Įkraunama...
Įkraunama...

Globėjų paplepėjimai 4

Tęsiant temą - mergaitė turi brolį, kurį retkarčiais aplankome. Vadinasi, mes ne tik jį, o ir kitus tai matančius vaikus tik skaudiname, nes pasiimti neketiname. Kaip pasakyti jau paaugusiai mergaitei, kodėl brolio nelankėm? Ką paskui pasakyt jau suaugusiam jos broliui ir kaip pažvelgt į akis - mes tavęs nelankėme, nors žinojome, kad tu esi, bet negalėjome tavęs pasiimti ir nenorėjome skaudinti? Ar jūs esate kada nors kalbėjusios su vaikų namuose augusiais jau suaugusiais žmonėmis? Kas geriau- jaustis tiesiog niekam nereikalingu ir tikėtis, jog vieną dieną prasivers durys ir tave pasiims? O jeigu ne? Ar nesukeldami jiems skausmo dabar, nesukelsime dar didesnio skausmo ateityje?
Atsakyti
QUOTE(Sprigė @ 2009 10 28, 11:11)
Tęsiant temą - mergaitė turi brolį, kurį retkarčiais aplankome. Vadinasi, mes ne tik jį, o ir kitus tai matančius vaikus tik skaudiname, nes pasiimti neketiname. Kaip pasakyti jau paaugusiai mergaitei, kodėl brolio nelankėm? Ką paskui pasakyt jau suaugusiam jos broliui ir kaip pažvelgt į akis - mes tavęs nelankėme, nors žinojome, kad tu esi, bet negalėjome tavęs pasiimti ir nenorėjome skaudinti? Ar jūs esate kada nors kalbėjusios su vaikų namuose augusiais jau suaugusiais žmonėmis? Kas geriau- jaustis tiesiog niekam nereikalingu ir tikėtis, jog vieną dieną prasivers durys ir tave pasiims? O jeigu ne? Ar nesukeldami jiems skausmo dabar, nesukelsime dar didesnio skausmo ateityje?


žinoma kad skaudinate, o jūs manėt gerą darbą darote? Kas kart įrodinėdami jam jog jam pas jus vietos nėra, kad jis yra blogesnis kažkuo nei jo sesuo. Jo supratimu tai yra taip. Juk jūs ten ne dėl jo einate, kodėl taip bijote sau tai pripažinti. Nereikia forume, forume galite nieko neatsakyti- sau svarbiausia nemeluokite. Jūs esate bendravus, girdėjus apie kastas esančias globos namuose, apie tai kokią vietą ten užima niekieno nelankomi vaikai, apie duokles, kurias turi mokėti lankomi vaikai esat girdėjus? Ir jūs ten sakot kam gerą darbą darot? Broliui, sesei? Kam?
Atsakyti
Jų ateičiai. Kad pažintų vienas kitą ir bendrautų.
Jeigu žinote apie blogus dalykus vaikų namuose- kodėl tylite? Pasakymas 'esu girdėjusi' nuo konkretaus fakto žinojimo, jo paviešinimo labai skiriasi.
Jūsų,alfija, žodžiai labai skiriasi nuo minčių, kurias girdėjau iš suaugusio, vaikų namuose užaugusio žmogaus. Tiesa, tai buvo tarybiniai laikais, kai jis ten augo, gal tada viskas buvo kitaip.
Neteigiu kad mano tiesa yra absoliuti tiesa, tai netgi ne tiesa, tai nuomonė. Viskas man būtų aišku- nesedėčiau forume ir nediskutuočiau.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2009 10 28, 11:27)
žinoma kad skaudinate, o jūs manėt gerą darbą darote? Kas kart įrodinėdami jam jog jam pas jus vietos nėra, kad jis yra blogesnis kažkuo nei jo sesuo. Jo supratimu tai yra taip. Juk jūs ten ne dėl jo einate, kodėl taip bijote sau tai pripažinti. Nereikia forume, forume galite nieko neatsakyti- sau svarbiausia nemeluokite. Jūs esate bendravus, girdėjus apie kastas esančias globos namuose, apie tai kokią vietą ten užima niekieno nelankomi vaikai, apie duokles, kurias turi mokėti lankomi vaikai esat girdėjus? Ir jūs ten sakot kam gerą darbą darot? Broliui, sesei? Kam?

Alfija, pasakyk tu manai, kad geriau yra brolių ir seserų nelankyti visai jei negali pasiimti į namus? Aš taip supratau iš tavo pasisakymo.
Aš sutinku, kad skauda tam vaikui, kurį tik aplanko, o tu manai jam mažiau skaudėtų jei jo visai niekas niekada nelankytų? Užaugtų vienas vaikų namuose. Pažiūrėk kaip kalba suaugę žmonės iš vaikų namų, kad brolį tai įvaikino, o aš augau, niekas nelankė, niekam buvau nereikalingas.
Labiausiai tuos vaikus nuskriaudė jų tėvai, juos palikę, juos pamiršę, o mes visi kaip galime taip padedame, kiek pajėgiame tiek juos lankome, skiriame dėmesio, globojame, įvaikiname. Nėra viskas idealu, bet taip ir būti negali.

