Įkraunama...
Įkraunama...

Trumparegystė

Sveikos, turiu problemėlę. Vaikui 18 metų, jis nenori jokiu būdu nešioti akinių, o kontaktiniai lęšiai dirgina akis.
-1,5 diotropijos

Ką daryti? Ką galite pasiūlyti? Jam ši trumparegystė labai trukdo.
Atsakyti
vitaminai akims, pratimai akims, tai gali truputį padėti.
Atsakyti
Vitaminai ir pratimai akims tik stabilizuotų trumparegystės progresavimą. Juolab, kad vitaminų ilgai gerti negali, nes A vitaminas kaupiasi kepenyse.

Pirmiausia 18 m. vaikui reikia išaiškinti, kad jei jis nekoreguos savo regos (akiniais, linzėmis) ir nuolat žiūrės įtempęs akis, tai trumparegystė tik progresuos ir greitu laiku akiniai privalės tapti draugais.

Trumparegystė - ne liga. Tai tiesiog akių pripratimas matyti iš arti.

Galbūt reikėtų vaikui išaiskinti, kad akiniai nėra trūkumas. Juk gražūs akiniai puošia žmogų.

Žinoma, visada galima rinktis larezine korekciją regos, bet ar tikrai akininiai tokie baisūs, kad verta rizikuoti akių sveikata? Juk niekas nežino kaip šiandien akių operacijas pasidarę žmonės matys senatvėje, praėjus 30-40 metų po operacijos.
Atsakyti
QUOTE(Nenius @ 2009 04 09, 18:22)
Vitaminai ir pratimai akims tik stabilizuotų trumparegystės progresavimą. Juolab, kad vitaminų ilgai gerti negali, nes A vitaminas kaupiasi kepenyse.

Pirmiausia 18 m. vaikui reikia išaiškinti, kad jei jis nekoreguos savo regos (akiniais, linzėmis) ir nuolat žiūrės įtempęs akis, tai trumparegystė tik progresuos ir greitu laiku akiniai privalės tapti draugais.

Trumparegystė - ne liga. Tai tiesiog akių pripratimas matyti iš arti.

Galbūt reikėtų vaikui išaiskinti, kad akiniai nėra trūkumas. Juk gražūs akiniai puošia žmogų.

Žinoma, visada galima rinktis larezine korekciją regos, bet ar tikrai akininiai tokie baisūs, kad verta rizikuoti akių sveikata? Juk niekas nežino kaip šiandien akių operacijas pasidarę žmonės matys senatvėje, praėjus 30-40 metų po operacijos.

kai vaikinui tik 18,apie operaciją geriau dar negalvot, nes galimas regėjimo pablogėjimas, o pratimai tikrai veiksmingi, argi stabilizavimas, ar net pagerinimas nėra jau šis tas? o kodėl trumparegystė nėra liga?
Papildyta:
ir tikrai, kodėl vaikinas taip nusitatęs prieš akinius?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pancake: 09 balandžio 2009 - 17:57
QUOTE(pancake @ 2009 04 09, 18:56)
kai vaikinui tik 18,apie operaciją geriau dar negalvot, nes galimas regėjimo pablogėjimas, o pratimai tikrai veiksmingi, argi stabilizavimas, ar net pagerinimas nėra jau šis tas? o kodėl trumparegystė nėra liga?
Papildyta:
ir  tikrai, kodėl vaikinas taip nusitatęs prieš akinius?

Trumparegystė yra pripratimas. Trumparegis geriau mato iš arti nei normalios regos žmonės.

