Įkraunama...
Įkraunama...

Valgymo bėdos darželyje: vemia nuo streso,

Maniskei 2 metukai turi prasta apetita buna dienu svenciu kada vaikas valgo kartais tos sventes uzsitese iki sav bet taip buna labai retai schmoll.gif siuo metu pas juodas nevalgymo periodas . Seip mergina tikrai sauni kalba daug ant puoduko sedi pati nuo 1 metu 7 men galetum kaip ir keliaut i darzeli bet ka daryti kad nevalgo ... ka darot su sia problema nevalgiuku mamos gal patartut ka ?
Atsakyti
4u.gif niekam tokiu prob nera ?
Atsakyti
Nesijaudink, darzelyje prades valgyti, visi aplink valgo, tad ir taviskei atsiras apetitas - pamatysi smile.gif
Mano ir is nevalgiuju, be to dar namuose auginta iki 6 metu, tik siemet i darzeli, tai jai ir viskas neskanu, to ji nevalgo, ano nevalgo, bet vis tiek kazka valgo, is meniu issirenka tai kas jai skanu, koses tik grikiu ar ryziu, na jei kita buna pusryciams tai ji valgo sumustini ir balta kava geria, pietums tai valgo arba sriuba jei skani, arba karsta jei tinka, bet po keliu savaiciu vis po bicki pradeda ragaut ir nors kelis kasnius savo nemegiamu valgiu ( ne tokie kaip namie) suvalgo, tad manau ilgainiui prades viska valgyt mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš irgi auginu siaubingą nevalgiukę... Maitinau savo pienu iki 15 mėnesių, nes lyg to laiko nieko kito net įkišt negalėjau. Turėjau tiesiai nuo papo atiduoti lopšelin, nes reikėjo dirbti. Taip ir atidavaiau- nieko nevalgančią. Ten pradėjo valgyti. Gal bandos, kolektyvo poveikis, gal nėra prieš ką išsidirbinėti- nežinau kas ir kaip, bet ten valgo. Tiesa, lėtai baigia valgyt paskutinė, bet nėra produktų, kurių visai atsisakytų. kaip, kad namie- nėra produktų, kurios mielai valgytų...Jau maniškei greit trys metai, bet lyg šiol normaliai pavalgo tik lopšelyje... Namie- totalus badmetis... Savaitgaliais paprastai tik pienu vandeniu ir oru gyva... sad.gif Jei būna kokios ilgesnės šventės, atostogos, liga ar kitos priežastys dėl kurių nelankom lopšelio- tuoj prasideda siaubingos problemos- nevalgo iki išsekimo... Jei nelankytų lopšelio- turbūt iš ligoninių neišeitume...Neseniai atėjo nauja auklėtoja, klausiu jos kaip valgo- sako, o ką ji pas jus nevalganti? blink.gif Auklėtojai net sunku patikėt buvo, kad namie taip vargstam...Štai tokia mano patirtis, bet vaikai skirtingi- kitas vaikas kitaip gali elgtis- kartais vaikai kaip tik pradeda blogai valgyt darželyje... Bet kiek čia , iš formumo jau supratau, kad nevalgiukams, tokiems kaip mano mergina- būtent labiausiai ir padeda darželis...
*****, bet vis dar drebu prieš kiekvieną savaitgalį, nes neišmanau kaip tą vaiką pamaitinti....Viena , kas guodžia, kad po sekmadienio ateina pirmadienis ir tada vėl lopšin, kur valgys...
Atsakyti
Mūsų sūnelis irgi buvo didelis nevalgiukas.
Iš pradžių ir darželyje nelabai valgė. Bet po truputį darželis išmokė vaiką valgyti. Aš taip pat manau, kaip ir kitos mamos - labai daug ką reiškia aplinka. Visi valgo - tai ir maniškiam įdomu pasidarė.
Atsakyti
4u.gif nuraminot
Atsakyti
Maniškis valgo labai gerai, bet dėl kai kurių dalykų tiesiog "išsidirbinėja": sakykim, nevalgo obuolio/slyvos/kriaušės žievelių, nevalgo razinų... Nuo rugsėjo pradžios vaikšto porakart per savaitę į tokią mokyklėlę. Ten jiems būna užkandžių valandėlė. Nu tai toj mokyklėlėj jis ir razinas, ir obuolį su žievele valgo g.gif. Ir dar pabrėžia, kad mokykloj valgo, o namie vis tiek nevalgys... Nesuprantu g.gif. Tikriausiai, kad bandos jausmas biggrin.gif.
Atsakyti
Mane tai labiau neramina darzelio meniu. Sunus lanko lopseli, tai pasiziurejau ka jie valgo, tai man kraupu pasidare. Isivaizduokit, vakarienei pieniska sriuba su cukrum ir sviestu, duona su sviestu ir puse apelsino. Arba skryliai su sviesto ir grietines padazu ir tarkuotos morkos su cukrum. Pietums burokeliu sriuba su grietine ir koldunai su grietines ir sviesto padazu, o vakarienei bulviu kose su desrelem. Kai paziuriu visos dienos meniu tai vien sviestas ir grietine: pvz. pusryciai- kruopu kose su sviestu, bulka su sviestu ir kava, pietus- sriuba su grietine, duona, koldunai su sviesto ir grietines padazu, vakariene - pieniska sriuba su cukrum ir sviestu, duona su sviestu ir puse apelsino (labai retai buna puse obuolio ar puse banano). man tai atrodo nenormalu. Nuo rugsejo men nera buvo varskes ar jogurto. Nelabai zinau apie sveika mityba, bet man atrodo, kad tai tikrai nera sveika.
idomu ar ir pas jus darzeliuose taip vaikus maitina?
Atsakyti
QUOTE(bronike @ 2005 11 15, 15:10)
Mane tai labiau neramina darzelio meniu. Sunus lanko lopseli, tai pasiziurejau ka jie valgo, tai man kraupu pasidare. Isivaizduokit, vakarienei pieniska sriuba su cukrum ir sviestu, duona su sviestu ir puse apelsino. Arba skryliai su sviesto ir grietines padazu ir tarkuotos morkos su cukrum. Pietums burokeliu sriuba su grietine ir koldunai su grietines ir sviesto padazu, o vakarienei bulviu kose su desrelem. Kai paziuriu visos dienos meniu tai vien sviestas ir grietine: pvz. pusryciai-  kruopu kose su sviestu, bulka su sviestu ir kava, pietus- sriuba su grietine, duona, koldunai su sviesto ir grietines padazu, vakariene - pieniska sriuba su cukrum ir sviestu, duona su sviestu ir puse apelsino (labai retai buna puse obuolio ar puse banano). man tai atrodo nenormalu. Nuo rugsejo men nera buvo varskes ar jogurto. Nelabai zinau apie sveika mityba, bet man atrodo, kad tai tikrai nera sveika.
idomu ar ir pas jus darzeliuose taip vaikus maitina?

