QUOTE(Marija1 @ 2009 04 29, 23:15)
Mums uz greztiniu pamatu padaryma kaina pasake nuo 500 iki 700 litu uz begini metra, tam tarpe. Bet atseit gal susitarsime uz 500 lt. beginis metras, tai kaip cia ar normaliai uzsiprase?
Norint įvertinti kainą, reiktų skaičiuoti kūbatūrą, o priklausomai nuo polių skersmens ir gylio bei nuo rostverko aukščio ir pločio, kaina už kūbą gausis skirtinga.
Čia su rostverku? Kaip tas bėginis metras skaičiuosis - ar pagal rostverko ilgį, ar atskirai dar ir polių ilgis?
Pvz. pas mus buvo 3 m. gylio ir 30 cm skersmens poliai, rostverkas 60x45 cm. Jei skaičiuos pamatą pagal rostverko ilgį, tai pagal mūsų skaičius gautųsi, jog vienam bėginiam metrui tenka 0,27 m3, t.y. vieno kūbo kaina - 1851 Lt

Jei poliai įeis į šią kainą, tai įvertinus ir jų kūbatūrą (mūsų atveju vieno polio kūbatūra 0,21 m3) gautųsi taip, kad dviem metram rostverko ir vienam poliui reikia 0,75 m3 ir jis jums kainuos 1000 Lt (2 bėg. m po 500 Lt )(čia paėmiau vidutiniškai viena polį į du metrus rostverko, nors kartais atstumai būna ir didesni)... Tad kūbo kaina šiuo atveju gaunasi 1333 lt
Nežinau ar supratai mano čia skaičiavimus, bet esmė tame, jog greičiausiai jie užsiprašė ženkliai per daug

Nebent pas jus rostverkas labai aukštas ir platus, tada gal kaina ir kitokia gausis

Parašyk kokie išmatavimai ir kokiu princippu skaičiuosis, tada galima bus spręsti