QUOTE(tinnute @ 2007 01 13, 19:51)
Kate serga kepenu uzdegimu (hepatitu), vemia, nevalgo, negeria, silpna. Jos ALT rodiklis 202. Anksciau yra isoperuota gimda, del jos uzdegimo. Veterinarai sake, kad rodiklis 202 yra kritinis, taciau vis dar bando gydyti. Sian suleido antibiotiku, vitamino B, cerucal (nuo vemimo), gliukozes, state lasine ir dar dave kazkokiu tableciu nuo kepenu. Sian parejusi po proceduru ji atsigere (nedaug), lyg ir norejo valgyti, bet nevalge. Noreciau isgirsti jusu nuomone. Kuo ja reiketu maitinti?
Užuojautos, kai serga augintinis, visuomet yra labai skaudu. Labai daug kas priklauso nuo jos pačios organizmo ir noro gyventi.
Dabar dėl tyrimų: ar darytas tik ALT, ar ir kiti rodikliai? Nes nors ALT kiekis yra siejamas su kepenų aktyvumu, jo kiekis taip pat didėja ir yrant širdies bei skeleto raumenų ląstelėms (pvz., gyvūnui badaujant) arba irstant pažeistoms kepenų ląstelėms (kai kepenys atsistato). Padidėjęs ALT nenurodo kepenų pažeidimo priežasties.
Antibiotikus prie kepenų pažeidimo reiktų skirti labai atsargiai jie taip pat gali pažeisti jau ir taip nefunkcionuojančias kepenis. Daugiau reiktų užsiimti organizmo valymu ir homeopatiniais vaistais, detoksikuojančiais organizmą. Lašelinės irgi gerai, nes jos valo kraują.
Tokioje būsenoje, kaip Jūsų, reikia labai lengvo maisto. Mano nuomone, vienas geriausių variantų būtų vištienos buljonas šiltas skystas skystis katėms paprastai patinka. O buljonas turi daug maistingų medžiagų ir kartais daro stebuklus su ligoniais. Pasistenkit sugirdyti apie 100-150 ml (pradžioje gal mažiau) per parą.
Jei katė dar ne visiškai sublogėjusi ir neišvemia visko, kas tik sukišama į skrandį, tuomet galima duoti ir tirštesnio maisto. Gydytojai natūrologai sako, kad "kepenis reikia gydyti kepenimis". Vienas receptų: blenderiu sumaišykite žalią kiaušinio trynį, valgomąjį šaukštą avies ar jaučio kepenų, arbatinį šaukštelį medaus, du arbatinius šaukštelius paprasto natūralaus jogurto, nedidelį puoduką vandens ir gerai išmaišykite. Duoti po vieną arbatinį šaukštelį arba tiek, kiek katė nori, kas 1-2 val.
Padeda ir masažas (energingai patrinti dešnį gyvūno šoną paskutinių trijų šonkaulių srityje. Toks 10-15 sekundžių masažas kartą per dieną aktyvina limfos apytaką ir skatina nuodingų medžiagų pasišalinimą.
Šie metodai jei ir nepadės, tai bent jau nepakenks internetu gydyti negalima, ypač tokios sunkios būklės gyvūno. Pasikonsultuokite su savo veterinaru, kuris mato žvėriuką ir žino jo būklę tikėkite, kad viskas bus gerai.