Tai jau tikrai kad nera sveika.Ir kodel tik apelsino duoda? g.gif Kokiam cia lopsely,Vilniuje?Gal galima butu pasikalbeti su tuo, kas atsakingas uz meniu, pasiaiskinti.Nezinau, kaip kituose lopseliuose.Idomu...Pasidalinkit,mamos,info 4u.gif
Atsakyti
cia toks maitinimas Telsiu darzelyje. Viskas pasikeite po to, kai maitinimas buvo perduotas privatininkui. Laimejo savivaldybes paskelbta konkursa Kretingos grudai, tai dabar taip ir maitina. Pacios aukletojos sako, kad maistas yra labai suprastejes, nekalbant jau apie maisto derinima. Sako, karta net issikviete darzelio vedeja, kad paziuretu ka valgo vaikai (ta diena buvo virtos bulves su suriu). Vedeja pasiziurejo ir pasake, kad tokio maisto ji nevalgytu schmoll.gif
Tai dabar ruosiuosi rasyti skunda, ir kiti grupes vaiku tevai zadejo pasirasyti. Tik nelabai tikiu, kad pades cry.gif
Atsakyti
o musu maziukas iki darzelio valge viska ka norejo ir kada norejo.Buvo priprates pats atsidaro saldytuva ir ima tai sureli, ti jogurta koki,sausaini visada rasdavao. O nuejes i darzeli...po 2 men. sukudo tiesiog akyse,net aukletoja dave pastaba doh.gif mat ten maitinimas pagal nustatyta tvarka, kas nepatinka-nevalgyk.Taip ir lieka alkanas, nedavalges. Arba duoda karves piena, kuriuo jis nemegsta,niekad negerdavo doh.gif Viena karta radom apsivemusi nuo pieno...taip ten ir priziuri ka vaikuciai valgo ir kaip valgo. Ateinam ji paimt,iskarto mus pamates rekia "niam, niam..." sad.gif Tai visada sausaini koki turiu,nes rimtai jauciu kad alkanas vaikas,gaila jo be galo,taigi iseisiu i dekreta ir vaika atsiimsim is darzo.Nuo kito rudens vel eis,bet jau bus paauges,kolkas gaila tokio 2mecio,sirdi suspaudzia pagalvojus kad kol as cia darbe pietauju vaikas ten darzelyje gali but nedavalges cry.gif .
Atsakyti
Darželyje kita aplinka, kitoks maistas, kiti žmonės. Galbūt susidomės ir valgys. Bet manau, kad auklėtojos sugebės susitarti su mažąja nevalgytoja. tongue.gif
Atsakyti