Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumas ir dantukai

Sveikos, nestuke.gif ,

As jau pries kiek laiko savo leliuka apturejau, nestumo metu dideliu pykinimo priepuoliu neturejau, bet rasau savo seses prasymu, kuri cia nera uzsiregistravusi, nes labai nemegsta kompiuteriu sneketis.

Jai dabar pirmas nestumo trimestras, o ji vemia po kelis kartus per diena. Stomatologe sake, kad po vemimo reikia burna tik vandeniu praskalauti, ginekologe sake, kad tokiu atveju reikia ne tik vandeniu, bet ir pasta bei dantu skalavimo skysciu skalauti. Kiti gydytojai sako, kad tik isgert vandens reikia.

Taip kaip is tiesu yra? blink.gif Man tokios problemos kaip ir nebuvo, bet manau, ne viena cia turetu buti susidurisi su tuo, tad gal galetumete patarti, kaip islaikyti savo dantis sveikus net jei ir vemi kas kelias valandas?




Atsakyti
pirma trimestra dantu tikrai nesugadinsi, va kai jau prasides trecias, kai lelius prades is taves imti visas jam reikalingas medziagas dideliais kiekiais, va tada ir susirupinkit. nes man jau prasidejo, kalcio pagert reikia , kad emalis butu stipresnmis. o siaip dantys ima kristi po gimdymo, o ne jo metu.
Atsakyti
QUOTE(virdzexx @ 2009 05 04, 10:30)
pirma trimestra dantu tikrai nesugadinsi, va kai jau prasides trecias, kai lelius prades is taves imti visas jam reikalingas medziagas dideliais kiekiais, va tada ir susirupinkit. nes man jau prasidejo, kalcio pagert reikia , kad emalis butu stipresnmis. o siaip dantys ima kristi po gimdymo, o ne jo metu.


Po gimdymo dantys nekrenta biggrin.gif Tik atsiranda daug "skylučių".
Kalcio gėrimas nėštumo pabaigoje iš vis nerekomenduojamas.Max iki 35 sav galima gert ir tik su gydytojų liepimu,o ne pačiai susigalvojus.

Na aš nevėmiau pradžioj nestuke.gif tai sunku ką ir pasakyti. Bet kitos mamos nuo blogumo negalėdavo net dantų šepetėlio kišt burnon,nes iš kart žiaugčiot pradėdavo.
Reiktų žiūrėti kaip pati jauties.Jei gali valytis su pasta,tai pirmyn.Jei negali šepetuko burnon kištis,užtenka ir praskalaut vandeniu. O dėl tų burnos skysčių,asmeniškai aš jų nenaudočiau.Bet čia kiekvienos pasirinkimas mirksiukas.gif
Atsakyti
Man mano stomatologe patare nestumo pradzioje naudoti dantu pastas, kuriu sudetyje yra ramuneliu ir pan, o veliau naudoti dantu pasta su fluoru ir nestumo metu ir po gimdymo rolleyes.gif As dantu pastoms netaupau ir leidziu sau nusipirkti geresne ir nebutinai reklamuojama blush2.gif Taip pat stomotologe patare nestumo metu valgyti fermentini suri, nes jis labai gerai ir mamos ir vaikucio dantims mirksiukas.gif
Atsakyti
idomu kuo fermentinis suris toks isskirtinis g.gif
juk apskritai tai visi pieno produktai sveika valgyt nes turi kalcio g.gif 4u.gif
Atsakyti
vat ir negaliu pasakyti, kodel butent tas fermentinis suris yra toks jau ypatingas g.gif Tada, kai teiravausi, pakako, kad pasake, jog jis labai gerai, o veliau, kai pradejau galvoti kodel jis toks, jau buvo per velu, nes buvau isvykusi doh.gif Gal del savo sudeties, nes ji gi kitokia negu varskes, pieno ir pan. ax.gif Kai as ji megtu, tai ir valgau kiekviena diena ir nesuku del to galvos thumbup.gif
Atsakyti
Po vėmimo (bet kuriuo atveju, ar tai neštumo metas ar ne) nerekomenduojama valytis dantų. Negaliu dabar aiškiai parašyt kodėl, bet ten susiję su dantų emale. Po vėmimo prasiskalaut burną vandeniu, o dantis išsivalyt po kurio laiko.
Atsakyti