Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvenimas su stoma

tikiuosi atsiras likimo draugiu, kurios pasidalintu patirtimi, kurios esa, arba buvo su stoma...siaip ir pati gana nemazai patirties siuo klausimu turiu, bet malonu butu padiskutuoti su kitomis mirksiukas.gif
Atsakyti
O jums ja laikinai ar visam laikui suformavo ir del kokios priezasties?

Kaip suprantu dar jauna esat...
Atsakyti
su stoma as jau daugiau kaip metai, man pasalino visa storzarne del nespecifinio OK... tikiuosi, kad nevisam gyvenimui unsure.gif jau vasario gale turejo uzdaryti stoma, bet del komplikaciju viskas prasitese...rugpjuti ar rugseji vel bandysim atsikratyt to "malonumo" doh.gif
na man 26m, todel ir dar turiu sansu...kaip sake gydytojas, jei buciau vyresne, su manim tiek nesiterliotu.. verysad.gif nezinau kaip priimciau zinia, kad stoma visam gyvenimui.... blink.gif
Atsakyti
Na tikrai nemalonus dalykas, bet tikekimes viskas bus gerai 4u.gif
O kokiais atvejais palieka visam gyvenimui, ir kaip stipriai nukencia gyvenimo kokybe ir kas cia per liga nesupratau, tas NESPECIFINIS OK... na as atsiprasau kad tiek klausineju, jei tau nemalonu neatsakyk
Atsakyti
visam gyvenimui palieka jei del kokiu nors priezasciu zarnu sujungimas neimanomas, arba negija ir dar tu priezasciu yra manau daug...o liga - nespecifinis opinis kolitas..
su stoma susigyvent imanoma, jei tik gyveni ta mintimi, kad greitai viskas baigsis...
kai ipranti, viskas labai paprasta, ir is paziuros nieko ten nesimato...aisku, nusirengt gali tik prie savu...
Atsakyti
O mano mamai ne tik kad pasalino, bet ir 2-a isvede stoma cool.gif . Ji serga veziu...
Atsakyti
Man irgi pazystama si beda, nes mano mociute turi stoma ir jau keturi metai. Paskutiniu metu radau informacijos lietuviu kalba, nes iki tol mazai kur buvo.
Prisegu nuoroda, gal pades kam reikes daugiau informacijos, nes kai atsimenu po operacijos nieko nezinojom nei ka valgyt, kaip tvarkytis su rinktuvais, o svarbiausia parastomines odos prieziura(aplink stoma kur yra), nes keiciant maiselius labai svarbu tinkama jos prieziura.

Salts Healthcare

Jei reikes kam info daugiau, ar turit neaiskumu kiek galesiu patarsiu, zinau kaip sunku kai nera patirties.
Atsakyti
kaip gelbejates nuo viduriu uzkietejimo? mamai ar nuo chemoterapijos ar nuo sidabrazoles jau savaite niekas neiseina
Atsakyti
[Mano anyta jau paie 4m. su išvesta stoma.Pradžioje aišku, žmogus puolė į paniką, depresiją ir nenoras gyventi, o dabar ir vasarą išvažiuoja į gamtą,ir keliauja. Būna visaip ir visko ir pablogėja, papūliuoja, skauda, bet susigyvenęs, kad kitaip nebus žmogus džiaugiasi gyvenimu. smile.gif
Atsakyti
Sveiki atradau dar pora puslapių stomos priežiūros gamintojų ir pasidalinu savo asmenine patirtimi stomos priežiūroje..

www.medplast.lt (danų kompanija COLOPLAST kompanijos produkcija, yra informacijos apie pačią stomą, video pamokos, kaip prižūrėti odą ir panašiai, produktus. juos naudojome iki galo)

www.stoma.lt (convatec kompanijos puslapis, šios kompanijos riktuvus išrašė sanatorijoje)

salts (salts - nors jų priemonės baisios)

