Įkraunama...
Įkraunama...

Sutvirtinimo sakramentas

o gal kas zino, kas priklauso per sutvirtinimo sakramaneta?
man teks pabuti vietoj kriksto mamos, tai noretusi nors kazkaip simboliskai demesy parodyt rolleyes.gif
Atsakyti
Per sutvirtinimo sakramentą turi dalyvauti sutvirtinimo tėvai- mergaitei moteris berniukui vyras. Pirmą kartą girdžiu, kad tą patį vaidmenį atliktų krikštatėviai g.gif Ir iš viso, per mano pačios komuniją nedalyvavo krikštatėviai, jokių dovanų nebuvo. Nors tikrai labai mane mylėjo, visada domėjosi ir rūpinosi. Bet pas mus komunija yra tik tos šeimos šventė. Viskuo rūpinasi tėvai. O jei krikštatėviai dar turi ir komunijai vaiką aprengti, ar ne per sunki finansinė našta tada?
Kai mano pačios krikšto dukra ėjo prie komunijos, aš sužinojau jau po visko, nuotraukas tik parodė smile.gif

Per sutvirtinimo sakramentą pas mus "birmavonės" motina (tėvas) dovanoja paveiksliuką šventą ir škaplierių (nežinau, kaip lietuviškai vadinasi) arba rožančių. O kitos dovanos tai jau savo pačių nuožiūra. Aš gavau 25 rublius smile.gif "Бешенные деньги" buvo smile.gif
Atsakyti
Sveiki, gal kažkas iš čia dalyvaujančių, galėtų papasakoti man ir kitiems, kas reikalinga - dirmavojant vaiką. rolleyes.gif Dirmavonė čia gal ir ne tas žodis parinktas, bet mes žemaičiai tai taip vadiname, čia apeigos, kurios vyksta po pirmosios komunijos.
Norėčiau sužinoti Jūsų nuomonę: kas bus reikalinga kaip kūmai, ar reikalingos dovanos, kas moka kunigui ir pan.
rašykit viską ką žinote. Visiems didelis didelis AČIŪ
smile.gif


Simona
Atsakyti
Nesu labai susipažinusi su bažnytiniais kanonais, bet žinau kad Dirmavonė (Sutvirtinimo sekramentas) suteikiama vaikams, sulaukusiems 14 m. Turi būti kūma: mergaitei-moteris, berniukui-vyras. Rūbui reikalavimų nėra. Tiesiog šventinis. Dėl mokėjimo kunigui net nežinau, priklauso nuo parapijos. Jei iki pačios ceremonijos vaikas lanko pamokėles, kurios yra simboliškai mokamos, tai šventės dieną jokių kitų mokesčių kaip ir nebūna. Daugiau lyg nieko neprisimenu. Man pačiai už poros metų teks tuom rūpintis biggrin.gif
Atsakyti
tongue.gif [I][COLOR=blue] ačiū už atsakymą, Jūružei biggrin.gif Kas tai per vienas man aišku, bet apie dovanas, mergaitei kuri gaus šį sutvirtinimą - net nežinau. Vis dėl to tai jos ypatinga šventė, o aš prsiimu atsakomybę ja rūpintis ir dar labiau mylėti smile.gif Tai smagu žinoma. Ir dabar galvoju kokią tai dovanėlę vis dėl to šios šventė proga reiktų padovanoti, ji 14 m.
Kiek man žinoma (bent jau kai mane dirmavojo) šią dieną nebūtina rengtis baltai, kaip per pirmą komuniją.

