Įkraunama...
Įkraunama...

Vengrija

Labai prašau, kas buvo Vengrijoj, parašykit savo įspūdžius ir suteikit informacijos. Kokios kainos lyginant su musiškėm... ką verta aplankyti Budapešte...ir t.t.... Ačiū smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ejeva @ 2005 10 04, 19:13)
Labai prašau, kas buvo Vengrijoj, parašykit savo įspūdžius ir suteikit informacijos. Kokios kainos lyginant su musiškėm... ką verta aplankyti Budapešte...ir t.t.... Ačiū  smile.gif

Va mes šventėm naujus metus Budapešte, tik jau prieš 8 metus tongue.gif Kai važiuoji su kelionių grupe tai ir nereikia sukti galvos kur ką lankyti, o šiaip kiek pamenu, tai terminėse maudyklėse buvom, vaci aikštėj, kilo kai kas į kalnus, beje bažnyčias kelias aplankėm, plaukėm laivu. Na taaip padėjo įtariu čia mano tas paaiškinimas tongue.gif Beje pagrindinio neparašiau yra ten toks turgus nuo tos vaci aikštės alėja einant, berods senasis turgus vadinosi, tai ten vynčiaus skanaus pigiai bačiokais prisipirkom tongue.gif O kainuos tuomet buvo normalios, ta prasme maistas pigiau arba taip kaip pas mus, bet užtai vyno kaina kaip limonado pas mus tongue.gif
Na taip, tai buvo prieš 8 metus, o aš siūlyčiau nueiti į kelionių agentūrą ir pasidomėti, gal duos kokių bukletų, o ten dažniausiai būna visa programa turistinė ir lankytinos vietos. Va jie jau labai paslaugūs ir viską išsamiai paaiškina, tik aišku nesakyk, kad patys be agentūros norit važiuoti tongue.gif
Atsakyti
Buvau prieš 2 metus. Kainos pasirodė truputį aukštesnės nei pas mus. Apie objektus lankytinus, tai vaikščiojome turistų nutryptais takais: Santendre miestelis (man tai jis simpatiškas miesteliukas, ten lankėme marcipanų muziejų. Tik velniškai brangūs tie marcipanai), Labai gražus vaizdas atsiveria nuo Vyšegrado pilies. Tradiciškai veda į termines maudykles. Man labiau norėjosi į zoologijos sodą. Tai ten ir nuėjau. Patiko. Na ir krūvą bažnyčių pamačiau, kurios jokio išskirtinio įspūdžio nepadarė. Su Italijos bažnyčiom nėra ką lyginti.
Atsakyti
Buvau prieš metus, asmenine kelione smile.gif Turėjau asmeninį gidą ax.gif
Tai va - būtinai reikia pėščiom pereiti per visą naująją centrinę dalį. Ten pėsčiųjų gatvė, su visokiom parduotuvėlėm, suvenyrų kioskais, nacionalinėm kavinėm, parlamentu (įspūdingas), archtektūriniais paminklais. Tai čia naujasis miestas, blyn katras dabar g.gif Berods Buda. Peštas yra senasis, kitose Dunojaus pusėje. Yra toks tiltas su didele arka viduryje, tai jis savaitgaliais uždaromas, ir leidžiamas tik pėsčiųjų eismas. Per jį perėjus, papuoli prie funikulieriaus. Šalia dar yra nulio paminklas, būtinai nusifotkink wink.gif Tas nulis žymi Vengrijos atskaitos tašką, nes nuo jomatuojami visi atstumai smile.gif
Pakilus funikulierium papuoli į karalių rezidenciją. Jei turi laiko ir noro, tai muziejus. Šalia jo yra apžvalgos aikštelė, galima pažiūrėti naująją miesto dalį ir nusifotografuoti nuostabioje panoramoje. Paskui takeliu vingiuotu nusileisti pėščiomis žemyn smile.gif ir paėjėti dešinėn kokį kilometrą krantine palei uolinę sieną.
Vakare reikia būtinai nuvažiuo prie Laisvės statulos. Ten įstabios apžvalgos aikštelės - visas naktinis miestas kaip ant delno. Grožis nerealus.
Tai tiek aš pamačiau per vienos dienos viešnagę ax.gif
O kainos tai didesnės nei pas mus g.gif Tik vat jei pasiseks papulti į kiniečių turgų, va ten tai gali apsiprekinti thumbup.gif Viskas kinietiška, ir urminėm kainom. Tik tiek kad kiniečiai nei velnio nemoka angliškai. Reikės palydovo vengro mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(milabra @ 2005 10 13, 20:57)
