Įkraunama...
Įkraunama...

Vegetarai ir jų vaikai

Perskaiciau mamu zurnale straipsni apie vegetaru seimyna, kuri nuo gimimo vaikui nedave mesos. Ir mama nestumo metu mesos neragavo visai. Buvo stebima mediku. Tevai - viskas aisku, ju pasirinkimo teise, bet vaikas ohmy.gif Raso, kad jo vystymasis del to atsilieka nuo bendraamziu, hemoglobinas kartais buna ant ribos ohmy.gif Zada vesti i darzeli ir ruosti laukneseli su spec. vegetarisku maistu. V.z. eksperimentai su vaiku. :smile.gif
Atsakyti
Kad neprasidetu iskraipymai ir interpretacijos, pacituosiu is to straipsnio:
" Iki siol Jorio kraujas buvo geras, tik VIENU METU buvo  SIEK TIEK ZEMESNE hemoglobino norma"
Iki metu Joris vystesi kaip visi. Antrus metus vaiko augimas suletejo  - tevai, prisiskaite knygu, sako, kad taip ir turi buti , veliau mazieji vegetarai esa prisiveja savo bendraamzius. Dabar Joris DAR "TELPA"  I SAVO AMZIAUS NORMAS (Dani, niekur neparasyta, kad  jo vystymasis del to atsilieka nuo bendraamziu),  taciau yra ties zemesne riba."
Na? Nebe taip baisiai skamba?
Nemanau, kad tevai eksperimentuoja, nes pasauly labai daug tokiu seimu, ir ju vaikai isaugo sveiki....Cia gal tik Lietuvoj kol kas neiprastai atrodo...
Atsakyti
  Manes tai visiskai nestebina. Juk pasalyje tiek daug vegetaru !! Svarbu tinkamai subalansuoti vaiko mityba ir jokiu problemu neturetu buti. As asmeniskai pazystu keturis vaikus is vegetaru seimu - ir nieko, gerai isisvyste. Tai mitas, kad vaikas negaus kazkokiu medziagu, jaigu nevalgys mesos. Problema gali buti laktovegetariskose seimose, kurios nevartoja pieno produktu... Na, o jaigu atsisakoma tik mesos, tai nieko baisaus, tik gal Lietuvoje sunkoka su ivairesniu maistu, taciau yra juk istisos valstybes, kur nevalgoma mesos (pvz. puse Indijos gyventoju - vegetarai). Kiek zinau, uzsienyje net darzeliuose ir mokykloje vaikas vegetaras gali pietum gauti spec. maisto.