Dėkingai, Simona
Atsakyti
Ne baltas rūbas nebūtinas. O dėl dovanos g.gif Kažkokių taisyklių negirdėjau. Aš tikriausiai dovanočiau ką nors iš papuošalų.
Klausimas: ar dirmavosit kaimo bažnyčioj? Mano dukra pirmą komuniją ėjo mieste, tai man neitin patiko. Labai valdiška buvo ceremonija. Svarstau gal dirmavoti važiuoti kur nors į kaimą.
Atsakyti
Viena pažįstama tokia proga sutvirtinimo sakramentą gavusiai mergaitei padovanojo sidabrinį kryželį su grandinėle - atrodo, visai nebloga dovana mirksiukas.gif
Atsakyti
smile.gif Aš ir pasikonsultavau su savo geriausia drauge MAMYTE , tai ji ir sake, kad geriasia dovana prisiminimui - grandinele su kryziuku. Na as dar pagalvojau, jei fotografuosimes ir nuotraukas dar prisiminimui padovanosiu.
Kai pagalvoji - pati esu praejusi visa sia ceremonija, bet nelabai pamenu kas ten buvo ir apie ka, nes labai jaudinausi. tongue.gif
mirksiukas.gif
Atsakyti
Mane dirmavojo pries 5-6 metukus, tai pabandysiu papasakot, ka prisimenu.
Tikybos mokytoja mus pamirso ruost dirmavonei blink.gif , tai pasiruosimas vyko gal pora valandu diena pries einant pas kuniga i baznycia, kad sis paklausinetu. Ka klausinejo kunigelis, tai tikrai neprisiminsiu, bet zinau, kad vos keliems vaikams nebuvo leista dirmavotis. Pinigu ne kiek nekainavo mirksiukas.gif
Kadangi as kauniete, tai dirmavojo mane Rotusej (bent jau metu vaikus dirmavodavo kiekviena sestadieni ar sekmadieni), tai pasirinkom, kuris tevams ir dirmavones mamai buvo patogiausias. Kiek prisimenu, buvau apsirengus juoda suknute su baltom gelytem wink.gif
Nuo dirmavones mamos gavau 5 dideles rozes ir labaigrazu rozanciu su dezute wub.gif , o kai suzinojo, kad neturiu sventojo rasto (tuo paciui ir liturgini maldyna padovanojo, kadangi moteris tikinti mirksiukas.gif ), tai cia pat vietoj nupirko iskart po apiegu wink.gif

Nesu prietaringa, bet grandineles su kryzeliu asmeniskai nenoreciau gauti ir niekam nedovanociau, nes kazkokai ziniuone ar bionergetike pasakojo, kad kiekvienas zmogus nesa savo kryziu, tad antro geriau nenesioti (cia pie kryzeli ant kaklo)wink.gif Nezinau, kiek cia tiesos tame, bet...
Atsakyti
aš šiemet priėmiau Sutvirtinimo sakramentą...
buvo galimybė, tai ėjau į vyro tėviškės parapiją... Sutvirtinimo mama padovanojo sidabrinę grandinėlę.

bet žinot, vaizdelis mane pakraupino... buvo virš šimto vaikų, kuriems buvo teikiamas šis sakramentas... nesu senamadiškų pažiūrų, bet žiauru žiūrėti į vaikus, kurie į bažnyčią apsirengę kaip į klubą - stringai kyšo, pliažankės, viršus panašus į maudymukų... vyskupas sakykloj palipęs šneka, viena gal 15 metų pana ne tik kad neišsijungus telefono, bet dar ir pakėlė ragelį... ne vienas keikėsi eidamas komunijos prieš vyskupo pašventinimą...
sakau aš pakraupau, dėl to galvoju, gal savo vaikų neversiu priimti Sutvirtinimo sakramento. juk juo suteikiama Šventoji Dvasia, laikoma, kad žmogus tampa tikru kataliku..
mano nuomone, vaikas ar jau suaugęs žmogus turi suprasti to prasmę ir to norėti, o nedaryti to iš pareigos, kieno nors verčiamas...
Atsakyti
Labai greitai ruošiuos tapti sutvirtinimo mama, o vyras bus sutvirtinimo tėvu.

Mes patys easme tikintys, tad kaip ir viskas ganėtinai aišku dėl pareigų tų vaikų atžvilgiu.

tik va klausimas kamuoja - norėčiau dovanoti jiems tikėjimo reikmenų, bet bijau, kad nusivils ir neįvertins, nes jų amžius (15m.) toks, kuomet dar neturi savanoriško ir tvirto tikėjimo, tik prievolę kartais nueit į bažnyčią.

Merginai tai tiktų sidabrinis kryželis, o vat bernaičiui g.gif Gal abiems po maldyną ar Šv.Raštą (žinau, kad neturi mirksiukas.gif ).

Gal SuperMamos patartų bigsmile.gif ?
Atsakyti
Man sutvirtinimo mama dovanojo kažkokių šventųjų paveikslėlį tik nepamenu, kokių blush2.gif Teks turbut pas tėvus paieškot g.gif Ant jo antroj pusėj užrašė Sutvirtinimo sakramento vietą ir datą. O prie to dar kažką mirksiukas.gif Atminčiai toks priedas prie dovanėlės visai nieko smile.gif
Atsakyti