Tai va mano mamai buvo diagnozuotas vėžys, išoperavo Kauno klinikose. Chirurgas isoperavo puikiai ir siaip padėjo kiek galėjo. Nes visiem aišku, kad vežys jau praktiskai - mirtis. Klinikose baisiai nepatiko tokio ryža seselė Rita. Išėjus iš ligoninės pabuvus sanatorijoje jau turėjome mokėti formuoti plokšteles rankomis, bet mano mamai sunku buvo susitaikyti su liga ir labai apatiška buvo. O žinot stomos priemones neišeina kesiti kada nori, būdavo, kad nukrisdavo naktį ir tada ryte prieš darbą tekdavo važiuoti pakeisti. Tai va kol gulėjom ligoninėje ta seselė davė pavyzdžių, knygelę ir sakė padės jei nesusitvarkysim, bet dėja iš jos pagalbos nesulaukėm. Tik liepdavo pirkti plokšteles nes dažnai neužtekdavo. Ir pirkdavom neoficialiai, bet už nežmoniška sumą. Dėl to labai esu piktas, kad taip daromi pinigai iš mirštančių ligonių...
Kankinomės kokį pusmetį, jau šiaip ir susitaikėm su tuo, kad teks taip gyventi. Ir atsitiktinai internete pradėjau ieškoti, kitų gamintojų priemones. (nes visi iki tol sutikti gydytojai sakė, kad yra tik Convatec) IR ką jūs manot atradau salts, dansac ir coloplast. Pirmuosius 2 išbandėm. Trumpai ką galiu pasakyti: Salts dar baisiau negu convatec (iš vis jų ompensuoti neturėtų) Dansac (danų kompanija, patys rinktuvai geri, tik tiek, kad plokštelės kerpamos, o mes buvome pripratę prie rankomis formuojamų) jau buvom nusprendę pasilikti su Dansac. Bet galvoju reikia išbandyti visus, vistiek visi ten rašo, kad nemokami pavyzdžiai ir pns.
tai taip paskambinau aš i Coloplast atstovybe Medplast Baltic. Susitarėm, kad atvažiuos gydytojas ir pasišnekės (tai nnustebino, nes iki tol bendraudavau telefonu su kitomis kompanijomis) Po poros dienų sulaukėme vizito. Aplankė daktaras jau ilgai dirbantis būtent su stomomis viską parodė, paaiškino, pats pakeitė stomos maišelį su plokštele. Iš tikrųjų iš pradžiū žiūrėjau labai skeptiškai, kodėl čia jie taip veržiasi į namus ir aiškina, kad jie numeris 1 pasaulyje ir pns. Bet pamačius produktus pasikeitė nuomonė. Kas patiko būtent juose:
1. Tai kad atavaziavo visus 3 kartus ir mokė tiek mane tiek mano mamą sistemingai kaip ką daryti.
2. Davė dovanų specialias žirklutes, ir kosmetinę susidėti priemonėm (tiesa tokia jau turėjom iš convateco, bet su baisiu užrašu vos ne kad tu esi raupsuotas su stoma ir realiai jos niekur nepanaudosi)
3. Maišeliai su užraktu, todėl mama jų naktį nepamesdavo ir nereikdavo keisti visos patalynes.
4. Nepamenu kokios ten tos plokštelės buvo tik žinau, kad reikėjo kirpti ir laisvai laikydavo 5-7 dienas. Tik po to kai gulėmės dar vienai chemoterapijai pradėjo laikyti pora dienų trumpiau.
Bet labiausiai likau patenkintas šiltu gydytojo darbu. Ir jis man pasake rpasmingus žodžius, aš dirbu pacientui, o jūs padedate man platinti mano produktus dalindamiesi savo patirtimi. Kol buvo gyva mama kažkaip praleidau pro pirštus tuos jo žodžius, bet kai išėjo mama. Pagalvojau, kad kiekd ar laiko, tas gyd. Kęstutis man leido pabūti su mama negalvojant kaip pakeisti patalyne, kaip isvedinti smarve namie. Todėl kai jau praėjo savaitė laiko pagalvojau, kad susisieksiu su gydytoju ir padėkosiu.

Visa šito posto esmė, kad stoma tai nėra bėda, paprasčiausiai netikėkite seselėmis (jos man sakė, kad yra tik Convatec daugiau nieko, bet pasirodo yra krūva gamintojų ir gyvenimas gali būti tikrai pilnavertis) Todėl siūlau išbandyti visus, o tada jau pačiam nuspręsti, ką pasirinkti. Vistiek visi kompensuojami 100%
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fedes: 22 gegužės 2012 - 22:46
as irgi isbandziau beveik visas galimas stomos priemones, pati domejausi nes tikrai turejau daug problemu ypac kai grizdavau is kliniku(stomos buvo vienu metu 2, o paskui kitoj vietoj dar viena). aplink stoma budavo viskas isgrauzta, nes tos sesutes iskerpa belekokia skyle ir tipo gerai...tai jau paskutinius kartus net budama klinikose pati pasikeisdavau, susitvarkydavau...aciu Dievui, dabar jau nebeliko to "malonumo".
Atsakyti
mano mama turi stoma keleta menesiu, kazkaip jokiu problemu nekilo. ji naudoja maiselius nekerpamus, o kur tiesiog pratampai ir viskas, pati viska susitvarko
Atsakyti