Įkraunama...
Įkraunama...

Lietuviu nacionaliniai charakterio ypatumai

Sveikos plepetojos!
Lyg ir neuzmaciau tokios temeles, gal kam bus idomu padiskutuot.
Apie Lietuvos regionu (t.y.aukstaiciu, zemaiciu, suvalkieciu, dzuku) ypatingus, specifinius charakterio bruozus, kurie padeda ar kaip tik apsunkina bendra gyvenima kartu.
As pati esu zemaite (nors gal konkreciau klaipediete), mano vyrioks - grynakraujis zemaitis, tai musu gincai ir barniai primena buliu kova poravimosi metu - abu suremiam kaktas ir nei vienas nesiruosiam atsitraukti. schmoll.gif Vyro tevai is zemaitijos gudumos, kai pirmakart atvaziavau pas juos i svecius, nesupratau nei vieno zodelio ka man sako uosvis...
prisimenu, turejau drauga dzukeli, tai jo letapediskumas, nuolaidumas mane nervino ir vare siuta...
Ar tikrai egzistuoja nacionaliniai bruozu ypatumai, ar cia nuo konkretaus zmogaus priklauso? 4u.gif
Atsakyti
Manau, kad daugiausiai nuo konkretaus zmogaus priklauso, bet va lietuviski anekdotai apie zemaicius ir suvalkiecius tvirtina kitaip biggrin.gif
Atsakyti
Va nacionalinis lietuvaicio charakterio bruozas yra pavidumas, be to sunku ka gero isvis apie lietuvaiti vyra pasakyti, g.gif galvojau galvojau bet neprigalvojau nei vieno gero bruozo... na gal tik isdidumas, jai paziurejus is kitos puses gal ir neblogas bruozas.
PS. Zemaitis, Aukstaitis ,ar Dzukas, - jis lietuvis ir tuo viskas pasakyta.
Atsakyti
QUOTE(oksike @ 2009 05 23, 10:54)
Va nacionalinis lietuvaicio charakterio bruozas yra pavidumas,

Čia kuo ta jūsų nuomonė tokia pagrįsta? Pati esate lietuvė ir esate pavydi? Tai visiems klijuojate tą etiketę?

Šiaip charakteriai labai skiriasi skirtinguose regionuose. Ką ten charakteriai, veido bruožai ir tie skiriasi. Bet ta įvairovė man, asmeniškai, labai patinka. Pati esu iš Šiaulių, tai savęs nei prie aukštaičių, nei prie žemaičių skirti neišeina (žiemgalių gal biggrin.gif), ale su dzūkais bendraujant tikrai vis jaučiuos kaip iš kitos planetos. Suvalkiečių kažkaip beveik nepažįstu.
Atsakyti
Suvalkijoj gimiau, Dzūkijoj augau, Pajūry gyvenu, Šiauliuos mokiaus...aukštaičius tuos iš "Pautenas" mažiausiai pažįstu..nu bet, kad veido bruožai skirtųsi.... blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -- Meeresfrau --: 23 gegužės 2009 - 18:59
QUOTE(žostautė @ 2009 05 23, 08:53)
Čia kuo ta jūsų nuomonė tokia pagrįsta? Pati esate lietuvė ir esate pavydi? Tai visiems klijuojate tą etiketę?

Šiaip charakteriai labai skiriasi skirtinguose regionuose. Ką ten charakteriai, veido bruožai ir tie skiriasi. Bet ta įvairovė man, asmeniškai, labai patinka. Pati esu iš Šiaulių, tai savęs nei prie aukštaičių, nei prie žemaičių skirti neišeina (žiemgalių gal biggrin.gif), ale su dzūkais bendraujant tikrai vis jaučiuos kaip iš kitos planetos. Suvalkiečių kažkaip beveik nepažįstu.



Na kad esu nemazai susidurusi su lietuviu pavydumu, tad ir klijuoju, bet gal cia man taip tik todel kad gyvenam uzsienija ir cia viskas kitaip?! tiesa prisiminimai apie gyvenima lt visai nekokie, g.gif
Atsakyti
QUOTE(oksike @ 2009 05 24, 00:44)
tiesa prisiminimai apie gyvenima lt visai nekokie, g.gif

Tai apsauginė reakcija. Pastebiu pas daugumą emigrantų. Jie specialiai skaito straipsnius, kur rašoma kaip blogai Lietuvoje ir guodžiasi kaip jiems gerai ten, kur yra (tos šalies gyvenimu dauguma nesidomi). Apsauginė reakcija, tai normalu.
Atsakyti
QUOTE(oksike @ 2009 05 24, 00:44)
tiesa prisiminimai apie gyvenima lt visai nekokie, g.gif


Tai kam gi varginate savo smegenis lietuviškame forume? Pamirškite tą ašarų pakalnę su jos bjauriaja tauta ir įsijunkite į jūsų svajonių šalies forumiečių gretas mirksiukas.gif Kur niekas nieko niekam nepavydi ir visi tokie balti balti.. wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -- Meeresfrau --: 24 gegužės 2009 - 09:16
Na, kadangi lietuvisko kraujo turiu lygiai 0%, galiu pasakyti kaip lietuviai atrodo is sono (prasau isidemeti, kad kalbesiu apie dauguma, nekreipdama demesio i isimtis, kurios, be abejo, yra):
1. pavidus.
2. bailoki.
3. susireiksmine.
4. keista fantazija.
5. gana silti.
6. pasiruose patarti.
7. padeda artimiems.

ir t.t. galima komentuoti kiekviena, bet, bendrai vaizdas man susidares butent toks.
Atsakyti
QUOTE(Maidenana @ 2009 05 24, 11:40)
Na, kadangi lietuvisko kraujo turiu lygiai 0%, galiu pasakyti kaip lietuviai atrodo is sono

Iš šono gali visaip atrodyti. Man nepatinka, kai lietuviai patys apie save bando rasti kuo daugiau blogo. Buvo vienas seminaras, užsieniečiai bandė išsiaiškinti kokie yra lietuviai. Vienintelis teigiamas dalykas, kuris nuskambėjo - patinka krepšinis.
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2009 05 24, 12:03)
Vienintelis teigiamas dalykas, kuris nuskambėjo - patinka krepšinis.

Cia teigiamas?
Atsakyti
QUOTE(vejai @ 2009 05 24, 12:06)
Cia teigiamas?

Patikėkit...
Atsakyti