Buvau prieš metus, asmenine kelione smile.gif Turėjau asmeninį gidą  ax.gif
Tai va - būtinai reikia pėščiom pereiti per visą naująją centrinę dalį. Ten pėsčiųjų gatvė, su visokiom parduotuvėlėm, suvenyrų kioskais, nacionalinėm kavinėm, parlamentu (įspūdingas), archtektūriniais paminklais. Tai čia naujasis miestas, blyn katras dabar  g.gif Berods Buda. Peštas yra senasis, kitose Dunojaus pusėje. Yra toks tiltas su didele arka viduryje, tai jis savaitgaliais uždaromas, ir leidžiamas tik pėsčiųjų eismas. Per jį perėjus, papuoli prie funikulieriaus. Šalia dar yra nulio paminklas, būtinai nusifotkink wink.gif Tas nulis žymi Vengrijos atskaitos tašką, nes nuo jomatuojami visi atstumai smile.gif
Pakilus funikulierium papuoli į karalių rezidenciją. Jei turi laiko ir noro, tai muziejus. Šalia jo yra apžvalgos aikštelė, galima pažiūrėti naująją miesto dalį ir nusifotografuoti nuostabioje panoramoje. Paskui takeliu vingiuotu nusileisti pėščiomis žemyn smile.gif ir paėjėti dešinėn kokį kilometrą krantine palei uolinę sieną.
Vakare reikia būtinai nuvažiuo prie Laisvės statulos. Ten įstabios apžvalgos aikštelės - visas naktinis miestas kaip ant delno. Grožis nerealus.
Tai tiek aš pamačiau per vienos dienos viešnagę  ax.gif
O kainos tai didesnės nei pas mus  g.gif Tik vat jei pasiseks papulti į kiniečių turgų, va ten tai gali apsiprekinti  thumbup.gif Viskas kinietiška, ir urminėm kainom. Tik tiek kad kiniečiai nei velnio nemoka angliškai. Reikės palydovo vengro  mirksiukas.gif
na, aš irgi galiu pritarti, kad Vengrija-iš tiesų labai graži šalis. Taip jau likimas lėmė, kad mano mylimas žmogus vengras, jau 2,5 metu.Tai jau kaip antri namai man ta šalis tapo ax.gif Kadangi daugiausia laiko visuomet praleidžiu Budapešte, tai galiu pasakyti, kad tai tikrai nuostabus miestas.Ir dydžiu, ir architektūra. Vienintelis dalykas, kuris truputi erzina-tai automobilių skaičius.Kadangi vien Budapešte gyvena beveik pusė tiek, kiek mūsų Lietuvėlėj, tai suprantama, kad ir automobilių labai daug.Ir nardo keliuose visi taip, kaip kas nori biggrin.gif Budapešte-tai Buda ir Peštas, sujungti tiltais.Suskaičiavau 5 tai tikrai biggrin.gif Kadangi mums labai patinka vaikščioti po centrą pėsčiomis, tai esam perėję per visus tiltus:ir jums patariu, nes nuo kiekvieno tilto atsiveria vis kitoks vaizdas.Jau nekalbu apie naktiniį Budapeštą-tai kažkas nuostabaus smile.gif Nuo Laisvės kalno atsiveria puiki miesto panorama, tiek dieną, tiek naktį.žodžiu, visko čia aprašti tiesiog neįmanoma, reikia visą tą grožį savom akim pamatyti biggrin.gif Ir viską laisvai galima pėsčiomis apvaikščioti-labai smagu biggrin.gif Beje, valstybinė kalba yra vengrų, labai sudėtinga, tačiau labai graži kalba.Valiuta-forintai, 1 litas berods apie 70 forintų.Susišnekėti galima angliškai arba vokiškai, nors aš pastebėjau, kad angliškai kalbančių daug daugiau, nei vokiškai.Rusiškai gali truputėlį mokėti senyvo amžiaus žmonės..Labai gerai žinomas pasaulyje yra vengriškas vynas Tokaji, labai skanus.Taip pat vengrai mėgsta riebų ir aštrų maistą.Tai tiek, jei yra kokių konkrečių klausimų, galit kreiptis 4u.gif bandysiu atsakyti biggrin.gif
Atsakyti
O mes prieš 7 metus buvom prie balatono thumbup.gif važiavom su savo automobiliu - labai liuks kai nepriklausai nuo grupės thumbup.gif pakeliui dar pabuvom zakopanėj, slovakijoj kalnuose ir tie geizeriniai baseinai ar kažkas panašaus - ir Siofok'e prie Balatono. Kainos tada nesikandžiojo, pietavom kurorto kavinėse, vaisius valgėm kibirais, nes kainos ir skonis tikrai kitoks nei LT.
budapeste buvau su grupe - tai senamiesti visą reik pravaikščiot - viskas ten gražu. thumbup.gif

