Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

Ankstesnė tema.
Papildyta:
QUOTE(Joliuke @ 2009 07 22, 22:01)
Sveikos. Atėjau pasiguosti.


Panašu, kad blogai apžioja, todėl speneliai traumuojami ir kraujuoja. Be to, ir pienelio gaminasi mažiau, nes neištraukia.
Maniškis irgi buvo labai nugriaužęs pirmą mėnesį, sienom lipdavau (o kabėdavo ištisai). Bandžiau antspenius, bet nelabai padėjo, nes per tas kelias skylutes kraujuodavo vis tiek. Kol neatradau "teisingos" technikos, tol nepradėjo gyti... o atrodė, kad niekad nesugis...
Atsakyti
Sveikos, maitinancios mamytes 4u.gif Padekit man prasau.
Vaikas neima kruties. Dabar suprantu, kad daug kur mano klaida buvo kad pasidaviau akuseriu spaudimui duoti misineli, bet vistik labiausia rupi kaip ta klaida istaisyti. Mergytei 8 dienos. Kai pasiulau papuka, bando apziot, bet labai vangiai, bando ir zysti, bet pas mane nera pieno upeliais, nebega taip kaip is buteliuko. Tai mta ta reikala ir zirzia, o jei ilgiau paerzinu, klykia.
Klausimu kruvele:
kaip man pripratint prie kruties?
kiek pieno yra normalu kai vaikui 8 dienos? ar jau turetu buti upeliai?
kol kas nusitraukineju - kas kiek laiko reikia nusitraukineti? dabar nereguliariai, tai per valanda tik 80 ml is abieju sugebu nutraukt...
busiu dekinga uz pagalba 4u.gif

Atsakyti
Bandysiu atsakyti, nes patirties tikrai turiu


kaip man pripratint prie kruties?
Tai tavo ir tavo vaikucio bendradarbiavimas. Meti lauk visas soskes ir buteliukus. Zinoma buteliuka pasilik jeigu jau ka, bet taip tik kritiniu atveju. Gerai uzvalgai, kad pienas gamintusi ir duodi papa istisai kiek zinda. Tegul zaidzia su papu kaip su soske, dabar jau reikia issaukti tau pienuko gamyba.

Kiek pieno yra normalu kai vaikui 8 dienos? ar jau turetu buti upeliai? Pieno kaip tik nebuna upeliais, jo buna labai nestabilus kiekis ir ne visoms vienodai, nes papulis nezino kiek jo reikia, todel pieno atsiras upeliai tada, kad lelius zys papa ir tuo ji stimuliuos.

kol kas nusitraukineju - kas kiek laiko reikia nusitraukineti? dabar nereguliariai, tai per valanda tik 80 ml is abieju sugebu nutraukt... tai labai gera kiek pritrauki, o siaip tai irgi vienas is pieno gamybos stimuliavmo budu, bet taip pat budas sugadinti krutine, ivaryti mastita. Todel jeigu jau trauki pienuka istrauk kiek gali iki sausumos, o siaip tai su traukimu padarysi meskos paslauga sau ateiciai, nes vaikutis kaip gers pienukas? Buteliuku. NU tai vat ir matai uzburta rata - nenores tavo papo, nes is jo paimti pieno reikia pasidarbuoti. Kuo daugiau ivedinesi vaikui patogumu siuo klausimu, tuo nesekmingesnis bus zindymas.

Siaip tai reikia zinoma taisyklingai paduoti papci, bet kadangi neklausei tai nerasysiu. Gal but sitai jau zinai.

Sekmes, kibk i darbeli mamka mirksiukas.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Belly @ 2009 07 24, 17:34)
Sveikos, maitinancios mamytes  4u.gif Padekit man prasau.


