Įkraunama...
Įkraunama...

Santechniko patarimai

Gal kas žinote koks pagal reikalavimus turi būti kanalizacijos vamzdžių nuolydis? Vienas santechnikas man sako, kad ne daugiau į metrą 4 cm, o kitas aiškina, kad kuo statesnis nuolydis, tuo geriau. Gal kažkur internete galima pasikaityti reikalavimus, gal kas žinote kur? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kaira @ 2007 05 29, 22:30)
Gal kas žinote koks pagal reikalavimus turi būti kanalizacijos vamzdžių nuolydis? Vienas santechnikas man sako, kad ne daugiau į metrą 4 cm, o kitas aiškina, kad kuo statesnis nuolydis, tuo geriau. Gal kažkur internete galima pasikaityti reikalavimus, gal kas žinote kur?  4u.gif

Ir mes neseniai tą reikalą aiškinomės... Nuolydžio minimumas, pasirodo, priklauso nuo vamzdžio diametro, daugiausia info radau čia
Atsakyti
QUOTE(Kaira @ 2007 05 29, 21:30)
Gal kas žinote koks pagal reikalavimus turi būti kanalizacijos vamzdžių nuolydis? Vienas santechnikas man sako, kad ne daugiau į metrą 4 cm, o kitas aiškina, kad kuo statesnis nuolydis, tuo geriau. Gal kažkur internete galima pasikaityti reikalavimus, gal kas žinote kur?  4u.gif



Nesu kanalizacijos specas, taciau pamenu, kad "Bioclar" i savo gamybos valymo irenginius nuotekas tiekti siulo 0.5-1 cm/1m nuolydzio vamzdynais. Stipriai didesnio lauko vamzdynu nuolydzio jie rekomenduoja del to, kad vanduo gali nubegti greiciau nei š...
Atsakyti
Apie 1-2 cm kanalizacijai 1 metrui.
Atsakyti
Aha, mes irgi tokį nuolydį darėme smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kaira @ 2007 05 29, 23:30)
Gal kas žinote koks pagal reikalavimus turi būti kanalizacijos vamzdžių nuolydis? Vienas santechnikas man sako, kad ne daugiau į metrą 4 cm, o kitas aiškina, kad kuo statesnis nuolydis, tuo geriau. Gal kažkur internete galima pasikaityti reikalavimus, gal kas žinote kur?  4u.gif


Minimalus nuolydziai yra reglamentuojami STR 2.07.01:2003 "Vandentiekis ir nuoteku salintuvas . . . ", jame teigiama, kad minimalus nuolydziai privalo buti ne mazesni kaip:
DN100 - 0,02 (2% arba 2cm vienam metrui vamzdzio)
DN150 - 0,01
DN200 - 0,007
DN250 - 0,005
ir t.t.
Maksimalus nuolydziai nera reglamentuoti, taciau yra pasakyta kad nuoteku greitis nuotake ar isvade negali virsyti 4 m/s greicio, kad si greiti suzinot reikalinga atlikt hidraulinius skaiciavimus.
Atsakyti
klauskit jei kas idomu..atsakisiu..patarsiu..gal kuom padesiu 4u.gif
Atsakyti
Sveiki,
turiu klausimą - išvedus kanalizaciją į lauką ir vedant ją į biovalymo įrenginius - kokiame gylyje ji turi būti? Ar 1,2 m, kad įšalas nepasiektų ar galima ir mažiau? Juk vis tiek skysčiai ten nestovės, o judės?
Atsakyti
QUOTE(Rokvaskis @ 2009 06 12, 06:45)
Sveiki,
turiu klausimą - išvedus kanalizaciją į lauką ir vedant ją į biovalymo įrenginius - kokiame gylyje ji turi būti? Ar 1,2 m, kad įšalas nepasiektų ar galima ir mažiau? Juk vis tiek skysčiai ten nestovės, o judės?


geras klausimas. Teoriskai is namo iseinantis kanalizacijos vamzdis turi buti zemiau isalo, praktiskai jei taip padarai ir jei valymo irenginiai patraukti nuo namo pagal visas sanitarines normas - gaunasi kad pacius valymo irenginius reikia pakankamai giliai ileidinet. Dazniausiai standartines talpos nepakanka, reikia papildomai pirkti paaukstinimus - o juos gali pasiulyt ne visi valymo irenginiu gamintojai. Blogiausiu atveju gali tekti statyti siurbline...
Siaip gal reiketu kiek galima tiskliau pasiskaiciuot ta 1.2m, t.y. nuo galutinio pagrindo lygio. As kai dariausi, tai paskaiciavau vos ne nuo rostverko apacios minus metra:) Tai poto turejau bedute. Gal dar imanoma (bet cia tik fantazuoju) vest ne taip giliai, bet apsiltint ta vamzdi?
Atsakyti
pakanka, jei is namo iseina 0,6m gylije.. kanalizacija neuzzala, jei teisingas nuolidis ir nera varvanciu kranu, unitazu ir t.t. siaip kakutis nusliazia ir vamzdis vel sausas.. o teisingas nuolydis - 2% nuo vamzdzio diametro vienam beginiam metrui..
Atsakyti
Siaip pas mane toje vietoje, kur vamzdis iseis is namo, beveik is karto prasideda stiprus nuolydis, poto sklypas vel issilygina. Manau uzteks uzkasti negiliai, vamzdzio turinys neturetu speti uzsalti.
Atsakyti
QUOTE(Rokvaskis @ 2009 06 12, 22:42)
Siaip pas mane toje vietoje, kur vamzdis iseis is namo, beveik is karto prasideda stiprus nuolydis, poto sklypas vel issilygina. Manau uzteks uzkasti negiliai, vamzdzio turinys neturetu speti uzsalti.


negalima daryti vamzdzio dydeli nuolydi, reikia taryti tada posuki staciai zemin iki reikiamio gylio ir poto vel i horizonta su reikiamu mazu nuolydziu.. posukius daryti ne 90 laipsniu o is 2 po 45 arba 3 po 30< ir butinai pravala irengti..
Atsakyti