na šalis tikrai thumbup.gif tik važiuot reikia apie rugpjūtį, nes orai tokie patys kaip ir Lietuvoj... na gal biški šilčiau blush2.gif
Atsakyti
Pagaliau prisiruošiau parašyti apie mūsų kelionę. ax.gif
Pirma naktis buvo autobuse - važiavom per Lenkiją ir Slovakiją. Kadangi ruošėmės vyno degustacijai, tai laiką leidom labai linksmai, ragaudami lietuviškų gėrimų. blush2.gif ....
Apie 12 val. mes jau Budapešte. Po ilgos kelionės - terminiai Sečeni baseinai - atsigaut kūnam, įgaut jėgų.
Po to pėščiomis po Budapeštą ( nors teko laimė pavažiuoti autobusu ir metro tongue.gif ) Peštas - Didvyrių aikštė, neogotikiniai Parlamento rūmai. Buda – Karalių rūmai, gotikinė Dievo Motinos bažnyčia, Pešto panorama nuo Žvejų bokštelių Šv. Stepono katedra, neogotikiniai Parlamento rūmai. Pasivaikščiojimas - apsipirkimas Vaci gatvelėje. Tada romantiškas pasiplaukiojimas laivu Dunojaus upe. Geriam vyną ir grožimės naktiniu miestu. Ir pabaigai nktinė miesto panorama nuo Gelerto kalno. wub.gif
Kitą dieną atvykstame į Győro miestą. Ekskursija po miestą.Po to vykstame į Pannonhalmą- Vengrijos krikščionybės lopšį - benediktinų abatiją ir vienuolyną, XI. amžiuje įkurtus ant aukštos Šv. Martyno kalvos. Po to kelionė į Somló kalvą, vienąiš garsiausių Vengrijos vynų regionų, kur gaminami sausi balti vynai, pamėgti Austrijos-Vengrijos valdovų Habsburgų, Anglijos karalienės, o taip pat Romos popiežių vartojami mišių metu. Degustuojam baltus vynus. rolleyes.gif
Kitą dieną vkstame į Hévízo kurortą. kai kurie išsimaudo Hévízo ežere, kuris yra karščiausias Europoje ežeras, maitinamas terminių versmių. (Aš nesimaudžiau, nes ten praktiškai reikia iškart plaukti, o aš plaukiu tik "kirviu į dugną" blush2.gif )
Mūsų kelionė tęsiasi Šiaurine Balatono pakrante - vienu iš svarbiausiu Vengrijos kurortinių regionu. Trumpas sustojimas Badacsony kalno papėdėje - vyno rūsių lankymas, degustacija (pagal pageidavimą),užlipus ant kalno galima pasigrožėti ežero vaizdu. Toliau Tihany pusiasalis-Benediktinų Abatijos bažnyčia, pasivaikščiojimas po pusiasalį, pasigrožint vaizdu į Balatoną, senoviniais žvejų ir valstiečių nameliais. Labai patiko ant namo sukabintos paprikos - labai gražu. Kai mes buvom, tai laikėsi rūkas, o gal šioje vietoje visada taip būna? Supermarketas - juk reikia parvežti lauktuvių - kainos didesnės nei pas mus ir mažas saldainių pasirinkimas.
Kelionė į namų pusę, su nakvyne Slovakijoje. Paskutinė diena - važiavom per Slovakiją ir Lenkiją - turėjom įtarimų, kad lenkai vėl užėmė Vilniaus kraštą, nes labai prailgo kelionė, o sienos vis nepasiekėm. biggrin.gif biggrin.gif Bet viskas gerai.
Kas labiausiai įsiminė- kalba, kurios niekaip neišėjo perprasti. blink.gif biggrin.gif biggrin.gif įdomu pasidarė, kodėl jie garbina (nežianu kaip tikslaiu paaiškinti) kūno dalis - kaip ranka,koja (čia kalba eina apie bažnyčiose laikomas šventųjų ar palaimintųjų kūno dalis).
Na ne viską parašiau, bet jei dar kažką prisiminsiu, pridėsiu.
Pavargau. biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Bajm @ 2005 11 04, 14:12)
kaip puiku, kad parašei smile.gif

gal gali pasakyti, kaip vykote, kokia agentūra ir kokios išlaidos buvo?

