Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutariat šeimoje dėl finansų?

Sveikutės ,

Labai prasau , gal turetumet patirties . Ar niekada nekyla gincu su vyru pas jus kad daug isleidziat sau , kad esat "skudurines Onutes"?
Nejau visa savo alga reik det bendra katila ir ka jau "prascaj moladast"?
Atsakyti
Tai šeima gi viena, tai ir biudžetas turi būti vienas. Tarkim mes tai esame labai tolerantiški vienas kito pirkiniams ir beveik nesikišam, jei vyras arba aš kažko noriu reiškia reikia ir perkam thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Dorata thumbup.gif tikrai?

O jei pavzd. tau labai reikia (tiksliau labai nori ) , o reikia tarkim kriaukles . Tai perkat tau batus ar kriauklę?

Gal man matyt stogas pavaziavo .
Gal kvaila tema uzvedziau... doh.gif
Atsakyti
Ex dalyvis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žmona: 25 gegužės 2004 - 20:51
pas mus "katilas" bendras, tai naturalu seimoj mano manymu. O jeigu as labai noriu batu, o reikia kriaukles tai svarstom kas tuo momentu reikalingesnis ar kriaukle ar batai, siaip neturiu rubu- kosmetikos ir t.t. manijos tad gal todel lengva finansus derinti
Atsakyti
Mes dar vede nebuvom, o jau bendras biudžetas buvo. Aš gaunu alga - atiduodu vyrui, o po to kai reikia paprašau. Kadangi jis pas mane buhalteris, tai pas mus taip šeimoj ir gavosi, aš pinigus uždirbu, o vyras skaičiuoja ar pakankami dry.gif g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLITUKAS: 03 balandžio 2004 - 13:54
Pas mus irgi bendras katilas.Dar iki galo nesutvarkem buto,tai viska i ji ir kisame.Reikia rubu-perkame.Dukra isaugo rubus-perkame.Neturim uz ka-skolinames,paskui buname ramus,kol skola atiduodame.Del didesniu pirkiniu tariames ir del to susipyke nebuvome.
Atsakyti
Pas mus lyg ir atskiri biudzetai g.gif . Dabar as gaunu pinigu uz vaika (anksciau man tevai duodavo siek tiek), vyras alga. Jis man nuolat priekaistauja, kad esu islaidi, nors taip ir nemanau. Save vadinu praktiska tongue.gif : jei randu drabuzi ar koki reikalinga daikta pigiau, tai ir perku, nes zinau, kad vis tiek veliau pirksim, o mokesim jau brangiau!
Jei mano pinigai baigiasi, einu pas vyra ir primenu priesaika "dalintis geru ir blogu" laugh.gif . O siaip jis yra pries bendra biudzeta unsure.gif .
Siaip jau slykstu imt babkes is vyro, nes jis visada randa proga ta prikaisiot...

Na, bet kartais pasitaupau atliekamus centukus, keiciu i litus, o kai jau padori sumele susidaro, einu atsikratyt pinigais. Siaip jau esu saves myletoja (ne egoiste!), taigi manau, kad jei turiu galimybe pasilepint siandien (kad ir suvalgyt sokoladini sureli), tai jokiu budu neatidedu malonumu rytdienai, kuri gali ir neateiti...
Atsakyti
Nu kaip cia pasakius - kiekvienas gaunam padorias algas ir jas turim - as leidziu savo jis savo. Taciau jei buna koks nors numatytas pirkinys - tai pasikalbam kiek kas turi, tada pagalvojam, kad jei biski pasispausim, tai dar ka nors naudingo namas nupirksim. Siaip esu ziauriai islaidi - bet vyras tolerantiskas tai tik zvengia is manes, kai jau i menesio pabaiga pradedu "liudnom akim ziureti" wink.gif - tada jau neprasomas paklausia - ar turiu pinigu. Ir neklausia kiek duoti - kokius 500 duoda - tai laiminga ir gyvenu. Siaip del vienas kito pirkiniu nepriekaistaujam - ttik kai eilini karta nusiperku visiskai vienodas kelnes (cia pagal ji) - buna paniurzgejimu, bet neilgam... thumbup.gif
Atsakyti
Musu biudzetas bendras, kitos minties net nebuvo. Juk net juridiskai sutuoktiniai turi bendra jungtine nuosavybe. Apie moraline sio dalyko puse ne nekalbu.

