Įkraunama...
Įkraunama...

Elektromagnetinių bangų žala sveikatai

Fiziką primiršau...Tai gal kas nors mane gali apšviesti. Turiu du klausimus.

Pirmas: ar saugu gyventi namo 8 aukšte, kai kitoje gatvės pusėje yra TEO pastatas su antenomis, siųstuvais, niu velniasžino, nenutuokiu aš, kokios ten antenos, gal bevielio interneto ar dar ko, ir jos yra maždaug to 8 aukšto lygyje? Butas, beje, yra ne tiesiai priešais tas antenas, bet kitoje namo pusėje, skiria dar kokios 2-3 sienos, kokie 2-3 kambariai kitų butų.

Antras: ar saugu statytis namą sklype, kuris yra Babtuose ir tolumoje matosi Sitkūnų bokštai?

Prašau atsakykyte tik tie, kurie gerai nusimano, nesąmonių nerašinėkite.

Dėkui. Atsakymai man tikrai labai svarbūs. Geriau privačia žinute, jei galima cool.gif .



Atsakyti
unsure.gif
Atsakyti
manau, kad nesaugu... rolleyes.gif tai tikrai nepagerins jūsų sveikatos.. rolleyes.gif nors , kita vertus, kas šiais laikais yra saugu? Juk ir savo namuose turime begalę buitinės technikos, skleidžiančios elektromagnetines bangas... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Ice @ 2009 06 14, 19:10)
Fiziką primiršau...Tai gal kas nors mane gali apšviesti. Turiu du klausimus.

Pirmas: ar saugu gyventi namo 8 aukšte, kai kitoje gatvės pusėje yra TEO pastatas su antenomis, siųstuvais, niu velniasžino, nenutuokiu aš, kokios ten antenos, gal bevielio interneto ar dar ko, ir jos yra maždaug to 8 aukšto lygyje? Butas, beje, yra ne tiesiai priešais tas antenas, bet kitoje namo pusėje, skiria dar kokios 2-3 sienos, kokie 2-3 kambariai kitų butų.

Antras: ar saugu statytis namą sklype, kuris yra Babtuose ir tolumoje matosi Sitkūnų bokštai?

Prašau atsakykyte tik tie, kurie gerai nusimano, nesąmonių nerašinėkite.

Dėkui. Atsakymai man tikrai labai svarbūs. Geriau privačia žinute, jei galima  cool.gif .


statant tokias antenas buvo nie viena karta atilikti PAV ir PVSV - ir matyt praejo tas ataskaitas.. aishq galima itarti te rysius visokiu nesvarius, bet yra keletas faktu.. spinduliotes intensivumas mazeja proporcingai atstumo kubui.. galia visu tu ant namu stovinciu siustuvu yra maza.. todel manau, kad stabilaus neigiamo poveikio tikrai neturetu buti.. bet yra kitas momentas - skirtingi zmones skirtingai reaguoja.. ne tik fizishkai bet ir psihologishkai.. todel poveikis konkreciam zmogui buti gali, ir jei jus jauciat kazkoki nerima ar neramuma - geriau nebuti salia, kadangi nuo to gali atsirasti ir ligos ir t.t, ko tiesiogiai radiobangos nesukelia..
Atsakyti
Dabar tiksliai neprisimenu, bet kazkuriam kurse mokemes apie elektromagnetine tarsa. Seip kiek pamenu dar nera istirtas iki galo dalykas, bet faktas vienas, kiek imonama reikia laikytis toliau nuo to. Butiniai prietaisai, laidai sienose, mobiliakai ir visa kita sh skleidzia sia tarsa. O tokios paminetos antenos ypac. Leidimus kolkas tokiems dalykams dalina i kaire i desine. Juk buvo atvejis, kaip gsm antena ant mokyklos stogo pastate doh.gif

Netoli ivairiu bokstu budavo padaugejusiu veziniu susirgimu, bet nieks neirode, kad butent del elektromagnetines tarsos.
Visokiems sirdininkams su stimuliatoriais yra peilis ektromagnetine tarsha.

