Įkraunama...
Įkraunama...

"Geru" mamų "blogi" vaikai

sveikos mamos,

šia temą paskatino užvest mano daugiametei stebėjimai , aišku kaip ir visur čia nėra kategorišku dalykų nes visur ir visada būna visko , bet kalbėsiu apie bendrus dalykus, taigi:

pastebėjau tokį dalyką kai mama rūpestinga draskosi dėl vaiko, yra švelni ,miela, labai saugo ,daug ką leidžia ir pan. vaikas tiesiog išlėpsta lipa ant galvos nesiskaito ir pan.

kai motina žiūri į vaiką "abejingai" šaltakraujiškai ty 1,5 metu pyplys laipioja per lentynas o jai dzin kad gali nukris ir tt , nesirūpina , neskuba pakeist pamperso , ir pamaitint ir pan, na bendrai "nesvaigsta" dėl savo vaiko , neapkabinėja neišbučiuoja ir tttttt, arba asocialiu tėvų vaikai , jie savo tėvu klauso apkabina , patys ant kaklo kariasi tokie jiems yra geriausi...

kaip manot kur šuo pakąstas? tai gal vaikais nereikėtu rūpintis ir tt ir jie bus geriausi vaikai pasaulyje?

nenorėčiau kad šį temą butu eilini karta išdarkyta ištraukiant pavienius sakinius iš teksto , ir pan. norėčiau pakalbėt bendrai apie toki "fenomeną" tikiuosi pakankamai aiškiai papasakojau ką norėjau. tikiuosi suprasit.

beja ne mamų nuomonės man asmeniškai nelabai įdomios smile.gif
Atsakyti
panasu, kad i viena kruva suplakei daug skirtingu dalyku ir padarei tokias isvadas, kokiu norejosi 4u.gif


perskaicius temos pavadinima - kad "tobulos" mamos viduje jauciasi labai nesaugios, nepasitiki savimi ir savo motinystes gebejimais, bijo savo ir vaiku jausmu bei aplinkiniu nuomones ir visa tai slepia uz "geros mamos" fasado. o vaikai, manau, kaip tikri lokatoriai labai greitai "uzpelenguoja" mamos silpnasias vietas ir nuolat jas tikrina. zinoma, ne is piktumo, o todel, kad jiems motinos nesaugumas kelia nerima, ir jie jaucia poreiki nuolat pasitikrinti, ar mama sugebes jiems padeti... deja, tikriausiai daznai jos to nesugeba ir is cia tavo aprasytas "fenomenas"...


beje tikrai nemanau, kad socialiai apleisti, tevu meiles nepatiriantys vaikai yra "geri"...

siuo atveju, zodzius "geri" ir "blogi" vartoju "socialiai gerai adaptuoti" ir "socialiai prastai adaptuoti" prasme.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 20 gegužės 2009 - 11:36
QUOTE(ragnez @ 2009 05 20, 11:29)
panasu, kad i viena kruva suplakei daug skirtingu dalyku ir padarei tokias isvadas, kokiu norejosi  4u.gif

gali būt...

aš sakau ką pati jau daug metu stebiu, todėl ir užvedžiau tema kad galima būtu tai arba paneigt arba pateikt , arba rast aukso viduriuką smile.gif

aš nieko kategoriškai gink D neteigiu.. juk gal aš ir klystu todėl lb įdomios kitu nuomonės..
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2009 05 20, 11:29)
.
siuo atveju, zodzius "geri" ir "blogi" vartoju "socialiai gerai adaptuoti" ir "socialiai prastai adaptuoti" prasme.

tikriausiai tu teisi, aš turiu kaimynė gyva pavizdį tos "blogos mamos" bet jos vaikas auksinis ramus paslaugus visada klauso , kita drauge daug metu negalėjo pastot susilauke galu galė sūnaus , jis tapo pasaulio bambą buvo myluotas išmyluotas, tik jam ir aplink ji viskas reziume su tėvais nesiskaito , atsikalbinėja mušasi... todėl man lb keista kodėl taip būna?...

kad "tobulos" mamos viduje jauciasi labai nesaugios, nepasitiki savimi ir savo motinystes gebejimais, bijo savo ir vaiku jausmu bei aplinkiniu nuomones ir visa tai slepia uz "geros mamos" fasado.

