QUOTE(vilmelė @ 2009 06 09, 10:54)
Mano patirtis prasta su celiozijom. Kažkada sėjau, auginau, bet, matyt, netiko per sunki žemė pas mane. Kelios tik prigijo persodintos, o ir tos buvo nupiepę
Forume prisiskaiciau apie sia gelyte ir ji mane suzavejo. Bet jos man eme zydeti budamos dar kokiu 7 cm ir nepersodintos. O dabar jau kazkokios patyse, nesiplecia i sonus, ziedai nedideli. Ir laistau ir tresiu... Zeme pas mane taip pat sunki.
Sodinau ir isivaizdavau kaip bus grazu

o dabar
Gal kas turit patirties ir su namezijom. Ar tankiai susodinti, ar gausiai tresti ir t.t.?
As pasidalinsiu tik teorine patirtim.

Celiozijos yra salyginai priskirtos 'retu vienmeciu geliu' grupei. Nera itin lengva jas isauginti. Celiozijos neatsparios net menkiausioms salnoms, gerai auga puriose, derlingose dirvose, megsta laistyma, nemegsta sviezio meslo.. Celioziju lapus apgrauzia peledgalviu viksrai, lapu sultis ciulpia amarai, saknis pazeidzia gumbinis nematodas.
Nemezijos atsparios salnoms, sviesomeges, taciau neatsparios sausroms. Gerai auga lengvose, nerugsciose dirvose, kuriu ph6-8. Nemegsta organiniu trasu.
Papildyta:
QUOTE(DeeDee @ 2009 06 09, 10:59)
turiu vieną versiją dėl serenčių - kaip rašo ant pokučių, kad pražysta nuo sėjos ( lyg ir) po 80-90d., tai tręšk netręšus, anksčiau tie žiedai nepasirodo
cha, vadinas nevisai pakvaišus mintis buvo, kai Smėlio_smiltelei bijūnus šalia spygliuočių pasiūliau
Serenciai turi po viena normalu zieda. Kai pirkau jau turejo. Sanvitalijos visai nezydi.
Man ir dabar nesuvokiama kodel jie tinka bijunai su spygliuociais). Keista ir tiek.