Bet seip labiausiai pritariu kaban'ui del psichologines puses. Nieks negali paneigt, kad zmones salia kuriu buvo pastatyti ivarios antenos susirgo tais veziniais susirgimais del isitikinimu. O vezys labai idomus dalykas, cia daug ka lemia psichologija. Juk ta vezi uzsiaugina pats musu organizmas.

Zodziu, jei jus delto nerimaujate, tai geriau nelyskite ten, nes poto nebus ramybes, kiti taip isijaucia,kad net pradeda jausti kaip juos veikia tos bangos.

O cia siek tiek konspektu:

Egzistuoja laukai (vietos), kur yra ir elektrinis ir magnetinis laukas. Elektromagnetiniai laukai gali būti natūralios kilmės (gamtiniai) ir technogeniniai (žmogaus sukurti). Gamtiniai – žemės, kosmoso, žaibuojant. Šio lauko poveikis nėra žmogui labai pavojingas, gali būti miego sutrikimas ir pan. Žymiai didesnis poveikis – žmogaus sukurtų laukų. Elektromagnetinį lauką charakterizuoja jo dažnis ir bangos ilgis: . c – šviesos greitis – 300000km/s. Dar charakterizuojamas elektrine ir magnetine dedamąja: elektrinė E=U/l, V/m; magnetinė M=I/2πr, A/m. U – įtampa, l – laidininko ilgis, r – atstumas nuo laidininko iki taško lauke. Pagrindiniai šaltiniai, kurie daro didžiausią poveikį: visi elektriniai prietaisai, ypač mikrobangų krosnelės ir mobilieji telefonai. Veikiant elektromagnetiniams laukams sutrinka nervų, kraujo apytakos sistemų veikla, pakinta kraujospūdis, pulsas. Pastoviai veikiant atsiranda nuovargis, galvos skausmas, miego sutrikimai, žmogus pasidaro nervingas, piktas, silpnėja imuninė sistema, ypač neatsparios akys. Lietuvos HN 80-2000 „Elektromagnetinis laukas darbo vietose ir gyvenamoje aplinkoje. Parametrų leidžiamos vertės ir matavimų reikalavimai gyvenamojoje aplinkoje“. Čia nustatyta elektromagnetinės spinduliuotės šaltinio įrengimo, naudojimo, elektromag. spinduliuotės intensyvumo matavimo bei apsaugos priemonės nuo elektromag. spinduliuotės. Apsauga: apsauga vedama teisinių, techninių bei technologinių priemonių pagalba. Teisinės – tai HN, techninės priemonės – tai ekranai. Ekranai gali būti sugeriantieji arba atspindintieji. Ekranai gaminami iš gerai elektros srovei laidžių medžiagų. Elektromagnetinis laukas, praeidamas ekraną, jame sukuria srovę (Fuko dėsnis) ir vyksta elektromagnetinio lauko slopinimas. Buityje arba kasdieniniame gyvenime sumažinti lauko poveikį galima: būti kuo toliau nuo spinduliuotės šaltinio, kuo mažesnį laiką būti šalia šaltinio, naudoti ekraną, papildomą apsaugą.
Atsakyti
kaip senam tarybiniam vadovelije apie atomini kara buvo COOL patarimas: branduolinio sprogimo metu reikia buti kuo toliau nuo jo epicentro.. kad dar zinoti, kur bus tas epicentras... biggrin.gif
Atsakyti
Dėkui atsakiusiems 4u.gif

QUOTE(rytorasa @ 2009 06 16, 10:57)
manau, kad nesaugu...  rolleyes.gif tai tikrai nepagerins jūsų sveikatos..  rolleyes.gif nors , kita vertus, kas šiais laikais yra saugu? Juk ir savo namuose turime begalę buitinės technikos, skleidžiančios elektromagnetines bangas...  rolleyes.gif


Žinokit, nepagrįsti atsakymai žmogui nepagelbėja, tik pakenkia...