Atsakyti
Nemanau, kad gali būti vienas scenarijus teisingas visiems vaikams tiek dėl išvykymo į naują šeimą, tiek dėl bendravimo su broliais ir seserimis - visi vaikai skirtingi, savo amžiumi, išgyvenimais net teisiniais statusais. O tėvai palikę vaikus padarė tai ką jie galėjo, kas buvo pagal jų jėgas, galų gale jie davė gyvybę.
Atsakyti
QUOTE(Vistik @ 2009 10 28, 11:59)
Alfija, pasakyk tu manai, kad geriau yra brolių ir seserų nelankyti visai jei negali pasiimti į namus? Aš taip supratau iš tavo pasisakymo.
Aš sutinku, kad skauda tam vaikui, kurį tik aplanko, o tu manai jam mažiau skaudėtų jei jo visai niekas niekada nelankytų? Užaugtų vienas vaikų namuose. Pažiūrėk kaip kalba suaugę žmonės iš vaikų namų, kad brolį tai įvaikino, o aš augau, niekas nelankė, niekam buvau nereikalingas.
Labiausiai tuos vaikus nuskriaudė jų tėvai, juos palikę, juos pamiršę, o mes visi kaip galime taip padedame, kiek pajėgiame tiek juos lankome, skiriame dėmesio, globojame, įvaikiname. Nėra viskas idealu, bet taip ir būti negali.


jis turėtų teisę į globėjus- ar įvaikinimą jeigu jo niekas nelanytų, tai pirma. Yra čia viena globėja, kuri žinojo ir žino manau dabar, ką ji darytų jei gimtų dar vienas jų globojamų vaikų brolis ar sesuo. Ji jį pasiimtų.
Aš irgi žinau ir žinojau, kad imdama globoti vaiką pasiadu paimti ir tuos liusius.ias kurie dar gims. Nes tai yra mano vaiko, pasiimto globoti gyvenimo dalis, jei aš to padaryti negaliu deramai- tokio darbo ir nedarau.
Teoriją, kaip mes padedam, o tėvai tik nuskriaudė girdėjau ne kartą. Ji neteisinga.
Papildyta:
QUOTE(Sprigė @ 2009 10 28, 11:45)
Jų ateičiai. Kad pažintų vienas kitą ir bendrautų.
Jeigu žinote apie blogus dalykus vaikų namuose- kodėl tylite? Pasakymas 'esu girdėjusi' nuo konkretaus fakto žinojimo, jo paviešinimo labai skiriasi.
  Jūsų,alfija, žodžiai labai skiriasi nuo minčių, kurias girdėjau iš suaugusio, vaikų namuose užaugusio žmogaus. Tiesa, tai buvo tarybiniai laikais, kai jis ten augo, gal tada viskas buvo kitaip.
  Neteigiu kad mano tiesa yra absoliuti tiesa, tai netgi ne tiesa, tai nuomonė. Viskas man būtų aišku- nesedėčiau forume ir nediskutuočiau.


padariau tai, kas mano jėgomis galima buvo padaryti.Čia tas pats kas klausimas- va mokyklose smurtauja- o ką jūs padarėte? Tokio pat lygio.
Bendrautų vienas su kitu, bet vienas būtų žemesnis, nes jis nereikalingas, nes jam nėra vietos ir viskas iš tos meilės vaikams.
Andro, čia irgi pasisako- Dainiaus ji ir neplanavo imti, tik sesę- bet sesuo turėjo brolį ir nebuvo jokių klausimų.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2009 10 28, 13:08)
jis turėtų teisę į globėjus- ar įvaikinimą jeigu jo niekas nelanytų, tai pirma. Yra čia viena globėja, kuri žinojo ir žino manau dabar, ką ji darytų jei gimtų dar vienas jų globojamų vaikų brolis ar sesuo. Ji jį pasiimtų.
Aš irgi žinau ir žinojau, kad imdama globoti vaiką pasiadu paimti ir tuos liusius.ias kurie dar gims. Nes tai yra mano vaiko, pasiimto globoti gyvenimo dalis, jei aš to padaryti negaliu deramai- tokio darbo ir nedarau.
Teoriją, kaip mes padedam, o tėvai tik nuskriaudė girdėjau ne kartą. Ji neteisinga.