  P.S. As pati - nevegetare, kad negalvotumet jog ginu cia savo gyvenimo buda...
Atsakyti
o man atrodo neteisinga taip elgtis su vaiku. na ir kas, kad dar telpa i normos ribas, bet tvirtai galiu teigti- auganciam organizmui butina mesa. kai suaugs ir subres pats pasirinks kaip gyvent, argi ne tiesa sakau? ???
Atsakyti
Mesos nevalgymas - anoks cia vegetarizmas....
Na pries nestuma kelis metus as irgi nevalgiau. Bet tik mesos. Visokius kiausinius, pieno produktus, bei zuvi valgiau ir bedos nemaciau. Nescia budama irgi mesos tik "paragaudavau". Ir mano kraujas, ir vaiko  [smiley=vo.gif] O vaikas ir dabar nenoriai mesa "ragauja" smile.gif
Vat atsisakant visu gyvuliniu produktu, cia tai jau manau krastutinumas.... Ypac vaikuciams...
Atsakyti
Kikis, o siaip ka jus valgot kad mityba butu pilnaverte? Lietuvisku darzoviu (ypac ziema) pasirinkimas skurdus, atveztiniai irgi nezinia kaip laikyti, purksti, puszaliai suskinti?
Atsakyti
Aš labai palaikau Kikis, nes tėvai turi spręsti kaip maitinsis vaikas jų šeimoje. Kodėl reikia linčiuoti vegetarus ir užjausti prie sveikos mitybos pratinamą jų mažylį, o nutylėti apie tuos, kurie parduotuvėje tenkina vaikų norus pirkdami Coca-Colą ar čipsus. Man būtent pastarieji kelia didžiausią siaubą, o aš visiems keliu siaubą su savo religiniu pasninku dukart metuose ir tuom, kad nuo mažų dienų duodu dukrai juodą šokoladą kiek tik ji jo nori. Ir net nežadu dėl to graužtis. Aš norėčiau daugiau išmanyti apie vegetarizmą ir su malonumu papildyčiau  šių žmonių gretas. Bet kaip teisngai Kikis pasakė, šeimoje mityba turėtų būti vieninga..tai kaip aš ta vegetarė patapsiu, jei mano vyras nė už ką negali gyvent be mėsos. Aš jos nevalgau tik po 5 savaites dukart metuose, bet labai isvargstu ruosdama pietus sau  ir pietus jam, taigi palankiau butu, jei ir jis galetu nuo tos mesos susilaikyti kuri laika. Pasninku as neatsisakiau ir nestumo metu, nors mano kraujas buvo tragiškas. Bet žmonės yra linkę vertinti pagal save ir visi įsivaizduoja jei man tai kvaila, tai kodėl jiems turėtų būti normalu? Būtumėt matę mano ginekologės akis, kai aš pasakiau, jog advento ir gavėnios metu man mėsą valgyti neleidžia religiniai įsitikinimai. Mažų mažiausiai jos akyse tapau sektante ohmy.gif, bet aš ja nesu. Vegetarizmas nėra toks baubas, nes labai daug produktų labai vertingos sudėties ir pilnai gali patenkinti žmogaus organizmo poreikius. Tik nesidomėjus vegetarizmu mintis apie mėsos ir gyvulinių produktų atsisakymą yra siaubas. Galiu patarti labiau pasidomėti prieš rėkiant...galų gale yra labai daug vegetarizmo "rūšių".
Atsakyti
QUOTE
Kikis, o siaip ka jus valgot kad mityba butu pilnaverte? Lietuvisku darzoviu (ypac ziema) pasirinkimas skurdus, atveztiniai irgi nezinia kaip laikyti, purksti, puszaliai suskinti?


Visų pirma norint valgyti pilnavertį maistą reikia turėti begalo stiprią valią, aš turiu omenyje, kad ir mes kaip visi mirtingieji žmonės  ;) neatsisakome pasmaližiauti ir šokolado, ir sausainiukų, ir pan. dalykėlių. Tik gal prieš pirkdami daugiau pagalvojame ar verta mums tai daryti  :D. Vaikui kol kas griežtai tokių dalykų neduodame, ateis laikas kai ir jis jų ragaus.

Daržoves, jei perkame tai tik lietuviškas. daugumą daržovių ir vaisių vežamės iš kaimo, nes ten yra, kas pasirūpina mumis  ;)  :D. Parduotuvių siūlomais egzotiškais vaisiais, o ir tais pačiais olandiškais ar lenkiškais obuoliais nesižavime ir jų neperkame. Visą žiemą valgome tik savo obuolius arba važiuojame į turgų ieškoti lietuviškų. Sunkiausias metų laikas mums būna pavasaris, kai jau žiemą laikytos daržovės būna suvytę, o vaisių iš vis nebėra, o šviežios dar irgi neužderėję. Tada perkame daugiau apelsinų, greipfrutų. Iš šalies visa tai atrodo gal ir siaubingai, bet, kai įprantinti tokio vargo ir nebejauti, tai tiesiog tampa tavo gyvenimo būdu.
Atsakyti
Kai buvo ruošiamas straipsnis žurnalui, tai mūsų Joriukas jau nebegavo mano pieno ir jokiu būdu nenorėjo priprasti prie ožkos (jis daug vertingesnis negu karvės). Buvome tikrai rimtai išsigandę, nes žinojome jei vaikas negaus jokio pieno, tai jau negerai. Pripratinau taip: jis labai mėgdavo gerti arbatą ir jau kurį laiką užmigdavo tik su ja (sladindavome įdėdami truputį medaus). Aš tą arbatą pradėjau balinti ožkos pienuku. iš pradžių įpidavau gal porą arbatinių šaukštelių to pieno, kad tik nesijaustų kitokio skonio, vėliau šį kiekį didindavau ir priėjome tokio etapo, kai šį pienuką skiedžiu per puse su vandeniu (nes jis yra labai maistingas ir riebus). Taigi dabar nebeturim jokių problemų ir per pietus, ir vakarienei geriame ožkos pienuką. Tiesa jį irgi atsivežame iš kaimo, parduotuvėje neperkame  :D.

