isskyrstyma, busiu dekinga jei atsakysite 4u.gif


Jus nepykite, bet nelabai as Jums kokios naudingos info suteiksiu verysad.gif kiaules pirkimu uzsiima vyras per kazka, pas kazkoki ukinyka, kartais gauna, kartais nespeja. Jis jas parduoda nelegaliai, tad nelabai su svetimais leidziasi i kalbas, mums irgi nevisada nuskyla...o isdarineja vyras, mat buves medziotojas, tai jam labai meistriskai viskas gaunasi, zino jis ten kur kas ir kaip...jei buciau viena, tai tik mesa sugadinciau su savo darinejimais...
Atsakyti
QUOTE(šeimos kaklas @ 2009 04 17, 12:58)
Jus nepykite, bet nelabai as Jums kokios naudingos info suteiksiu verysad.gif  kiaules pirkimu uzsiima vyras per kazka, pas kazkoki ukinyka, kartais gauna, kartais nespeja. Jis jas parduoda nelegaliai, tad nelabai su svetimais leidziasi i kalbas, mums irgi nevisada nuskyla...o isdarineja vyras, mat buves medziotojas, tai jam labai meistriskai viskas gaunasi, zino jis ten kur kas ir kaip...jei buciau viena, tai tik mesa sugadinciau su savo darinejimais...

na nepykstame bt atrode kad rasote tai zinote bet ka padarysi ne tai ne ax.gif
Atsakyti
as pirkau puse kiaules 8,5 Lt/kg skerdienos. Kokia kaina Jus perkate?
man tai labai patiko thumbup.gif
Atsakyti
4u.gif 4u.gif laba esu pirkus tiek kiaules tiek avis mesai , aviena man labiau patinka nes rukytu gaminiu mazai vartoju mirksiukas.gif o ir mesa dau skanesne kaip susirandu mesa ogi labai paprastai paguglinu ir randu o aviena vezuos is sio zmogaus
http://www.manoukis....s=7440&m=2&t=25
pernai man gavos uz papjauta ir isdarineta mazdaug 10lt kg tai kai pabaigiau ir norejau nusipirkt turgui pakraupau nes ten praso nuo20 iki 25lt doh.gif doh.gif

o kiauliena galit pasiskambyt sitiems

http://www.lenta.lt/...h8Jcn3kiOR.html bet ce mano manymu perparduoda ax.gif ax.gif jai ispirmu ranku noretumet pirkt reiktu ukininku puslapius pavartyt 4u.gif

p.s del avienos ka domina tel lygtais sitas 8 613 59885
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lingė: 22 gegužės 2009 - 09:07
QUOTE(astaSL @ 2009 04 10, 16:56)
-nereikia važiuot į parduotuvę kaskart, kai norisi kažką pagamint valgomo - pilnas šaldiklis mėsos, o rūsyje turim dar bulvių
-valgom mėsą, kuri tikrai aiškaus šviežumo, o ne apiplauta
-mėsa auginta savo žmogaus, ir tikrai žinau, kad paršiukas jaunutis, augintas buvo natūraliai
-na ir kaifas turėti savų lašinių  drinks_cheers.gif


drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif ,dėl to ir mes visada perkam pusę kiaulės,žinai ką valgai,ir nereikia lakstyti su pinigine po prekybcentrius,ir ten dar ta mėsytė iš užsienio doh.gif

QUOTE(Sophi @ 2009 04 10, 20:51)
Kąąą g.gif Rūkėt 30 val. blink.gif


Visada ir mes tiek rūkom,jei šalto rūkymo norim ax.gif
Jei karšto,užtenka ir pusdieniuko

QUOTE(gritte @ 2009 04 16, 14:01)
Čia jau reikia būti labai ūkiškai, kad pirkti kiaules. Aš pirkčiau, bet man neapsimoka, nes mes valgom tik liesą mėsą (kumpius), ir dar


Tikrai yra darbelio prie kiaulės mirksiukas.gif

QUOTE(xx+xx @ 2009 05 21, 22:47)
as pirkau puse kiaules 8,5 Lt/kg skerdienos. Kokia kaina Jus perkate?
man tai labai patiko thumbup.gif


Po 7 už gyvą svorį rolleyes.gif
Atsakyti
Aš parsivežiau pusę kiaulės iš Lenkijos ūkininkų mėsinės,buvo penkiasdešimt kilogramų,mokėjau po 5,5 lito už kilogramą.Tiesa tai buvo prieš tris mėnesius. Pusgalvis ir kojos buvo sunaudoti šaltienai, užpakalinio kumpio lašinukai su paliktu mesytės sluoksniu buvo išrūkyti, karbonadai panaudoti pagal paskirtį,likusi mėsytė išskirstyta guliašam,faršui ir t.t.Patarimas darančioms dešras druskos dėti du nubrauktus valgomuosius šaukštus vienam kg paruošto faršo.Raudoną spalvą dešroms ir kumpiams suteikia valgomoji salietra /būna parduotuvčse,bet retai/ arba truputis cukraus. Darant faršą liko odos, tai į ją labai gerai daryti vyniotinius pvz.vištų krūtinėles su dž.slyvom,tik prieš verdant dar vynioju į marlę.Sekmės taupant ir gaminant drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Rozarka @ 2009 05 23, 21:11)
Raudoną spalvą dešroms ir kumpiams suteikia valgomoji salietra /būna parduotuvčse,bet retai/ arba truputis cukraus.

Valgomoji salietra yra natrio nitritas, kitaip E250 - sveikatos tikrai neprideda schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2009 05 23, 20:32)
Valgomoji salietra yra natrio nitritas, kitaip E250 - sveikatos tikrai neprideda schmoll.gif


... tarsi parduotuviniuose mesos gaminiuose sio priedo nera cool.gif
Atsakyti