Įkraunama...
Įkraunama...

Pieno produktų gaminimas

sveikos gal galit parasyt kas zino kaip gaminama kaimiska varske. Ar eina ja gamin liesesne (reguliuot riebuma). nes turim daug pieno naminio ir ner kur det jo. 4u.gif
Atsakyti
Dieve,pagal mano supratimą varškės riebumasturi priklausyti nuo pieno riebumo{jeigu pienas riebus,bus ir varškė riebi}
Pirmučiausia reikia surauginti pieną,po to jį reikia pakaitinti,įpilti saldaus pieno,lyg tai.Tik žinau,kad nereikia pernelyg perkaitinti,nes tuomet varškė bus sausa.
Po,to reikia supilti į merlinį{dvigubą}arba drobinį vokėlį {trikanpelį},kad išbegtų skystis.Neturint to galima panaudoti ir kiaurasamtį.{sietelį}
Atsakyti
mano mama darydavo varske taip: labai dideliame puode uzkaisdavo piena, tuo metu gerai isplakdavo rauginta piena (kad gautusi konsistencija kaip kefyro ir neliktu gumuliuku). puode pienui uzvirus, i ji supildavo isplakta rauginta piena ir dar kelias min. pakaitindavo (tik labai trumpai, be to ir maisyti nereikia). tada puoda reikia nukelti nuo ugnies ir paikti atšalti. pasinaudojus kiaurasamciu belieka nupilti skysti ir turim varske. be je, kuo daugiau saldaus pieno tuo skanesne varske. jei daugiau rauginto pieno panaudosit, varske gausis sprangi. (mama imdavo dvi dalis saldaus pieno ir viena dali rauginto).
Atsakyti
Kaimiška varškė

Pieną surauginti[jį laikyti šiltoje vietoje,greičiau surugs}
Indą reikia pastatyti ant nedidelės temperatūros {jeigu šildysime ant didelės ,nukentės varškės kokybė,ji peršils ir bus neskani} Tuomet reikia įpilti saldaus pieno gerai ,kai būna pavirintas.
Visą masę supilti į merlinį trikampėlį ,palaukti,kol išbega išskyros išrūgos.
Jeigu turima pieno
nėra paprasčiau pasidaryti varškę namų sąlygomis.
Atsakyti
Uzsiimu pienininkyste, laikome karves.Nera pas ka daugiau prasyt pagalbos , kaip tik pas moteris 4u.gif
Kai ,šiais sunkiais laikais,pieno supirkimo kainos taip nukrito ,tenka uzsimti ne savo darbu -pieno perdirbimu . doh.gif
Gal turite, kokiu orginaliu,skaniu receptuku, ka galima butu pagaminti is pienuko.Labai noreciau ismokti rukyti suri.Labai buciau dekinga
notworthy.gif
Atsakyti
QUOTE(ssilva @ 2009 06 11, 15:13)
Uzsiimu pienininkyste, laikome karves.Nera pas ka daugiau prasyt pagalbos , kaip tik pas moteris  4u.gif
Kai ,šiais sunkiais laikais,pieno supirkimo kainos taip nukrito ,tenka uzsimti ne savo darbu -pieno perdirbimu . doh.gif
    Gal turite, kokiu orginaliu,skaniu receptuku, ka galima butu pagaminti is pienuko.Labai noreciau ismokti rukyti suri.Labai buciau dekinga
notworthy.gif


Primenu apie save verysad.gif Nejaugi niekas nebandet rukyti suriu?Nelabai idomi tema,bet gal kas pades man. verysad.gif
Atsakyti
Mano mama (kol dar turėjo karvių), pridarydavo varškės sūrių, ištepdavo juos prieskoniais ( pjaustytas smulkai česnakas, druskytė pipiriukai), suvyniodavo į kokią plėvelę, palaikydavo parą, ir į orkaitę. Kepdamas sūris išsikorėja, o skonis jo būną ...mmmmmmm... Ir sumuštiniam, ir šiaip užkandai. Gaudavo žsakymų ir vestuvėm , kaip piršlienės pyragam
Atsakyti
QUOTE(erke @ 2009 07 01, 10:40)
Mano mama (kol dar turėjo karvių), pridarydavo varškės sūrių, ištepdavo juos prieskoniais ( pjaustytas smulkai česnakas, druskytė pipiriukai), suvyniodavo į kokią plėvelę, palaikydavo  parą, ir į orkaitę. Kepdamas sūris išsikorėja, o skonis jo būną ...mmmmmmm... Ir sumuštiniam, ir šiaip užkandai. Gaudavo žsakymų ir vestuvėm , kaip piršlienės pyragam


As irgi kepu surius ,bet man nelabai .Jie kazkaip isyra ir isbega is ju skystis ,tai jie tampa sausi.Gal as nemoku suriu gaminti blush2.gif Gal galetum smulkiau papasakot, kaip pagamint suri ir, kaip ji kepti(kiek laiko ir ar karstai?)Aciukas tau uz pagalba.Seip darba jau vykdome tongue.gif ,skaniausi iseina plikyti pieno suriai.
Atsakyti
QUOTE(ssilva @ 2009 07 30, 09:38)
As irgi kepu surius ,bet man nelabai .Jie kazkaip isyra ir isbega is ju skystis ,tai jie tampa sausi.Gal as nemoku suriu gaminti blush2.gif Gal galetum smulkiau papasakot, kaip pagamint suri ir, kaip ji kepti(kiek laiko ir ar karstai?)Aciukas tau uz pagalba.Seip darba jau vykdome tongue.gif ,skaniausi iseina plikyti pieno suriai.


