QUOTE(grivita @ 2009 04 30, 15:06)
Tai kaip tatai turetu buti?
Igaliojime turetu buti, jog prokuristas, atstovaujantis imone, igalioja direktoriu?? Ar cia kaip kitaip??
Kox esminis prokuristo vaidmuo, jei jis tuo paciu direktoriaus pareigybes nebuvo linkes kam kitam "deleguoti".... ??
Registre klaida ivele, ivardindami ji direktorium?
Nes DS su juo nera
Buhalterines paslaugos samdomos...
Taip tai tikrai ne, nes kaip prokūristas gali įgalioti direktorių, kurio nėra (sakot, kad darbo sutarties su direktorium nėra)? Prokūristas yra tik steigėjas (steigėjo įmonės A atstovas), tai jis išvis negali įgalioti nei įmonės B direktoriaus, nei jokio kito įmonės B darbuotojo.
Na, kadangi čia ne darbo teisė, o civilinė, tai galiu kažkur ir apsižioplint, bet bandau pamąstyti,

gal tai kiek padės.
Prokūristas - tai tik įmonės steigėjos atstovas, t.y. tas, kuris įmonės A vardu realiai steigia įmonę B . Nes faktiškai tai tą įmonę B steigia įmonė A, tik ne įmonės A direktorius pasirašinėja popierius, o įgaliotasis, t.y. prokūristas.
Steigėjas įmonė A (šiuo atveju steigėjo atstovas prokūristas) turėtų paskirti įmonės B vadovą (tarkim direktorių, jei steigiama UAB), juo gali paskirti ir pats save. Nežinau, koks pas jus ten įgaliojimas, BET paskyrimas forminamas ne įgaliojimu (niekas negali eiti darbo pareigų pagal įgaliojimą, nes darbo pareigos yra sulygstamos darbo sutartimi!), o steigėjų sprendimu. Tada įmonėje B jis veikia kaip direktorius, (nes juk prokūristas jis yra tik įmonėje A (ir prokūros pats negali dalinti), o įmonėje B jis būtų tik steigėjas (steigėjo atstovas), niekas daugiau).
O kai yra steigėjų sprendime paskyrimas vadovu (direktoriumi), kaip įmonės B vadovas (direktorius) jis jau gali sudaryti darbo sutartis su kitais asmenimis, išduoti ir įgaliojimus, ir prokūras savo pavaduotojai ar dar kam nors.
Darbo sutartis su vadovu turi būti sudaryta! Jei tai tas pats asmuo (ir įmonės steigėjo atstovas, ir direktorius, kaip ir yra šiuo atveju), tai steigėjų sprendime reikia nurodyti, kas pasirašys (galima ir vėliau parašyti kam nors įgaliojimą, kad steigėjas įgalioja žmogų Ž, pasirašyti darbo sutartį su direktorium), t.y. kad pats su savim nepasirašinėtų.
Registre klaidos neįvėlė, nes įmonės vadovas turi būti, tik įdomu, kaip jie tikrino dokumentus ir jį įrašė, jei pas jus nėra steigėjų sprendimo?

O gal yra?
Dar įdomu, kas samdo buhalterines paslaugas įmonei B, jei nėra nei vieno žmogaus įmonėje B?