Nusistatęs, nes jam jokie netinka. Kokius veiksmingus akių pratimus galite pasiūlyti? Per kiek laiko rega bent kiek pagerėtų?
Atsakyti
Man taip pat būtų labai įdomu sužinoti kokių nors pratimų, padedančių pagerinti regėjimą, nes kol kas kiek esu visko išbandžiusi tai nebent pristabdo. Deja, bet okulistės irgi neguodžia ir sako, kad pagerės tik sulaukus rokio amžiaus, kai gerai matantiem reikės akinių dėl toliaregystės sad.gif
Atsakyti
Akinius nešioju jau 20 metų. Esu išbandžius daug ką - ir pratimus, ir vitaminus, lankiausi pas įvairius gydytojus ieškodama pagalbos. Tačiau nėra stebūklingų vaistų...
Dėl pratimų. Kai kuriuos pratimus darau nuolat. Trumparegystės jie negydo - tas tai tikrai. Tik kažkiek pristabdo progresavimą. Tačiau pratimus reikiad daryti nuolat. Be to pratimai yra bevaisiai jei nesilaikoma akių poilsio režimo - pvz visa dieną dirbi kompiuteriu. Esu skaičiusi sėkmės istorijų, kai pratimai padėjo pagerinti regėjimą, tačiau pamačius kokie ten pratimai supratau, kad tikrai neturėsiu tiek kantrybės ir laiko.

Pancake, aš nesakau kad pratimai blogai, tačiau puikiai žinau, koks sunkus tai yra darbas, nes turi nuolat save kontroliuoti - rasti lasivą minutę ir daryti pratimus. Ir taip per dieną bent 5 kartus. Ir taip metai iš metų. Būkim atviri - jaunam vaikinui tas greitai nusibos.
Jei pratimai būtų tokie stebūklingi ir duotų greitą rezultatą - mažai kas vaikščiotų su akiniais.

O trumparegystė tikrai nėra liga - tai pripratimas. Jums tai gali paaiškinti kiekvienas akių gydytojas. Čia tas pats, kai žmogus nuolat kurpinasi ir jam susiformuoja kupra. Juk tai ne liga - tai žmogaus eisenos padarinys.

Pancake, o kokius tu žinai pratimus kurie net pagerina regėjimą?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nenius: 10 balandžio 2009 - 07:12
bet kokiu atveju, akimis reikia rūpintis.regėjimą pagerina tie partimai, kurie yra atliekami dažnai, ir tie, kurie kurie atliekami, kuomet trumparegystė dar nelabai pažengusi į priekį, o vėliau tik tam, kad pačios akys geriau jaustųsi. reikia treniruoti kaip ir kitus raumenis, o vėliau " palaikyti formą". Taip, laiko tikrai reikia verysad.gif bet kaip kažkada gydytojas sakė, jog sportininkai įdeda daug pastangų ruošdamasi varžyboms-valgo atitinkamą maistą, atlieka pratimus ir pan. ir akims tas pats. taip, stebuklų manau nebus, deja.
esate sukaupusi nemenką trumparegystės stažą, aš irgi jį kaupiu, kokiomis priemonėmis koreguojat regėjimą: akiniais, lęšiais ar kt.?
žinau ir aš keletą sėkmės istorijų, kai pavyko žmonėms pagerint regėjimą,tai įkvepia, jog žmogaus dar ne visos galimybės panaudotos...
Papildyta:
QUOTE(VIJOLAA @ 2009 04 09, 19:40)
Trumparegystė yra pripratimas. Trumparegis geriau mato iš arti nei normalios regos žmonės.

Nusistatęs, nes jam jokie netinka. Kokius veiksmingus akių pratimus galite pasiūlyti? Per kiek laiko rega bent kiek pagerėtų?

yra įvairių knygų apie tai, dabar negaliu tiksliai surodyti sąrašo, tačiau jie turėtų būti atliekami nuolat, bet kaip pastebėjo Nenius, jie gali greit nusibost.
na, paprastas pratimas yra stengtis be akinių įžiūrėt raideles( taip, kaip kaip daro gydytojo kabinete) iš pradžių, sunkiai seksis ( aš net verkdavau, kai gydytoja liepdavo vis kartot), bet ar pagerės ir kada pagerės, sunku pasakyt.
reikia rasti tinkamus, pasirinkimas tikrai yra, tik kantrybės reikia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pancake: 10 balandžio 2009 - 16:12
Nukrypome nuo temos rolleyes.gif

VIJOLAA klausė ką galime pasiūlyti 18 metų vaikui.