Mane irgi labai domina šita tema. Turim karvę ir viską galiu pasidaryti. Mama darydavo labai skainius sūrius, bet ... į kapus nenulėksi paklausti. O taip norėtusi kažko skanaus, o nesigauna nors tu ką. Interneto platybėse, prisieškau visko, o va ko paprasto, natūralaus skanaus namų salygomis pagaminamo.
Atsakyti
QUOTE(Vėjo pasaka @ 2009 07 30, 15:11)
Mane irgi labai domina šita tema. Turim karvę ir viską galiu pasidaryti. Mama darydavo labai skainius sūrius, bet  ... į kapus nenulėksi paklausti. O taip norėtusi kažko skanaus, o nesigauna nors tu ką. Interneto platybėse, prisieškau visko, o va ko paprasto, natūralaus skanaus namų salygomis pagaminamo.


Pritariu, kad internete nieko apie pieno produktu gaminima nera .Noretusi pasidaryti ka nors skanaus lietuvisko tradicisko, nes jau visi baigiame pamirsti naminius produktus, labai greit pripratome prie parduotuvinio maisto ir aptingome patys kazka pasigamini is pienuko.
Gal zinote,kaip gaminti sviesta, kad jis nesigautu "didelis".Man tai jis visuomet "didelis". blush2.gif Prasau, laukiu, kokiu patarimu, recepteliu .Na, Lietuva, juk agrarine blink.gif
Atsakyti
QUOTE(ssilva @ 2009 08 17, 11:10)
Pritariu, kad internete nieko apie pieno produktu gaminima nera .Noretusi pasidaryti ka nors skanaus lietuvisko tradicisko, nes jau visi baigiame pamirsti naminius produktus, labai greit pripratome prie parduotuvinio maisto ir aptingome patys kazka pasigamini is pienuko.
  Gal zinote,kaip gaminti sviesta, kad jis nesigautu "didelis".Man tai jis visuomet "didelis". blush2.gif Prasau, laukiu, kokiu patarimu, recepteliu .Na, Lietuva, juk agrarine blink.gif


Aš sviestą darau taip. Palieku kambario temperatūroj kelioms valandoms grietinę, kartais, net nakčiai. tada supili į 3 litrų stiklainį maždaug 2/3 stiklainio, uždengiu užsukamu dangteliu ir "volioju". Kartais su mikseriu plaku, bet dažniau stiklainyje. Buna visko, kartais kruopelės niekaip nesueina, kartais "didelis" gaunasi. Bet kažkaip gaunasi. Svarbiauisia gerai išplauti. Plaunu tik šaltu šulinio vandeniu, krano vandeniu plaunant pastebėjau kad labai limpa prie indo kraštų.

Pasidalink receptu kaip gamini plikytus sūrius ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vėjo pasaka: 17 rugpjūčio 2009 - 12:48
QUOTE(Vėjo pasaka @ 2009 08 17, 14:46)
Aš sviestą darau taip. Palieku kambario temperatūroj kelioms valandoms grietinę, kartais, net nakčiai. tada supili į 3 litrų stiklainį maždaug 2/3 stiklainio, uždengiu užsukamu dangteliu ir "volioju". Kartais su mikseriu plaku, bet dažniau stiklainyje. Buna visko, kartais kruopelės niekaip nesueina, kartais "didelis" gaunasi. Bet kažkaip gaunasi. Svarbiauisia gerai išplauti. Plaunu tik šaltu šulinio vandeniu, krano vandeniu plaunant pastebėjau kad labai limpa prie indo kraštų.

Pasidalink receptu kaip gamini plikytus sūrius  ax.gif

O sviesta is grietineles irgi taip pat darai?
Plikytus surius darau dviem budais:su actu ir su rugstomis isrugomis(paraugintos 3 dienas)Piena kaitinti kol pakyla putos isjungti ir palaukti apie 5 min.po to ipilti acto ir ismaisyti(3l. pieno 4v.s.acto)Reikia palaukti irgi kokias 5min. ir i surmaisi paslegti, bet ne stipriai, nes man patinka purus ,minkstas suris.O isrugu reikia pilt i verdanti piena ir daugiau.Darau surius su kmynais , razinomis.Mums patinka labai.
Atsakyti