Nusimanantiems fizikoje dėkoju dar labiau 4u.gif 4u.gif

Matot, aš manau, kad blogai yra tada, kai nežinai tiesos, kai tik spėlioji. O va kai žinai, kad tikimybė yra maža, kad gali kenkti - tai tada ir psichologiškai jautiesi ramesnis rolleyes.gif Man svarbu, kad nuo tų bangų miegant širdis nedunksėtų ir nemiga nekankintų. O nuo ko tas vėžys šiais laikais atsiranda - tai turbūt ir taip aišku, kad labai daug veiksnių aplinkoje, maiste yra, tik kas konkrečiai pakenkia - vienas Dievas težino unsure.gif Būt gerai vidury miško gyventi be elektros, laidų, mobiliakų, siųstuvų - bet ar tai įmanoma?

Papildyta:
O va taip man atsakė VU profesorius Jonas Grigas ax.gif :

"Manau, kad už 5 km esanti Sitkūnų radijo antena jums neturėtų kelti pavojaus. Elektromagnetiinio lauko stipris mėja atvirkščiai proporcingai atstumo kvadratui, t.y. jis susilpnės mažiausiai 25 kartus. Aš nematavau nei elektrinio lauko stiprio, nei elektromagnetinės spinduliuotės galios tankio ten. Lauko stipris neturėtų viršyti 6 V/m, o sinduliuotės galia turi būti mažesnė už 10 mikrovatų į kvadratinį centimetrą. Tokį matuoklį galite nusipirkti Lemonos parduotuvėje Vilniuje ar Kaune, įsitikinti ir ramiai gyventi. Sėkmės.
Pagarbiai, Jonas Grigas."
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ice: 23 birželio 2009 - 01:38
QUOTE(Ice @ 2009 06 23, 02:41)
O va taip man atsakė VU profesorius Jonas Grigas  ax.gif :

"Manau, kad už 5 km esanti Sitkūnų radijo antena jums neturėtų kelti pavojaus. Elektromagnetiinio lauko stipris mėja atvirkščiai proporcingai atstumo kvadratui, t.y. jis susilpnės mažiausiai 25 kartus. Aš nematavau nei elektrinio lauko stiprio, nei elektromagnetinės spinduliuotės galios tankio ten. Lauko stipris neturėtų viršyti 6 V/m, o sinduliuotės galia turi būti mažesnė už 10 mikrovatų į kvadratinį centimetrą.  Tokį matuoklį galite nusipirkti Lemonos parduotuvėje Vilniuje ar Kaune, įsitikinti ir ramiai gyventi. Sėkmės.
Pagarbiai,  Jonas Grigas."


dar kai mokiausi pas prof. Griga jau tada jis buvo laikomas eee... issiblaskusiu smile.gif ne kvadratu mazeja o kubu.. pamirso profesorius, kad spinduliote eina sfera (sferos pavyrsius proporcingas radiuso KUBUI, o ne plokstuma (plokstumos pavyrsius proporcingas radiuso kvadratui).. is kitos puses jei ten naudojamas kriptines antenos - todel ten desniai siek tiek kitokie.. bet esme nesikeicia - zymiai mazesnis spinduliavimas.. ir tikrai geras patarimas del matuoklio - gal net pats nupirksiu, smalsu gi..
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2009 06 23, 09:00)
dar kai mokiausi pas prof. Griga jau tada jis buvo laikomas eee... issiblaskusiu smile.gif ne kvadratu mazeja o kubu.. pamirso profesorius, kad spinduliote eina sfera (sferos pavyrsius proporcingas radiuso KUBUI, o ne plokstuma (plokstumos pavyrsius proporcingas radiuso kvadratui).. is kitos puses jei ten naudojamas kriptines antenos - todel ten desniai siek tiek kitokie.. bet esme nesikeicia - zymiai mazesnis spinduliavimas.. ir tikrai geras patarimas del matuoklio - gal net pats nupirksiu, smalsu gi..



aha - as ir mokiaui pas prof Griga... keistas zmogus.. o kadangi tenka siuo metu su profesoriais dar ir dirbti, tai galiu pasakyti, kad nebutinai visu profesoriu nuomone yra negincijamas faktas... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Barshkuole @ 2009 07 01, 11:42)
aha - as ir mokiaui pas prof Griga... keistas zmogus.. o kadangi tenka siuo metu su profesoriais dar ir dirbti, tai galiu pasakyti, kad nebutinai visu profesoriu nuomone yra negincijamas faktas...  rolleyes.gif


