Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas kandžiojasi, ką daryti?

mano mergaitei jau tuoj du metai, niekaip nenustoja kandžiotis. Dažniausiai nukenčia pusbroliukas, jei tik jis bando atimti kokį žaislą iškart kanda, bandžiau aiškinti ir gražiuoju ir piktuoju, bet niekas nepadeda verysad.gif greitai keliausim į darželį tai bijau, kad ji ten ne tik vaikus, bet ir auklėtojas apgrauš doh.gif
ar teko susidurti su tokiu vaiko elgesiu ir ką darėt?
Atsakyti
negi niekas nesusidūrė su tokia problemyte help.gif help.gif
Atsakyti
nezinau ar paguosiu,bet tai labai normalu.del darzalio,tai manau reiketu aukletojas perspet kad vaikas kandziojasi - gausi patarimu ir aukletojom nebus sokas jei kazkam ikas(esu aukletoja tai tikrai vertinu kai tevai atvirai pasako jei vaikas kandziojasi).
piktuoju kalbet nelabai ka pasieksi,geriau graziai,zinau kad daug kantrybes reikia.jei ikando kitam vaikui,lai jo atsipraso,paaiskink kad jam skauda,jis verkia.visad pagirk jei graziai kartu su kitai vaikais zaidzia.
Atsakyti
va va kantrybės kartais tikrai pritrūksta..bandom ir mes kalbėtis, ir atsiprašyti vedu, bet tik nusisuk ir vėl tas pats doh.gif dabar jau gudresnė supranta, kad negerai daro tai kanda dažniausiai kai niekas nemato blink.gif
vis tikiuosi, kad išaugs.
ačiū už protingą patarimą 4u.gif 4u.gifo taip tik ir girdžiu, kad gero diržo reikia..
Atsakyti
jusu vaikas kandziojasi,o mano vaikas braizo kitems vaikams veida,ypatingai tada kai is jo nori kas koki zaisla atimti.As ir bandziau geruoju ir piktuoju,niekas nepadeda.Musu gydytoja pasake ,kad cia normalu,yra tokia faze,kiti musasi kiti kandziojasi,ir sita faze praeis.Visada reikia tureti kantrybes sakyti negalima,blogiausiu atveju ,jei vaikas vel ikando ar ibreze,turi pora minuciu pertrauka padaryti,kad ramiai pasedetu,be jokiu zaidimu.Kantrybes smile.gif
Atsakyti
oi, greičiau ta fazė praeitų bigsmile.gif mano mergočius ir dažniausiai kanda kai bando iš jos žaislą paimti, ginasi taip
Atsakyti
praeis tas kandziojimasis
Atsakyti
mano bernas irgi kandziuosi doh.gif kolkas dazniausiai nukenciu as pati unsure.gif laukiu kol isaugs blush2.gif
Atsakyti
maniske tai pat kartais bando ikasti - kol kas nieko dar nedariau, net nzn ka ax.gif uztenka tik pavaidinti kad l.skauda, ji dar kartais ir pasimusa, tai daznai tenka apsimesti nuskriausta - tada eina bucki duoti.. 4u.gif niu nzn ziuresim kiek tas kandziojimasis jai patiks, gal cia tik kazkoks demesio reikalavimas blink.gif
Atsakyti
mielosios, nei vienas jūsų pasiūlytas metodas man nepadėjo. problemą išsprendžiau tik perskaičiusi psichologų parašytą knygą "Laimingi vaikai iššūkis vaikams". joje buvo pasiūlyta, kad jei vaikas pliaukšteli mamai ar kitam šeimos nariui, tai reikia suvaidinti jog tai priimi kaip žaidimą. džiugiu balsu vaiko paklausi: "O, mielasis tu nori pažaisti pliaukštelėjimų( arba pasikandžiojimų) žaidimą?". ir linksmu veidu su šypsena iš tiesų pliaukštelti(arba įkasti) vaikui. mažylis turi pajusti, kad tai nemalonu, skausminga. svarbiausia šioje situacijoje, kad vaikas neįtartų jog yra baudžiamas už nepriimtiną elgesį. svarbu neįsivelti į karą dėl valdžios su maištaujančia atžala. jei vaikas ims verkti galima paklausti: "ach tai tu nenori žaisti pliaukstelėjimų žaidimo? man pasirodė jog tau smagu ir tai patinka, jei nenori daugiau nežaisim".
žinoma, tenka pasitelkti nemenkus aktorinius sugebėjimus, nes pyktis dėl mažojo mušimosi ar kandimo vis tiek yra, o rodyti susierzinimą nevalia.
mes jau nebežaidžiam nei pliaukštelėjimų nei pasikandžiojimų žaidimų. net juokas ima prisiminus kaip po mano vaiko įkandimo man aš džiaugsmingai rikteliu - o tu nori žaisti pasikandžiojimų žaidimą, o vaikas lekia šalin šaukdamas ne ne ne.
beje, įdomu kokios srities gydytoja pasakė, jog nieko nereikia daryti kai vaikas smurtauja ir, kad tai normalu. mano giminaitė irgi laikėsi tokio požiūrio( nors ne medikė) iki vaikų darželio, o kai daržo vedėja liepė arba tvarkyti vaiką arba atsiimti, nes nekentės kitų mušamų vaikų tėvai, tai ši ėmė skalbt jam kailį. na nežinau ar kraštutinumas nuo visiško neauklėjimo iki tokio auklėjimo yra gerai. mano nuomone vaikas tada visiškai pasimeta ir nesupranta kodėl staiga nebegalima elgtis taip, kaip visuomet elgėsi. mano nuomone vaikas turi būti auklėjamas ir privalo žinoti ribas. ypač dvejų metų. tik tėveliams reikia bandyti įvairius metodus, o diržą palikti tik extra atvejams.
Atsakyti
Labai idomus patarimas 4u.gif nezinia tik ar visiems pasiteisintu - o vaikuciui ar nepatiktu idomu toks zaidimas? juk mama ar tetis jam stipriai (kaip vaikas) nekastu ar nemustu g.gif jei jau bus pas mus prasciau tai manau pasinaudosiu siuo patarimu - as irgi manau, kad vistiek reikia kazkokias priemones naudoti, negu uzmerkti akis ir laukti kol isaugs schmoll.gif juk tai gali testis gal nemazai laiko doh.gif ax.gif
Atsakyti
na tikrai idomus patarimas
bet tai turbut jau nuo mazdaug 1.2m ar net veliau galima taip "zaist"
su kudiniu tai gal nelabai g.gif
Atsakyti