Įkraunama...
Įkraunama...

Vieniša mama ir karjera...



Sveiki,

Kaip Jums atrodo brangiosios, ar labai sudetinga suderinti vienisos mamos pareigas su karjera? Ar tai tik dar vienas irodymas, kad moterys gali buti stipresnes uz vyrus? Ar sias moteris galima vadinti feministemis? Ar tai tik silpnumas slepiamas po isdidumo kauke? Patikekite manimi, as niekaip neatsaku i siuos klausimus, nes mano atzvilgiu repliku sulaukiau nemazai.
Atsakyti
QUOTE(SIBILA @ 2005 08 26, 17:44)
Sveiki,

    Kaip Jums atrodo brangiosios, ar labai sudetinga suderinti vienisos mamos pareigas su karjera? Ar tai tik dar vienas irodymas, kad moterys gali buti stipresnes uz vyrus? Ar sias moteris galima vadinti feministemis? Ar tai tik silpnumas slepiamas po isdidumo kauke? Patikekite manimi, as niekaip neatsaku i siuos klausimus, nes mano atzvilgiu repliku sulaukiau nemazai.

Sveika SIBILA 4u.gif
Palauk, kodėl moterys stipresnės už vyrus. Man taip neatrodo. Mes gi silpnoji lytis " makikenių". ax.gif
Moteris ir fenimizmas??????????????? Mes gi visos savotiškai feministės, argi mes nemylime savęs, nenorime, kad į mus atkreiptų dėmesį. deja mirksiukas.gif
Karjera ir moteris, argi taip būna tarp paprastų moteriškaičiu?????????? thumbup.gif
Atsakyti
Man tai atrodo, kad vienisai mamai karjerą padaryti dar lengviau, negu ištekėjusiai, nes, pirma, mažiau yra kuo rūpintis (diedo šert nereikia), o antra, nėra kas bamba, kad ilgai užtrunki/namie kalbi mobiliu darbo reikalais/ daugiau už jį uždirbi smile.gif Be to, motyvacioja stipresnė smile.gif Dėl to, kad mažai skirsi dėmesio vaikui - tai karjerą daranti mama ar taip ar taip jo skirs mažiau, nepriklausomai nuo ištekėjimo. Tik ištekėjus dar kažką turės skirt diedui, o netekėjus, kai jau namo pareina - tada jau tik vaikai ir daugiau nieko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(stėlė @ 2005 08 26, 17:06)

Palauk, kodėl moterys stipresnės už vyrus. Man taip neatrodo.


Tai čia gal kaip kam smile.gif Man tai būtent taip atrodo (čia ne apie fizinę jėgą kalba). Jeigu tu manai, kad esi silpnoji lytis, tai gal tu ir silpnoji tongue.gif Aš tai ne schmoll.gif schmoll.gif schmoll.gif
Atsakyti
Karjeros "darymas" labai sveikintinas dalykas tongue.gif O jei tokį siekį turi vieniša mama,tai reikia tik didžiuotis pačiai, iš šono stebintiems - palaikyti ją,o ne smerkti.
Ar tai sunku suderinti? Ko gero nelengva.Dar priklauso,kokio amžiaus vaikai namuose laukia ir kiek jų.
Nemanau,kad reiktų įrodinėti,kas už ką stipresni,vyrai už moteris,ar mes už juos.Tiesiog, moteris (ypač mama) visada pirmiau galvos apie šeimą,o jau po to darys karjerą. Dažnam vyrui turbūt kur kas patogiau "daryt" karjerą, nes labais retais atvejais jis bus vienišas tėvas:hm
Ar šias moteris galima vadinti feministėmis? Iš dalies, TAIP tongue.gif Nes jos aktyvios, remia lygias teises. Bet juk ne visos feministės nori ištremti vyrus į Marsą ir paversti Žemę Venera biggrin.gif Feminizmas, tai tik viena iš humanizmo apraiškų cool.gif
Reiškia galimybės visiems LYGIOS g.gif
Nemanau,kad silpna moteris pakeltų ant savo pečių šeimą ir karjerą. Kaip tik,tam reikia didelio užsispyrimo,valios,noro ir t.t.
Linkiu tik sėkmės 4u.gif
Atsakyti
Galiu ranką prie širdies pridėjusi pasakyti - ĮMANOMA smile.gif Tik reikia labai norėti ir neužsiciklinti ant "vaiko skriaudimo" dėmesio stoka. Nes paprastai čia būna aplinkinių nuomonė, o mes kai ne tokios storaskūres, labai jau į ją sureaguojame mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(SIBILA @ 2005 08 26, 16:44)
Sveiki,

