Įkraunama...
Įkraunama...

vaikas mažai kalba

Sveiki. mano sūnui 2m 5men tačiau jisai kalba dar labai mažai gal kokie 8-9 žodžiai (mimi,tete,pipi,gaga ir panašiai). Norėčiau paklausti ar reikėtų kreiptis pas logopedą. PS jau mėnuo kaip lanko darželį tačiau jokio progreso šioj srity nematau darželyje auklėtoja sako, kad nėra ko jaudintis, nes grupėje yra ir vyresnių vaikų kurie dar nekalba.
Ir dar vienas klausimas savo močiutę jis pradėjo vadinti babi, tačiau jai tas labai nepatinka ir jinai dienų dienom kala jam į galvą, kad vadintų ją Oma, tačiau jisai tik pritildo balsą ir vis tiek sako babi. Norėčiau paklausti ar įmanoma vaiką priversti ją vadinti Oma ir ar tas kalimas jam nepakenks. Iš anksto labai dėkoju. Iki
Atsakyti
QUOTE (alina @ 2004 04 05, 10:07)
Sveiki. mano sūnui 2m 5men tačiau jisai kalba dar labai mažai gal kokie 8-9 žodžiai (mimi,tete,pipi,gaga ir panašiai). Norėčiau paklausti ar reikėtų kreiptis pas logopedą. PS jau mėnuo kaip lanko darželį tačiau jokio progreso šioj srity nematau darželyje auklėtoja sako, kad nėra ko jaudintis, nes grupėje yra ir vyresnių vaikų kurie dar nekalba.
Ir dar vienas klausimas savo močiutę jis pradėjo vadinti babi, tačiau jai tas labai nepatinka ir jinai dienų dienom kala jam į galvą, kad vadintų ją Oma, tačiau jisai tik pritildo balsą ir vis tiek sako babi. Norėčiau paklausti ar įmanoma vaiką priversti ją vadinti Oma ir ar tas kalimas jam nepakenks. Iš anksto labai dėkoju. Iki

ikisiu savo trigrasi wink.gif kiek zinau, negalima vaiku mokyti netaisiklingos kalbos, nedrausminti, nesijuokti kai jie sako pvz: babi, ar pipi, bet mes suaugusieji juos turime mokynti taisiklingos kalbos. Vaikas pasako babi, ar koki kita zodeli savo kalba, mes parodome, kad supratome jo kalba, bet mes patys sakome pasakome tikra zodi pvz: tu nori pas mociute ir tt.
Atsakyti
labai dėkui už komentarą dėl netaisiklingos kalbos net nežinojau. Visą laiką sakau lialės, paukščiukai- pipi ar panašiai. smile.gif Gal kas galit parašyt kaip jūsų vaikučiai seneles vadina? Gal iš tikro žmogui tragedija kad anūkas ją baba vadina sako kad atseit labai sendina ir panašiai (ps jai jau 60 metų) smile.gif
Atsakyti
Mano mažoji dukrytė kalbėjo taip kaip taviškis iki trijų metų.Pas logopedą buvau, kai jai buvo 2,5 m.Nuramino, kad viskas gerai, svarbu, kad taria garsus, skiemenis.Patarė dažniau masažuoti pirštų galiukus, nes ten yra daug kalbos centrų, duoti vaikui žaisti ( žinoma prižiūrint) su smulkiais daiktais, pvz. surinkti nuo stalo žirnius, apversti centus ir t.t. Tu pati su vaiku turi kalbėti aiškiai.Jokiu būdu nereikalauk, kad vaikas kažką vadintų taip ar kitaip, nes gali paprasčiausiai "išgąsdinti" vaiką, jam bus sunku tą žodį ištarti, jis gali išvis ir nebandyti.O kai paaugs ir daugiau viską supras, tada ir pradės vadinti taip, kaip tu nori.Mano viena mergaitė močiutę vadino "čiuma". smile.gif
Atsakyti
Alina,
į logopedą jums kreiptis ko gero dar neverta. Gerai, kad pradėjote lankyti vaikų darželį, bendraamžių kolektyvas skatina kalbos raidą. Mamyčių aprašyti patarimai tikrai turėtų duoti naudos. Žaiskite su pirštukais, skatinkite mėgdžioti liežuvio, lūpų judesius, dainuokite daineles ir "nevaičiukuokite", t.y. kalbėkite taisyklingais pilnais žodžiais. Ir neprievartaukite kartoti žodžių, nes tai gali dar labiau pristabdyti tolesnį kalbos vystymąsi.
Atsakyti
QUOTE
Gal kas galit parašyt kaip jūsų vaikučiai seneles vadina? Gal iš tikro žmogui tragedija kad anūkas ją baba vadina sako kad atseit labai sendina ir panašiai (ps jai jau 60 metų) 

