Įkraunama...
Įkraunama...

Bėgimas VII

user posted image

Kai žmogus bėga, jis jaučiasi kaip paukštis danguje, nes visa kita lieka kažkur žemėje.


Kaip geriau bėgioti – greitai ar lėtai?

Priklauso nuo to, koks tavo bėgiojimo tikslas. Paprastai jei bėgi greitai, daugiau treniruoji raumenis, o jei lėtai – krinta svoris.


Kiek laiko bėgioti?

Kiek gali tavo kūnas. Jei meti svorį, tai turėk omeny, kad riebalai ima tirpti maždaug po 20min krūvio (bėgimo). Taigi, akivaizdu, turėtum nubėgti daugiau nei 20min.


Kur bėgti?

Bet kur. Miške bėgti gerai dėl to, kad kvėpuoji grynu oru, tačiau turi stebėti, kad neužkliūtum už kokios šakos ar šaknies ir neniksteltum kojos. Stadione gerai todėl, kad žinai, kokį atstumą tiksliai nubėgi (vidutinis stadionas prie mokyklų 250m, kiti – 400m).


Kokia apranga?

Patogi, nevaržanti judesių, leidžianti orui kvėpuoti. Daugiausia dėmesio, žinoma, reikia atkreipti į avalynę. Idealiausias variantas pirkti specialius batelius bėgimui, vis dėlto tai nemažai kainuoja. Iš patirties sakau, kad gerus batus galima rasti net Gariūnuose.
Labai svarbu, kokia danga bėgioji. Jei asfaltu, rinkis kiek storesnį padą, kad koja nenukentėtų nuo smūgių bėgant. Jei minkštesne, gali rinktis plonesį padą.


Kada bėgioti?

Kalbama, kad ryte bėgiojant, geriau krenta svoris, tačiau negaliu pasakyti, ar taip yra iš tiesų. Iš patirties, tai vakare bėgioti lengviau (jei ne karšta). Manau, geriausia yra prisitaikyti prie savo dienotvarkės. Išimtis – jokių bėgiojimų per patį vasaros karštį (+30).


Ar bus rezultatai?

Bus, netrukus pačios tuo įsitikinsit.


Gero bėgiojimo mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kaktusė: 08 rugpjūčio 2009 - 20:53
Na, rašau ir aš naujoje temoje. ; )

Pagaliau pasiekiau 20min. nu gal ir ne daug, bet aš labai patenkinta.
Kadangi savaitgaliais atostogauju, tai pirmadienį bandysiu 20min plius tiek kie dar galiu.
Atsakyti
QUOTE(Kap- @ 2009 08 08, 13:19)
Na, rašau ir aš naujoje temoje. ; )

Pagaliau pasiekiau 20min. nu gal ir ne daug, bet aš labai patenkinta.
Kadangi savaitgaliais atostogauju, tai pirmadienį bandysiu 20min plius tiek kie dar galiu.


Verčiau užsibrėžti konkretų laiką, o ne "plius dar kažkiek" smile.gif man asmeniškai geriau, nes galiu save guosti, jei liko nedaug, arba priversti nepasiduoti, jei tikslas dar toli. Bet gal nevisiems tas tinka. Be to, jei maža patirties bėgime, dažniausiai kūnas stengiasi pasimuliuoti ir kuždėti jums "gal jau sustok". Nors vis dėlto galėjote nubėgti žymiai daugiau mirksiukas.gif

P.S. Jei kūnas sako "gal jau sustok" skausmu, verčiau sustoti bėgti nedelsiant.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kaktusė: 08 rugpjūčio 2009 - 17:52
Buvau šiandien pedikiūro, tai sutvarkė mano visus ilgumus ir pirmadienį vėl kaip ir tikiuosi išbėgti thumbup.gif kedukai skalbiasi, tikiuosi išsiplaus unsure.gif
Beje, Kaktusiuk man irgi geriau su tikslu bėgt smile.gif visada taip darau smile.gif nes kiek esu išbėgus kad tarkim bėgsiu kiek galėsiu išbėgdavau daug mažiau hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Kaktusė @ 2009 08 08, 18:51)
Visos tyli, turbūt bėgioja  lotuliukas.gif
Tokiu karštu oru aš nebent lovoj bėgioju. blush2.gif
laugh.gif
Atsakyti
QUOTE(Gabado @ 2009 08 08, 20:05)
Beje, Kaktusiuk man irgi geriau su tikslu bėgt smile.gif visada taip darau smile.gif nes kiek esu išbėgus kad tarkim bėgsiu kiek galėsiu išbėgdavau daug mažiau hihihi.gif


drinks_cheers.gif nėra stimulo tada mirksiukas.gif

QUOTE(Carolina @ 2009 08 08, 20:32)
Tokiu karštu oru aš nebent lovoj bėgioju.  blush2.gif
laugh.gif


Gerai, jeigu taip sugebi laugh.gif
Atsakyti
25 minutės bėgimo + 8 minutes legs. smile.gif
Atsakyti
Išeiginė mirksiukas.gif
Atsakyti
Man irgi biggrin.gif ir kedai šlapi dar.. hihihi.gif
Ryt išbėgsiu.. O tada vėl biški atostogiausiu, tai neišeis, bet penktadienį vėl planuoju thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos ax.gif
Savaitėlę nebuvau užsukus, o čia jau nauja tema. bigsmile.gif
Visas šias dienas bėgau, tik vakar bėgimą išmainiau į dviratį... O šiandien man išeiginė. cool.gif
Atsakyti
Kaupiu jėgas ir aš pagaliau pabandyti pabėgioti 4u.gif Labai noriu, nes žinau, kad tai puikus sportas ir judėjimas, bet taip pat žinau, kad sunku atsikelti anksčiau... Vakarais tikrai nebėgiosiu, tad teks prisiversti keltis ryte. O be to ryte, man rodos, geriau bėgioti, miegai išsilaksto. O kiek kartų per savaitę jūs bėgiojate?
Atsakyti
QUOTE(Guvile @ 2009 08 09, 20:02)
Kaupiu jėgas ir aš pagaliau pabandyti pabėgioti  4u.gif  Labai noriu, nes žinau, kad tai puikus sportas ir judėjimas, bet taip pat žinau, kad sunku atsikelti anksčiau... Vakarais tikrai nebėgiosiu, tad teks prisiversti keltis ryte. O be to ryte, man rodos, geriau bėgioti, miegai išsilaksto. O kiek kartų per savaitę jūs bėgiojate?


aš 6 4u.gif
Atsakyti