Tai jis ir turi tą teisę, kas iš jo ją atima, juk ji jokio prašymo globoti ir nerašo, tiesiog aplanko ir viskas. Kažin ar dar kas ten ir užfiksuoja kur ,kad jį lanko. O globoti jį gali bet kas. Tačiau aš neneigiu, kad vaikui skaudu, kaip ir kiekvienam, vienam skaudu, kad iš vis niekas pas jį neateina, kitam, kad na kartasi aplanko, tai ką daryt, kad nebūtų skaudu, o sąlygų globoti dviems nėra?
Kuri čia ta globėja, niekaip neatsirenku? g.gif


Atsakyti
QUOTE(Vistik @ 2009 10 28, 12:56)
Kažin ar dar kas ten ir užfiksuoja kur ,kad jį lanko.

fiksuoja.
Alfija - apie tą popierių , kur leidžia iki teismo pasiimti. jis - apskritas nUUULIS. nesi globėja, nors ir atsakai už jį. su juo - nei darželis, nei poliklinika neturėtų registruoti. pas gydytojus - arba greitoji, arba mokamai. jis yra leidimas, bet ne daugiau. beje, mano tas "leidimas" išduotas vtat`o globos namams.



Apie likusius - mano mergaitė turi paauglę seserį. aš gal ir? paimčiau, jeigu ištiktų reikalas. bet, tarkime, mano kursų grupės draugai globoja dvi seseris iš 9(?). Jiems elementariai išgyvenimui neužtektų lėšų. nei lovų. geriau geras darbas 1, nei abstrakti meilė visam pasauliui.
Atsakyti
QUOTE(Vistik @ 2009 10 28, 14:56)
Kuri čia ta globėja, niekaip neatsirenku? g.gif

Aš ta globėja. Iš karto VTAT-e pasakiau kategoriškai- galime paimti TIK vieną, aplamai apie tą brolį joks VTAT-as net neužsiminė iš pradžių, kol pati nepaklausiau, sužinojusi iš auklėtojų. Brolis nuo seses augo kituose vaikų namuose už 100 km. Ir tos mergaitės visi kratėsi- motina psichiškai neįgali, su labai nekokia diagnoze. Kaip bus mūsų mergaitei? Bus kaip bus, nors velnias, kaip kartais pagaunu save bemąstančią- ar su ja viskas tvarkoje... Viskas gali išlįsti daug vėliau. Skaitom, piešiam, dainuojam ir džiaugiamės šia diena. Beje, pakely į šį pasaulį dar vienas mano mergaitės broliukas arba sesutė....
Lankymus fiksuoja. Turime raštą iš VTAT-o , kad esame tokio ir tokio sesers globėjai, be to leidimo mums broliuko pamatyti ir neleistų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sprigė: 28 spalio 2009 - 13:23
QUOTE(Karusia @ 2009 10 28, 14:02)
fiksuoja.
Alfija - apie tą popierių , kur leidžia iki teismo pasiimti. jis - apskritas nUUULIS. nesi globėja, nors ir atsakai už jį. su juo - nei darželis, nei poliklinika neturėtų registruoti. pas gydytojus - arba greitoji, arba mokamai. jis yra leidimas, bet ne daugiau. beje, mano tas "leidimas" išduotas vtat`o globos namams.
Apie likusius - mano mergaitė turi paauglę seserį. aš gal ir? paimčiau, jeigu ištiktų reikalas. bet, tarkime, mano kursų grupės draugai globoja dvi seseris iš 9(?). Jiems elementariai išgyvenimui neužtektų lėšų. nei lovų. geriau geras darbas 1, nei abstrakti meilė visam pasauliui.


reiškia pas jus kažkokia fantastika. Vilniui su tuo popierium daro visiškai viską- registruoja, darželis priima. Ne taip seniai viena artima pažįstama įsivaikino vaiką.
Bet tu jauti skirtumą tarp metinuko ir paauglio, ane. Paauglei jau gali daugiau aaiškinti kodėl ją tik lankai, o šitą augini namie? Ar tu nesutnki, tau nesiskiria? tikriausia užtektų lėšų, nes jų atveju būtų steigiama šeimyna- jei globotų visus devynis. Ir Apmokama ta globa būtų. Klausimas aišku dėl vietos g.gif
Atsakyti
nu kur ten jau devyni vaikai (plius du savi) trijų ar keturių kambarių bute irnesakyk.gif
apie paauglius: kažkada mokykloje mano publika - ir mėgstamiausia publika buvo paaugliai. ir jie beje labai jautriai reaguoja į savo "išskirtinumą". nežinau kiek patikėtų, supratų....

poliklinika nepriėmė. Klausiau ne šiaip sau registratorės, o draugės - vyr med sesers wink.gif Darželiui tiko tas raštelis.

Apie
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2009 10 28, 13:02)
fiksuoja.
Alfija - apie tą popierių , kur leidžia iki teismo pasiimti. jis - apskritas nUUULIS. nesi globėja, nors ir atsakai už jį. su juo - nei darželis, nei poliklinika neturėtų registruoti.


Su tuo "popieriumi" mus be jokių problemų (ir be jokių pažinčių) ir poliklinikoje užregistravo, ir į darželį priėmė smile.gif
Atsakyti