,esu žmogus savo kailiu patyres ka reiškia pasitiketi higienos normomis ir Lietuvos sveikatos institucijomis,Gyvenau šalia siųstuvu ir susirgusi vežiu labai gerai išstudijavau šia fizikos šaka-mikrkrobangas,tad galiu pasakyti ,kad baisesnio dalyko kaip ši technologija žmonija nebuvo sugalvojusi ir pasekmes bus skaudžios,čia mano Blogas : http://antenos.blogas.lt/
o tas matuoklis is Lemonos visai neblogas skirtingai nuo to kuri turi valdzia ,tikindama ,kad niekur neviršijamos HN leistinas 10 mikrovatu lygis ,rodo miestuose ir 100,ir 150 mikrovatu...idomu patyrineti ir savo naudojamus mobiliukus,po to kai patyrinejau ,naudojuosi tik laidiniu,per daug gerai zinau kurlink tai veda...
pries pradedami naudotis tuo iš Lemonos pirktu matuokliu- nuspauskite mygtuką ZERO palaikykite 10 sek ,kol siumirkses nuliai ir po to rodys teisingai
Atsakyti
reiks prikti ta matuokli. is esmes nuo siu dalyku jau nebepabegsi sad.gif kuo toliau tuo labiau. kur dar Wi-maxai, wi-fi ir t.t. Po kokiu 3-5 metu manau visuose didesniuose miestuose visur veiks belaidis interneto rysys, ten ir irgi peilis. Ne veltui Mezono modemukas padirbes 10 min. ikaista kaip velnias. kazkada galvojau kad tu antenu daugiau uzmiestyje. bet kai dabar pavazineju po Kauno centra... baisu. aisku, jos gal ir ne tokios stiprios kaip bokstines, bet....

QUOTE(" voresta " @ 2009 07 03, 19:09)
,esu žmogus savo kailiu patyres ka reiškia pasitiketi higienos normomis ir Lietuvos sveikatos institucijomis,Gyvenau šalia siųstuvu ir susirgusi vežiu labai gerai išstudijavau šia fizikos šaka-mikrkrobangas,tad galiu pasakyti ,kad baisesnio dalyko kaip ši technologija žmonija nebuvo sugalvojusi ir pasekmes bus skaudžios,čia mano Blogas :   http://antenos.blogas.lt/
o tas matuoklis is Lemonos visai neblogas skirtingai nuo to kuri turi valdzia ,tikindama ,kad niekur neviršijamos HN leistinas 10 mikrovatu lygis ,rodo miestuose ir 100,ir 150 mikrovatu...idomu patyrineti ir savo naudojamus mobiliukus,po to kai patyrinejau ,naudojuosi tik laidiniu,per daug  gerai zinau kurlink tai veda...
pries pradedami naudotis tuo iš Lemonos pirktu matuokliu- nuspauskite mygtuką ZERO palaikykite 10 sek ,kol siumirkses nuliai ir po to rodys teisingai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liniux: 03 liepos 2009 - 21:01
tai va dar toks idomus dalykas : daznas savo namuose laiko tokius įrenginuus ,kurie ne blogiau už tuos siųstuvus veikia ,mikrobangas skleidžia visą para,bute šalia žmoniu,ir niekas Lietuvoje,be manes apie tai dar nekalba,tačiau užsienyje jau smarkiai kyla pasipriešinimas toms mikrobangu technologijoms, tai wi-fi ,ir belaidziai tokie nešiojamu rageliu telefonai kurie bute šalia jusu ir 100 -150 mikrovatu skleidžia...,tad apsidairykit,nesižavekit bevieliais ryšiais,nes į pavoju pastatomi visi jūsų šeimos nariai,viskas prasideda nemiga,skaudančia galva,kraujospūdžio šokinejimu ir baigiasi sunkiais sveikatos sutrikimais,iki vėžio..jei ir labai reikalingas bevielis internetas,tai nors nakčiai išjunkit,
Atsakyti