Įkraunama...
Įkraunama...

Tik motinos pienas - iki kada?

Taip taip, zinau, kad nuo sesiu menesiu motinos pieno nebepakanka ir reikia pradeti primaitinima. Ta ir bandziau padaryti. Tik...vaikiukui jau 7,5 men, o jis atsisako valgyti ka nors kita!  >:( Na, siaip ne taip sugrudu pora sauksteliu darzoviu tyres, pagremzto obuolio ar sauksteli ryziu koses...Geresnem dienom suvalgo kazkur du indelius per visa diena, visa kita - mamos pienukas. Nezinau, ka ir daryti - ar laukti, kol taip issibades, kad visos ambicijos isgaruos ir valgys bet ka, ar pasilikti prie pienuko.  ??? MAitinti man nesunku, maziuko kraujas geras, beje, girdejau, kad yra vaiku, kurie iki pusantru metu valgo tik mamos piena...Bet...arteja atostogu metas, ir man labiau noretusi, kad maziukas valgytu tyreles...Norisi, kad pamaitinti galetu ir vyras, ir mama, kad negrauztu sazine, kad vaikas be manes alkanas...Isbandziau ivairiausius variantus - ir pati viriau, ir pirkau, ivairiu rusiu ir skoniu - tas pats...Gal turit koki patarima, kaip isiulyti vaikui maista? ...
Atsakyti
Stai del tokiu bedu ir nesu kategoriska vaiko maitinime tik mamos pienu. Saunu, kai mamytes gali vaikiuka ismaitint, bet man atrodo kad jau nuo 2-3 men reiketu bent per diena po sauksteli bent mazyti, duoti prazdioje obuoliuko ar banano, veliau nuo 4 men po sauksteli kosytes , veliau darzoviu. Uztenka mazo saukstelio, gkad vaikutis iprastu prie naujo skonio ir taip nesipriesintu atejus laikui primaitinti. Juk saukstelis dar nereiskia kad vaikas jau valgo kieta maista, jis jo tik truputi paragauja. O tau Zvirbliuke, linkiu kuo daugiau kantrybes, duok maziui vis po truputi naujo maisto, jis ipras.
Atsakyti
N amano nuomone nuo 2-3men dar ankstoka, nes dar nesibaige pilvuko putimai, ir diegliai, nezinai nuo ko ir taip pucia, o dar ragavimai  :smile.gif.As pradejau duot nuo 5 men paragaut, valgyt pradejom nuo 7 men kazkur, (iki tol tiesiog patogiau budavo maitint krutimi) ir dabar siaip 9men o atrodo kad pienas vistiek islieka pagrindinis maistas, nes jei bandau neduot visvien vienokiu ar kitokiu budu issireikalauja savo porcijos pieno. Bet prie to suvalgo dar ir visa tai ka duodu   ;D
Zvirbluke tau galeciau patart tik tiek kad ivedant nauja kose kuo daugiau skiesk savo pienu, kad didesne dalis butu pieno ir siek tiek koses, po to proporcijas keisk, mazink pieno didink koses. Bet manyciau kad "kieto" maisto jau reiktu duot, nes formuojais kramtymo yprociai, o ir be to pati supranti kad dabar ilgesni laika be vaikelio nepabusi
Atsakyti
Daug kur teigiama, kad mažiukas tik iki 6 mėn iš mamos pienuko gauna visko ko jam reikia! Man tikrai pasisekė, kad mano mažius  valgo viską ką be pasiūlysi.  Bet  mano  pažįstama  tikrai vargsta su savo leliuku, kuriam metai ir mėnuo, o jis košių valgyt nenori... - pripažįsta tik mamos pienuką..., na, bet manau, ji pati kalta, kad tik nuo 8 mėn pratint pradėjo prie kieto maisto.   O kitą mamą žinau, kuri savo keturmetę (!!!)  dar pati maitina... (aišku į tarpus tarp normalaus maisto). Patikėkit, vaizdas ne koks, bet ji pati įsitikinus, kad labai didelę naudą savo vaikeliui duoda.... O tau Žvirblike tik kantrybės- ir pamatysi  vaikiukas pripras!
Atsakyti
Mano viena giminaite iki 2.5 metu maitindavo krutimi. Man tai atrodo, kad tai nenormalu, nes jau ir pats vaikas susigedes sagstydavo mamai bliuzele ir traukdavo piena. Aisku aplinkiniai, kas matydavo garsiai nekomentuodavo, bet yra kurie pasake, kad gal vaika traumuoja toks dalykas, gal laikas uzristi fabrikeli...Ir kokia jau to pieno kokybe? Ar jis ir islieka toki ilga laika toks naudingas ???
Atsakyti
Nematau cia nieko nenormalaus. Ne del pieno naudos maitina vaikus krutimi iki 2.5 ir daugiau metu, tai nusiraminimas ir vaikui ir mamai didelis malonumas. Dar viena bendravio proga.  Nematau cia nieko blogo kad vaikas iki 2-3 metu gauna mamos piena.
