Įkraunama...
Įkraunama...

100 religijų - 1 Dievas?

Esu tikinti. Pagal gimima - katalike, taciau mano tikejimas Dievu tikrai skiriasi nuo baznytinio mokymo.

Mano nuomone, visame pasaulyje egzistuoja vienas Dievas, ir visai nesvarbu, kaip Ji vadinsime - Jezumi, Alachu, Krisna ar dar kaip kitaip. Taip pat nesvarbu, kaip Ji garbinsime. Sekmadieniais eisime i baznycia, laikysimes ramadano, ar nevalgysime kiaulienos.

Mano tikejimo supratimas remiasi tuo, kad visos "dieviskos institucijos" ir kiekvienai religijai budingi isakymai neturi jokios reiksmes. T.y., nors kazkas ir parase, atseit, dieviska knyga Biblija ar Korana, jis neturi diktuoti musu gyvenimo. Taip pat ir sventikai, kurie yra, atseit, Dievo tarnai, is tiesu jokios stebuklingos galios atleisti nuodemes neturi.

Pripazistu esmines visu tikejimu taisykles - nezudyk, nevok, tikek Dievu ir pan.

Vis tik manau, kad knygeles, rasancios apie tam tikro dievo atsiradimus, keliones ir t.t. bei sakancios, jog musu Dievas yra vienintelis, o visos kitos religijos neteisingos, yra nesamone.

Kokia Jusu nuomone apie tai? Ar yra panasiai mastanciu zmoniu?
Atsakyti
smile.gif Yra. Religija skiriasi nuo tikėjimo. Religija-valdymo forma, atskirianti žmogų nuo Dievo (nors kalbama, jog Dievas neva yra visur) ir priskirianti tarpininką, nurodanti maldų vietą-namelį ir būrelį.
religija gal ir reikalinga, kaip pradinė mokykla. Gaila tik, kad toje pradinėje mokykloje norima mokytis visą gyvenimą-ten gera, jauku, ramu, viskas nurodoma, žmogui nedaug reikia pačiam-tik sekti ir tiek. Va.
Atsakyti
pritariu , kad Dievas tik Vienas Vienis.
Atsakyti
QUOTE(Ares @ 2009 04 24, 17:53)
Esu tikinti. Pagal gimima - katalike, taciau mano tikejimas Dievu tikrai skiriasi nuo baznytinio mokymo....
Kokia Jusu nuomone apie tai? Ar yra panasiai mastanciu zmoniu?

Na gimstama matyt pirmiausia zmogumi mirksiukas.gif o ne tarakonu, sunimi, varna ar kataliku blink.gif taigi pagal gimima priskirti save vienai ar kitai religijos sakai ... g.gif matyt gimimas kataliku seimoje duoda tam tikrus remus vaikysteje su pasekmem velesniam gyvenimui verysad.gif
Tikejimas, religija ir baznycios mokymas vis tik matyt yra trys skirtingi dalykai 4u.gif
Religija anot Ostapo Benderio, kaip ir butu galima pavadinti "opiu dlia naroda", baznycios mokymas paprastai turetu buti religijos remuose, deja kartais (ir gana dzanai) jis iseina i platesni pasauli ir pasiremdamas ale "tikraja religija" pradeda jos "laisvas" interpretacijas, paprastai prietemptas prie vienu ar kitu tuo laiku easnciu valdzioje grupiu interesu. Taip vyksta baznyciso ir jos mokymo "evoliucija" paremta "tradicija" blush2.gif
Tiejimas - yra kiekvienos sielos sioje zemeje laisvas ir atsakingas pasirinikimas ir apsisprendimas, kokiu keliu eini sioje asaru pakalneje mirksiukas.gif
SEKMES 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(darius333 @ 2009 04 27, 17:40)
Na gimstama matyt pirmiausia zmogumi  mirksiukas.gif o ne tarakonu, sunimi, varna ar kataliku blink.gif

Bedievi, begėdi, kaip drįsti prilyginti kataliką tarakonui ir šuniui:piktas kaip tave šventa žemelė nešioja gun_rifle.gif Oi nubaus tave, degsi pragare kai kokis gyvulys fool.gif
lotuliukas.gif

Atsakyti
QUOTE(darius333 @ 2009 04 27, 17:40)
Na gimstama matyt pirmiausia zmogumi  mirksiukas.gif o ne tarakonu, sunimi, varna ar kataliku blink.gif taigi pagal gimima priskirti save vienai ar kitai religijos sakai ...  g.gif matyt gimimas kataliku seimoje duoda tam tikrus remus vaikysteje su pasekmem velesniam gyvenimui  verysad.gif
Tikejimas, religija ir baznycios mokymas vis tik matyt yra trys skirtingi dalykai  4u.gif
Religija anot Ostapo Benderio, kaip ir butu galima pavadinti "opiu dlia naroda", baznycios mokymas paprastai turetu buti religijos remuose, deja kartais (ir gana dzanai) jis iseina i platesni pasauli ir pasiremdamas ale "tikraja religija" pradeda jos "laisvas" interpretacijas, paprastai prietemptas prie vienu ar kitu tuo laiku easnciu valdzioje grupiu interesu. Taip vyksta baznyciso ir jos mokymo "evoliucija" paremta "tradicija" blush2.gif
Tiejimas - yra kiekvienos sielos sioje zemeje laisvas ir atsakingas pasirinikimas ir apsisprendimas, kokiu keliu eini sioje asaru pakalneje  mirksiukas.gif
SEKMES  4u.gif

Iš kur toks terminas "tikroji religija"? Kas tai yra? Kokia religija yra tikra?
Nei viena pasaulio religija neturi teisės vadintis tikrąja. Nes nei viena nėra tikresnė už kitas. Nei viena nėra labiau, ...geriau..., ar tikriau...
Atsakyti
QUOTE
Iš kur toks terminas "tikroji religija"? Kas tai yra? Kokia religija yra tikra?
Nei viena pasaulio religija neturi teisės vadintis tikrąja. Nes nei viena nėra tikresnė už kitas. Nei viena nėra labiau, ...geriau..., ar tikriau...


pritariu... smile.gif
Atsakyti
jeigu dievas yra tik vienas, tai is kur aš pažįstu daugybę dievų?
Atsakyti
as tai tikl viena pazistu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Staiga @ 2009 04 27, 23:19)
Bedievi, begėdi, kaip drįsti prilyginti kataliką tarakonui ir šuniui:piktas kaip tave šventa žemelė nešioja gun_rifle.gif  Oi nubaus tave, degsi pragare kai kokis gyvulys fool.gif
lotuliukas.gif

Tu teisi, kad skirtumas yra. Iš tiesų katalikas gali degti pragare verysad.gif , o gyvulys tikrai ne schmoll.gif .
Tik labai tikiuosi, kad gerasis Dievas neleis nei vienam juo pasitikinčiam katalikui (ar ne katalikui) degti pragare wub.gif
Atsakyti
plius dar kiekvienas turi sava..
Atsakyti
QUOTE(rozmarinas @ 2009 04 28, 08:22)
jeigu dievas yra tik vienas, tai is kur aš pažįstu daugybę dievų?


Gali būti pusdieviai arba žmonių tikėjimo sukurti agregorai. Beto kaip pažysti?
Atsakyti