    Kaip Jums atrodo brangiosios, ar labai sudetinga suderinti vienisos mamos pareigas su karjera? Ar tai tik dar vienas irodymas, kad moterys gali buti stipresnes uz vyrus? Ar sias moteris galima vadinti feministemis? Ar tai tik silpnumas slepiamas po isdidumo kauke? Patikekite manimi, as niekaip neatsaku i siuos klausimus, nes mano atzvilgiu repliku sulaukiau nemazai.


Vienai moteriai ne tik padaryti karjerą sudėtinga, bet ir aplamai vaiką išlaikyti yra sunku. Ir prie ko čia feminizmas?schmoll.gif Silpnumas ar išdidumas, koks skirtumas, kas duoda impulsą eiti, dirbti ir pasiimti tai ko tau ir tavo vaikučiui reikia... nemanau, kad iš viso reikia lygintis su vyrais kas stipresnis...
O dėl karjeros, tai savo didžiausią šuolį ir padariau, kai buvau vieniša mama. Paprasčiausiai žinai, kad nėra kur trauktis, ko paprašyti, nėra ko laukti ar pasikliauti. Turi pati keltis daug anksčiau, kad suruošti mažiuką į darželį ar mokyklą, ten nuvežti, po to išdegus akis lėkti į darbą, pilnu tempu dirbti, kad įvertintų, kad išsikovotum didesnius pinigus, kad užtektų mažiui, butui, mašinai, jei kas liks ir sau mirksiukas.gif kiekvieną dieną pati turi nueiti į parduotuvę, pagaminti maistą, sutvarkyti rūbus ir buitį, apipirkti būtinais daiktais. Prižiūrėti kai serga ir tai suderinti su darbu unsure.gif . Niekas nepadės sumokėti mokesčius, sutaisyti mašinos, išvalyti langus,nepažiūrės vaiko, kai nori išeiti į kiną ar išvažiuot į komandiruotę. Po darbo leki pasiimti vaikiuko, kad neliktų pats paskutinis darželio grupėje, atsakinėji į klausimus: o kodėl mes be tėčio? padedi ruošti namų užduotis, tipo, o ką daro namie mama, o ką tėtis? doh.gif reikia tai pajusti...
galima pasiguosti tik tuo, kad su laiku vaikas gali didžiuotis mama, kuri daug pasiekė smile.gif
Atsakyti
QUOTE(SIBILA @ 2005 08 26, 16:44)
     Kaip Jums atrodo brangiosios, ar labai sudetinga suderinti vienisos mamos pareigas su karjera?