Mano siūlymai: 4u.gif
1. SVARBIAUSIA! visais būdais stengtis "išginti" iš vaiko sąmonės kompleksą dėl akinių nešiojimo. Akiniai yra gražu! O be to - tai vienas geriausių ir sveikiausių akies regėjimo koregavimo būdų, kadangi nekontaktuoja tiesiogiai su pačiu akies obuoliu (lyginant su kontaktiniais lęšiais ar operacijomis). Nenešiojant akinių dar labiau varginate akis ir tik artinate laiką, kai reikės dar stipresnių akinių.
2. Laikykitės akių poilsio režimo - kas valandą bent 10 minučių žiūrėjimo į tolį, akių mankštos. Žinau, kad tas yra sudetinga, bet tiesiog reikia pratintis reguliariai žvilgterti pro langą, pasukioti akių obuolius visomis kryptimis, stipriai pamirksėti įtempus akių raumenis.
3. Nusipirkite knygą apie regėjimo koregavimo pratimus. pvz.: http://www.patogupir...n=9789955985273 (nežinau šios knygos, tiesiog internete pabandžiau paieškoti ar tokių knygų vis dar yra knygynuose). Išbandykite pratimus. Per ilgesnį laiką atsisijos tie pratimai, kurie liks jūsų atmintyje ir kuriuos galėsite daryti pvz - darbe, paskaitose, viešose vietose.
Pratimai kuriuos aš darau nuolat, kai tik prisimenu, kad reikia daryti:
- stripriai užsimerkiu ir atsimerkiu. Kokius 5 kartus taip pamirksiu.
- pažiūriu į tolį ir paskui greitai į arti esantį daiktą (nosies galiuką, pieštuko galių ties nosimi). Kartoju kelis kartus.
- ilgesnį laiką žiūriu į tolį (pvz pro langą), "glostau" akimis tolimiausius pastatus ar kitus objektus.
- užsimerkusi akimis skaičiuoju įsivaizduojamos tvoros lentas - iš kairės į dešinę ir avirkščiai. Lygiai taip pat užsimerkus akimis skaičiuoju įsivaizduojamų kopėčių laiptelius keldama akis aukštyn ir leisdama žemyn.
- na ir mano pats mėgstamiausias - patrinti delnus vieną į kitą, kol sušylą, suformuoti iš delnų gaubtelius ir apgaubti užmerktas akis taip, kad delno išgaubimas būtų virš akies obuolio, o rankų pirštai susikryžiuotų su kitos rankos pirštais centrinėje kaktos dalyje. Super pratimas. Taip gerai atpalaiduoja akių raumenis. O ir pats atsipalaiduoji, ištežti tiesiog, jautiesi tarsi po saldaus miegelio thumbup.gif
4. Per metus suvartokite porą kursų vitaminų.
5. Kai buvau studentė, mano akių gydytoja buvo išrašiusi kažkokių lašų nakčiai, kurie atpalaiduodavo akies raumenis (nebeprisimenu kas per lašai, tik žinau, kad juos gamindavo vaistinėje). Sunku pasakyti kiek tai padeda, bet aš laikau laimėjimu tai, jog po metų nereikia akinių keisti stipresniais.
6. Paauglystėje ir studijų laikais mano akių gydytoja skirdavo kelias dienas pasilašinti atropino (su nuolatine gyd. priežiūra). Nors kiti gydytojai skeptiškai žiūri į šį gydymo metodą, laiko jį senamadišku, bet tas atropino kursas man 0,5 dioptrijos atstatydavo regėjimą. Man tai būdavo didelis pasiekimas, nes reikšdavo, kad nereikės keisti akinių į stipresnius arba kad akinius keisime į mažiau stipresnius!
7. Nepervarginkite akių stengdamiesi prisimerkę įžiūrėti to, ko negalite įžiūrėti. Tiesiog susitaikykite su tuo, kiek galite matyti. Matykite tiek, kiek matote.