Dar vienas labai vertingas ir maistingas produktas yra soja. bet prie jos dar irgi nepriėjome, nes patys žinodami jos gerąsias savybes neįprantame valgyti. Bet manau, kad jau reikės vėl galvoti kokių gudrybių, norint ją pamėgti  :D.

Taigi laukiu daugiau jūsų nuomonių ir klausimų (jokiu būdu nesu ekspertė šios srities, bet pasistengsiu atsakyti, o gal ir apsiginti, jei bus puolimų  ;) ). Taip pat pasistengsiu, kad ir mano vyras galėtų su jumis padiskutuoti, kai grįš iš komandiruotės, nes jo nuomonė kur kas tvirtesnė šiuo klausimu  :D.

Iki
Atsakyti
Kiki, kaip saunu, kad parasei! Mes  irgi kol kas gyvenam be mesytes, tiesa, maziukui dabar tik 8 menesiai. Nors saves vegetare nelaikyciau, nes mesa valgau, kai vaisina, esu ne namuose ir pan...Musu pediatre suzinojusi bande  mus "atvesti i prota", bet kai padarem kraujo tyrima, pasake "na, mesos galite ir neduoti"  ;D Vaiko kraujas geras, o ir pats labai aktyvus, judrus - nepanasu, kad grestu mazakraujyste... wink.gif O skaiciau, kad net ir kelis kartus per diena gaunantis mesos vaikas gali susirgti mazakraujyste... :smile.gif
Atsakyti
Beje, del sojos...Girdejau, kad tai nera jau taip gerai ir sveika...netgi kazkoki straipsni kazkada skaiciau, nepamenu tiksliai, bet rasoma lyg ir  apie  tai, kad soja genetiskai modifikuota ir dar balazin kas ten su ja padaryta, kad geriau jos isvis nevalgyti... ???
Atsakyti
QUOTE
Kiki, kaip saunu, kad parasei! Mes  irgi kol kas gyvenam be mesytes, tiesa, maziukui dabar tik 8 menesiai. Nors saves vegetare nelaikyciau, nes mesa valgau, kai vaisina, esu ne namuose ir pan...Musu pediatre suzinojusi bande  mus "atvesti i prota", bet kai padarem kraujo tyrima, pasake "na, mesos galite ir neduoti"  ;D Vaiko kraujas geras, o ir pats labai aktyvus, judrus - nepanasu, kad grestu mazakraujyste... wink.gif O skaiciau, kad net ir kelis kartus per diena gaunantis mesos vaikas gali susirgti mazakraujyste... :smile.gif


Ačiū dievui, atsirado tikrų benraminčių  :-*. Zvirbliuke, aš stengiausi kuo ilgiau maitinti savo pienu (išmaitinau 1 metus ir 8 mėnesius). O tu dar maitini? O kodėl jūs neduodat savo vaikiukui mėsos? Labai įdomu sužinoti. O tavo vyras irgi nevalgo? Na, žodžiu parašyk, manau bus apie ką pakalbėti  :D ?

Mūsiškis aktyvumu irgi nesiskundžia, kartais pagalvoju, kad tik nepasidarytų hyperaktyviu  ;D.

Jums turbūt pasitaikė nebloga gydytoja, kad pasakė, jog galit ir neduot mėsytės. Mūsiškė nėra labai kategoriška, bet kiekvieną kart primena, kad turėtume apsigalvoti ir pakeisti nuomonę.

Tiesa, mūsiškis labai mėgsta kramtyti riešutukus, kuriuos mes pasiūlome vietoj taip visų mėgstamų saldainiukų  :D.
Atsakyti