Pagrindinė taisyklė - kuo daugiau žindyti, visiškai atsisakyti buteliukų ir žindukų, stebėti, ar taisyklingai apžioja spenelį. Nes iš buteliuko vaikiukui lengviau traukti, todėl paragavęs tingi žįsti krūtį, tačiau pripratinti tikrai įmanoma. Reikės daug kantrybės ir noro.
Pienelio kiekis priklauso nuo to, kiek vaikelis žinda. Kuo daugiau žinda - tuo daugiau gaminasi. Kiek jo turi būti, susireguliuoja pats leliukas. Tikrai nėra kažkokių oficialiai nustatytų "pieno kiekių". Pasiūla atitinka paklausą, taip jau gamtos sureguliuota.
Niekas neištrauks tiek pienelio, kiek ištraukia kūdikis, todėl nusitraukinėti pačiai ir taip spręsti apie pienelio kiekį jokiu būdu negalima.
Šioje situacijoje geriau visiškai atsisakyti buteliuko ir pratinti mergytę prie krūties. Būna kūdikių, kurie tiesiog neima krūties, bet nutrauktą pienelį mielai valgo iš buteliuko, ir tokiu būdu yra maitinami ilgai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Belly @ 2009 07 24, 17:34)
kaip man pripratint prie kruties?
kiek pieno yra normalu kai vaikui 8 dienos? ar jau turetu buti upeliai?
kol kas nusitraukineju - kas kiek laiko reikia nusitraukineti? dabar nereguliariai, tai per valanda tik 80 ml is abieju sugebu nutraukt...
busiu dekinga uz pagalba  4u.gif

jokiu buteliuku - duok tik kruti. ismokyk vaikuti apziot speneli - turi normaliai ji apziot. nusiteik, kad pradzioje gali skaudeti (bet nebutinai). o svarbiausia - itikink pati save, kad tu gali, kad sugebesi, ir tau pavyks 4u.gif psichologinis mamos nusiteikimas - bene svarbiausias maitinant krutimi.

pienas turi susireguliuoti ilgeliau zindant. jei kalbi apie upelius, kurie bega, kai ivyksta pienuko "atleidimas" - pradejus zindyti, pienas skiriasi sunkiau, paskui dilgeleja krutyje, ir pradeda begti upeliai - tai jis istiesu vyksta nuo pirmu maitinimo dienu. bet jei kalbi apie nuolatini upeliu tekejima - nemanau, kad taip reikalinga ir reiksminga. kiekviena mama gali ismaitinti pati savo kudiki, ir pieno gaminasi tiek, kiek konkreciam vaikuciui reikia

schmoll.gif nedaryk taip schmoll.gif tiesiog duok kruti, kai tik vaikutis verkia - pamatysi, ismoks, susireguliuos. maniskis sunus pirmus 2 savo gyvenimo menesius kruti imdavo KAS VALANDA, ir ciulpdavo po 30 - 40 min. taigi, praktiskai, nieko kito nedariau, tik maitinau blush2.gif kartais pati spedavau pavalgyti, o kai imigdavo 2 val, budavo svente, nes ir pati griudavau miegoti hihihi.gif man net klausimu nekilo del kiekio ar reguliarumo - vaikas zino geriausiai wink.gif pasitikek savimi ir savo dukryte - rasite geriausia sprendima. tik nenaudok tu paiku pagalbiniu priemoniu 4u.gif