Na tai tiek mano patarimų.
Tik, žinoma, nereikia tikėtis greitų rezultatų. Kaip jau minėjau - aš laimėjimu laikau tai, jog po metų nereikia keisti akinių į stipresnius. 18 metų vaikui dar prieš akis keleri metai mokslų, todėl labai didelė tikimybė, jog regėjimas ir toliau silps. Tačiau laikantis akių poilsio režimo gali pavykti išlaikyti tokį patį regėjimą, kokį turite dabar per visus mokslų metus.
Atsakyti
QUOTE(Nenius @ 2009 04 11, 10:10)
Nenešiojant akinių dar labiau varginate akis ir tik artinate laiką, kai reikės dar stipresnių akinių.


Kazkaip abejoju del sio teiginio... Kai pastoviai nenesiojau akiniu, dedavaus pagal poreiki - universitete ziuret i lenta ir pan., nors akys kruvio turejo daugiau, bet regejimas neblogejo, net priesingai, darydama akiu pratimus buvau pagerinus apie 0.5 dioptrijos, o kai emiau nuolatos nesiot akinius ir/ar linzes, emiau silpniau matyti, ir taip iseina, kad per metus akys silpneja apie 0.25 dioptrijos... Nors teoriskai pagal amziu jau galetu stabilizuotis, nebebloget regejimas, ir pastoviai nesiojamos korekcijos priemones turetu neleist bloget...
Atsakyti
Nenius,manau,teisi drinks_cheers.gif Turiu problemu su akim nes kazkada vengiau nesioti akinius,o jie dabar galetu buti ir silpnesni,o desine akis galetu apsieiti ir be ju...jei buciau juos saziningai nesiojus doh.gif Tai va del to nenesiojimo(uzsidedavau tik tada kai labai reikedavo,kine,parduotuveje ir pan.) labai staigiai nublogejo regejimas,silpnesnej aky "isiveise" astigmatizmas(del to dabar tos akies nelabai iseina sukoreguot).Regejimas stabilizavosi butent pradejus nuolat nesioti akinius,taigi...
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2009 04 13, 00:12)
Nenius,manau,teisi drinks_cheers.gif Turiu problemu su akim nes kazkada vengiau nesioti akinius,o jie dabar galetu buti ir silpnesni,o desine akis galetu apsieiti ir be ju...jei buciau juos saziningai nesiojus doh.gif Tai va del to nenesiojimo(uzsidedavau tik tada kai labai reikedavo,kine,parduotuveje ir pan.) labai staigiai nublogejo regejimas,silpnesnej aky "isiveise" astigmatizmas(del to dabar tos akies nelabai iseina sukoreguot).Regejimas stabilizavosi butent pradejus nuolat nesioti akinius,taigi...

Taigi, kad tiesa. Vaikystėje akinių nenešiojau, tai buvo tie laikai, kai buvo "gėda". Nenešiojau taip ilgai, kad paskui turėjau didžiulių regėjimo problemų, net atšokusią tinklainę dėl trumparegystės. Paskui jau nešiojau akinius, o jau kokius 5 m. - lęšius. Ir per pastaruosius 10 metų nepastebėjau jokio blogėjimo, pradėjau net vairuoti, kas anksčiau buvo iš sapnų srities, ir pastaruoju metu netgi pastebiu, kad ima vystytis kažkas panašaus į toliaregystę - tam tikrom sąlygom su silpnesniais lęšiais matau į tolį tai, ką anksčiau mačiau tik su stipresniais, o iš arti tuo metu darosi sunku skaityti... na, čia dar reikės aiškintis, kas ir kaip.
Atsakyti