šita mintis priverte susimąstyt ....
Atsakyti
QUOTE(Lera @ 2009 05 20, 12:35)
aš sakau ką pati jau daug metu stebiu,

o stebite per slaptas kameras žmonių namuose įtaisytas? ar dirbate socialinį darbą su šeimomis? g.gif
jei bendraujate tik kaip pašalinis žmogus, negalite būti tikra, kad "geruose" namuose nėra smurtaujama, kad vaikas gauna reikiamą dėmesį, kokios vertybės jam diegiamos.
ir šiaip svetimi vaikai skaitosi geri tada kai jie gyvi "beibi-bornai" -- švarūs, ramūs, į akis nešoka, nelaksto, gražiai šypsosi ir dar sveikinimosi funkcija įjungta. bigsmile.gif
Atsakyti
na kam tos šlykštynės ir ironija? ne nestebiu su kamerom bet artimai bendraujam o kai butas šalia buto daug dalykų irgi nesunku pastebėt juk....


Atsakyti
Šuo pakastas tame, kad vaikas jaučia, kaip galima su mama elgtis ir ką ji leidžia. Tos tavo apibūdintos "geros mamos" paprastai būna labai skystos ir nuolaidžiauja, tokioms vaikai nebijo lipti ant sprando ir drąskyti akių. Labai svarbu bendraujant su vaiku nustatyti ribas ir tokiose pačiose situacijose nesielgti skirtingai "pagal tuometines emocijas", nes vaikui pasidaro aišku, kad mamą galima palaužti. Jeigu elgiesi visada tvirtai, vaikas įsimena taisykles ir mato, kad nieko negali pakeisti, belieka susitaikyti.

Vaikai, kuriems mamos neduoda pakankamai dėmesio nori būti geri, nes nori būti įvertinti, nori meilės ir mamos dėmesio. Jie galvoja, kad tai bus būdas to dėmesio ir meilės gauti.
Atsakyti
todėl ir rašiau kabutėse "geros" "blogos" nes nei blogom nei gerom neišena , pavadint.

bet būna juk žmonių , mamų iš esmes tokių skystu tai jie pasmerkti turėt nepaklusnius vaikus?
Atsakyti
QUOTE(Lera @ 2009 05 20, 15:40)
na kam tos šlykštynės ir ironija? ne nestebiu su kamerom bet artimai bendraujam o kai butas šalia buto daug dalykų irgi  nesunku pastebėt juk....

bet tokio stebėjimo per mažai kad padaryt tokias abstrakčias išvadas. o kad viešumoj tiek mamos tiek vaikai rodosi "geri" tai dar nieko nereiškia.
be to ir tie gerumo standartai neaiškūs.
kad ir jūsų mintis:
QUOTE
kai motina žiūri į vaiką "abejingai" šaltakraujiškai ty 1,5 metu pyplys laipioja per lentynas o jai dzin kad gali nukris ir tt ,

pvz. man atrodo, kad jeigu vaikas nenukris, neužsigaus, tai neišmoks būti atsargus, o tokie pasakymai "nelipk -- nukrisi" dar labiau trauks visur kartis, kol vistiek nenukris. lentynos tai juk ne stogas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2009 05 20, 15:00)
pvz. man atrodo, kad jeigu vaikas nenukris, neužsigaus, tai neišmoks būti atsargus, o tokie pasakymai "nelipk -- nukrisi" dar labiau trauks visur kartis, kol vistiek nenukris. lentynos tai juk ne stogas  biggrin.gif

na čia tik toks pavyzdys ale saugojimo biggrin.gif juk sakiau nereikia traukt pavenius sakinius nes čia tik bendrai rašau .
Atsakyti
tai kad bendrai irgi neaišku. kas ta gera mama? ar ta kuri tik glosto ir bučiuoja, ar ta kuri griežta ir vaikas gėdos nedaro?
o kas yra geras vaikas?
pvz. vaikas negavo parduotuvėj žaislo ir ėmė garsiai bliauti -- jis geras vaikas ar "ant galvos lipa"? ar "gera" mama staigiai jį nutildo, ar įteikia žaislą?
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2009 05 20, 15:09)
tai kad bendrai irgi neaišku. kas ta gera mama? ar ta kuri tik glosto ir bučiuoja, ar ta kuri griežta ir vaikas gėdos nedaro?
o kas yra geras vaikas?
pvz. vaikas negavo parduotuvėj žaislo ir ėmė garsiai bliauti -- jis geras vaikas ar "ant galvos lipa"? ar "gera" mama staigiai jį nutildo, ar įteikia žaislą?

aha "gera "mama" nuperka žaislą kad tik tyliai būtu biggrin.gif

bet mano supratimu tai pirmas variantas ( griežta ir vaikas gėdos nedaro) rolleyes.gif
Atsakyti