QUOTE(Robertas7 @ 2010 01 11, 01:57)
Kurie lesiai geresni,vienadieniai ar menesiniai?

kodel ?
Iš vienos pusės geriau vienadieniai, nes ant jų visiškai nespėja susikaupt jokios apnašos, todėl tikimybė uždegimui juos nešiojant pati mažiausia. Be to, per vieną dieną jų oro pralaidumo savybės visiškai nenukenčia. Jie kaip taisyklė yra minkštesni, todėl dažniausiai patogesni akiai. Be to nereikia jokių priežiūros priemonių.
Tačiau iš kitos pusės, jei yra tikimybė, kad teks miegoti su lęšiais, tuomet geriau rinktis silikoninius prailginto nešiojimo. Be to, su vienadieniais gali kilti problemų įsidėjimo metu dėl jų minkštumo, nes linkę susisukti. Na, ir vienas svarbesnių minusų daugeliui taupesnių nešiotojų - kaina. Dažniausiai panaši kaina išeina tada, kai nešiojami vienadieniai lęšiai kas antrą dieną. Na, bet šis santykis gali kisti lyginant skirtingus lęšius.
QUOTE(Mimuke @ 2010 01 11, 02:09)
bet man akys nejautrios (tfiu tfiu tfiu) ir as naudoju pusmetinius...
Esminis dalykas šiuo atveju ne jautrumas. Pusmetinių lęšių oro pralaidumas žymiai mažesnis. Dėl ilgalaikio deguonies trūkumo į rageną gali pradėti įauginėt kraujagyslės, kad kitais būdais (ne per išorę) gautų to deguonies. Šio dalyko plika akimi nepastebėsi, tačiau ragena praranda atsparumą ir tampa mažiau atspari uždegimui. O kai tokia akis pasigauna infekciją - pasekmės gali būti sunkios. Be to ant pusmetinių lęšių žymiai ilgiau renkasi apnašos, o joks tirpalas niekada nepašalins jų visu 100 %. Aišku viskas gerai, kol gerai. Bet ilgą laiką nešiojant tokius lęšius patarčiau užsukt dažniau pas kių ligų gydytoją, kad jis dėl viso pikto plyšinės lempos pagalba nuodugniai ištirtų akių būklę.
QUOTE(B.r.i.u.n.e.t.e @ 2010 01 11, 02:23)
o dar liko pusmetiniu, mano ziniomis daugiau nei 3men. nebera?
Vis dar galima nusipirkti ne tik pusmetinių, bet ir metinių kontaktinių lęšių.
QUOTE(HappyFlower @ 2010 01 12, 01:58)
O gal kas galite pasakyti kaip tuos lęšius įsidėti? Ir ar nesuprastės regėjimas? P.s. Kokios kainos? Kas jei įsidėjus lęšius, užsimiršus pasitrini akis, jie niekur nenuvažiuoja į šonus?
Jei akys sveikos (neskaitant trumparegystės arba toliaregysdės), pavojaus nešiot kontaktinius lęšius nėra. Kainas galima pažiūrėt internetinėse parduotuvėse. Optikose kaip taisyklė lęšiai brangesni (nebent taikomos išskirtinės akcijos - tuomet kaina gali būti panaši).
Norint pradėt nešiot kontaktinius lęšius visų pirma reikia užsukt pas akių ligų gydytoją, išsitirt regėjimą ir akių būklę. Jei akys sveikos - Jums išrašys kontaktinių lęšių receptą, kuris dažniausiai skiriasi nuo akinių tuo, kad dioptrijos būna mažesnės ir yra papildomas matmuo - bazinė kreivė. Akių ligų gydytoją galima rasti optikos salonuose, privačiose ir valstybinėse gydymo įstaigose. Optikose dažnai būna tik optometristai, kurie gali nustatyt tik akių stiprumą ir bazinę kreivę. Pas juos tikrintis dėl kontaktinių lęšių nepatarčiau, nes jie neįvertins Jūsų akių sveikatos. Todėl reikėtų pasitikslinti, ar apžiūros metu bus įvertinta akių sveikata. Po akių patirinimo gydytojas arba optikos salone dirbantis konsultantas išmokys įsidėti lęšius, bei papasakos, kaip juos prižiūrėti.
Kadangi lęšiai nėra visiškai prilipę prie akies, tai ją patrinus lęšis slankios po akį. Tačiau nereikia bijoti, kad jis nuslinks "už akies", nes to neleis akies fiziologija

O nuslinkęs lęšis dažniausiai atsistato į reikiamą poziciją tiesiog sumirksėjus, o jei tai nepadeda - labai nesunku pirštais per voką jį atstatyt.