Keik girdsejau tai vienintelis kontrargumentas yra kad negrazu kai didelis vaikas pats atbega ir  papo iesko.  Man tai pavyzdziui nesukelia jokiu neigiamu emociju. Ir savo dukra ketinu maitinti tiek ilgai kiek iseis.
Atsakyti
Aciu uz palaikyma  :D
Bandysiu skiest kosyte pienu...ir neprarast vilties wink.gif
Atsakyti
Zvirbliuke, as savo maziui pradejau po truputi primaitinti nuo 5,5 men. Daviau darzoviu tyriu, tai pradzioj nelabai valge. Tuomet gausiai atskiesdavau savo pienu, tai po truputi iprato. Dabar kartais ir is vis neatskiedineju ir valgo  ;) Aisku vaisiu tyres, tai maumoja labai gerai, ypac tas, kur su cukrum  >:( Siandien pabandziau savo nelamei su cukrum, tai dabar bijau, kad kitu nevalgys  :smile.gif
Atsakyti
Va sita problemele itariu irgi bus - nelabai pripazista mano lialius kita maista. Na, dar nelabai jaudinuosi, nes tik pradzia primaitinimo, vakar va tik pusmetis suejo. Jau dvi savaites bandom ryziu kose valgyti, bet kartais tai tik bandymu ir pavadinti galima, o ne valgymu. Pastebejau kad reikia tirstuma pataikyti, nes jei skystesne ar per kieta - nenori. Dar geriau valgosi is karto po pietu miego, o ryte - nu niekaip.
Bet ryziu kose tai dar nieko - va vaisiai ir vaisiu tyreles tai visai bjaurastis, pora sauksteliu geriausiu atveju ir nesizioja vaikas ne per kur. Keista, juk skanu turetu buti.
Labai tinka duoniukus ciulpti, bet neduosi gi ju daug, cia tik pazaidimui.
Ismoksim valgyt vis tiek, na kur dingsi, o menesiu anksciau ar veliau gal ne taip jau svarbu. Gal nereiks iki metu laukt, kaip cia kazkas minejo
Atsakyti
Iki kada geriausiai tik mamos pienasvaikui dažnai priklauso nuo situacijos.
Aš patinorėjau maitinti pagal visas taisykles iki 6 mėn. tik savo pienu. Ir jo netrūko. Deja dukrai ėmė siaubingai kietėti viduriai, nesituštindavo savaitėmis, nors patologijos jokios nebuvo, gal tik judesių suvaržymas (nešiojome Freiko pagalvėlę) ir rachitas, kuris, kaip įtarė gydytojai, irgi galbūt prasidėjo dėl to suvaržymo  - sutriko vit. D pasisavinimas...
Taigi vos sulaukėme 12 sav., nuo kada vaikams jau gamina ekologiškai švarią tyrelę, ir pradėjau duoti po šaukštelį slyvų. Keletui savaičių reikalai susitvarkė, o paskui matyt organizmas prie "dozės" priprato - ir vėl viskas iš naujo. Taigi nuo 4 mėnesių manoji jau šlamštė avižinę košę, užsigerdama mamos pienuku.
Ir nors ne pahgal taisykles pradėjau primaitinimą, nors gerokai per anksti, ką padarysi, tokia situacija buvo. Kai gydytoja pasakė: arba klizma, arba primaitinat, manau, pasirinkimas buvo aiškus.
Bet žinau vaikų, kurie iki 8-9 mėnesių sėkmingai maitinosi tik mamos pienuku ir kokiu 0,5 šaukštelio kitokio maisto (čia tiek, kiek galbūt likdavo ant liežuvio viską išspjaudžius  ;D). Tik, aišku, jau mamytei tada reikia ypač atidžiai derinti savo mitybą, kad tik visų reikiamų medžiagų gautų...
Na o čia gal ne visai į tą temą, bet jau kai vaikas būna virš 2 metų ir dar gauna mamos pieno... Kvaila kažkaip. Turėjau tokią pažįstamą. Maitino 3 metus ir 3 mėnesius. Tai man kiek kvailokai skambėjo jos argumentai, kad atseit vaikui psichooginė nauda iš to didelė - susipyksta kieme su draugėmis, atbėga pas mamą, papą pačiulpia ir nusiramina. Manau tokio amžiaus vaikas jau turėtų mokytis su psichologinėm problemom susidoroti kitais būdais...
Atsakyti
RIva, mano mazius irgi nemegsta vaisiu tyreliu...Labai gardziai valge duona, bet vienakart uzspringo, teko uz kojyciu pakratyt - tai dabar neduodu...
Atsakyti
Tai su tais duoniukais mes atsargiai labai ziuriu kai ciulpia, kelis kartus teko is burnos gabala krapstyt lauk. Sakiau nebeduosiu, bet net dreba pamates.
Atsakyti