(beje, savo mazaji "papinuka" maitinau irgi tol, kol jam paciam to reikejo - kiekvienam vaikui tas laikas vis kitas. maniskiui prireike beveik 1,5 metu... ir nors vaikas nuo 3cio menesio eme augintis dantukus, ir kandziojosi, mudu kazkaip taremes draugiskai smile.gif taigi, pavyks ir tau. SEKMES mirksiukas.gif aukite sveikos
Atsakyti
Dekui, mamytes, uz atsakymus 4u.gif Bandysiu pasinaudot visais patarimais.
Vienas tik dalykas - negaliu mest buteliuko i sali. Manoji ima papsi tada, kai nera labai alkana. Kai isalkus, krutines jai niekaip negaliu isiulyt. Klykia, atrodo net uzsprings. Jei per klaida trumpam paima, tai truputi paciulpia, gal net nuluzta trumpam. O paskui dar labiau klykia Atrodo, tik papuko vaizdo jai uztenka kad klykt pradetu. Bandau mazint misinuko kieki...
Atsakyti
ka patarumete daryti, jei vaikas tik pradetas maitinti uzmiega, zadint neiseina, jo net kutenimai neveikia, jis net netraukia, tik papsi kas minute tusciai ir viskas. is kur zinot, ar jis pavalgo?krutys diena atrodo tuscios, nakti pilnos. kiek laiko galima taip kaip soske kruti laikyti?
ankstesneje temoje buvo duota daug mamu konsultuojanciu telefonu. sioje nera. gal kas zinot, kam galima passiskambinti ir pasikalbeti? pasikonsultuoti?
Atsakyti
QUOTE(Saran @ 2009 07 27, 14:39)
ka patarumete daryti, jei vaikas tik pradetas maitinti uzmiega, zadint neiseina, jo net kutenimai neveikia, jis net netraukia, tik papsi kas minute tusciai ir viskas. is kur zinot, ar jis pavalgo?krutys diena atrodo tuscios, nakti pilnos. kiek laiko galima taip kaip soske kruti laikyti?
ankstesneje temoje buvo duota daug mamu konsultuojanciu telefonu. sioje nera. gal kas zinot, kam galima passiskambinti ir pasikalbeti? pasikonsultuoti?


Cia visi telefonai, mamos zindymo konsultantai http://www.pradzia.o...axonomy/term/34
Atsakyti
Mano suneliui tik 5 dienos...mes dar mokomes imti papa. kai duodu papa,jis neranda jo, jei randa, ciumpa,poto vel poto pameta, rekia iki raudonumo...gaila ziureti...labai sunkios tos pirmos dienos..kai esi be patirties....siandien ima daugiau desine kruti , iskart ciumpa ir ciulpia...su kairiaja reikia pasikankinti...
tikiuosi susitvarkysim 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Saran @ 2009 07 27, 14:39)
ka patarumete daryti, jei vaikas tik pradetas maitinti uzmiega, zadint neiseina, jo net kutenimai neveikia, jis net netraukia, tik papsi kas minute tusciai ir viskas. is kur zinot, ar jis pavalgo?krutys diena atrodo tuscios, nakti pilnos. kiek laiko galima taip kaip soske kruti laikyti?
ankstesneje temoje buvo duota daug mamu konsultuojanciu telefonu. sioje nera. gal kas zinot, kam galima passiskambinti ir pasikalbeti? pasikonsultuoti?

Mano antrasis toks tinginukas budavo. Po poros minuciu ziulpimo ,,nuluzdavo", o po kiek laiko bemiegodamas prisimindavo, kad dar nepavalge lotuliukas.gif Mane vietoj dideles ,,soskes' bande laikyti lotuliukas.gif
Isisamoninau svarbu dalyka: maziui reikia duoti ciulpti krutine bet 20-30 min, taciau jei jis pradzioje energingai nezinda, o tik laizo - geriau istraukti, kad neiprastu uzmigti su ,,mama" burnoje (uzmiges pabunda ir verkia, kad mama is burnos ,,iskrito').
Man pasiseke, nes salia pora metu vyresnis angeliukas sukiodavosi - as neturejau kada su mazyliu zaisti - reikdavo uzsiimti ir su vyresniuoju. Tai is maziaus istraukdavau papa, kai tas prisimindavo ir verkti imdavo, vel duodavau. Kai bent 7-a minuciu paciulpdavo stengdavausi bent valanda neduoti, kad praalktu.
Kazkaip per keleta savaiciu viskas susitvarke.
Papildyta:
QUOTE(Boruzele*** @ 2009 07 27, 15:24)
Mano suneliui tik 5 dienos...mes dar mokomes imti  papa. kai duodu papa,jis neranda jo, jei randa, ciumpa,poto vel poto pameta, rekia iki raudonumo...gaila ziureti...labai sunkios tos pirmos dienos..kai esi be patirties....siandien ima daugiau desine kruti , iskart ciumpa ir ciulpia...su kairiaja reikia pasikankinti...
tikiuosi susitvarkysim 4u.gif