mes su draugu planuojame sausį-vasarį važiuoti ax.gif

Kelionės kaina 399 lt + apie 30 eurų už lankytinas vietas (jei kur nenori, tai mažiau gaunasi). Vykome su "Kelionių laiku". Ir dar reikėtų panašiai po 30-50 eurų (irgi priklauso kiek ir kur leisit) - čia kukliai. (bent aš taip manau blush2.gif ) ax.gif Pvz. jų tautinis patiekalas guliašas - sriuba kavinėje kainuoja apie 1000 forintų (700 forintų = 10 lt). Gėrimai yra brangūs (irgi priklauso ko nori). Na net nežinau ką dar pasakyti. ax.gif
Atsakyti
Tiesa, pinigėlius išsikeitėme pasienyje, bet ir vietoj problemų nėra, daug keityklų. O vyno rūsyje už vyną atsiskaitėm eurais. Bent jau Vln, tai nelabai kur rasi išsikeist, nebent prie stoties keitykloje.
Atsakyti

Budapešte teko pagyventi 4 mėnesius praeitą pavasarį. Labai smagu skaityti jūsų teigiamus atsiliepimus apie Vengriją, tačiau kad ir kiek stengiausi, nesugebėjau pamilti nei šalies, nei miesto, nei žmonių, nieko.
Budapeštas man pasirodė purvinas miestas, labai reikalaujantis atnaujinimo (pastatų) ir tvarkos gatvėse (vis turi žiūrėt, kad į šuns š.. neįsiliptum). Požeminėse perėjose gyvenantys benamiai irgi labai prastą įspūdį paliko. Labai nepatiko, kad pas juos patalpos šildomos nežmoniškai - parduotuvėj pardavėjos sėdi su maikutėm visos įraudusios nuo karščio, o pirkėjai iš lauko su žieminėm striukėm net suplukę maklinėja blink.gif
Aplankiau visas suminėtas Budapešto įžymybes - labai patiko Parlamento rūmai bei Szechenyi ir Kiraly pirtys. Kai žalia ir šilta, verta pasivažinėti vaikų traukiniu Budos kalvose, o paskui nusileisti Libego keltuvais žemyn.
Buvau prie Balatono ežero, Tihany miestelyje, Salfold kaime esančiam žirgyne, Sopron miestelyje prie Austrijos sienos, Pecs mieste pietuose, Godollo miestelyje prie Budapešto, dar kažkur, jau pamiršau kai ką biggrin.gif
Žodžiu, man didelio įspūdžio Vengrija nepadarė. Galbūt todėl, kad neturėjau gerų gidų, o gal todėl, kad tik įvažiavus į Budapeštą supratau, kad man šis miestas prie širdies nelimpa. Labai džiaugiausi, kad pagaliau iš ten išvažiavau.
Įdomu tai, kad Londoną įsimylėjau vos įvažiavus į jį wub.gif

Atsakyti
Aš taip susimąsčiau dabar sau-kaip skirtingai žmonės mato tuos pačius dalykus lotuliukas.gif Man Vengrija antrais namais patapo, nes mano mylimas žmogus vengras. Vaziuoju ten dažnai, ir atsimenu, kad kai pirmą kartą ten važiavau, iškart įsimylėjau tą šalį smile.gif Nors tada nė žodžio vengriškai nesupratau, bet žiauriai žavėjausi ta kalba, klausydavau ausis ištempus kaip kiti šneka tongue.gif Laabai graži kalba, o dabar, kai truputi jau ją įkertu, tai išvis faina rolleyes.gif
Pritariu Prieblandai, kad pastatai tikrai murzini, bet tai suprantama, nes Budapešte gyvena beveik pusė tiek, kiek Lietuvoj žmonių doh.gif Bet manęs tie murzini pastatai centre visiškai nestebina..Visuose kituose Vengrijos miestuose nieko panašaus nemačiau-visur tvarkinga ir gražu..Ir šunų k...... niekur nemačiau, tikrai neteko einant gatve saugotis, kad į juos neįlipčiau. Garbės žodis neteko g.gif
Nuostabi šalis, su nuostabia kultūra ir draugiškais žmonėmis.
Čia pasisakiau jokiu būdu neagituodama, tiesiog kaip jau ir minėjau-kiekvienas žmogus tuos pačius dalykus mato skirtingai mirksiukas.gif
P.S. O vasaros ten išvis thumbup.gif Labai labai šilta (pvz., visą preitą vasarą ten praleidau, tai gal buvo 5 lietingos dienos). Mirkom sau Balatone (aišku, neprilygsta mūsų motulei Baltijai, bet irgi neblogai biggrin.gif ) Kai pirmą kartą jį pamačiau, maniau, kad jūra-labai didelis. Vanduo ne ledinis, kaip Baltijos, ir net banguoja, kai vėjas didesnis thumbup.gif
Tai va, visiems, besiruošiantiems aplankyti Vengriją- puikiai praleiskite laiką ir kuo geriausių įspūdžių mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cica:): 05 vasario 2006 - 14:38
QUOTE(Izidė @ 2006 04 19, 10:15)
O kokie yra tradiciniai Vengriski suvenyrai? g.gif


Vynas ir paprika. mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti