Info apie čiulptuko "naudą"...
Čiulpdamas žinduką kūdikus nebeišmoks gerai žysti ir ištuštinti krūties, o tai veda prie pieno sumažėjimo ir dirbtinio maitinimo. Naujagimiai ir kūdikiai, čiulpę čiulptuką, žaloja spenelį, todėl jį ima skaudėti, atsiranda įtrūkimų, gresia krūties uždegimas.
Naujagimiai ir kūdikiai, čiulpę čiulptuką nebesugeba plačiai išsižioti, t.y. žysdami apimti tamsųjį laukelį aplink spenelį ir gerai ištuštink krūtį.
Naudojant čiulptuką kaip pakaitalą, pvz., jei ateina žindymo laikas ir dėl kokios nors priežasties neįmanoma pažindyti, mažylio negalima apgaudinėti. Čiulpdamas čiulptiką jis išeikovoja energiją ir dėl to žinda krūtį blogiau, nebepasisotina, greit atsibunda, vėl nori žysti.
Čiulptukas sudaro sąlygas netaisyklingam dantų sąkandžiui.
Čiulpiant čiulptuką be reikalo susitraukinėja skrandis, jis ima gaminti virškinimo sultis, be to, mažylis prisirija oro.
Labai pripratęs prie čiulptuko kūdikis ir miegodamas jo pasigenda, todėl neramiai miega ir, vos jį išmetęs, pabunda. Be to, per čiulptuką jei jis nepakankamai švarus, kūdikis gali užsikrėst įvairiomis ligomis.
Pastebėta, kad kūdikiai, kurie ilgai čiulpia čiulptuką, vėliau pradeda kalbėti.
Čiulptukas ne priemonė verkiančiam kūdikiui nuramint. Visuomet reikia ieškot priežasties, kodėl pravirko, ir ją pasalint.
(iš knygos: A.Vingras, V.Černiauskienė "Pirmieji treji gyvenimo metai")
Papildyta:
QUOTE(Jurmila @ 2009 05 15, 16:10)
Gime 4124 g. Nukrito apie 280 g. Nesirgom, tik nemaža kraujosrūva galvytėj buvo, tai kelias dienas vaistukus leido. Duodam čiulptuką, bet nelabai ima. Kartais pačiulpia, užmiega ir išspjauna. Kartais neramus ryte, kartais vakere - labai įvairiai. Niurzga, verkia, kartais jau ir ant rankų nebenurimsta. Nebeišmanau, ką ir daryti...
Jurmila, nesikartosiu, ką parašė Ragnez- sutinku 100%
MP vakare liesiausias, tai irgi gali įtakot vaiko nuotaiką- dažniau nori, nes greit suvirškina, ir su mama juk taip gera

o kaip ją prisišaukt mažiukui?
Apie čiulptuką- rašiau.