Įmanoma, žinoma, įmanoma. Tik ne taip jau lenga.
Sunkumų visokiausių tikrai yra. Bet ar jų nėra, kai gyveni su vyru? Tikrai pažystų ne vieną šeima, kur vyras negali net vaiko iš darželio paimti ar valgyti PATS pasišildyti....
O vienišai mamai paprasčiau, bent jau todėl, kad ji jau nebesitiki jokios pagalbos iš jokio vyro. Ji žino, kad viena. Ji žino, kad situaciją reikalauja tik jos pačios sprendimo. Žino, kad niekas be jos to nepadarys. Ir ieško išeičių - auklė, kaimynai, seneliai.
Be to, vieniša mama dažniausiai atsakingesnė darbuotoja. Nes tas darbas ir yra visas jos pragyvenimo pagrindas. Joks vyras neduos pinigų nei bandelėms, nei suknelėms. Kaip pati susikursi, taip ir turėsi.
O dėl laiko vaikams. Pati visada graužiuosi, kad to laiko per mažai skiriu savo šaunuoliui per tuos darbus. Bet, ar namų šeimininkė visą dieną žiūrinti serialus jo skiria daugiau schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bite_Maja: 28 rugpjūčio 2005 - 19:20
QUOTE(Dew drop @ 2005 08 27, 21:49)
Paprasčiausiai žinai, kad nėra kur trauktis, ko paprašyti, nėra ko laukti ar pasikliauti. Turi pati keltis daug anksčiau, kad suruošti mažiuką į darželį ar mokyklą, ten nuvežti, po to išdegus akis lėkti į darbą, pilnu tempu dirbti, kad įvertintų, kad išsikovotum didesnius pinigus, kad užtektų mažiui, butui, mašinai, jei kas liks ir sau  mirksiukas.gif kiekvieną dieną pati turi nueiti į parduotuvę, pagaminti maistą, sutvarkyti rūbus ir buitį, apipirkti būtinais daiktais. Prižiūrėti kai serga ir tai suderinti su darbu  unsure.gif . Niekas nepadės sumokėti mokesčius, sutaisyti mašinos, išvalyti langus,nepažiūrės vaiko, kai nori išeiti į kiną ar išvažiuot į komandiruotę. Po darbo leki pasiimti vaikiuko, kad neliktų pats paskutinis darželio grupėje, atsakinėji į klausimus: o kodėl mes be tėčio? padedi ruošti namų užduotis, tipo, o ką daro namie mama, o ką tėtis?  doh.gif reikia tai pajusti...
galima pasiguosti tik tuo, kad su laiku vaikas gali didžiuotis mama, kuri daug pasiekė  smile.gif


mano mintis parašei wub.gif
Atsakyti
aš vieniša mama, daranti karjerą. tikrai visiskai ne feministė. sunku ir nelengva. ankčiau buvo skaudu. dabar savimi didžiuojuosi. nes kuo toliau, tuo daugiau įvertinimo sulaukiu.
Atsakyti
Jau 6 mėn. kai esu namų šeimininkė ir rupinusiu "vyrelių", niekada negalvojau kad šeimininkės darbas gali buti toks nedėkingas.Vyras kuo toliau tuo vis šlikštesnis darosi ( o anksčiau toks fainulka buvo).Irgi galvoju ugtels vaikelis, paliksiu aš tą niekšą ir toliau tesiu savo karjerą.Gal bus ir sunku, bet viena žinau tiksliai:
tik laiminga motyna gali užauginti laimingus vaikus.
Iškart kaip durne galvojau, kad mano pareiga išlaikyti šeima kartu, bet kam to reikia? g.gif
Atsakyti
Man yra teke susidurti su viena mama, kuri nuolat tvirtindavo daranti karjera ir dar salia sugebanti studijuoti bei savo maza vaikiuka auginti ir tuo labai didziuodavosi. O paskui isikalbejus paaiskejo, kad jinai labai savotiska supratima apie tai turi, kas yra toji karjera. Jos manymu karjera yra tiesiog darbo turejimas, nesvarbu kokio ir nesvarbu, ar ten judi hierarchiju laiptais ar amzinai toj pacioj pozicijoj tupi.

manau, kad tokia "karjera" lietuves vienisos mamos yra tiesiog priverstos daryti, nes nera tokios motinu paramos kaip kai kai kuriose vakaru salyse, o is kazko gyventi tai reikia.

Taciau jei karjera suprantame kaip nuolatini pareigu pletima ir vis didejancia atsakomybe firmoje, tai manau, kad tai labai sunki uzduotis. ir taip pat susidariau ispudi, kad dazna mama (ypac vakaruose gyvenanti ir del visu socialiniu garantiju neskurstanti) jos visai ir nenori, nes jai pakanka darbo ir su vaikuciu ir dazna randa daugiau pasitenkinimo uzsiemimuose su savo atzalele.

Toms mamoms, kurios vienos pacios augina savo vaikiukus ir dar yra pasiryze perimti ir atsakomybe firmoje, linkiu kuo didesnes stiprybes ir istvermes. Man rodos, kad tai tikrai sunkus darbas, taciau jei yra dideliu vidiniu ambiciju ir tikslas pries akis, manau galima ir kalnus nuversti. Sekmes jums, mielosios!
Atsakyti