Mazulis dar galveles nevaldo, uztat ir ,,neranda" mirksiukas.gif Po trejetos savaiciu pamazu ims pats ,,rasti".
O dabar reikia Tau rasti patogia pozicija, kad taikliai i burnele pataikytum. Tuomet nuderinus suimk soniuku suplota (bet nespausk) speniuko aureole ir ikisk i burnele kuo daugiau (kiek tik telpa aureoles, nes jei ciulps tik viena speniuka be aureoles - iskart zaizdom nueisi). Jei burneles neprazioja, paliesk kisdama speneli smakriuka ir paspausk zemyn, kad issiziotu.
O jei vistiek nesiseka, mazulis ims verkti. Tai puiki proga nieko nelaukus i verksmui issiziojusia burnele uz soniuko siek tiek suznybta bploksciai spenelio aureople ibrukti ir laikyti. Maziukas, pajutes, kad kazkas burnoje, ims tyrineti, ka ten turi. o Tu speneli dar palaikyk, kol nepajusi, kad jis jau giliai itrauktas ir imamas ciulpti ax.gif

O siaip kantrybes.
Beje, kai kurios mamos daro klaida, vieno maitinimo metu maitindamos is dvieju krutu. Ta reiktu daryti, jei kudikis itin daug priauga svorio. O jei ne - vieno maitinimo metu reiktu duoti viena kruti. Jos pavirsiuje yra ,,lengvesnis" pienelis, o ilgiau paciulpus ,,ateina" sotesnis pienelis mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo claudija: 27 liepos 2009 - 15:12
Gal kas turėsit protingų patarimų: mano papai kvailioja dažnai. Būna pienelio būna, paskui šast ir drastiškai sumažėja jo. Teoriškai duktė turėtų dažniau pakabėt ir pienelio vėl gamintųsi normaliai. Praktiškai taip nėra, nes ji tada išvis atsisako žįst. Jei tik reikia labiau pasistengt ir ilgiau "sausai" pažįst, kol atsileidžia pieno latakai, ji nevalgo išvis verysad.gif Išbūna nevalgius po 6 valandas. Taip - maždaug savaitė normalaus valgymo, likusios 3 ne - gyvenam praktiškai visą laiką nuo jos gimimo. Stimuliuoju pienuko gamybą su pientraukiu, bet vis tiek nieko gero nesigauna.
Gal žinot, kaip galėčiau padėti jai? Sugalvojau, kad prieš maitinimą šiltus kompresus ant krūtų dėsiu, gal padės, kaip manot? g.gif
Labai noriu kuo ilgiau maitint, bet kai ji taip nevalgo, pienuko sparčiai mažėja, deja.

ps Dukrytei dabar 7,5 mėnesio, košių nevalgo nei pro kur schmoll.gif , užtat man dar svarbiau pienuką išlaikyt.

pps Beje, gal kas žinot, kodėl taip dažnai mus "pieno krizės" aplanko? Netgi kai ji normaliai valgo (kas 3 valandos), pienuko staigiai sumažėja. Nevilty esu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(claudija @ 2009 07 27, 16:18)
O jei vistiek nesiseka, mazulis ims verkti. Tai puiki proga nieko nelaukus i verksmui issiziojusia burnele uz soniuko siek tiek suznybta bploksciai spenelio aureople ibrukti ir laikyti. Maziukas, pajutes, kad kazkas burnoje, ims tyrineti, ka ten turi. o Tu speneli dar palaikyk, kol nepajusi, kad jis jau giliai itrauktas ir imamas ciulpti  ax.gif

O siaip kantrybes.

As dar i ta verkiancia burnyte pora lasu pieno sulasinu, tada tikrai susidomi. biggrin.gif
Atsakyti