Mes prie altoriaus neprisiekinejom "ir varge, ir laimeje", tik metrikacijoj antspaudelius susidejom. Bet esme ne kur ir kam prisieki, o kad butu tokia vidine nuostata seimyniniame gyvenime.

Pamenu, pirmas mano atlyginimas visas iki cento buvo skirtas vyrui aprengti. Kadangi jis buvo "vargsas studentas" su kedais, pora dzinsu ir marskineliais, o gavo darba, kur su tokia apranga neileidzia.

Veliau pora metu jis daugiau nei as uzdirbo. Po to mano pajamos gerai isaugo ir as daugiau uzdirbau. Dar veliau del jo karjeros ir seimos geroves as "pristabdziau arklius", ir jis eme uzdirbineti daug daug daug daugiau...

Dabar nedirbu, auginu vaikus. Ir mastau, ar verta is vis grizti i darba. Bet ne apie tai daina. VIsada visada musu pinigai buvo bendri. Kazkaip i tuos pinigus mes nelabai susirupine ziurim. Jei ir negrisciau i darba, zinau, kad nesulauksiu priekaistu, kad esu jo islaikoma. Todel, kad is tikruju as nesu jo islaikytine. As esu jo mylima moteris, jo zmona, jo vaiku mama. Esu jo gyvenimo dalis. O jis - mano gyvenimo dalis. Musu didziausias turtas- musu seima. Kuriam bendrus planus ateiciai. Kokie dar atskiri biudzetai????? blink.gif
Atsakyti
Graziai tu cia Norge parasei... Idealu kai taip. O pas mus kitaip smile.gif

Pas mus 3 biudzetai - vyro, mano ir bendras. Ta prasme, mano supratimas apie seima yra toks - zmones partneriai, kiekvienam savo. Mano vyro supratimas apie seima - vyras privalo islaikyti seima, o jei boba ka uzsidirba, tai mielocius, jos pinigai, tikram vyrui tfu i bobos pinigus.

Tai taip ir gyvenam smile.gif Vyras gauna alga, pasilieka sau kazkiek - alui gerti, masinai taisyti, benzinui visokiam, kitka atiduoda man i bendra biudzeta smile.gif As gaunu alga - ir tai jau mano biudzetas, nesvarbu, kad siuo metu ne tiek jau mazai gaunu biggrin.gif Nors teisybe pasakius, kai seimyninis biudzetas pasibaigia, tada ji paramstau is asmeninio, nu blyn, negi diedai ims kudintis, sitai gi grynai bobu privilegija... Is asmeninio buna ir visokiems kitiems reikalams - ne maistui ir ne mokesciams. Pvz. visokioms dovanoms (ten kaledos, gimtadieniai), kosmetikai, visos seimos skudurams (vyro apranga - grynai seimyninio arba mano biudzeto reikalas, nes jam paciam niekad nieko nereikia), kartais ir butui... Tik jau ne masinai. Jei masina generaliai paluzta, tada tiesiog diedas duoda seimyniniam biudzetui maziau pinigu, o as dejuoju, kad jis neturi jokio supratimo gedos anei sazines ir dabar mirsim is bado biggrin.gif

O is esmes trys biudzetai pas mus tam, kad lengviau butu metyt ****** ir niekas nepielintu, kam nusipirkau 3 knygas po 20 Lt rolleyes.gif
Atsakyti
Svajoju,kada pradesiu dirbt ir turesiu savu pinigu.Nes dabar dirba vienas vyras,ir gaunasi,kad visos babkes - jo piniginej,taigi ir jo nuosavybe. mad.gif Ir jei man ko rikia,turiu prasyti. mad.gif O tai man nepatinka. Nes vis turiu raportuoti,kam man reikia to ar ano,nors jis ne velnio neismano apie moteru poreikius....
Atsakyti