Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas ir elektra

Labas. Kadangi turiu 10 metų brolį nusprendžiau sukurti tokią temą, nes pastebėjau, kad jis kartais nelabai atsargiai su ja elgiasi. Kaip Jūs auklėjate savo vaikus, kad atsargiai elgtųsi su elektros įrengimais? Gal turite kokių patarimų, kaip pamokyti elgtis su elektra?
Atsakyti
nuu, dešimt metų bičas jau tikriausiai geba elektros grandinę sujungt, tikriausiai supranta kad į rozetes virbalai nekaišomi. biggrin.gif
o dėl patarimų, tai patiems elgtis reikia saugiai. kad namie būtų saugios rozetės, kad nekyšotų laidai, kad patys nenaudotumėt fenų ar radijų vonioj.
Atsakyti
Mano vaikams patarimų nereikia- rudenį, užlipęs ant transformatorinės, sudegė jų geras draugas... Kartais pamokos būna labai skaudžios...
Atsakyti
Atsimenu, kai mano brolis, budamas gal kokiu 12 metu, sugalvojo „ikrauti“ nusedusias rusisko elektroniko (kiausiniu gaudymas) baterijas. Jis issuko stalines lempos lempute, apverte lempa aukstyn kojom ir i lemputes vieta tvarkingai sudejo elektroniko baterijas. Tada ijunge lempos jungikli... Tai kai ziebe... Aciu dievui pats nenukentejo, bet patirta baime ir buvo geriausia pamoka...
Atsakyti
Sena niekše, sujungt grandinę tai aišku, kad sugeba, tačiau ne visada su ja elgiasi atsargiai unsure.gif

vaižgante, teisingai, pavyzdys toks tikrai geras, bet realių pavyzdžių specialiai neieškosi juk ax.gif

Atsakyti
Sveiki 4u.gif
kad ir tik 2m. mūsų dukrytė,tačiau puikiai mokosi išjungt šviesą smile.gif išeinam iš wc ir net neleidžia mums išjungt šviesos,pati tą puikiai padaro smile.gif (nes elektros instaliacija padaryta vaikui prieinamą). einam ruoštis miegučiui įjungia pati šviesą, apsimauna naktinukus ir lekia išjungt šviesą. Šildomės maistą mikrobangų korsnelėj ir ji supypsi,kad jau laikas baigėsi,tai dažniausiai būna,kad dar kažkuom kitu užsiimi ir ji užsilipa ant kėdės ir išjungia,kad nebepypsėtų. Nepasakyčiau,kad ją mokinom viso šito, tiesiog akcentavom,kad reikia šviesą išjungt,kai ji nenaudojama, kad lygintuvo nepalikinėt įjungtą (nors lygintuvas modernus šiais laikais ir pats išsijungia,kai jį nejudini), tfu tfu tfu kažkaip net kompo niekad mums neišjungė biggrin.gif vis sakai,kad PC išjungimas ne prailgintuvo išjungiklio pagalba,o specialiai per start meniu smile.gif kažin kiek ji supranta apie tai smile.gif
Ir vis MB akcentuoją jai,kad su elektra reikia atidžiau elgtis, kad tai ne šiaip sau žaisliukas,o tiek jos, tiek mūsų gyvenimo dalis,kuri (elektra) gali greit visus mūsų siekius sugriaut.
Atsakyti
Mano vyras, kai dareme remonta, isaiskino kad i elektros saugikliu ar automatuku bloka reikia istatyti sroves nuotekio rele. Ji apsaugos neatsargu vaika, suaugusi nuo elktros sroves bei kompa staiga issijungus elektrai.
Pas ka senesne elektros instaliacija ja butina pasistatyti. Gal net nevisuose naujuose namuose jie yra. Turite pasitikrinti.
Elektros nuotekio rele - butina elektros instaliacijos dalis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo donnabona: 27 gegužės 2009 - 14:18
QUOTE(vaižgantė @ 2009 05 19, 18:36)
Mano vaikams patarimų nereikia- rudenį, užlipęs ant transformatorinės, sudegė jų geras draugas... Kartais pamokos būna labai skaudžios...


baisu verysad.gif

Vaikų dar neturiu ir sunku man ką nors pasakyti, bet manau tėvai turi paaiškinti kaip elgtis, kokios gali būti pasekmės ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(donnabona @ 2009 05 27, 15:18)
Elektros nuotekio rele - butina elektros instaliacijos dalis.


Ar taip pasakius elektrikui, suprastų apie ką eina kalba?

Toks daikčiukas arba rozečių kištukai tikrai gera apsauga thumbup.gif , bet visur jų neprikaišiosi, didesni vaikai jau turi patys būti atsargūs.
Reikia rasti laiką ir vietą priminti apie pavojus.
Atsakyti
QUOTE(donnabona @ 2009 05 27, 15:18)
Mano vyras, kai dareme remonta, isaiskino kad i elektros saugikliu ar automatuku bloka reikia istatyti sroves nuotekio rele. Ji apsaugos neatsargu vaika, suaugusi nuo elktros sroves bei kompa staiga issijungus elektrai.
Pas ka senesne elektros instaliacija ja butina pasistatyti. Gal net nevisuose naujuose namuose jie yra. Turite pasitikrinti.
Elektros nuotekio rele - butina elektros instaliacijos dalis.

Visai gerą mintį čia pametėjai su ta rele - reikės pasidomėti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2009 05 19, 16:36)
Mano vaikams patarimų nereikia- rudenį, užlipęs ant transformatorinės, sudegė jų geras draugas... Kartais pamokos būna labai skaudžios...

o iki zustant draugu.... g.gif kokius budus naudojot ax.gif
Papildyta:
QUOTE(aushrele @ 2009 05 20, 19:54)

vaižgante, teisingai, pavyzdys toks tikrai geras, bet realių pavyzdžių specialiai neieškosi juk  ax.gif

blink.gif blink.gif blink.gif neduok dieve,kad gyvenime butu tokiu pavyzdziu..kad nei mano,nei jusu vaikas nebutu TOKIU pavyzdziu cool.gif apsisaugoti galima ir kitaip doh.gif
Atsakyti
O aš va savaitgalį radau tokį tinklapį su žaidimu... Aushrele, gal gali pasiūlyti broliui pažaisti - o gal padės? Va čia: www.suelektradraugauju.lt .
Atsakyti