QUOTE(mildutes tetis @ 2010 01 25, 17:20)
Tai va dabar apie ta jusu siena - is lauko apsiltinta polistirolu ar vata (15cm), paskui silikatiniai blokeliai ir is vidaus vata 5cm. Blogybe ta, kad viduje jums reikia uztikrinti vatai ventiliavima (oro padavima apacioje, oro isleidima virsuje), nepaisant to, kad rasos taskas siame buterbrode susidarys laukineje puseje, vistiek reikia ta vata is vidaus vedinti nes toji vata akumuliuos dregme, ypatingai statybine kuri darant apdailos darbus bus ~80%. Ventiliuosite atsisakydami plintusu, prie lubu paliksite tarpa? Visi langu duru angokrasciai taip pat apsitaiso vata?? rozetes ileidziamos i tuos 5cm vatos?? Nu visiska nesamone, nes 100 kart paprasciau ir teisingiau siena siltinti is lauko puses. Neisivaizduoju koks architektas gali siulyti tokia detale. Neitiketina. Perverskit paroc, rockwool, isover, kaunosilas puslapius, tokiu detaliu nerasite, kokia jums siulo.
Ir dar pastebejimas, viduje turit silikatinio blokelio pavirsiu ir ant jo sukate gipsa per karkasa. Velgi nesamone, paskui problemos su baldu kabinimais aplamai tokia visiskai nesamoninga siena. Imi ja ir nutinkuoji. Apsiltini is lauko puses tiek kiek norima ir tiek kiek reikia. Toks variantas tikrai pigesnis bus nei ta ka jums siulo
Žiauriai jūs čia, į vienus vartus
Susiklosčius situacijai turėsime jūsų taip peikiamą iš abiejų pusių šiltintos mūros sienos variantą. Prieš pasiryždama tokiam sprendimui perskaičiau internete labai nemažai.
Tvarkingai darant, rasos taškas nepersikelia į mūrą, o juo labiau į vidiną šilumos izoliaciją, todėl nėra jokios sienos ir vidaus šiltinimo bei apdailos plokštės rasojimo, pelėsio susidarymo rizikos. Tam reikia tvarkingai sudėti išorinę izoliaciją ir tinkamai parinkti vidinės šilumos izoliacijos sluoksnio storį.
Įgyvendinus pirmą punktą nėra jokio reikalo vidinį šilumos izoliacijos sluoksnį daryti ventiliuojamą. Akmens vata, jei aš neklystu, yra nehigroskopinė, laidi garui, todėl jei joje išvengiama rasos taško susidarymo, šlapti jinai neturėtų. Aišku, reikėtų palaikyti normalią santykinę drėgmę šiltoje patalpoje ir nesukurti papildomo garo barjero į šaltąją sienos pusę.
O dėl statybinės drėgmės, tai su ja kovoto reikia kitais būdais - saugoti konstrukcijas nuo permirkimo statybų metu. O jei nepavyko, tada skirti laiko jų džiovinimui prieš tai, kai siena "aplipinama" izoliacija iš dviejų pusių.
Šiltinimo iš vidaus variante prarandama mūro sienos šiluminė talpa. Į tai galima žiūrėti kaip į minusą - reikia didesnės šildymo galios išorės temperatūros svyravimams padengti. Iš kitos pusės, galima tai vertinti kaip pliusą - mažesnė namo inercija, greičiau galima reaguoti į pasiekeitusius šilumos poreikius, mažesni šilumos nuostoliai.
Kartu su šiltinimu iš vidaus dalinai prarandama mūro sienos higroskopinės savybės, t.y. sugebėjimas absorbuoti drėgmę ir taip kažkiek sumažinti santykinės drėgmės svyravimą patalpose. Aš dėl šios priežasties šiltinimui iš vidaus planuoju naudoti higroskopinę medžiagą.
Todėl nėra jokio reikalo daryti tragedijos, jei dėl pasirinktos technologijos (kaip kad putplasčio blokeliai) arba noro papildomai padidinti sienos šiluminę varžą (kaip mano atveju, kai namas statytas senokai, išorės padaila padaryta, o vidinė dar ne), siena šiltinama iš abiejų pusių.
Bet biesas66 vietoje, aš nesukčiau galvos ir mūrą šiltinčiau iš išorės. Nes taip paprasčiau (visi sprendimai aiškūs), pigiau (kalkinio tinko kaina pigiau nei nei gipsas ant karkaso), greičiau (vidinės ir išorinės sienos eina ta pačia apdaila, tarimasis su vienais meistrais). Galvoju, kad jis pasitars su savo architektu, pasiskaičiuos ir nuspręs, kaip jam geriau