Maniskis tai, mociute vadina tiesiog "baba" ir ji del to visai nepyksta, o net ir dziaugiasi rolleyes.gif . Ji sako: " Svarbiausia, kad mano anukelis zino kas as, o kaip jis vadina, tai neturi reiksmes, juk jis pradejes kalbeti kalba taip, kaip jam lengviau." p.s. jai 51m., bet apie tai, kad "baba" sendina, niekuomet negirdejau jos sakant.
Atsakyti
Mano dukra mociutes is vis nevadina. Senelis - lialiu, mama - mama, tete - tiatia, o kai reikia pasakyti mociute, is vis nesako - praseda vardint visus is eiles laugh.gif
Mociute nuvede pas logopede - sake, kad su vaiku butina skaityti pasakas, zaisti su pirstukais. Svarbu, kad vaikas tartu pirma zodzio skiemeni, bet mao dar netaria. Ar nevykdant siu nurodymu teks lankyti logopedini darzeli? Man atrodo, kad dar anksti vaikui sneketi, o is mociutes visos tiesos nesuzinosiu.
Atsakyti
Maniskis sunus 3 m irgi dar nedaug kalbejo, na mama tete ir pan.Buvom pas logopeda tai sake kad po astuoniu men kalbes biggrin.gif
Praejo 9 kalba labai daug kartyais neuztildusi wink.gif bet vis dar ne visi viska supranta ,nors daugeli zodziu taria gerai.Stengiames kai sunus nori ,zodzius tarti taisyklingai
Vaiku kalba niekada nekalbejom su sunumi rolleyes.gif
Atsakyti
Ziv,
skaityti vaikui pasakas, žaisti ir nuolat su juo bendrauti tikrai būtina. Kaip kitaip vaikas gali išmokti kalbėti, jei ne klausydamasis ir mėgdžiodamas suaugusiuosius. Pirštų žaidimai taip pat labai naudingi, nes pirštų galiukuose esančių taškų stimuliavimas skatina kalbos vystymąsi.
Atsakyti
QUOTE (alina @ 2004 04 05, 13:07)
Norėčiau paklausti ar įmanoma vaiką priversti ją vadinti Oma ir ar tas kalimas jam nepakenks. Iš anksto labai dėkoju. Iki

o kodel oma?kas tai per zodis? nezinau kaip kitos,bet as tai pirma karta girdziu kad kas nors seneles oma vadintu...


QUOTE
ZIV raso :Mociute nuvede pas logopede - sake, kad su vaiku butina skaityti pasakas, zaisti su pirstukais.


o kaip zaisti su pirstukais? tipo vire vire kose?
Atsakyti
Man sake, kad mokyti parodyti, kiek metuku, visus uzlenkt, o maziausia istiesti ir pan., nes tai skatina mastyma.
Atsakyti
Pirštukų žaidimų ir patys galite prigalvoti kuo įvairiausių. Žinoma, kad tinka žaidimai-dainelės "viru viru košę", "katu katu katutes", "Du gaideliai" ir panašūs. Žaiskite su mozaikomis, konstruokite, pieškite ("keverzokite"), rinkite smulkius daiktus (pupeles, sagas, riešutus ir kt.), dėliokite juos iš vieno indo į kitą, skatinkite spausti pirštais kamuoliuką, guminį žaislą, minkštą daiktą. Mokykite minkyti ir kočioti plastiliną ar tešlą. Daugumai žinomas lietaus barbenimo (visų pirštų pagalvėlėmis) ar kokio nors gyvūno ėjimo (dviem piršukais) imitavimas. Vaikams įdomus ir žaidimas "Pirštukai sveikinasi": paeiliui susiliečia vienos rankos pirštų pagalvėlės su kitos rankos pirštukais arba vienos rankos nykštys "pasisveikina" su kitais tos pačios rankos pirštukais. Šie pratimai jungiami su eilėraštukais, pavyzdžiui: Labas vienas, labas du, labas trečią porą surandu, labas keturi, penki, štai ir susitikome visi! Linksmų ir kūrybingų pasižaidimų!
Atsakyti